Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A saját és nem saját gyereked egyenlőként kezeled? fórum

A saját és nem saját gyereked egyenlőként kezeled? (beszélgetős fórum)


2016. márc. 20. 19:25

A saját és a nevelt gyerekem közt nem tennék különbséget, de semmi esetre sem fogadnék / fogadtam volna örökbe vagy nevelésbe néger vagy más , nem fehér gyereket.

A film azért szerencsétlen, mert elsősorban a különbségeket hozza ki, pld az anya rassziszmusát, jobb lett volna ha fehér gyerek mind a kettő.

Ne kövezzetek meg, 1 gyerekem van, igy egy kicsit idegen a kérdés, de egyszerre volt több macskánk, és nagyon bántott, hogy nem tudom mindet egyformát szeretni, ennek ellenére ugyanazt az ellátást, kaját, simogatást kapta mind.

19. 70c6cee9f9 (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2016. márc. 20. 19:08
Mégis.. :)
18. michelle.r (válaszként erre: 17. - 70c6cee9f9)
2016. márc. 20. 18:17
És a videoban is elmondják ;)
17. 70c6cee9f9 (válaszként erre: 16. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 20. 18:12
Direkt azzal kezdtem, hogy 'színészek".
2016. márc. 20. 18:03
Ez megrendezett, amely a figyelmet kívánja felhívni az ilyen sajnálatos jelenségre.
2016. márc. 20. 17:48
A videón látott megkülönböztetés elfogadhatatlan. Nincsen nevelt gyermekem, de szerintem csak annak szabadna ilyet vállalni, aki erre alkalmas és igyekszik a szülei helyett is szülő lenni.Egyébként csak önzés és egy gyermekkor tönkretétele az egész.
14. adfa0d8bdb (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2016. márc. 20. 15:57

Nem néztem végig a videót, nem is így értettem a "különbözőséget".

Csupán hogy minden gyerek más, nem lehet egyformán kezelni még a testvéreket sem.

Amiről te beszélsz az már kivételezés!

13. michelle.r (válaszként erre: 12. - Adfa0d8bdb)
2016. márc. 20. 15:39
Arra azért kíváncsi lennék, melyik gyerekednek mondod azt az éttermben, hogy ő csak az olcsóbb ételekből választhat, míg a tesója teljes menüt ehet, sőt desszertet is kérhet, ő csak egy sültkruplit kap.
12. adfa0d8bdb (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2016. márc. 20. 14:43
Egyetértek. Nincs olyan hogy "egyformán".
11. 70c6cee9f9 (válaszként erre: 10. - Freddy36)
2016. márc. 20. 14:24
Érdekes és tanulságos történet, köszönöm. :)
2016. márc. 20. 13:03

Nekem az egyik szomszédom nevelt gyerekeket a 3 sajátja mellett.Volt több gyerek az idők folyamán,én ezt az egyet ismertem,mert fiam korosztálya volt,hébe-hóba átjött játszani (lány).Olyan volt,mint egy kis Maugli,fiús,verekedős,lopós.Azt láttam,hogy a szomszéd vele csináltatott sok mindent...boltba ment,mosogatott,takarított,főzött,miközben a 3 saját gyerek iskolába járt,és tanuláson kívűl nem csinált semmit.Sokat beszélgettem a lánykával,ő mondta el ezeket,de a szomszéd sem tagadta,megmondta,hogy csak a pénz miatt neveli. Idővel a lányka el-elszökögetett,aztán egyszer eltűnt. Pár éve a neten megkeresett,találkoztunk,megköszönte,hogy kedves voltam hozzá,adtam neki enni,inni,hogy meghallgattam,stb. Ma már anyuka,boldog párkapcsolatban él,megkereste az igazi szüleit,de nem tartja velük a kapcsolatot,mert olyan életet élnek,ami hagy kívánni valót maga után.Sajnáltam anno a leányzót,de most már jól van,kedves,aranyos kis csaj lett.


Van másik házaspár,ők örökbe fogadtak egy testvérpárt (fiú,lány...sajátjuk nem lehet),szépen nevelik őket,okos,szép gyerekek.


Harmadik pár...örökbe fogadtak egy kisfiút,mert nem jött össze a saját baba,pár év elteltével terhes lett a hölgy,és egyformán szeretik a 2 gyereket!


Minden helyzet más...és sajnos,vannak olyan nevelőszülők,akik a pénz miatt csinálják...tisztelet a kivételeknek!Nem vagyunk egyformák...én csak magamból indulok ki,ha tudom,hogy nem tudnám szeretni a nevelt gyerekemet,nem lennék nevelőszülő.Az más tészta,ha olyan pasival hozna össze a sors,akinek van gyereke (de ez nem fordulhat elő,férjnél vagyok☺).

9. 70c6cee9f9 (válaszként erre: 8. - Nagygini)
2016. márc. 20. 12:27
Mindent megkapd tőled a kislány, de ezeket a dolgokat szülő nem tudja átérezni. Az idő majd megoldja, csak légy vele nagyon türelmes.
2016. márc. 20. 12:21
Megnéztem a videót nagyon elszomorított, de szerintem nem az örökbefogadott, hanem a nevelőszülőnél lévő gyermekekről szól, hiszen ők kapnak ellátmányt azért, mert saját háztartásukban nevelik őket. De ez teljesen mindegy, egy gyermekkel nem lehet így bánni, bárhonnan is származzon. De sajnos vannak olyan nevelőszülők akik különbséget tesznek a saját és a nevelt gyermekek között, ismerek párat belőlük, kifelé eljátszák, hogy minden csodás otthon meg hagy ne mondjam mik történnek. Édesanyám nevelőszülő, van egy örökbefogadott öcsém. Természetesen nem a filmben látott kategória. Ő próbál mindent megadni a gyerekeknek, sokan voltak nálunk már , van aki kirepült, volt akit örökbefogadtak, valamint hazakerülhetett a vérszerinti szüleihez. Mindegyiknek szakma van a kezében, vagy jelenleg is tanul, főiskolára jelentkeztek. A két saját gyermekem mellé én is örökbe fogadtam egy kislányt, sajátomként nevelem és szeretem, de sajnos a kamaszkori lázadáson túli dolgokat produkál, nem lehet vele mit kezdeni. Két hete a rendőrségre mentünk érte éjszaka, mert nem jött haza (15 éves), pénteken félig leborotvált fejjel jött haza a kollégiumból. Szeretné megismerni az igazi anyját, és visszakerülni hozzá. Mindent megtesz azért, hogy a tervét véghezvigye, nem tudom meddig megy el benne. Persze ezek a dolgok csak a jéghegy csúcsa. Erre nem készítettek fel a tanfolyamon, hogy ilyenkor mit lehet tenni. Már voltunk többször pszichológusnál de semmi nem segít. Olyan szinten sérült élete első 3 évében, hogy látszólag helyrehozhatatlan. de bármennyire is bosszant akkor sem tudnék így bánni vele soha...
7. syria (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2016. márc. 20. 12:10

Egyetértek, ez általában így van.

Ha mégis vannak durva elhajlások, ott egyértelműen a szülő hülye, frusztrált, előítéletes, mit tudom én.

2016. márc. 20. 12:02

Nálunk 3 gyerek van. a nagy és a kicsi az enyém és a középső a férjemé.

Akarva akaratlanul különbséget tesz az ember a gyerekek között.

Hogy miért? Más személyiségek.

A kicsit teljesen másért szeretem, mint a nagyot (sajátjaimról beszélek) és teljesen másképp foglalkozok velük.

Sajnos a nevelt csajszimmal többet kell, mert a magzati élete eléggé rosszul indult.

És igen! Valahol jobban szeretem a két sajátom, mint a neveltet. Sokan hazudnak, ha nem ezt mondják az előítéletek miatt!!!!

Férjem is jobban szereti a lányát, mint az én nagylányomat, de a fiam meg előtérbe van helyezve az övével szemben.

Sok tényezőtől függ kit miért, merre, meddig szeretünk jobban, de ez a videó túlzás és megjátszás.

Nálunk amit megkap az egyik, azt megkapja a másik is.

A nevelt nem ehet csokit, de a mikulás csomag úgy lett összeállítva, hogy mindenkinek v olt benne egy kicsi mikulás viszont a többi olyan dolog volt, amit ő is megehet.

5. michelle.r (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2016. márc. 20. 11:31

Jesszus, miket írok :)))


Szóval a két kölyök is imádja egymást. A kérdést pedig egyiküknek tettem fel, nem egyiküket.. :D

4. 70c6cee9f9 (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2016. márc. 20. 11:25

Hát reméljük a legjobbakat. :)

Sajnos sok a gyerek bántalmazás, és ez is közel áll hozzá.

2016. márc. 20. 11:22

Ez a video több mint kegyetlen ;)


Nincs saját tapasztalatom, de azi smerőseim körében kettő is. Mindkétszer úgy adódott, hogy adoptáltak egy gyereket évekig tartó próbálkozás után. Aztán jött a saját. Nem teszenek különbséget, és a két kölyök is imádja őket.


Egyszer egyiküket feltettem pont ezt a kérdést. Azt válaszolták, évekig vártak gyerekre, jött B., akik a világ legboldogabb emberévé tette őket. Amikor a sajátjuk megszületett, hogy bánhatnának vele másképpen. Nekik hiszek, látom, hogy igazat beszélnek.


Csak remélni tudom, hogy ez a video erős túlzás.

2016. márc. 20. 11:09
Nem néztem meg a videót, de szerintem még a saját gyerekeit sem kezeli a szülő egyformán, mivel különbözőek, ez még ikrekre is vonatkozik. Ez nem jelenti azt, hogy az egyiket jobban szereti, mint a másikat.
2016. márc. 20. 11:07

Érdekel a téma mivel a minap láttam egy videót, amiben színészek játszottak el egy 'vegyes-családot" egy étteremben.

Az anyuka és a lánya fehér, míg az örökbe fogadott gyermeke fekete. A fekete nem vér-szerinti gyerekével persze elég mostohán bánt, és ezt az étteremben lévők is észrevették.

Innentől több verzió is megfordul az ember fejében, hogy a bőr szín miatt teszi-e, vagy mert szimplán csak gonosz..Akárhogyis, sokan(magától értetődően) negatívan reagáltak erre a jelenségre, és persze nem is hagyták annyiban.

Volt aki csak hozzá szólt, volt aki a gyámügyet/rendőrséget akarta hívni, és persze volt aki megkérte halkan a fekete kis sráctól, hogy írja le a nevét és a számát hogy a későbbiekben segíthessen kimenekülni ebből a helyzetből.


Nos ha érdekel a videó, itt van: [link]


De engem igazából az érdekel, nektek mi a véleményetek akár a videóban történtekről, tapasztaltatok-e már hasonlót mint szülő/nem szülő, illetve szülőként ti is ilyen helyzetben vagytok s ha igen, hogyan kezelitek??..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook