Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rosszullét szülés után fórum

Rosszullét szülés után (beszélgetős fórum)


2016. márc. 24. 16:00
Köszönöm a hozzászólásaitokat! Igen lehet,hogy az orvosnak van igaza. Talán nemsokára helyreállnak bennem a dolgok.
23. gribedli*** (válaszként erre: 18. - 388b941089)
2016. márc. 24. 15:18

22. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Channa*)
2016. márc. 24. 15:17

A legjelentősebb hormonális változás az a progeszteron kiürülése, attól a nagy mennyiségű progeszterontól kell megszabadulnia ami pluszban termelődött a terhesség alatt. Egy csomó hormon van, nemcsak a pm.


És mindegyik termelődésében beáll változás: inzulin, glukagon, katekolaminok (adrenalin, noradrenalin), kortizol.


Honnan tudhatnánk mi, hogy ezek közül nála épp melyik borult meg? Fokozott stresszhelyzet egy kisbaba ápolása, így ezek közül akármelyik. Amit az orvos mondott neki, kivizsgálás után, én a helyében annak hinnék leginkább, mert ő látta is, meg orvos is!:)

21. 388b941089 (válaszként erre: 19. - Channa*)
2016. márc. 24. 15:16
Gondolom a telorol rosszul lettek èrtelmezve a hangulatjelek :) :P
20. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Channa*)
2016. márc. 24. 15:10

De igen, még anyósom is ebben a foszformániában etettel hallal a gyerekeit.


Nem azt mondom, hogy a tengeri halban nincs jód, mert persze hogy van és jó is. Azt sem mondtam, hogy ne kellene elég jód terhesség alatt, vagy az idegrendszer működéséhez, csak számtalan jódforrás létezik.


Mint írtam, az agynak több foszfor kell mint más szerveknek, mikor ezt kimutatták (igen, kb 30-50 évvel ezelőtt), akkor mindenki megijedt, hogy mi lesz velünk foszfor nélkül?


Később rájöttek, hogy az agy más raktárakhoz is hozzá tud nyúlni, sőt, sok élelmiszerben több foszfor van, mint a halban, úgyhogy nem annyira elengedhetetlen. Az omega3 pedig jelen van néhány növényben is, igaz, ebből akkor is a hal, halolaj marad a legjobb forrás.

19. Channa* (válaszként erre: 18. - 388b941089)
2016. márc. 24. 14:49

Ez mi?

😂😉😂😉😉😉ԅ

14;😂😂😂😂


Én csak 6 négyzetet egy nem tudom mit, aztán 14; és még 4 négyzetet látok:D


Persze, hagyom:D

Az ötletem után a fórumindító írta, hogy nézték és rendben van.

18. 388b941089 (válaszként erre: 17. - Channa*)
2016. márc. 24. 14:37
Hagyd mar azt a k.va pajzsmirigyet!! 😂😉😂😉😉😉😂😂😂😂😂
17. Channa* (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2016. márc. 24. 14:07
Milyen hormonális változás? Esetleg pajzsmirigy hormon?
16. Channa* (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2016. márc. 24. 14:06

A tudomány mai állása szerint de nem hinném, hogy emiatt mondták 30-50 évvel ezelőtt. Sőt nem is a jód miatt, csak pusztán megfigyelések miatt.

A pajzsmirigy jó működéséhez jód kell, a baba az anya pm hormonjait használja 12 hétig, ha az anyáé kevés, akkor a baba nem tud fejlődni szellemileg. Ha halat eszünk, akkor nagy valószínűséggel jódot is, és akkor esetleg a pm. működése megfelelő lesz. Természetesen ma már a jódozott só is elég lenne, ha egészséges lenne sósan enni. Omega3-at sem kellene pótolni, ha ma egészséges lenne szalonnát, stb-t enni és még sorolhatnánk, hogy mennyi minden egészségtelen a mai tudomány állása szerint. És terjeszthetünk egy csomó mindet, mindenki a saját belátása szerint, de ezek csak ötletek, ahogy nekem a pm. probléma. Mert mint tudjuk nem csak a terhesség alatt lehetnek gondok, hanem utána is. A fórumindító semmit nem írt arról, hogy járt e orvosnál. Itt kért ötleteket. Az enyém ez volt. A tied mi?



Egyébként nekem tök mindegy az is, hogy a fórumindítónak van e valami baja....


Bocs, hogy ötletelni mertem....

15. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Habcsók41)
2016. márc. 24. 13:34
És nem lehet, hogy tényleg az orvosnak van igaza? Óriási hormonális változások mennek végbe benned, nem kizárt a pánik sem, persze, vagy egy kis tavaszi fáradtság, stb. Adj magadnak egy kis időt!:)
14. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Channa*)
2016. márc. 24. 13:31

Azt, hogy együnk sok halat és okosabb gyerekünk lesz, nem a jód miatt szokták mondani, hanem a halban lévő foszfor miatt, mert az agy minden más szervünknél több foszfort raktároz. Ez az egyik. A másik meg a halban lévő omega3 miatt, ami fontos szerepet játszik az idegrendszer és a kognitív képességek kialakulásáért.


Ha a jód miatt mondták volna, akkor a jódozott só is elég lenne, nem kell ahhoz hal. Amúgy meg a foszforról utólag kiderült, hogy igen, az agynak nagyobb szüksége van rá mint más szerveknek, de ugye raktározni is tudjuk, és az agy azokból a raktárakból is hozzájut.


Csak mondom, hogy eredetileg emiatt (foszfor, omega3) szokták mondani a halat és az agyi képességeink közötti összefüggést.

2016. márc. 24. 13:02
Nincs baj a pajzsmirigyemmel és a kisfiam is teljesen egészséges hála Istennek.
12. Channa* (válaszként erre: 9. - 388b941089)
2016. márc. 24. 12:29
És ugye ilyet simán produkálhat a pm.
11. Channa* (válaszként erre: 10. - 388b941089)
2016. márc. 24. 12:29

Nem biztos, hogy észrevehető a probléma. Lehet csak annyi lesz, hogy a gyerek 2-es tanuló lesz, ahelyett, hogy jó tanuló lenne.


Tudod! Azt szokták mondani, hogy együnk sok halat, mert akkor okos lesz a gyerekünk. Ezt pont emiatt mondták. A halban van jód, ami a pm. működést befolyásolja.....

10. 388b941089 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2016. márc. 24. 12:22
Ha nem lett volna rendben vszeg nem született volna egèszsèges babája. Remèljük a babával nincs gond. Nem mindig a pm... :P
9. 388b941089 (válaszként erre: 6. - Habcsók41)
2016. márc. 24. 12:21
A pánik is a depi egy formája :/
2016. márc. 23. 23:01

Pajzsmirigyed rendben volt a terhesség alatt, illetve most rendben van?

Ez pl. tud ilyen tüneteket produkálni.


Én sem voltam jól a szülés után, de nekem teljesen más problémáim voltak. Porckorong sérvem lett,

illet az allergiáim borzalmasan kínoztak hónapokig.

2016. márc. 23. 21:26
Szia. Tervezett volt a babàd? Első szülés? Van segítséged? Ezek a dolgok mind aggodalomra adhatnak okot ami esetleg előhozhatta a pànikrohamokat. Szerintem fordulj szakemberhez hat hét alatt màr viszonylag rendben kéne lenned. Mielöbbi jobbulàst kívànok!
2016. márc. 23. 21:10
Depressziós biztos nem vagyok,sajnos tudom,hogy milyen. A pánikot én is esélyesnek érzem. Évekkel ezelőtt voltak pánikrohamaim,gyógyszert is szedtem de aztán szépen fokozatosan abbahagytam. Ennek már több éve. Csak ugye elmentem a háziorvoshoz és ők mindent azzal magyaráznak hogy most áll vissza a szervezet a terhesség után és minden emiatt van...
5. 388b941089 (válaszként erre: 4. - 6b3a35c3e8)
2016. márc. 23. 20:22
Jaja, en is a depivel kapcsolnam össze.
4. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 1. - Habcsók41)
2016. márc. 23. 20:16
Pánik roham/szülés utáni depresszió?
2016. márc. 23. 20:13

Nekem tini koromban volt vérnyomás gondom, aztán ez a mandula kivételével helyre állt.

Terhesség alatt a 20. héttől kezdett el vacakolni, 25. héttől már gyógyszert szedtem a végére már toxémia alakult ki. 3 hetet voltam kórházban, bent már mindenféle gyógyszerrel tömtek mert 170/110 volt az alap még gyógyszer mellett is..

Sajnos nekem azóta is megmaradt a vérnyomás gond még mindig baromi magas.

Császáros voltam, így alul sem vagyok jól azóta sem.

2. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Habcsók41)
2016. márc. 23. 20:07
Biztos a szülèssel van összefüggèsben?
2016. márc. 23. 20:02
Sziasztok! Olyan anyukákkal beszélgetnék akik szintén különböző panaszokkal küzdöttek szülés után.Én 6 hete szültem,ezután lett magas a vérnyomásom,szinte minden nap rámtör légszomj,mellkasi nyomás,ájulásérzés. Más is átélt ilyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook