Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lisztérzékenység vagy nem? fórum

Lisztérzékenység vagy nem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. ápr. 5. 02:12
nem vagyok az.
74. coreyhaim (válaszként erre: 73. - Miklosi3)
2016. márc. 29. 09:46
hajam évek óta hullik, sajnos ez nálam hormonálisan is igy van.....
2016. márc. 29. 08:15
Szia! Én nem engedtem a gyomortükrözést, de világ életemben vékony voltam. De a hajam csak hullik, vérszegény vagyok állandóan, a hasam állandóan felpuffadt, mintha terhes lennék. Ha vécére mentem ecetszagú volt a székletem gyakran, imádtam a sütiket. Egy vérvétel alkalmával, amit gluténre néztek, magas volt, de épphogy nem azt mondták, hogy gluténos vagyok az értékem. Gluténmentes diétát javasoltak. Jobb let. A hasam nem puffad fel. Az adókedvezményt elbuktam így, fix, hogy az vagyok. De engem ne tükrözgessenek. Az biztos, ha valaki vékony, az gyanús, annak felszívódási zavara van. Kenyeret lehet sütni, lehet venni dagasztógépet is. Meg lehet oldani, de nagyon sok lemondással jár. Az biztos.
72. coreyhaim (válaszként erre: 69. - Kszb)
2016. márc. 22. 21:05
te akkor már nem is vagy laktóz érzékeny ? azt irtad elmult ha jól értettem.
71. coreyhaim (válaszként erre: 69. - Kszb)
2016. márc. 22. 21:02
de ha tegyük fel kijön hogy az vagyok ,hogy nézi meg ezt a genetikát ? szerintem nekem tök 8 az e vagy nem, a lényeg hogy az van. vagy muszaj megnézetni? mert a családban nincs nem volt ilyen problámás...nagyszüleim is 9o evig éltek... se egy epe se semmi semmilyen műtét egyik oldalról sem...azért ez ritka. náluk sajnos a sziv volt beteg. na de 9o évesen az érelmeszesedés sztem normáilis.. csak én vagyok ilyen selejtecske :( viszont senki nem ilyen lelkizős agyalós a családban mint én...szóval én azzaé is egyet értek ha nálam minden idegi alapon alakult volna ki...
70. coreyhaim (válaszként erre: 62. - 937a2a883a)
2016. márc. 22. 21:00
igen tényleg van meg egy szájnyálkah törléssel ( fogmosás stb nélkül ) de az igazi az a kilégzéses...amikor igen megiszod ezt a lötyit és nekem 3 4 órát mondtak mire végzel...:(((
69. kszb (válaszként erre: 68. - 937a2a883a)
2016. márc. 22. 18:41
akit é ismerek gasztrost, az a kilégzési teszt után csináltatja meg max. a genetikát, ha vki akarja. Mondjuk, ő gyerek gasztros. Pont azért, mert szerzett laktózérzékenység negatív genetika mellett is lehet, de az elmúlik, ha regenerálódik a bélboholy. Ilyen alakulhat ki egy kiadós hasmenéses dolog után pld. Vagy, mint nekem a cölivel. Nálam is elmúlt. A H2 teszt pozitívsága után ez meg megmutatja, h kell-e számítani javulásra, vagy sem.
68. 937a2a883a (válaszként erre: 66. - Kszb)
2016. márc. 22. 18:00
Tehát ha a genetika negatív, akkor a kilégzésesre tényleg nem kell elmennem. Vagy attól az még lehet pozitív? Mert akkor nem értem miért nem küldött tovább a doki.
67. globus (válaszként erre: 66. - Kszb)
2016. márc. 22. 17:55

Sziaaaa!

Írok privit :)

66. kszb (válaszként erre: 64. - 937a2a883a)
2016. márc. 22. 17:50

igen, ez genetika :)

Viszont ez nem a tényleges laktózérzékenységet vizsgálja. Csak azt mutatja, van-e rá hajlamod.

Magát a laktózérzékenységet H2 teszttel nézik leggyakrabban. Vérből meg úgy, ahogy írtam (de sztem az kegyetlen...).

2016. márc. 22. 17:43
Tehát ha gén, akkor gondolom genetika. Az miben más? A lényege nem ugyanaz? Kimutatta, hogy nem vagyok laktózérzékeny. A doki ezt mondta, ezért nem kellett továbbmenni ezen az úton.
2016. márc. 22. 17:41

Na, megnéztem a papírt. Nem vagyok szakértő, szóval én azt írtam, amit a doki mondott. Lehet rövidített nekem. :)


Szóval a papíron ez van: kért vizsgálat: laktázgén poliformizmusa. Eredmény: laktóztoleráns.


A doki azt mondta, hogy jobb először ez a vizsgálat, mert ha negatív, akkor nem kell feleslegesen meginnom semmit és kínlódni a kilégzèses teszttel. Ha viszont ez pozitív, akkor azt is meg kell csinálni, mert az pontosabb információt ad, illetve tüneteket mutat.

63. kszb (válaszként erre: 62. - 937a2a883a)
2016. márc. 22. 17:30
genetikát?
62. 937a2a883a (válaszként erre: 61. - Kszb)
2016. márc. 22. 15:38
Nekem a laktózérzékenységet vérből nézték. Miért vágott volna át a doki? Mivel fizetős volt, így a leletek is nekem érkeztek értelmezéssel együtt.
61. kszb (válaszként erre: 53. - 937a2a883a)
2016. márc. 22. 14:59
biztos, hogy nincs. Csak az, amit írtam. Egy vércukor görbét állítanak fel, és ennyi.
60. kszb (válaszként erre: 54. - Coreyhaim)
2016. márc. 22. 14:57
aha :) Van, csak kérdés, h szeretnéd-e többször megszúratni magad, miután megittad a laktózos folyadékot :) Ha laktózérzékeny vagy, akkor ugye nem szívódik fel, vagyis nem emelkedik meg a vércukor. Ha viszont nem vagy az, akkor megemeli azt. Magyarul nem a tej alkotóit mutatják ki iylenkor sem vérvétellel, hanem a vércukraid alapján készítenek egy görbét, többszöri vér vétellel, ami mutatja, hogy mi a helyzet.
59. kszb (válaszként erre: 55. - Coreyhaim)
2016. márc. 22. 14:54
igen. LÉ nélkül is lehetsz laktózos.
2016. márc. 22. 14:13
ja és a tojást sem birom nagyon. a fött tpojást ugy ahogy de mintha attól is fájna a hasam olyan " megülte érzésem van ( a ránrottától évk óta)pedig a tojás nemis laktózos....
57. coreyhaim (válaszként erre: 56. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 22. 14:12

most próbálkozok.. tejet már abszlut nem iszok fél éve, turót is abbahagytam, sajtot is csak parmezánt ettem, próbálkoztam a laktóz mentes tejjel is stb de attól is fájt a hasam...a puffadás stb nem volt olyan durva de hasfájás volt.laktáz enzimet addig nem akarok szedni amig nem bizonyosodik be de lehet utána sem, igaziból a tejről abszolut leszoktam, nem hiányzik, egyedüli dolog ami szar hogy imádtam a zabpelyhet reggelire. és azt most nem ehetek. a rizstejtől hányingerem van, a kókusztejjel meg megcsináltam és képtelen voltam megenni..vizzel meg nem fogom. más tej ami szóba jöhetne meg nincs. bár hallottam hogy a kecske tej az jó nemtudom , állitólag más az összetevője.......



szóval de elvileg megvalósitható lenne, de ahhoz tudnom kell midnent mibe van stb, mert elsö olvasásra szinte mindenben van laktóz is, akár egy pizza, akár egy halkonzerv, akár egy savra való gyógyszer..szóval ha kiderül hogy az van gondolom itt ugyanilyen szigorúan bekell tartani mint a lisztérzékenyek hogy egy morzsa glutént sem ehetnek nem?gondolom egy csepp tejcukor már fenntartaná a tünetet vagy ez nem olyan?

56. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 55. - Coreyhaim)
2016. márc. 22. 13:14

Érzékeny lehetsz a tej fehérjére, de a cukorra is.

A tejmentes étrend nem megvalósítható?

Esetleg a módosult tejszármazékok (túró, sajt, tejföl, yoghurt)?

2016. márc. 22. 13:05
attól mert liszt é nem vagyok még laktózos lehetek nem? apr ba meek orvoshoz, de én azért irtam h tuti az vagyok mert a tejes után rohanok hasmennéssel a wcre ........
54. coreyhaim (válaszként erre: 52. - Kszb)
2016. márc. 22. 13:04
igen tudom... az igazi az a kilégzéses..van lactulose is, arra is küldtek csak egyenlöre nem volt rá pénz..de már megcsináltatom. az mi is a lactulose ? meg hallottam van vmi fluktóz is. itt ahol lakok van magán vérvétel ,mindent lehet , állitolag pedig van tejcukorra vérvétel is . (de ha pl vkinek a laktózmentes cuccokra is fáj a hasa akkor nem azért mert a tejfehérjére is érzékeny ? az a szarabbik nem?
53. 937a2a883a (válaszként erre: 52. - Kszb)
2016. márc. 22. 13:04
Abból is, csak az fizetős. Meg van a kilégzéses.
52. kszb (válaszként erre: 50. - Coreyhaim)
2016. márc. 22. 12:42
laktóz vizsgálat nem vérből történik :)
51. kszb (válaszként erre: 48. - Coreyhaim)
2016. márc. 22. 12:41

a magyar lakosság több, mint fele laktózos :)

Igen, gyakran társul a cöli mellé az is, de annak az az oka, hogy a laktáz enzim a bélbolyhok között termelődik. Egy cölis embernek ezek el vannak sorvadva, magyarul nincs hol termelődnie az enzimnek. Vagyis, ha amúgy genetikusan nem lenne laktóz érzékeny az adott cöliákiás, a gm diétával amint regenerálódnak a bolyhok, a laktóz érzékenység is megszűnik :)

Mind emellett, neked minden eredményed negatív! Nem véletlen, h nem nyilvánítottak cölisnek!

50. coreyhaim (válaszként erre: 47. - Kszb)
2016. márc. 22. 09:21
még egyébként az is érdekes hogy étel allergiára néztek pár dolgot, szintén vérből.egy kettőre kijött kétes pozitiv,a burgonya pl meg a garnéla rák de a tejre !!! pl semmi...pedig én tuti laktóz érz vagyok hiszen ahogy megiszom már bugyog a hasam megy a hasam, puffadok stb. multkor vmi bechamel martasos kaját ettem, már mentem is a wcre...szóval érdekes akkor miért mutat negativat ? van amúgy egy olyan átfogó vizsgálat miszerint 221 féle panelt néznek ez a totál 55 000 ft , jó lenne egyszer megnézetni.......
2016. márc. 22. 09:13
nálam egyébként azért sem lehetne papiron liszt é mert a családban senkinek nem volt hasonló sem...
48. coreyhaim (válaszként erre: 47. - Kszb)
2016. márc. 21. 20:53
oké én hiszek neked, csak mondom tényleg orvos mondta hogy attól mert a vér negativ még lehetsz az.....meg hogy aki laktózós az már következménye a lisztnek...szóval elöbb van a liszt utana a tej erz... a heim palról én nem tudtam hogy van itt ilyen rendelés...de köszi...jaja nekünk jelenleg csak 2 plattni hely van főzésre , ha valami lenne komplett tüzhelyet sutövel kellene venni :(((((((((((((((
47. kszb (válaszként erre: 46. - Coreyhaim)
2016. márc. 21. 18:16
nem, ezek általában mind kilőve. Na látod! Ezért ne akarj te minden áron LÉ lenni! :) Újra kell tanulnod főzni, sütni, mindent meg kell nézned, h mit veszel meg, a bolti pékárú pocsék, te meg azonnal nem tudsz finomat sütni magadnak, nem tudsz beülni bhova enni, és még az alkoholos italban is válogatnod kell.... az áráról már ne is beszéljünk (1 kg liszt kb 1000 Ft. És ez a minimum...) stb, stb. De az eddigi eredmények alapján, bmennyire is tartod magad a dologhoz, nem vagy az! Hidd el!!!! És örülj neki! Ha nekem nem hiszel, hívd fel a cöli centrumot a Heim Pálban! Ők országos ellátásúak, felnőtteket is ellátnak, ha úgy van és nem véletlenül centrum. Ők is azt fogják elmondani, amit én :) Csak 1 vmit ne tegyél! Intolerancia tesztekre, biorezonanciára és társaira pénzt ne adj ki! :) Ha nem hisel az SZTK dokinak (pedig maximálisan kivizsgált LÉ iráyba.... miután negatív a vér, nem kellett volna biopsziára küldenie...A cöli centrumban biztosan nem küldtek volna), akkor menj magánba, de rendes doktorhoz!!!!
46. coreyhaim (válaszként erre: 44. - Kszb)
2016. márc. 21. 14:51
még az érdekelne hogy lehet egyébként ezt a szigorú diétát betartani ? ugy értem pl épp most néztem meg szedek egy táplálék kiegészitöt alga és ide is ide van irva nyomokban tartalmazhat glutént. akkor gondolom te ezt sem szedhetnéd .. de szinte mindenben van glutén nem? én pl sokaig nem figyeltem de a bogyó amit refluxtra szedtem laktózt tartalmazott és váltottam is de erre egy másik orvos figyelmeztetett...a többi 20 akinél jártam nem...durva....szóval ezt a nyomokban tartalmazhat dolgkat hogy lehet kikerülni ?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook