Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igazoltatás/szondáztatás ilyen esetben is történhet? fórum

Igazoltatás/szondáztatás ilyen esetben is történhet? (tudásbázis kérdés)

2016. márc. 31. 17:33

Bármikor szondáztathatnak.

Egyébként volt olyan, hogy éjfélig tartó iszogatás után még másnap 9-10-kor is kimutatott a szonda. Aztán hiába a mentegetőzés, hogy ja, azt hittem,hogy... , meg , ja, hirtelen gyógyszertárba kellett menni mert az asszony rosszul lett és nem volt otthon gyógyszert....

2016. márc. 30. 07:14
23. andi6020 (válaszként erre: 13. - 4e4f212a4d)
2016. márc. 27. 19:29
Szóval nálad ez rendszeres....
22. Channa* (válaszként erre: 21. - Gyöngy:))
2016. márc. 26. 13:32

Hát de nem!?

Az embernek olyan érzése van, mintha csak a szondáztatás lenne a heppje.

Lehet csak azért iszik vezetés előtt, hogy a szaga miatt szondáztassák meg.:D


Egy kicsit sem aggódik amiatt, hogy esetleg balesetet okoz és vétlen józan! emberek miatta halnak meg...

21. gyöngy:) (válaszként erre: 18. - Channa*)
2016. márc. 26. 12:58

"Vegyél magadnak szondát és fújogasd."


Én is erre gondoltam:DDD

20. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - 4e4f212a4d)
2016. márc. 26. 12:54

Miért iszol egyáltalán bármit is, ha tudod vezetni fogsz?

Attól még, hogy te azt érzed, hogy józan az itélőképességed, egyáltalán nem biztos, hogy úgy van.

Téged olvasva olyan érzésem van, hogy te azt élveznéd ha állandóan szondáztatnának.

19. Channa* (válaszként erre: 16. - Kristo_f)
2016. márc. 26. 07:24
Meg is érdemelné.
2016. márc. 26. 07:24

Nem értem, hogy miért kell vezetnie annak aki iszik. Nem akarok rosszat kívánni, de azért reménykedek benne, hogy egyszer csak elveszik a jogsidat, és akkor nem megtanulnád, hogy csak tiszta fejjel vezesd. Az alkohol nem csak akkor befolyásolja a vezetést, ha érzed, hogy részeg vagy.


A másik meg: azt sem értem, hogy miért kell neked a rendőröket zaklatnod a szondáztatással. Vegyél magadnak szondát és fújogasd.


Másokat meg keményen megbüntetnek azért, mert egyszer nem kapcsolta be a biztonsági övet, te meg vígan autózgatsz piásan. Röhej....

17. lusza (válaszként erre: 1. - 4e4f212a4d)
2016. márc. 25. 13:20
Ha tudod, hogy vezetned kell pár óra múlva, minek iszol 4 felest és még pezsgőt is? Vagy bulizzál, vagy vezessél. :)
16. kristo_f (válaszként erre: 1. - 4e4f212a4d)
2016. márc. 25. 12:39

És ha belekeveredsz egy balesetbe amiben a szabályok szerint vétlen vagy?

Rádvernek mindent

15. michelle.r (válaszként erre: 4. - 4e4f212a4d)
2016. márc. 25. 12:27
Igen. Egy ismerősöm otthon sörözött egy vasárnap délelőtt, lakótelepen laktak, lenézett a parkolóba, látta, hogy van üres hely az árnyékos részen. Fürdőgatyában, papucsban leslattyogott, még nem indította be a motort, de már bent ült, amikor megszondáztatták, fél évre bevonták a jogsiját.
2016. márc. 25. 11:09
Szilveszterkor viszont nem fujatták meg velem.
2016. márc. 25. 11:08
Még ami ilyen helyzet volt, az szilveszter éjszaka. AKkor is félre állítottak, kérdezték fogyasztottam e alkoholt, mondtam igen ittam kb 1 dl pezsgőt éjfélkor. És mondták óvatosan vezessen jó utat. Rendesek voltak. Megjegyzem kicsit sem voltam berugva, sem bódult. Soha
2016. márc. 25. 11:04
Viszont én egész este karaokeztam, vagyis énekeltem, ez is benne volt hogy már felszívódott teljesen. Kiizadtam lényegében.
2016. márc. 25. 11:03
Volt már olyan hogy egy tiszaparti szórakozó helyről az nap este vagy 4-5 feles jéger is lement, utána viszont csak ásványviz éjféltől, és hajnal fél 4 kor oda mentem a rendőrökhöz akik a parton voltak, és elmondtam nekik hogy miért, de szeretnék szondát fujni. Fujtam egy ezt az üvegest, semmit nem mutatott már. Utána még az uton is fujattak velem hivatalosan nem sokkal miután elindultam, az ottani rendőrnek is mondtam hogy fogyasztottam kb ennyit és ekkor, Ő megfujatta velem, és semmit nem mutatott ki.
10. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 25. 10:52

Én amondó vagyok,ha tudja vezetni fog nem szabad inni..most pedig bolhából van elefánt csinálva hisz még csak a jogsiját se kérték el....nemhogy elvegyék ittas vezetésért..

Remélem ebből tanult,és többet nem ül így volán mögé...

9. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2016. márc. 25. 10:39

Így is lehetne mondani.

Ha csak egyetlen pohárkával ivott volna, nem kellene aggódnia.

Most megúszta.

De nem biztos, hogy legközelebb nem; belekerülhet vétlenül is.

8. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 25. 10:36
Szerintem meg ne igyon!
2016. márc. 25. 10:33
Aki tudja, hogy x óra múlva a volán mögé ül, igyon kevesebbet és egyen több zsírosat.
6. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - 4e4f212a4d)
2016. márc. 25. 10:33
Egyedül a házad előtti kapubejárón nem tehetnek semmit....egyéb helyzetben szonda,papírok ellenőrzése,esetleg bírság és társai..simán megtehetik.Mivel ittasan mentél addig simán elvehették volna a jogsidat..de gondolom előtte véralkoholszintet néztek volna..ami épp ma hallottam te költségedre 23ezer ft..
5. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 4. - 4e4f212a4d)
2016. márc. 25. 10:29
Köteles lennél megfújni a szondát.
2016. márc. 25. 10:27
Jam semmit. De az is lehet azt hitték ki akarom rabolni a boltot, mert sikerült pont egy bolt előtt megállni. Meg látták hogy ki is szálltam, aztán vissza. Szerintem nem is szondáztattak, csak ugymond járőröztek. De akkor ha azt mondták volna hogy fujjam meg a szondát, akkor is ugrott volna a jogsi hiába álló motornál ültem a kocsiban ?
3. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - 4e4f212a4d)
2016. márc. 25. 10:13
Bizony megtehetik...mi is csak félrehúzódtunk a gyerekeknek megmutatni az újonnan elkészült világító szökőkutat..elmentünk a rendőrautó mellett és ahogy megálltunk odajött...ez így működik..Mondjuk az én férjem nem ivott alkoholt nem volt mitől tartani.de ha jól értelmezem veled nem csináltak semmit...
2016. márc. 25. 09:51
Igazoltatás/szondáztatás bármikor-bárhol!
2016. márc. 25. 09:46

Sziasztok


Namost a minap fogyasztottam alkoholt vezetés előtt pár órával (4 feles krémlikör, és 2 dl pezsgőt az este alatt éjfélig) majd 4 kor indultam kocsival haza, és nem vagyok biztos benne hogy már kiürült a szervezetemből de volán mögé ültem. Semmi bajom nem volt abszolut nem volt bennem alkohol, nem voltam tompa sem. Utközen láttam egy rendőr autót még a távolban, ezért én gyorsan leálltam félre vártam, (mint aki vár valakit). Leállítom a motort is. Igen ám, de szerintem a rendőrök ezt látták, és kis idő mulva oda jöttek kocsival hozzám (először csak elmentek mellettem, majd vissza és végül oda cukiroltak mellém). KÉrdezték mi járatban, és hogy miért nem haladok? mondtam nekik hogy a barátnőmmel beszélgetek fészen ezért álltam kicsit félre.

Aztán tovább mentek.


Namost a kérdésem, ilyen esetben is hogy áll am motor, megszondáztathatnak? és mi lett volna ha igazságosan azt mondom, szeretnék egy szondát uraim fujni mert én éjfélig fogyasztottam alkoholt és nem szeretnék addig volán mögé ülni mig meg nem bizionyosodtam arról hogy kiürült e a szervezetemből. Már akkor is ugrott volna a jogsi? mondván hogy előtte én vezettem oda?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook