Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akikkel már megtörtént a csoda... Élet a sikeres lombik után fórum

Akikkel már megtörtént a csoda... Élet a sikeres lombik után (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
535. Szpeni (válaszként erre: 534. - Siag21)
2017. febr. 20. 12:02
Hát ez jó kérdés.. nekem is sokat mocorgott főleg középidőben meg a vége felé mindig csuklott 😊 Biztos jól érzi magát odabenn! 😍
534. siag21
2017. febr. 17. 12:19

Lehet hülye kérdés, de honnan tudjuk, hogy a baba azért mozog, mert valami nem tetszik neki, vagy azért mert boldog és szeret úszkálni, nyújtózkodni, karatézni, judozni esetleg jiu jitsuzni?

Az enyém naphosszat ficánkol. Most is épp rugdos. :)

533. siag21 (válaszként erre: 528. - Szpeni)
2017. febr. 17. 12:15

Olyan volt, úgy olvasta, mintha elsőre nem hitt volna a szemének. :)

Tegnap megvettem az első cumisüvegét. Annyira jó érzés volt. :) És adott egy kis löketet a későbbi vásárlásokhoz.

Remélem Boldi nem fog sokat szenvedni a kis fogacskái miatt! :)

2017. febr. 16. 17:00
Köszönöm! Valahogy nekem 3 hónap rémlik, de nem vagyok biztos benne. Azt hiszem akkor inkább én is telefonálok és Megkérdezem :)
531. LnéM (válaszként erre: 530. - Ridgeback)
2017. febr. 16. 14:22
Kaalis vagyok. Nekünk is mondták. Időt hogy mikor jelezzük nem tettek hozzá. 4. Napon írtam meg a dokinak és már otthon voltunk amikor hivtam az intézetet. Szerintem az a lényeg hogy jelezd. A statisztikájuk miatt.
2017. febr. 16. 05:04
Sziasztok! Lenne egy kérdésem: mi a BMC-ben lombikoztunk. Az utolsó alkalommal azt mondta az orvos, hogy ha megszületik a baba, azt bizonyos időn belül be kell jelenteni. Csak aras nem emlékszem, hogy mennyi ez az idő. Tudna esetleg valaki ebben segíteni? Előre is köszönöm! ;) :)
529. LnéM (válaszként erre: 528. - Szpeni)
2017. febr. 15. 21:17
Helló hogy haladtok a hozzataplalassal? Mi lassan. Izlelgetunk még. A kéz szájba gyomoszolese nálunk is megy. A fejét tartja már a Kisfiad? Nálunk még a forgás nem indult meg. Már nagyon várom.
528. Szpeni (válaszként erre: 527. - Siag21)
2017. febr. 14. 21:24

Hát tudod még nem látni semmit de a gyerekorvos azt mondta, hogy a sok kézevés meg a nyűgösség valószínű már a fogzás miatt lesz.

Gondolom sokkot kapott a párod a lista làttán 😝 Nálunk is csak nézett, hogy még ez is kell meg az is kell 😂

Nem tudom miért ilyen fontos ez a házassági kivonat gondolom a névrevétel miatt, tőlem is kérdezték már másnap, hogy megszületett Boldi de én nem vittem mivel elektronikusan megújítattam és így is jó volt.

További jó várandósságot és egészséget kívánok! 🙏😀

527. siag21
2017. febr. 14. 18:08

Drága szívem, már fogzik?! :)

Köszönöm a listát! A párom kétszer is elolvasta. :) Nagyon hasznos lesz nekem, úgy érzem. Más egy könyvecskében olvasni arról, hogy mi kell és más a gyakorlat. Egy dolgot nem értek. Ha nem viszek házassági anyakönyvi kivonatot, akkor bent marad a baba? :D

526. Szpeni (válaszként erre: 525. - Siag21)
2017. febr. 13. 17:43

Szia! Köszi jól vagyunk szerencsére túl vagyunk a hasfájáson most mondjuk jön a fogzás de így is mákom van mert az éjszakát már végig alussza 🙏 Cserébe napközben foglalkoztat rendesen meg sokat sír úgy egy hete nem tudom mi lehet a foga kezd viszketni vagy fájni...

Szóval a lista màr nincs meg de röviden ami biztos kell sztem:

Kórházba: tena betét és bugyi, két törölköző ha lehet sötét színű, szopis melltartó, 2 hálóing, papucs fürdéshez és egy másik amiben csak úgy vagy, szoptatós párna második harmadik napra ráér, tisztálkodó szerek wc papír, zokni, terhességgel kapcsolatos leletek, apró pénz, evőeszköz, víz, keksz vagy vmi kaja, hivatalos iratok, és nekem kellett 3. napra mellszîvó mert már nagyon fájt a cicim, bimbóvédő,köntös, apának papucs, terhes kiskönyv.

Babának: pelus, nedves popsitörlő, krémet mi kaptunk, textil pelus büfizéshez, takaró, body és rugi 3-4 db, kis sapka, cumi esetleg cumisüveg de csak akkor ha nincs tejed, ja és még magadnak melltartó betét mert ha beindul akkor folyik ám rendesen 😊. Telefon és töltő és 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat ha esetleg elektronikus úton nem lett megújítva. Ha leveszik a köldökzsinór vért azt is feltétlen vinni kell de erről adnak tájékoztatást.

Későbbiekben:

Sok sok textil pelus majd előke, ruhák a kicsinek eleinte body és rugi leginkább, pelus, nedves törlőkendő és popsi krém /ezt meg a fürdetőt a gyerekorvos írja fel a kezdőcsomaggal együtt, köldökápoló alkohol, baba olaj, lázcsillapító/. Értelemszerűen babakocsi, hordozó és autósülés, babapólya eleinte Boldi nagyon szerette, két cumi és 4 cumisüveg / ha elapadna a tejcsi/, lázmérő, hintaszék és játszószőnyeg később szerintem hasznos, kiságy, pelenkázó, egy pár játék, ágynemű, rácsvédő, hálózsák, kis szekrény a ruciknak, baba mérleget mi béreltünk, kis kád, vízhőmérő, baba törölköző és mi vettünk légzésfigyelőt bébiőrt azt nem.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe biztos van ami lemaradt de ezek szerintem mind fontosak lesznek majd, hát igen egy vagyon elsőre az biztos. Remélem tudtam segíteni 😊

525. siag21 (válaszként erre: 523. - Szpeni)
2017. febr. 13. 14:00

Szpeni, egészen véletlenül nincs még meg az a listád, amit írtál a bevásárláshoz? Láttam nem egy olyan felsorolást, ahol leírják, hogy mit vigyél a kórházba, mi legyen a babakelengyében, stb, de nekem olyan, mintha ezeknél kicsit túlzásba esnének.

Hogy van a pici fiad? :) Ma voltunk védőnőnél, szívhangot is hallgatóztunk, olyan kis cukimuki. :D

524. siag21 (válaszként erre: 523. - Szpeni)
2017. febr. 11. 15:39
Igen, azt hiszem nekem is muszáj lesz a netet bújnom, de eleinte tuti még jobban össze fog zavarni. :D Ebben a hónapban, de a következőben max. meg akarok venni mindent, ami kell. Az utolsó időben csak pihenni szeretnék, amennyi belefér. Tényleg nagyon szalad az idő és rohamtempóban nő a picilány. :)
523. Szpeni (válaszként erre: 520. - Siag21)
2017. febr. 10. 21:16
Szerintem először mindenki össze van zavarodva egy picit, hogy akkor igazából mi is kéne és mi az ami nem olyan fontos vagy felesleges de úgy is jön menet közben, hogy mi az ami már megvan és mi az ami még kellhet. Én írtam egy listát előre témakörönként /pl fürdetés, etetés, biztonság stb. / és így próbáltam összeszedni h mi kell. Az alap dolgokat érdemes megvenni azért előre szerintem én sokat nézelődtem a neten mielőtt vásároltam. De durva, hogy megy az idő már a 6. hónapban vagy 😊 Most kezd még izgibb lenni, pihenj sokat és élvezd minden percét mert olyan hamar eltelik.
522. Szpeni (válaszként erre: 521. - Siag21)
2017. febr. 10. 21:08
Szia! Nekem nem volt semmi gáz a terheléses vércukornál. Inkább csak az volt rossz, hogy nehezen telt az idő míg vártam pedig vittem könyvet is  De persze lehet, hogy vkinek érzékenyebb a gyomra erre ha lehet tegyél bele citromlevet és akkor nem olyan rossz bár én anélkül ittam és így sem lett hányingerem tőle.
521. siag21
2017. febr. 10. 15:27
Jaj, és még egy kérdés, ez nem vásárlásosdi. 20-án kell mennem a második nagy laborra beleértve a terheléses cukrot is. Nektek mi a tapasztalatotok a terhesség alatti vércukor terhelésről? Nagyon megviseli a várandós gyomrot?
520. siag21
2017. febr. 10. 14:56
Tegnap voltam egy babaáruházban, mert így a 6. hónapban idejét láttam elkezdeni beszerezni az ilyen-olyan dolgokat. Van valamilyen tippetek, hogy ne szaladjak világgá ijedtemben, mert elveszek a sok kütyü és babaápolási mütyűr között? Csak én vagyok ilyen elveszett ezen a téren? :P
519. Szpeni (válaszként erre: 518. - Babára_várva)
2017. febr. 8. 21:52
Szia! Érdemben nem tudok hozzászólni mert nálunk nem volt ilyen probléma de több esetben hallottam, hogy rosszul ítélték meg a baba méretét nálam is a végén nagyobbnak mondták mint amivel született végül szóval bármi lehet. Tudom, hogy ilyenkor mindenen aggódik az ember de próbálj meg nem idegeskedni. Nem tudom pesti vagy e de az Istenhegyi Géndiagnosztikán ajánlanám dr. Hajdú Krisztinát. Az egyik legnagyobb szaktekintély Mo.-on az uh terén, nem olcsó de én csak akkor nyugodtam meg amikor Ő azt mondta, hogy minden ok. Ez csak egy opció persze de nem egyformák a babók reméljük behozza nemsokára a lemaradást. Drukkolok! 🙏
2017. febr. 8. 10:01

Sziasztok.

Az én problémám eléggé összetett. Szóval röviden összefoglalva, 7. lombik sikerült. Két babó megtapadt, 2 szívhanggal engedtek el a kaáliból. időközben lett egy nagy haematomám , illetve a 7. héten az egyik babó feladta, aki elkezdett leválni. ezért folyamatosan barnáztam. A barnázás miatt az itteni dokim hetente néz uh-on. Két hete 12 mm volt a baba, múlt héten 19 mm (akkor 8+2nek mondtak), tegnap viszont csak 22 mm. Vagyis az elmúlt 1 héten csak 3 mm-t nőtt, holott a napi 1 mm-t ilyenkor meg kellene nőnie. A 22 mm a táblázat szerint csak 8+5-nek felel meg, holott már 9+2nek kellene lennem. Nem mondott semmit a dokim, hogy ez mit jelent, hiába faggattam, csakhogy szombaton újra megnéz. Szívpulzálás elvileg volt. Arra lennék kíváncsi, hogy másnak is volt-e, hogy ilyen kevesett nőtt az első időkben a baby, vagy tényleg baj van?! ,

517. 5399c1cac7 (válaszként erre: 515. - Witch959)
2017. febr. 6. 09:49
Koszonom szepen!
516. Deduka (válaszként erre: 514. - Witch959)
2017. febr. 5. 20:56
Köszönöm! Hasonló jókat kívánok én is Nektek!
515. witch959 (válaszként erre: 513. - 5399c1cac7)
2017. febr. 5. 18:32
Én is gratulálok Neked! Remélem nem fog sokáig tartani nálad a rosszullét! Boldog babavárást! :)
514. witch959 (válaszként erre: 510. - Deduka)
2017. febr. 5. 18:30
Drukkolok, hogy minden rendben legyen és ne akarjanak előbb kibújni. :)
513. 5399c1cac7 (válaszként erre: 507. - Witch959)
2017. febr. 5. 17:42
Neked is gratula a pocaklakohoz! Tovabbi kellemes babavarast!
512. 5399c1cac7 (válaszként erre: 509. - Siag21)
2017. febr. 5. 17:42
Koszi szepen, neked is gratulalok. Na nem epp az allando rosszulletert kuzdottem, de persze ettol meg nagyon boldog vagyok es orulok a babanak. :)
511. 5399c1cac7 (válaszként erre: 508. - Witch959)
2017. febr. 5. 17:36
Koszonom a javaslatot, mar kaptam ra bogyot, amit rendszeresen szedni kell, ettol egy fokkal jobb. En sobanyka vagyok, es ha nem esem repulnek le a kilok, es a doki is mondta, ez igy nem lesz jo, ezt meg kimondottan terheseknek talaltak ki. Igy nemi etekhez jutok. De koszonom a javaslatot! Kedves toled!
510. Deduka (válaszként erre: 507. - Witch959)
2017. febr. 5. 14:37
Szia! Igen, én maradtam a lombikos orvosomnál, ő csinálta a korábbi műtétjeimet is; szóval helyileg Pécsen szülök és programozott császár lesz. Egyéb problémáim miatt max. 37. hétig engedik a terhességet (remélem végig bírjuk majd...).
509. siag21
2017. febr. 5. 12:14

Deduka, Stizsu gratulálok a babákhoz. :)

Nekem sem épp nyugalomban telik a babavárás, volt mellékhatás bőven és még mindig van, bár már sokkal kevesebb. De végülis ezért küzdöttünk, nem igaz?! A tünetek jönnek-mennek, a babák maradnak. Ez a lényeg! :)

508. witch959 (válaszként erre: 506. - 5399c1cac7)
2017. febr. 5. 11:28
Nekem egy ismerősöm émelygésre javasolta a mentateát. Nekem szerencsére nem volt szükségem rá, így nem tudom, hogy működik -e, de hátha neked segít! :)
507. witch959 (válaszként erre: 505. - Deduka)
2017. febr. 5. 11:26

Nekünk az első stimu katasztrófa volt, egy petesejtet tudtak leszívni, ami megtermékenyült, de nem kezdett el osztódni, így nem ültették vissza. A második sikeres volt, 9 petesejt lett, 5 termékenyült meg és osztódni is elkezdtek. Az 5. napra azonban kettő maradt, akiket vissza is kaptunk és akik itt is maradtak velünk mindketten, ma kezdtük a 14. hetet a pocaklakókkal.

Én sem voltam eddig rosszul sosem, maximum minimális hányinger, de semmi komoly. A pocakom viszont már növekszik, kb. abban a stádiumban van, amikor nem tudod eldönteni rólam, hogy dagi vagyok vagy terhes. :D De annyi baj legyen, nagyon izgalmas ez az egész. :)

Én beülti után 3 napig egész nap feküdtem szinte, utána kímélő üzemmódban jöttem - mentem, sőt, még házavató buliban is voltunk.


Deduka! Te tudod már, hogy melyik kórházban fogsz szülni?

2017. febr. 5. 10:56

Addig jo mig nincsenek tunetek.... en belepve a hatodik hetbe egesz nap hanyingerrel kuzdok... nem tudok semmit megenni. Tegnap ezert behivott a doki, igy kaptam ra cariban-t, ami valamellyest enyhit rajta. Tegnap igy lattuk is a babankat es hallottuk a szivdobogasat is, nagyon cukin kalimpalt a kis szive. Hihetetlen erzes, tenyleg.

Nekem mindig ot napos embrijeim voltak. Es nekem az volt a harmadiknal mas, h semmit nem ereztem a vervetelre ugy mentem, h tuti nincs semmi. Az elso ketto beultinel meg gorcsolgettem.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook