Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hosszú vagy félhosszú? fórum

Hosszú vagy félhosszú? (beszélgetős fórum)


2016. máj. 23. 08:38
Volt nagyon hosszu ,es csak oldalt befonva tudtam hordani ,mert zavart a mindennapi eletben.Most felhosszu ,vällig erö.Kenyelmesebb es kevesebb a gond vele,neha melegvites csavaroval becsavargatom.
24. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Vacsa)
2016. máj. 20. 10:53

:DDD


Szerintem neked jól áll a tied! A lányomnak is hullámos haja van, vörös, seggig érő, nagyon vékonyszálú, de rengeteg és gubancolódik a hullámok miatt is. Azt a nyivákolást, amit reggelente levág...próbáltuk már éjjelre befonni, csak ez hosszútávon nem megoldás, mert nem jó éjjelre is befonni a hajat, nem tud lélegezni. Levágatni nem hagyja, egyedül fésülködve meg direkt kihagyja a csomós részeket.

23. 6496c360f6 (válaszként erre: 22. - Bece87c28b)
2016. máj. 20. 09:39
Miért? Abból milyen a félhosszú? Hiányzik a fele? :D
22. bece87c28b (válaszként erre: 21. - Vacsa)
2016. máj. 20. 09:37
Bocsánat minden nőtől de a cÍm alapján teljesen másra gondoltam :)
21. vacsa (válaszként erre: 1. - Insecure)
2016. máj. 20. 09:30

Attól függ :) Az enyém vékony szálú, hullámos, szöszi. Ha hosszú, akkor kiugorja magát, ha rövidebb akkor pici hajhabtól már dús, bongyor lesz. Most jól megnőtt, ma vágatom, de csak picit a végéből. Szóval nálam addig nőhet amíg hullámosodik :))


Persze szupi lenne egy hátközépig érő dús, hullámos haj, de nem ezt dobta a gép, abból gazdálkodjunk ami van :)

20. gribedli*** (válaszként erre: 19. - 6496c360f6)
2016. máj. 20. 09:16

Fodrász mondta, mert nálunk nem használják a kleopátra elnevezést, hanem bob, amit úgy kell érteni, hogy elöl hátul egyforma, aztán ahhoz ha van külön igèny, hogy elöl vagy hátul legyen hosszabb, netán még frufru is legyen benne, ezeket összefoglaló néven asszimetrikus long bobnak nevezik.


Pl Keira Knightley asszimetrikus. Azért sok mindentől függ, hogy kinek melyik áll jól, pl akinek széles a válla, annak hosszabbat kellene viselnie, akiknek keskeny a válla és széles a csípője, azoknak rövidebbet és így tovább. Az arcforma is döntő és az alak is. Cameron Diaznak széles vállai és hangsúlyos trapézizma van, ezért neki a rövidebb bob nem is annyira állt jól (de gondolom, szörfözéskor a praktikusságot vette inkább figyelembe:D) a félhosszú, hosszúval király.

19. 6496c360f6 (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2016. máj. 20. 09:05
Nem tudom, hogy fodrász vagy-e, nekem az mondta. De tök mind1 egyébként a lényeg, hogy jó :D
2016. máj. 20. 09:03

Pl Charlize Theronnak itt még rövidebb is elöl, és ez is long bob:


[link]

17. gribedli*** (válaszként erre: 15. - 6496c360f6)
2016. máj. 20. 09:01
A bob az egyforma elöl hátul, ami elöl hosszabb, az egy asszimmetrikus bob, egy variációja, van, aki úgy szereti, hogy elöl hosszabb legyen, van, aki nem
16. 6496c360f6 (válaszként erre: 11. - Timycat)
2016. máj. 20. 08:59
Nekem nem törik. Főleg, hogy így gyakrabban vágatom, sokat frissül. :)
15. 6496c360f6 (válaszként erre: 5. - 9588498500)
2016. máj. 20. 08:57
A bob, azaz bubi olyan, ami hátul rövidebb. Nekem is long bob-om van. Tehát nem az ahol kilátszik a nyakad de az eleje vállig ér, hanem a hátamig ér hátul és elől kb a kulcscsontomig. Én imádom :) nem hosszú de pont fel lehet kötni. Hosszú hajból vágattam mert mindig copfban volt, nem volt időm frizkóra.
14. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Insecure)
2016. máj. 20. 08:41

Nekem az a lényeg, hogy olyan hosszú legyen a hajam, amiből el tudom készíteni az alábbi frizurákat és nem lóg ki belőle a hajam, illetve nem okoznak ezek akkora nehézséget, hogy tucatnyi hullámcsat segítségével tudjam csak megcsinálni mert itt csúszik ki, ott csúszik ki.

-lófarok

-balettos konty fánk szivaccsal

-oldalt fonott copf (féloldalas)

- hátul fonott copf


Ha kiengedve hordom, besütöm, becsavarom hullámosra, ha rohanok, pár perc alatt megszáradjon.


Alább írta valaki a long bob-ot, ez van nekem is, szerintem ebből lehet a legtöbb gyors frizurát elkészíteni. Van annyira hosszú, hogy meg lehessen csinálni belőlük, de még nem olyan hosszú, hogy túl sokáig tartson.


Régebben hosszabb volt és pont az idegesített, hogy mindig ráfeküdtem, vagy beakadt mindenbe, hát nem. Nagyon tetszik egyébként, ha látom, a platinaszőke, vagy még világosabb szőke, asszimetrikus gomba frizura, megőrülök, annyira tetszik, és tudom, hogy nekem is jól állna, de nem merem levágatni olyanra (majd egyszer erőt veszek magamon:D), mert attól félek, hogy hiányozni fog, hogy nem tudom kontyba tenni, becopfozni meg ilyenek és a köztes állapotot nem szeretem.


Pl Cameron Diaz hajait szoktam lekoppintani egy csomószor mert nekem is az a típus, vékonyszálú, természetes szőke, ő is leginkább a long bob-ot hordja és azt manipulálja, soha nem hagyja ő sem túl hosszúra. Rövid hajak között pedig Michelle Williams asszimetrikus gomba frizuja, azzal az oldalra fésült frufruval szuperságos. Megjegyzem, hogy csalóka, Michelle rövid hajával több baszakodás van, mint Cameronéval, mert közeli képen látni, hogy Michelle-nél itt egy hullámcsat, ott egy hullámcsat, hogy a frufru a helyén maradjon, mégis első ránézésre azt az érzést adja, hogy de jó, olyan sportos az a vágás, hogy csak megszárítod és mehetsz a dolgodra és így fog állni egész nap.

13. o.andi
2016. máj. 20. 00:31
félhosszu
12. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Insecure)
2016. márc. 25. 21:38
A hosszabbnál az az előny hogyha nincs kedved vmiért megmosni akkor fel lehet tűzködni és még elmegy :)
11. timycat (válaszként erre: 1. - Insecure)
2016. márc. 25. 20:46

A vállig érő hajra azt mondják jobban törik, ahogy folyamatosan "sikálódik" a válladon.


Az enyém már lassan derékig ér, "vénségemre" sikerült ennyire megnövesztenem. Imádom, persze macerás szárítani, nagyon undi a kihullott 70centi hajszál, takarításkor a szimpla copf is odaér, beleér mindenbe, néha fennakadok itt-ott, emberem ráfekszik/rákönyököl, de nagyon szeretem és amíg lehet nem vágatom le.

2016. márc. 23. 18:53

Nekem elég hosszú hajam van. És van belőle sok is, emiatt állandóan gubancolódik és nagyon nehéz kifésülni.

Amit írtak, igaz, a táska válla mindig odakapja. :D Takarításkor nem elég copfba felfogni, mert akkor is odalóg mindenhová.

Viszont én szeretem, még ha néha a falra is mászok tőle. Most szép, egészséges. Nagyon nehéz úgy lenöveszteni a hajat, h ne törjön el a vége. Elég hosszú folyamat, ezt most kiélvezem. Aztán én is le fogom vágatni.


De mindig mondják, h ne tegyem! :D

2016. márc. 22. 22:57
Attól függ, melyik áll jobban. Nekem a félhosszú határozottan jobban áll. Ha felrakom copfba, nem ér teljesen a nyakamig. Ha túl rövid, attól kiborulok, de a hosszú meg előnytelenül lóg, mint egy sátor, a félhosszú viszont fiatalos, csini.
2016. márc. 22. 22:55

Nekem most eleg sokaig volt hosszu hajam. Nehez, macera, kenyelmetlen, sok. Levagattam kleora, de kb.ugyanott vtam, pl.pelenkazaskor osszefogni,hgy lassam is,mit csinalok :)

Igy lett rovid, majd megno, egyszercsqk, de tokre nem bantam meg. Amugy meg fontos szempont, van-e gyerkocod, mekkora/mekkorak, ha nincs akkor meg hogy kell megjelenj nap,mint nap a munkahelyeden. Amig lehet noveszd ;) ugyis levagatja egyszer mindenki-ezt a fodrim mta, es igaza van.

2016. márc. 22. 22:49

Relatív.


Mikor félhosszú a hajam, imádom.

Aztán elkezd nőni, és arra gondolok, na most jól megnövesztem! :)


S mikor a vállam alatt ér, megesz a frász, hogy na most levágatni.


És azt szeretem, ha elől hosszabb,. hátul rövidke. Imádom ezt most. :)

6. 1abbb5d144 (válaszként erre: 4. - 9c57fd10dc)
2016. márc. 22. 21:41

nyak-lapocka meg derék alatt érő közt van inkább különbség szerintem


+:biztonsági övbe becsúszik és az húzza...

2016. márc. 22. 21:36

A vállig érőt long bob-nak nevezik. A félhosszú az már inkább hátközépig ér.


Nekem tetszik a long bob. Sokkal nőiesebb, vagányabb és biztos egyszerűbb kezelni is. Pl. hamarabb szárad és általában minden arcformához illik. De minden hajhossz szép, ha törődnek vele.

2016. márc. 22. 21:32

A vállig érő haj egy válltáska viselése során előnyösebb. A hosszú haj hajlamos a válltáska pántja alá szorulni.


A hosszú haj egy cippzáras galléros kabát esetén hajlamos a cippzárban landolni, ahogy húzod fel a cippit a nyakadnál.


Van, aki a hosszú haján alszik háton, és reggel ébredéskor a haja visszarántja, mivel azon fekszik.


Rövidebb hajnál kevesebb sampon, balzsam szükséges :)

3. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Insecure)
2016. márc. 22. 21:31
Nemcsak a haj hosszától függ a kezelhetősége, hanem attól is, hogy milyen tipusú az a haj...vastag, vékony, egyenes, göndör. Egy rövidebb hajat is lehet nehezebben kezelni.
2016. márc. 22. 21:21

a félhosszú és a vállig érő az ugyanakkora kb.

A hosszú hosszabb.

Most mi a kérdés?

2016. márc. 22. 21:16
Középhosszú és vállig érő haj között van lényeges különbség? Érzetre és kezelhetőségre gondolok. Könnyebb kezelni és kényelmesebb a vállig érő haj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook