Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom egyre többet veszekszik velem. Mit tegyek? fórum

A párom egyre többet veszekszik velem. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
103. MZsanett (válaszként erre: 100. - Unom)
2016. márc. 20. 19:39
Én akkor használom ezt, amikor nem akarok általánosítani...
102. MZsanett (válaszként erre: 101. - Unom)
2016. márc. 20. 19:39

Én egyke vagyok, úgyhogy valahol osztom ezt a véleményt. Kifejezetten rosszul éltem meg az egykeséget. Persze minden helyzet egyéni, van, aki imádja.


Ez tényleg szomorú jelenség, mert akiknek anyagilag és érzelmileg belefér, azok vállalhatnának többet is, de csak azért, hogy a társadalomnak megfeleljenek, fölösleges, ez se nekik, se a gyereknek nem jó. Viszont ott vannak azok is, akik se anyagilag, se érzelmileg nem tehetnék meg, még is vállalnak. Amit a környezetemben látok az alapján ők vannak többen...akik meg tudnak előre gondolkodni, azok lehet, nem is vállalnak, vagy nem is szeretnének, mert tudják, hogy nem tudnának nekik mindent megadni se anyagilag, se érzelmileg. Ez tényleg szomorú jelenség.

101. unom (válaszként erre: 99. - MZsanett)
2016. márc. 20. 19:34

"Amúgy szomorúan látom, hogy manapság nagyon sokan (azok is akik megtehetnék anyagilag és érzelmileg is) vállalnak csak egy gyereket, szerintem az a gyereknek sem jó, és a társadalomnak sem :("

Vagyis aki egy gyereket vállal, az nem gondol a gyerekre, mert annak nem lesz jó. A társadalmi érdek részemről le van ejtve. Sajnálom azt a gyereket, amelyik olyan indokkal születik, hogy a testvérének, vagy a társadalomnak jó legyen.

100. unom (válaszként erre: 99. - MZsanett)
2016. márc. 20. 19:31

Az "akinek nem inge" a másik álszent felelősséghárítás, ezért népszerű. Én is be szoktam szólni, gyakran vagyok provokatív, csak épp nem lepődök meg a reakciókon, és nem játszom azt, hogy én semmit se tettem, a másik a hülye.

Ha pedig értelmes beszélgetést szeretnék nem így indítok.

99. MZsanett (válaszként erre: 98. - Unom)
2016. márc. 20. 19:28

Én nem ezt vettem ki a soraiból. Ez is olyan, hogy kinek nem inge, ne vegye magára. Vannak igazi anya típusok, akik teljesnek érzik magukat akár 10 gyerekkel is, de vannak olyanok, akiknek egyáltalán nem való, mégis szülnek.


De ezen már én is elgondolkoztam, hogy egy boldogtalan házasságba minek még egy gyerek...

98. unom (válaszként erre: 96. - Hulló csillag)
2016. márc. 20. 19:24
A beszólsz ne lepődj meg a reakciókon. Szerintem aki meg akarja mondani, mennyi gyerek a jó, az s.eggfej. De ne vedd személyes sértésnek.
97. Panna.33 (válaszként erre: 96. - Hulló csillag)
2016. márc. 20. 19:14
Valóban, a "szerintem jobban tudom, hogy hogyan kéne élned az életed, de ne vedd személyes sértésnek" kiváló alap egy értelmes beszélgetéshez.
2016. márc. 20. 18:18
Számítottam rá, hogy az egy gyerekesek személyes sértésnek fogják venni a hozzászólásomat, sajnos mindig ez van, nem lehet értelmesen beszélgetni. Senki nem mondta hogy szar alak aki csak egyet szül. Én itt be is fejeztem, szép estét mindenkinek.
95. unom (válaszként erre: 93. - Panna.33)
2016. márc. 20. 18:12
Mert nem tartottad be, hogy egyet anyának, egyet apának, egyet a hazának. :D
94. vacsa (válaszként erre: 93. - Panna.33)
2016. márc. 20. 18:09
Nem kérdés, pont azért amiért én. Meg az uram.
93. Panna.33 (válaszként erre: 92. - Michelle.r)
2016. márc. 20. 17:51
Ha rájössz, kérlek mondd meg, miért vagyok szaralak az egykémmel.;)
92. michelle.r (válaszként erre: 91. - Hulló csillag)
2016. márc. 20. 15:59

Aki egyet szül, gondolom egy mellett érzi ugyanilyen teljesnek ;)

Valószínűleg sokáig kell gondolkodnom, hogy rájöjjek, miért rossz a társadalomnak ha valakinek csak egy gyereke van :D

2016. márc. 20. 15:38
Csak azért írtam arról, hogy történhet valami rossz az egy szem gyermekkel, mert te is tovább gondoltad a dolgokat, minden eshetőséget felvetettél, csak ezt az egyet nem. Úgy érzem az írásaidból, hogy nagyon sok negatív példát láttál a környezetedből. Én nem így látom, én két gyerek mellett is tudtam magamra és a férjemre is időt szánni, mindketten dolgoztunk, férjemre sem jutott nagyobb felelősség az eltartásunk miatt. Még amíg gyesen voltam, sem volt ilyen gond, beosztottam szépen azt a kevesebb pénzt is, jutott minden fontos dologra. Persze mindenki annyit és akkor szüljön, mikor úgy érzi hogy itt az ideje. Én a két gyerekem mellett éreztem, hogy teljes lett az életem.
90. Mazsinka (válaszként erre: 89. - Hulló csillag)
2016. márc. 20. 14:45
Nem azért szülnék, hogy legyen ki eltartson idős koromra. Nem azért szülnék kettőt, hogy ha az első meghal, akkor legyen kiért élnem. Mivel én így, gyerek nélkül sem érzem az életemet céltalannak, értelmetlennek. Így is van miért, kiért élnem. A második ezek szerint egy pótlék, vigasz? Nem azért szülnék másodikat, hogy az elsőnek jó legyen. Alapjáraton azt gondolom, hogy nem akarok én sem taposómalom életet élni, rohanni, örökösen szűkölködni, mert fel kell nevelni akár négy gyereket is... Szeretném megtartani a hobbimat, szeretnék szabadidőt, munkálkodni a kertben, a férjemmel időt tölteni, vígan kijönni a fizetésből. Ha pedig nem jövünk ki, akkor csak saját magunkért felelünk, nem kell négy éhes szájat betömni, éjjel zokogni, hogy nem tudok biztosítani nekik megfelelő jövőt. Én így érzem. A nők sokszor meggondolatlanul szülnek, én azt látom. Az elsőt azért, mert nagyon unatkoznak, aztán kell valami, hogy kitöltse az űrt, persze vágynak is rá, megkapták, örülnek, mindenki boldog. Utána meglátszik gyorsan, kinek való ez, kinek nem. Hány olyan naplót olvasok akár most is, hogy az első után panaszkodnak a naplóban, hogy a férj milyen dolgokkal áll elő, hogy "kifordul" magából, hogy nem elég a pénz, hogy fáradt, hogy az asszony nem foglalkozik vele, akinek már az öngyilkosság is megfordul a fejében. Elmúlik pár nap, és jön a nagy bejelenés, hogy jön a második gyerek!!! Hurrá, örüljünk. Előtte két nappal meg arról panaszkodott, hogy a férjének milyen elege van abból, hogy folyton kupi van, hogy a gyerek 12 óra után rajta lóg stb. Szerintem fel kell tudni ismerni ezeket a helyzeteket, és a nőknek nem lenne szabad csak azért szülniük, mert a gyerek tök cuki, meg az elsőnek kell kistesó, meg a stb. Apa meg robotoljon, mint a gép. Persze teljesen el tudom képzelni, hogy vannak családok, ahol várják mindketten ugyanannyira a többedik gyereket, de ha a naplóban azt olvasom, hogy káosz van, két nap múlva meg jön a "mindentmegoldgyerek", akkor miről beszélünk?
89. hulló csillag (válaszként erre: 83. - Mazsinka)
2016. márc. 20. 13:27
De ha már ennyire minden lehetséges lehetőségre gondolsz, arra nem, hogy ha azzal az eggyel valami történne, hogy tudnál talpra állni? Mert ha van még egy gyereke valakinek, akkor van miért-kiért túlélni. Amúgy szomorúan látom, hogy manapság nagyon sokan (azok is akik megtehetnék anyagilag és érzelmileg is) vállalnak csak egy gyereket, szerintem az a gyereknek sem jó, és a társadalomnak sem :(
88. MZsanett (válaszként erre: 83. - Mazsinka)
2016. márc. 20. 12:49
Annyira felelőtlenek tudnak lenni az emberek, sokan agyilag még mindig nem nőttek fel. Én olyanokat ismerek, akik a gyerekkel akarták megfogni a párjukat, vagy megváltoztatni. Persze nem sikerült. Az én exem is gyereket, meg eljegyzést akart, miközben két szót nem tudtunk egymással váltani veszekedés nélkül. Hát ennyi:)
87. MZsanett (válaszként erre: 67. - Valakivagyok1984)
2016. márc. 20. 12:44
Én olyan voltam, hogy amíg fontos volt nekem, addig arra is képes voltam, hogy fussak utána. Tudom, ciki, de nem érdekel:) De miután láttam rajta, hogy továbbra se becsül meg, sőt, soha nem fog, akkor én is elmentem, de azt komolyan gondoltam, nálam ez már visszafordíthatatlan volt.
86. vacsa (válaszként erre: 83. - Mazsinka)
2016. márc. 20. 12:44
Hasonlóképp működöm :)
85. vacsa
2016. márc. 20. 12:43
Persze vannak egy gyerekes sz.rul működő családok és sokgyerekes remek házasságok is.
84. vacsa (válaszként erre: 79. - Mazsinka)
2016. márc. 20. 12:39

Szerintem sok esetben a pasi csak sodródik. Nem tudom elhinni hogy bármelyik férfi arra vágyik hogy 5-6 tagú családot tartson el és ha a feleségével szót akar váltani akkor be kell állni a sorba. Hogy dolgozzon látástól mikulásig, majd otthon még hallgassa az asszonykát aki egész nap nem jut felnőtt társasághoz... Folytathatnám, de nem teszem.


Nem mondom hogy mi csináltuk jól, de én egy gyereket szültem. Így az életünk nem taposómalom lett. Nemcsak az enyém nem, hanem a férjemé sem. Sosem vártam el hogy eltartson, hogy talicskával hordja haza a lóvét, ahogy ő sem tőlem. Nem vagyunk milliomosok, de mindig van időnk egymásra, beszélgetni, meg pihenni is. Így lehetséges hogy a 49 éves férjem jópár évet letagadhat, meg remélem én is:)


Sok nő fut a régi szokás szerint :" te csak szüljél gyerekeket, neveld őket" oszt annyi. Hát nem annyi. Aztán lehet ríni.

83. Mazsinka (válaszként erre: 81. - Vacsa)
2016. márc. 20. 12:37
Engem brutálisan kiakaszt ez. Pl. bele szoktam abba is gondolni, hogy mi van, ha... valamelyikünk beteg lesz, meghal, munkaképtelen lesz... akkor annyi gyereket vállaljunk, amennyivel egyikünk is elbír anyagilag. Ha véletlenül elválnánk, amire jelenleg nincs esély, akkor se kelljen négy gyereken cirkuszolni. Azt a négyet iskoláztatni kell! Ha megromlik a kapcsolatunk, mert a férj alkoholista lesz, bekattan vagy akármi, elmegy az esze, akkor vígan ott tudjam hagyni, ne kelljen négy gyerek lelkivilága miatt sírnom éjszakánként, elég lesz egy miatt! Mindegy. Én vagyok rosszul összerakva, túlagyalok mindent... Persze senki nem úgy áll neki, hogy majd jól elválunk, meghalunk, de az élet sajnos tud hozni érdekes fordulatokat, amivel számolni kell. Soha az életben nem szülnék négy gyereket. Az elsőt is meggondoljuk kétszer. De persze ez mindenkinek a magánügye... addig, míg ki nem rakja ide.
82. Panna.33 (válaszként erre: 79. - Mazsinka)
2016. márc. 20. 12:32
Nem vakságnak és hiszékenységnek nevezném, de igen. Ilyenek.
81. vacsa (válaszként erre: 79. - Mazsinka)
2016. márc. 20. 12:29
De, hidd csak el.
80. Panna.33 (válaszként erre: 78. - Vacsa)
2016. márc. 20. 12:29
Reális vagy, nem gonosz dög.
2016. márc. 20. 12:26

Kérdezek valamit... de senki ne sérüljön be...

Nos, nekem még mindig nincs gyerekem. Jelenleg dolgozom, a férjem is, benne vagyunk a korban, évek óta házasok vagyunk, nincs hitelünk, van hol laknunk, van kocsink, félretett pénzünk, de még így is meggondoljuk kétszer is a gyerekvállalást. Már jó ideje gondolkodunk rajta. Talán túl sokat is. De amikor ilyet olvasok, hogy a férj átmegy f.szba, cseszteti az asszonyt, nincs pénz, nincs munka, viszont van NÉGY! gyerek, akkor arra gondolok: mi a fenének??? A napokban ez már a sokadik fórum, ahol azt olvasom, hogy a férj egy önző ..., meg már évek óta az, de azért a gyerekek csak potyognak... Volt egy napló is itt, amit régen olvastam. A csaj egész nap sajnáltatta magát, el akart válni, de aztán mégsem tette, eltűnt, erre bejelentette, hogy megint terhes ugyanattól a féregtől, aki lekezelte, lábtörlőnek használta hónapokig, évekig. A nők ennyire vakok, hiszékenyek? Nem akarom elhinni.

78. vacsa (válaszként erre: 73. - A946522fb8)
2016. márc. 20. 12:17
Lehet hogy én leszek a gonosz dög hogy ezt mondom, de ha nincs pénz, akkor pont nem azon agyalnék hogy mobilt vegyek a 12 éves gyereknek. Pláne ha nem én keresem meg a pénzt. Tudom hogy házasság közös kassza, de akkoris...
77. syria (válaszként erre: 73. - A946522fb8)
2016. márc. 20. 12:13
Hát, az apósod nem igazán érett a nagypapa szerepre. :(
76. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 72. - A946522fb8)
2016. márc. 20. 07:58
Bolcsibe 2,5evesen lassan aprilisba nem veszik fel őket.Most lesz oviba beiratkozas illetve a bolcsikben is de szeptemberre!
75. IzaHold (válaszként erre: 73. - A946522fb8)
2016. márc. 20. 00:23
Mindenki másmilyen, az idősebb generáció nem érti ezt a dolgot, nyilván azért kell, hogy el tudd érni őt, már mindenkinek van. De ha első telefon, elsőre elég egy használt, tapasztalatból mondom, ha arra tud vigyázni, és kezelni, akkor ráér egy újabb esetleg. Nálunk is így volt, jó sokáig a régebbi telefont kapta meg, ami még okos sem volt. Az volt a lényeg, hogy el tudjam érni, és hogy megtanulja, hogy arra vigyázni kell, de nagyon!
74. IzaHold (válaszként erre: 72. - A946522fb8)
2016. márc. 20. 00:21
Nem azt írtad, hogy szeptemberben töltik a 3 évet, mert akkor már oviba kellene beíratni most március-április-májusban kellene lenni a beíratásnak, nézd meg a helyi oviban mikor lesz. Nálunk azt hiszem március volt annó.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook