Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ugrál a mosógép fórum

Ugrál a mosógép (beszélgetős fórum)


2016. márc. 24. 07:40
Szerintm megfogalmaztam már rendesen, hogy minden mosás előtt vízszntbe helyezzük a gépet, vagy úgy, hogy megfelelően tekergetjük a lábát, vagy úgy hogy aláteszünk valamit, de mindig, mosás közben elvándorol a gép... ha forog a dob, akkor nyilván el van távolítva minden rögzítő csavar, ennyire ne nézzetek már hülyének. Most az az ötlet, hogy kiöntjük padloponnal, és úgy a szőnyeg, rá a mosógép. Ha úgy se lesz jó, akkor szervíz.
15. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Tvikita)
2016. márc. 23. 13:28

" sajnos ha az összes lába ki van tekerve, akkor sincs vízszintbe"


hát éppen ez a baj!

Nem kell kitekerni az összes lábát! A 4 lábat egymáshoz képest kell beállítani úgy, hogy vízszintes legyen. Nálam is az egyik jobban ki van tekerve, a másik kevésbé, nem ugyanannyira a 4! A lényeg, hogy így lehet beállítani a vízszintest.

A mosógépszőnyeg nem az ugrálástól véd, hanem a centrifugálás közbeni rázkódás miatti kisebb elvándolástól. A rosszul vízszintbe helyezett mosógép alatt mit sem ér.

2016. márc. 23. 13:18
A gép hátulján lévő dobrögzítő csavarokat kivettétek?
13. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Tvikita)
2016. márc. 23. 13:11
Nehogy már a gép hibája legyen, hogy ugrál a szántáson. D
12. grizus
2016. márc. 22. 23:34
A mienk is szokott szambázni, kb 35-36 éves gép és remekül működik, lekopogom.
2016. márc. 22. 20:59
Orulj, h egyelore nem hagyott el a mosogep ilyen mostoha korulmenyek kozott! :)
2016. márc. 22. 20:53

Azt mondod, hogy másfél cm az eltérés a lainál. Hogyne ugrálna ekkora különbséggel?

Még jó, hogy nem lett még baja!

A mosógépet vízszintbe kell beállítani, mert akkor tud egyensúlyozni és egy helyben maradni.

Betont alá, ami egyenes úgy rá a mosógép alátét, de ekkor már nem fog kelleni!


Az indesit nem rossz mosógép. Én nagyon szerettem:D

9. 1abbb5d144 (válaszként erre: 5. - Szelzoli90)
2016. márc. 22. 10:12

" szinte le kellett fognom, mert kiment volna a fürdőből." ez is vicces így. :D

de amúgy meg nem a kanyját!

2016. márc. 22. 09:33

Mindenképpen vízszintbe kell hozni, ha ehhez a lábtekerés kevés, akkor sajnos alá kell betonozni.

Van vízszintezőtök?

Bár első körben megpróbálhatod, hogy csupa apró cuccal (bugyi, zokni, trikó) szintén ugrál-e? Mert ha azokat ki tudja egyensúlyozni, akkor nem a mosógépben van a hiba, hanem nagy ruhák vannak benne (pléd, dzseki stb.)

7. 7116aa6805 (válaszként erre: 6. - Tvikita)
2016. márc. 22. 09:01
Írtam...
6. tvikita (válaszként erre: 4. - 7116aa6805)
2016. márc. 22. 08:54

Üzenet:

Persze, új. Az az érdekes, hogy amíg nem volt alatta az a gumiszőnyeg, csak pár centit mozdult el, amikor meg alátettük, jó 10 centit, pedig az pontosan erre való. Most van először Indesit termékem, hűtőt is Indesitet akarunk venni, azt mondod, inkább hanyagoljam?

2016. márc. 22. 08:38

Fórumtéma "Ugrál a mosógép" ez marha jó :)

Le kell betonozni :D

4. 7116aa6805 (válaszként erre: 1. - Tvikita)
2016. márc. 22. 08:34

Rosszul vagyok ettől a márkától...

Első körben megmutatnám szerelőnek, így első olvasatra talán az lehet a hiba, hogy centrifugálás előtt nem egyensúlyozza ki a ruhákat megfelelően a dobban.

Ha kopog, az sem egy jó jel.

Újonnan vettétek?

3. tvikita (válaszként erre: 2. - Vberni01)
2016. márc. 22. 08:32
Áh, azt mondták a fiúk, amikor szétszedték, hogy mindent kivettek belőle. De nektek hogy nem tűnt fel? Működött úgy is?
2016. márc. 22. 08:31
mi anno évek után találtunk a mosógép belsejében egy kitámasztó téglát.. nézzétek meg a dobnál benne.. ;)
2016. márc. 22. 08:27

Sziasztok. Olyan problémám van, hogy vettünk egy Indesit, keskeny előltöltős mosógépet, vízszintbe helyezték a fiúk, sajnos ha az összes lába ki van tekerve, akkor sincs vízszintbe, de alátettünk mindent, csempét, kartont, nagy nehezen stabilan állt a gép, de centifugázásnál jó 10 centit elmászott a gép, és nagyon rossz kopogós hangot adott. Vettünk alá spec mosógép alá való gumiszőnyeget, azt is alá kellett még támasztani, mert egy régebbi házban lakunk, ahol a kőművesek nem ismerték se a függőlegest, se a vízszintest, jó másfél centi különbség van még mindig a mosógép alatt. Megint csináltam egy adag mosást, de most hogy alatta volt a spec szőnyeg, azzal együtt vándorolt el, szinte le kellett fognom, mert kiment volna a fürdőből. Szerintetek ez még mindig annak a hibája, hogy nincs rendesen vízszintben, vagyis alá alá van támasztva mindenfélével, vagy ez már gyári hibás lenne?


Megoldás lehet, hogy lebetonozzuk a helyét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook