Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szülés utáni derékfájdalom fórum

Szülés utáni derékfájdalom (beszélgetős fórum)


20. Channa* (válaszként erre: 19. - Csipkerózsika)
2016. márc. 30. 04:45
Gondolom azért okoskodok annyit, mert táltosnak képzelem magam:DDDD
2016. márc. 29. 23:58
Régen úgy vélték, hogy aki plusz csonttal vagy foggal születik, az válhat táltossá. Olvass utána, ha érdekel a téma...
18. Channa* (válaszként erre: 17. - Csipkerózsika)
2016. márc. 28. 07:10

Gondolod, hogy az vagyok? Vagy aki gyógyított az a táltosasszony?:D

Még jó, hogy nem farkam van:DDDD

17. Csipkerózsika (válaszként erre: 16. - Channa*)
2016. márc. 27. 22:27
Táltosasszony... :)
16. Channa* (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2016. márc. 27. 09:15

Születési rendellenesség....

Ez csak röntgenen látszik és 33 éves koromban mondták..

15. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Channa*)
2016. márc. 27. 08:51
Van egy plusz csigolyád?! Azt hogy?:)
14. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2016. márc. 27. 08:50

A terhesség megváltoztatja a testtartást, főleg, ha nahy a baba, mert húzza előre a hasad, a farkcsont feletti görbület pl sokkal hangsúlyosabb lesz és ez okozhat derékfájást. Én beiratkoznék valahova egy tartásjavítóra és reméljük, hogy még nem okozott nagyobb károkat. A belenyilalló fájdalom nemcsak sérv miatt lehet, hanem attól is, hogy rányomnak az idegekre a megváltozott helyzetű csigolyák.


Nem kedvez az sem, hogy normális esetben 5 hónapos babát még ugye sokszor ölben tartjuk, ezt úgy, hogy a vállad előregörbül, stb. Szerintem egy tartásjavító akkor is segítene a fájdalmon, ha már van valami tényleges baj, úgyhogy mindenképpen megkönnyebbülést hozna. Tudom, nehéz ezt megoldani pici baba mellől, de ha sikerül megoldani, szakemberrel, akkor kevesebbet fájna, és a hétköznapokban is jól jön ez, mert jobban menne a babázás is egy kipihent, karbantartott gerinccel.


Egyébként meg nagyon ügyes vagy, nem mertem volna megszülni ekkora babákat, nemhogy még farossal, nagyon gratula hozzá, hogy ilyen gyors voltál és "merész":)


Az a minimum, hogy ezután valaki a családban támogasson, hogy el tudj menni a derekad érdekében a megfelelő mozgásterápiára.

13. 388b941089 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2016. márc. 27. 08:36
Na megmondtam én!! :D
12. Channa* (válaszként erre: 11. - 388b941089)
2016. márc. 26. 10:38

Hát az jó lenne:DDD



Egyébként az autoimmun pm. betegség okoz ízületi tüneteket is.....

11. 388b941089 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2016. márc. 26. 09:55
Azt hittem megint a pm lehet a ludas! Jo, nem genyozok 😃😃😄😆😇
2016. márc. 26. 09:06

Szerintem, ha a terhesség és a szülés okozta a problémát, akkor előbb jelentkezett volna. Vagy jelentkezett is?


Nekem volt ilyenem.

Anyósomnak tűnt fel, hogy szülés után 2 héttel még mindig nem tudtam egyes derékkal menni, így kihívta az orvost, aki megállapította, hogy valószínűleg a nehéz szülés miatt lumbágóm lett.

Mint utólag kiderült, porckorongsérvem lett.

Nekem meg van az oka is. Van egy plusz csigolyám, ami miatt a gerincem instabilabb az átlagnál, így a terhesség alatti izom átalakulás és kevesebb mozgás miatt a gerincem jobban "kilengett", így szépen kialakult néhány sérvem.

Én nem szoptattam, és azt sem tudom, hogy ez befolyásolja e a vizsgálatokat. Nekem volt röntgenem, CT-m és gyógyszert szedtem nagyon sokáig. A műtétbe nem mentem bele, mert féltem a kockázatoktól, a gyógytorna mellett döntöttem és az rendezte a problémákat.

11 évig voltak nagy fájdalmai, a torna megszüntette, de azért még nagyon ritkán szokott fájni, ami akkor fordul elő, ha nem vigyázok magamra vagy veszek egy olyan cipőt, amiben máshogy tartom magam.

9. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2016. márc. 25. 19:15

Anyám sokszor felemlegette, hogy én tettem tönkre a gerincét... :)

Én vagyok az elsőszülött. De amikor velem volt terhes akkor kezdődött a derékfájdalom. Öt hónappal szülés után nem a terhesség/szülés miatt van a derékfájdalmad. Bár ki tudja? Orvoshoz kéne menni, ideggyógyász csináltat egy MR-t és egy röntgen felvételt és mindjárt világosabb lesz a kép. Amúgy ha porckorong sérved van ugyan mindegy mitől van.

8. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2016. márc. 25. 18:43
Szerintem kimozdult egy csigolyád szüléskor. Nézesd meg dokival, ha csak annyi, azt egy jó csontkovács 2 perc alatt helyrerakja...
7. 388b941089 (válaszként erre: 5. - Lizikebaba)
2016. márc. 25. 14:23
Dokinál azóta se voltal?
6. 388b941089 (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2016. márc. 25. 14:23
Sztem sincs.
2016. márc. 25. 13:50
Igen, én voltam..
2016. márc. 25. 13:34
a szülésnek ehhez már nincs köze szerintem. Ha öt hónapja szültél, akkor szinte kizárt, hogy most jöjjön elő valami ennyi idő után
3. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2016. márc. 25. 13:22

Te voltál aki korabban is ezzel kapcsolatban irt ki forumot vagy rosszul emlekszem?

Sztem a szulesnek es a nagy sulygyarapodasnak nincs koze hozza. :/

2016. márc. 25. 10:44
Ja,a mi fontos, hogy szoptatok!!! Nem tudom, hogy engedik-e a röntgent, CT-t, vagy MR-it..Valaki??
2016. márc. 25. 10:41
23 éves vagyok. 2 természetes, spontán szülésen vagyok túl. Az egyik 3,5 éve volt, a másik 5 hónapja. Mindkettő fiú. Relatíve nagy súllyal születtek (4 kilóval). Gabi fejvégű volt, Levi viszont faros! (Igen, tudom, most sokan meglepődtök, hogy farosan engedték megszülni, főleg egy 4 kilós babát, de a lényeg, hogy egészséges, és komplikáció mentes volt a szülés. Hamar megvolt..negyedóra alatt!) Nem tudom, hogy a faros szülésnek köszönhető, vagy esetleg a plusz kilóknak (Első terhességemet 60kg-ról kezdtem 80-al mentem szülni. Másodikat 65ról kezdtem és 89voltam mikor szültem), de a második szülés után folyamatos szűnni nem akaró derékfájásom van. Tegnap nagyon durván fájt, villanás szerű éles szúró, bökő fájdalom. Mozogni alig tudok. Van egy csoportom az egyik közösségi oldalon, és ott többen írtak, hogy ez lehet gerincsérv (porckorongsérv), de az is lehet, hogy megrepedt/eltört a keresztcsontom. Azt is mondták, hogy az epidurálisnak van ilyen "mellékhatása". Csak, hogy én egyiknél sem kaptam semmit! Elvileg ma megyünk délután sürgősségire, ha a párom hazaért a munkából. De addig is kíváncsi lennék kinek volt ilyen? Hogyan csillapították? Esetleg valaki esett-e át műtéten? Hogy működik ez az egész?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook