Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elfogadják így a befizetett csekket? fórum

Elfogadják így a befizetett csekket? (tudásbázis kérdés)

15. 9c57fd10dc (válaszként erre: 14. - Channa*)
2016. márc. 23. 08:10

Olvastad a sztorit?


Hiányosan kitöltött csekkel indult el Mammma a postára. Fogalma se Volt Mammmának, hogy a lánya milyen csekkeket adott a kezébe. A postás kisasszonyt szólt Mammmának, hogy most gyorsan töltse ki a csekk hiányos részét, míg ő számolja a pénzt. Mammma azt gondolta, hogy jól töltőtte ki a csekket. Hazament, leadta a szelvényeket, és akkor látta meg a lánya, hogy ezt Mammma elírta.



Aszondod nem a feladáskor kellett volna, hanem az elrontáskor kellett volna rózsaszín csekket kérni.


Hogyan? Mikor Mammma azt hitte minden remek? És minek fizették volna be duplán a költséget, mikor Te is írod, hogy a dupla kiegyenlítés visszatérítése több hónap!! De ha Neked annyi zséd van, hogy így ráérsz megvárni a téves befizetések visszautalását, akkor gyere, adok pár csekket, majd vmikor visszafizetik neked.


Egyébként már rég lezavarta a fórumindító családja a sztorit.


Tanulság. Ha tévesen fizetsz ki egy csekket, vedd fel a kapcsolatot a címzettel.

14. Channa* (válaszként erre: 11. - 9c57fd10dc)
2016. márc. 22. 19:10

Elrontotta, majd valamelyik felén kijavította, stb. Minek? Már akkor kellett volna kérni egy rózsaszín csekket, amikor elrontották, nem akkor amikor feladta. Még előtte! Persze ez pénzbe került volna, de akkor is jobban jártak volna, mint így. pénzt ki kell fizetni újra, vissza kell igényelni a pénzt, mire visszakapja eltelik közel 1 év. Nem viccelek.

Egyszer elveszett személyit pótoltunk a gyerekemnek, okmányirodába megkaptuk a csekket, lefotózták a gyereket, elmentünk befizetni a pénzt, majd amikor mentünk vissza bemutatni a kezünkbe nyomták az elveszett személyit. A postán nem adták vissza a pénzt, pedig talán 10 perc telt el a befizetéstől, mehettünk a navhoz visszaigényelni. Fél év múlva kaptunk egy levelet, hogy jogos a visszaigénylésünk, majd újabb 3 hónap múlva küldték a pénzt....

2016. márc. 22. 14:39

Elfogadják.

A pénz befutott hozzájuk, azt is tudják majd, hogy nem Te vagy az ügyfél (nked megvan a TAJkártyád:).

Elég lesz sezmélyesen elmondani az ügyintézőnek, hogy mi történt.

2016. márc. 22. 10:40
én is felhívnám az illetékest, hogy mit tudnak tanácsolni?!
11. 9c57fd10dc (válaszként erre: 10. - Channa*)
2016. márc. 22. 07:45

Off: Mi ebben a trükközés?

Hogy kért volna másik kitöltetlen csekket mikor az elsőt már feladták hibásan? Kétszer fizesse ki, hogy jelszó alapon majd visszaadják a tévesen befizetett összeget? Hát az nem két nap...


On: Szerintem is hívd fel őket, mielőtt odamennél. Bizonyára nem lesz nagy probléma, hiszen a lényeg a pénzbefizetés megtörtént.

2016. márc. 21. 19:43

Nem fogják elfogadni.

Nem értem miért kell trükközni, ahelyett, hogy kértél volna másikat.

Ha 2 nap múlva megy, akkor ráért volna akkor is befizetni, hiszen a befizetést kell igazolni csak.

9. globus (válaszként erre: 1. - Garfield6)
2016. márc. 21. 19:00

Szerintem nem.

Ezt csak személyesen lehet tisztázni, miután a pénz beérkezett a címzetthez.

8. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2016. márc. 21. 18:51
Hogy ő tudja. Jaj ne má'. DD
7. freddy36 (válaszként erre: 5. - Garfield6)
2016. márc. 21. 18:48
Biztosabb,ha felhívod őket,és megnyugszol!☺
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Garfield6)
2016. márc. 21. 18:26
Minek?
2016. márc. 21. 18:21
Igen, lehet ez lesz a legjobb..Csak hogy most utólag oda írtam a nevét pluszba...
2016. márc. 21. 18:19
Én felhívnám az illetékest,és elmondanám nekik,hogy milyen kacifántosan van kitöltve a csekk,megkérdezném tőlük,hogy rendben lesz-e így is?
2016. márc. 21. 18:08
Taj kártya igénylés...
2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Garfield6)
2016. márc. 21. 18:06
Mire megy?
2016. márc. 21. 17:54
Elveszett a férjem taj kártyája, kapott csekket az új igényléséhez, amit sajnos elfelejtettünk itthon kitölteni, az anyukámat kértem meg hogy postázza minél előbb. Ugye szóltak a postán, hogy nincs kitöltve, és ő hirtelen kapkodással az én nevemre töltötte a csekket, nem is nézte pont mit fizet be. Most én zárójelben pótoltam a kis kapott csekkrészen a férjem nevével (Én mint befizető, zárójelben oda suvasztottam az ő nevét), de hát más kicsit a kézírás, és ugye a befizetett csekken, amit elvettek a postán, ugye ez nem szerepel...Elfogadják majd így, mikor 2 nap múlva megy az együttérzésre? Felesége vagyok, egy a lakcímünk..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook