Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom egyre többet veszekszik velem. Mit tegyek? fórum

A párom egyre többet veszekszik velem. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2016. márc. 19. 20:53
Illetve ma volt itt apósom, akkor a párom teljesen normális mint egy "ártatlan bárány". Apósom egy kicsit normálisabb de ő is sok mindenbe beleköt pl. a gyerekek tanulásába hogy azért a félévi 4,5-ös átlagjuk nem annyira fényes, szerintem pedig teljesen jó. A telefonomat is probálta megjavítani de letört belőle egy darabot (így is eléggé el van törve) és Peti fiamnak szeretnék telefont venni a 12. születésnapjára, de fel volt háborodva apósom hogy minek telefon 12 évesen, neki se volt mégis él stb.. Szóval a párom apja is ilyen :(
2016. márc. 19. 20:32
Akkor hétfőn probálok bemenni a bölcsikbe, személyesen érdeklődöm és feliratkozunk..hátha felveszik őket..egy próbát megér.
71. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 69. - Gribedli***)
2016. márc. 19. 19:45
Nalunk most majusban lesz az ovi beiratkozas..ugyh arrol nem hinnem h lekesett,de az allami bolcsirol biztosan.
70. syria (válaszként erre: 60. - A946522fb8)
2016. márc. 19. 19:26

Szerintem az volna a csoda, ha ilyen körülmények közt nem fogyna el a türelmed.


Nincs más választásod, mint leülni vele megbeszélni a problémáitokat, amiket csak ti ketten tudtok megoldani.


Amúgy a férjed viselkedése "kór"unk tünete.

Több százezer családban vannak ilyen feszültségek, s erről nem a szenvedő alanyok tehetnek. :(

69. gribedli*** (válaszként erre: 60. - A946522fb8)
2016. márc. 19. 19:13

Így már jobb:) Mármint hogy ő is kiveszi a részét az otthoniból.


Persze, hogy lehetett feszült amiatt, hogy neked visszamondták a munkát de ha empatikusabb lenne, akkor pont inkább vigasztalt volna, nemhogy még megjegyzéseket tesz. Igyekezz minél hamarabb találni valamit, de végülis szeptemberben lesznek 3 évesek a kicsik, szóval már remélem, beirattad őket az oviba, hogy majd mehessenek, nehogy lekésd! Mert akkor se ovi, se bölcsi.


Írtad, hogy a családod messze lakik. Ők vajon nem tudnának egy rövid időre segíteni anyagilag benneteket, amíg megoldódik a bölcsikérdés?

68. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 60. - A946522fb8)
2016. márc. 19. 18:13

Na de jo:-)

Akkar talan van remeny:-)

67. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 59. - MZsanett)
2016. márc. 19. 18:12

En 1x regen ezt csinaltam..

Bevallt hidd el:-)

Persze en nem mindtam h valaha is visszajovok hanem tenyleg azt hitte h vege..na azota is megbecsul pedig ez tobb eve volt mar:-)

66. Panna.33 (válaszként erre: 60. - A946522fb8)
2016. márc. 19. 17:34
Lehet, persze. Elég kétségbeejtően hangzik.
65. bien... (válaszként erre: 1. - A946522fb8)
2016. márc. 19. 17:28

Olvasd el Gery Chapman: Egymásra hangolva c. könyvét.

Nem hosszú, és igen olvasmányos.:)


Az esetek 98%-ban a könyvben leírtak az oka a házasságok megromlásának.

64. Bözsi néni (válaszként erre: 60. - A946522fb8)
2016. márc. 19. 17:11
Igen. lehet amiatt feszült. Nyugtasd meg, hogy keresel munkát, azon vagy. A fizetős bölcsit meg szerintem felejtsd el, keress más megoldást.
2016. márc. 19. 15:31
varrd be a száját!
62. vacsa (válaszként erre: 60. - A946522fb8)
2016. márc. 19. 15:14
Na, akkor nincs még minden veszve :)
61. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 60. - A946522fb8)
2016. márc. 19. 15:04

Dicsérd meg, de nagyon!

Esetleg megjegyezheted, hogy máskor is szívesen ennéd a fôztjét!

2016. márc. 19. 14:51

Köszönöm a sok választ

Bevallom hogy én is hibás vagyok mert nekem is elfogy néha a türelmem stb. Ma "csoda" történt, a párom főzött. Fogalmam sincs mikor főzött utoljára olyan rég volt. Illetve eszembe jutott hogy kb. 2 hónaja derült ki hogy nem vesznek vissza a régi munkahelyemre.. Lehet emiatt ilyen feszült?

59. MZsanett (válaszként erre: 56. - Valakivagyok1984)
2016. márc. 19. 14:40
Ezzel csak elrontná a hitelességét, mert a férjének talán az jönne le belőle, hogy esze ágában sincs elköltözni, csak fenyegeti. Ezek után még ennyire se tisztelné szerintem.
58. Panna.33 (válaszként erre: 56. - Valakivagyok1984)
2016. márc. 19. 14:37
Én ezeknek a dolgoknak például egyáltalán nem vagyok a híve. Aki menni akar, az menjen, de engem senki ne akarjon megleckéztetni a hiányával, és cserébe én sem fogok ilyen játékot űzni vele.
57. MZsanett (válaszként erre: 54. - Valakivagyok1984)
2016. márc. 19. 14:29
Hát igen, kérdés, hogy mikor romlottak el a fórumindító és a férje között a dolgok...ha eddig minden simán ment, akkor akár még menthető is. De ha mindig is ilyen volt a férje, csak a fórumindítónál most szakadt el a cérna sok év elfojtás után, akkor ebből a kapcsolatból menekülni kell.
56. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 53. - Vacsa)
2016. márc. 19. 14:28

Az is lehet h mar elfelejtette ertekelni őket a ferje..

Lehet ha elkoltozne egy idore rajonne a ferje mit veszithet es eszhez terne.

55. MZsanett (válaszként erre: 52. - 9b10f3d7ff)
2016. márc. 19. 14:27

Ez igaz, de hogyha baj van, akkor azért van ott a család, hogy segítsen. Ezalatt nem azt értem, hogy a végtelenségig tartsák el a fórumindítót, csak átmenetileg.


A 4 gyerekkel viszont az a gond, hogy nem akkor van szabadidőd, amikor te akarod...ez így sokkal nehezebb. És neki főnök helyett ott a férje, aki ahelyett, hogy lelkileg támogatná, inkább lehordja mindennek és az orra alá dörgöli, hogy eltartja.


Nem is az apa a rabszolga ebben a történetben, hanem inkább a másik fél...az apának úgy látom, úri dolga van, és még ő a mártír.


Persze jobb megbeszélni, de én azt látom, hogy amikor az egyik fél ilyen szinten semmibe veszi a másikat, ott már nem megoldás, hogy megbeszélik, mert a tisztelet hiányzik...ha a férje nem tiszteli, akkor mégis hogy beszéljék meg? Szerintem már ezerszer próbálta amúgy is, különben nem nyitott volna fórumot.

54. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 51. - MZsanett)
2016. márc. 19. 14:26

Hat ha meg mentheto akkor menteni kell..

Amig meglehet beszelni a dolgokat.

Amit irsz mamadekrol az ismeros.

Nalunk anyosomek kapcsolata ilyen..

Belebetegedett mar anyosom megis egyutt elnek..

Na ennek tenyleg nincs ertelme..

53. vacsa (válaszként erre: 50. - Valakivagyok1984)
2016. márc. 19. 14:15

" Egyre többet veszekszik velem hogy itthon nem csinálok semmit


Párom megjegyezte hogy keressek munkát mert ő tart el


Már alig ölel meg, magától nem mondja hogy szeret


Többször is leültem vele beszélgetni de mindig veszekedés lett a vége.


ne mondjam meg neki hogy mit egyen.


néha hallom hogy telefonon a munkatársának engem szid. "


Biztos nem hibátlan a fórumindító sem, de egyikünk sem az. Ha velem így beszélne a férjem, akkor mindenre gondolnék, csak arra nem hogy szeret engem, csak éppen nehézségeink vannak.


Persze, azt már a fórumindító a saját szája íze szerint döntse el hogy a "gyerekeknek családban kell felnőni" vagy "mindenkinek joga van boldognak lenni" szerint lép-e tovább...



Egyébként pedig igen, a fórumindító keressen munkát. De nem hiszem hogy azzal jobb lesz a helyzet ha lesz munkája. Úgy látom a 4 gyerek és a háztartás akkor is az ő nyakában lesz majd. Meg puncsolhat apucinak is, hogy ne veszekedjen vele a gyerekek előtt. Hát nekem ez nem élet...

52. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 45. - MZsanett)
2016. márc. 19. 14:10

"Jól beleválasztottál...kimutatta a foga fehérjét, ennyi történt. Én a helyedben cuccolnék a szüleimhez. A gyerekük vagy, az életük végéig az leszel, kötelességük segíteni"


Szerintem meg nem kötelességük. Felnőtt ember, ha nem ők kényszerítették ebbe a házasságba, nem ők erőszakolták rá, hogy 4 gyereket szüljön, bónusz, ha 5 embert a nyakukba vesznek és szállást, ellátást biztosítanak, de nem kötelező.

Persze a szülők segítenek szinte mindig, de felnőttként elvárni, kötelességként említeni, felelőtlenség, nem igazán felnőttre valló tulajdonság, vagy nagyfokú egoizmus.

Édesapám szokta mondani: Ki milyen virágot szakított, szagolja. Annak ellenére a lelkét odaadná, de sosem vártam és várnám el, hogy az én véletlen, vagy nem véletlen hibás döntéseim miatt, neki bármi kötelessége is lenne. Felnevelt, ennyi kötelessége volt....szerintem.


Ahhoz, hogy megtudjuk itt mi a gond, mindkét felet meg kellene hallgatni.

Azért , mert átmeneti zavar van, nem menekülőre kell fogni, hanem értelmes felnőtt módjára megbeszélni a dolgokat.

Pl. Az apa részéről jogos volt a felháborodás a fizetős bölcsi miatt, plusz terhet jelentene neki.

Az apa is ember, nem fedezőmén és rabszolgája a családnak. Tudom a 4 gyerekkel is sok gond van, de ott nem pofázik a főnök. Ha kedve van néha megpihenhet.


Elfáradtak mindketten. Ketten kellene megoldani a problémákat is, nem szabad uszítani.

51. MZsanett (válaszként erre: 49. - Valakivagyok1984)
2016. márc. 19. 13:56

Előttem sajnos csupa rossz példa van, ezek mondatják ezt velem. A nagyszüleim például 50 éve élnek egymás mellett boldogtalanul. Annyira eldurvultak náluk a veszekedések, hogy próbáltuk különköltöztetni őket, de annyira ragaszkodnak egymáshoz, és a nagymamám annyira a kötelességének érzi, hogy gondoskodjon a papámról, hogy lehetetlen...de nagyon boldogtalanok, és szenvednek mind a ketten. Én azt mondom, hogy ezt az állapotot nem érdemes megvárni...


Nem tudom, a fórumindító és a férje között mikor romlottak el a dolgok, de amiket ír, az nagyon kiábrándító. A férje úgy viselkedik, mint egy gyerek. Gyakorlatilag van egy ötödik gyereke. Akkor meg nem mindegy?

50. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 48. - Vacsa)
2016. márc. 19. 13:53

Nem mindent.Csak lekell ulni megbeszelni a dolgokat.

Itt most halljuk az egyik felet,de a masikat nem.

Nem minden fekete meg feher.

Ha szeretik meg egymast meg kell keresni a megoldast.

49. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 45. - MZsanett)
2016. márc. 19. 13:52

Azert 4gyerekkel en inkabb a problema megoldasara torekednek,minthogy lelepjek.

Ilyenkor mar nem ugral az ember.

Plane ha van erzelem meg.

Mi is 12 eve,lassan hogy együtt vagyunk 2gyermekunk van es hidd el nalunk is vannak vitak,rosszabb idoszakok DE 100x is meggondolnam h egy csaladot felrugjak e emiatt.

Mert itt nem csak rola van szo hanem ott a 4gyerek!

Egy esetben vetnek veget csak ha nem lenne mar erzelem es ezaltal megcsalas kovetkezne.Na akkor sajnos muszaj lepni.De addig kuzdeni kell!(szerintem)

48. vacsa (válaszként erre: 44. - 0084acbe42)
2016. márc. 19. 13:50

Azért nem csak ennyiről van szó.


Szerinted nyeljen le mindent mert 4 gyereket szült?

47. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 38. - B69ad53c51)
2016. márc. 19. 13:44

31ev utan?

Sajnalom:-(

Sok erot neked!

46. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 36. - A946522fb8)
2016. márc. 19. 13:43

Hiaba ajanlja a vedono a bolcsit ha csak nincs többa kornyeketeken.

2,5evest most tavasszal csak akkor vesznek fel ha van hely..ahhoz meg csoda kell

Nalunk most lesz aprilisba a beiratkozas..szeptemberre!!

Ahhoz h most kezdje valaki a bolcsit mar januarban jelezni kellet..

Szoval allamiba valoszinuleg csak az ovi a realis..

Ha pedig van hely mert oylan mazlid van es van meg munkaviszonyod es jo fej a munkaltatod esetleg adhat egy olyan papirt h xy -on idotol te dolgozni fogsz.

Nekem tavaly marciustol bolcsis a gyerekem es en nem mentem vissza solgozni,viszont a fonoknomjo fej es megirta a papirt..

45. MZsanett (válaszként erre: 2. - A946522fb8)
2016. márc. 19. 13:38
Jól beleválasztottál...kimutatta a foga fehérjét, ennyi történt. Én a helyedben cuccolnék a szüleimhez. A gyerekük vagy, az életük végéig az leszel, kötelességük segíteni, ha bajban vagy. Márpedig bajban vagy, mert észre se veszed, és ez az önző ember el le fogja szívni minden energiádat, mert a leírásod alapján nem képes beismerni semmit. A vitaminhiány meg majd visszaüt neki, majd sírhat, hogy nem evett egészségesen, ha komolyabb baja lesz. Én nem fárasztanám magam miatta, egyen csak egészségtelen dolgokat továbbra is.
44. 0084acbe42 (válaszként erre: 39. - Lolita2112)
2016. márc. 19. 13:25
Komolyan? Együtt vannak minimum 15 éve, van 4 gyerekük ebből az ikrek még kicsik és hagyja ott a férjét azért, mert 1 hónapja feszültebb, veszekedősebb? Legközelebb már arra is azt tanácsoljátok, hogy "menekülj" ha az egyik fél elkapcsolja a tévét, miközben a másik nézi..
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook