Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Visszatarthat a munkáltatóm? fórum

Visszatarthat a munkáltatóm? (tudásbázis kérdés)

2016. márc. 19. 20:36

kár minden percért..ezzel a munkaadóval nem szabad próbálkozni. A leírtakból egyértelmű, hogy bizony durván hülyére vesz..ugyanis, ha bajban lenne, akkor udvariasan megkérne, hogy segíts neki, amíg szarban van...de itt nem ez van...sportot űz a kihasználásodból..


ez tényleg nem tűnik fel?

tipli, de azonnal..

hogy elkezded fenyegetni, az annyit ér hogy idegileg rámész...


mégegyszer: tipli, búcsúölelés, könnyek nélkül.


aljamunkára bárhová felvesznek, hogy legyen egy kis bevételed, aztán sikeres vizsga után már könnyebben megy..

2016. márc. 19. 13:12
ja karácsonykor és két ünnep között is dolgoztam szilveszter napján is és van amikor hétvégén is
6. danama (válaszként erre: 5. - Evica1973)
2016. márc. 19. 13:11

munkanélküli járna hiszen tizen évi folyamatos munkaviszonyom van.


a beszélgetés megvolt a próbaidő végén, br 125 ezernél mind a két gyerekre való adókedvezmény érvényesíthető.

2016. márc. 19. 12:49

Én is csak laikusként mondom. Azonnali felmondás helyett én biztos leülnék beszélni a főnökkel, hogy őszintén mondja el hogyan gondolja ezt a jövőben. Bár lakóhelytől is függ, mennyire válogathat az ember álláskeresés esetén, egy esetleges felmondás után.


Az igencsak megfontolandó, utána kell járni, hogy hivatalos 6 órás munkaviszony és ledolgozott 4 hónap után jár-e munkanélküli segély, nagy a gyanúm, hogy nem, kivéve , ha esetleg nem dolgoztál az elmúlt években valahol máshol is.


Bruttó 125 ezernél lehet hogy nem véletlenül nem ajánlja a gyermekkedvezmény érvényesítését, nem tudom hány gyerek van, de 2 gyereknél már necces, hogy esetleg igénybe sem tudod venni, mert nincs annyi adód. Ha meg feketén fizet, ahogy írod, annyit amennyi éppen eszébe jut, akkor meg egyáltalán hogy is van ez a kedvezmény érvényesítés? Sehogy, fekete fizetésnél ő teszi zsebre, tehát jobb ha nem havonta, hanem adóbevalláskor igényled vissza az egész évit, vagy a párod veszi igénybe havonta. 110-115 ezer forint, ha osztod-szorzod,gyermekkedvezmények nélkül éppen megfelel egy bruttó 160-180 ezer forintos fizetés nettó összegének.

TEhát szerintem nem jársz olyan rosszul. Sajnos más cégek is feketén fizetnek (bár nem tudom az ország melyik részén laksz, nem mindenhol egyforma a helyzet és az álláslehetőség). Az egyedüli hátrány, amit más munkahely nem tesz (vagy tenne) meg, az a szabadságok elsummantása. Na ezt nem hagynám! Ez ellen fel kell szólalnod.

4. danama (válaszként erre: 3. - ◄Ilona►)
2016. márc. 19. 11:40
családom is ezt mondja, menjek legyek munkanélkülin és majd lesz valahogy
2016. márc. 19. 11:35

Csak laikusként ...


Ha ezt a történetet a munkaadódnak is elmeséled és biztosítod arról, hogy munkaügyi "BALHÉT" csinálsz belőle, nem lesz kedve visszatartani.


Mi az, hogy "ellopja" a szabadságodat?


Már a próbaidő alatt le kellett volna lépned! :(

2016. márc. 19. 11:22

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni tőletek, főleg ha van itt munkajogász akkor tőle is, de mint más munkavállalótól is szívesen veszek tanácsot.


Történetem a következő:


Felsőfokú végzettséggel rendelkezem(OKJ 55 ), még nem diploma de az is folyamatban van az decemberre várható.

Felvettek egy helyre ahol szakirányúnak számít a végzettségem és a diplomám is az lesz.

Állásinterjún Br 160-180 ezer forintot ígértek , teljes munkaidővel.


Az első napon a munkaszerződésen már 6 órás munkaidő szerepelt br 125 ezer forinttal. Az mondták ez csak a próbaidőre vonatkozik (elhittem). Az első naptól kezdve persze nem 6 órát dolgoztam hanem inkább 8-9 órát de volt olyan is amikor 13 órát dolgoztam.


Kézbe kapok 100-115 ezer forint között mikor milyen kedve van.


Már letelt a próbaidő és nem változtattak a szerződésemet, sőt megkértek, hogy a gyerekkedvezményt ami a 2 gyermekem után járnak ne én vegyem igénybe, mert idézem: " Nem szeretne annyi pénzt a kezembe adni! ".

Így a férjem veszi azt igénybe.


Szabadságot nem lehet kivenni 3 napot úgy kellett idáig kivenni, hogy csak beírtam, hogy kivettem és közben dolgoztam.


Szóval miután még tanulok és nincs időm, szabadságom a családra és a stressz sajnos már testi tünetet is okozott (elájultam), így döntésre jutottam április elsejével felmondok azonnali hatállyal.


Kérdésem a következő 4 hónap után vissza tarthat-e egyáltalán a munkáltatóm?


Köszönöm a válaszokat előre is .

2016. márc. 19. 11:22
Visszatarthat a munkáltatóm?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook