Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cica gazdik: ti ivartalanítottátok a kedvenceteket? Megváltozott utána a viselkedése? fórum

Cica gazdik: ti ivartalanítottátok a kedvenceteket? Megváltozott utána a viselkedése? (beszélgetős fórum)


1 2
35. timycat (válaszként erre: 32. - Noémmi93)
2016. márc. 25. 20:08
Örülök, hogy meg lett a cicus! Vigyázzatok rá nagyon!
2016. márc. 25. 18:40
Lehet, még arra tippeltünk hogy egy másik kandúrral veszekedett aki elzavarta, aztán meg vagy nem tudta hol van vagy a kutyáltól félt. Láttam már máskor hogy a kandúrunk 2 háztetőn át kergette a vetélytársát.
33. Perla del Mar (válaszként erre: 32. - Noémmi93)
2016. márc. 25. 14:11
Örülök ☺Akkor lehet kutyák elől menekült oda fel!
2016. márc. 25. 13:47
Meglett a cica!! Körbejártam a szomszédokat és végül egy 5 házra lévő padláson lett meg, éhesen, szomjasan, rémülten, piszkosan és kicsit sérülten. Valószínű nem mert hazajönni mert mindenhol kutyák vannak, na de mostmár minden rendben:)))
2016. márc. 24. 23:44
Ja és a másik cica is rögtön reagál amikor meghallja, elkezdett szaladni a tetőn a hang irányába.
30. Noémmi93 (válaszként erre: 29. - Perla del Mar)
2016. márc. 24. 23:43

Nem, de kezdenek érdekessé válni a dolgok, bemásolom ide mit írtam a naplómba:


Már hétvégén is hallottam, hogy valahol távolabb nyávog. Kétszer is hallottam amikor hívtam és a nevén szólítottam, de senki más nem hallotta és annyival elintéztem, hogy biztosan képzelődtem. Ma este hazaértem és kíváncsiságból megint elkezdtem hívogatni. Rögtön kaptam is rá választ... tudom hogy Ő az, felismerem a hangját és hallatszik is, hogy nem csak úgy nyávog össze vissza. Ugyanabból az irányból és erősséggel hallom a hangját mint hétvégén, tehát valószínű be van valahova zárva. Mi ilyenkor a teendő??? Ha valaki bezárta az biztosan nem fogja azt mondani, hogy igen persze, nálam van a cica. Tesóm, anyu és apu is hallotta, tehát tuti nem képzelődöm. Apu hátrament a kertbe most este és én közben szólítgattam, ő is onnan hallja a hangját amerről én. Másnak nem reagál csak az én hangomra.

Olyan kétségbeejtő ez a helyzet, fogalmam sincs mit csináljak :(

2016. márc. 24. 20:52
Megkerült a cica?
2016. márc. 22. 09:44

Nagyon bízok benne hogy meglesz, én ilyenkor hét közben nem birom keresni mert egyetemen vagyok másik városban, de a tesóm otthon van :)

Nem akarom csak bezárva tartani, mivel nagyon energikus személyiség, szeret vadászni, na meg a nagytesó kint van az udvaron és nem hajlandó bejönni. Ha pár órát már nincsenek együtt hiányolják egymást, ezért nem akarom őket elválasztani.

Köszönöm mindenkinek a válaszát, sokat segítettetek, meg is nyugodtam kicsit. Ivartalanítás azért lesz, ártani úgysem fogok neki.

27. Perla del Mar (válaszként erre: 24. - Timycat)
2016. márc. 21. 23:38
Az enyémek éjjel alszanak ☺
26. Perla del Mar (válaszként erre: 16. - Noémmi93)
2016. márc. 21. 23:37

Van persze, amikor csajoznak el tudnak tűnni hosszabb időkre is. Egyszer meglett a barátnőmék 6 hónaposan herélt kandúrja. Plakátok által, egy néni figadta bem Aztán már nem . Ők a Kodály köröndnél laktak, nem túl biztonságos helyen, csak reméljük , hogy valaki befogadta , mert kóbor cicának hitte.

Plakátolj. Hátha meglesz.

Hidd el az ivartalanítással csak annyit érsz el, hogy kölyke nem lehet. Csavarogni ugyanúgy fog , csajozni ugyanúgy fog.Láttam félszemű vált kóbor cicát . Nem tudom milyen nemű volt , de se "golyója" nem volt se kölyke. A lépcsőházak lakói etették, meg a pincékbe húzódott be míg valami barom meg nem mérgezte a környék kóbor cicáit. Nem ijesztgetni akarlak , csak azt mondom nem igaz, hogy nem fig csavarogni vetekedni ivartalanítás után. Az ilyen sérülés se gyakori nem igen láttam még ilyet, ezen se kezd el izgulni. Bìzzunk benne, hogy nem lesz semmi baja!

Ha nem engeded ki akkor nem fog elcsavarogni.

25. timycat (válaszként erre: 24. - Timycat)
2016. márc. 21. 21:53
A cicusom este 11kor jelentkezett a hívásomra. Előtte számtalanszor elmentem az a hely előtt, főleg keresés kezdetekor meg végeztével mivel alig 5 házra volt tőlünk és elő nem jött, pedig tuti hallotta hogy keresem.
24. timycat (válaszként erre: 22. - 2ab16d5612)
2016. márc. 21. 21:50

Itthon a házban az enyémek is alszanak, mondjuk nappal is nagyrészt.


De idegen helyen, ismeretlen terepen a macska nappal, mikor zaj van hiába szólongatod behúzódik valahova és elő nem jön. Este/éjjel felbátorodnak akkor vannak inkább mozgásban.

Én azt tapasztaltam, hogy este 9től olyan éjfélig van cica jövés-menés az utcán, majd olyan hajnali fél 5től 6ig, fél7ig, míg újra beindul a zaj.

2016. márc. 21. 21:43
Igen, minden cicámat ivartalanítottam. Nyugodtabbak lettek.
22. 2ab16d5612 (válaszként erre: 19. - Timycat)
2016. márc. 21. 21:33

az enyémek nappali lények, éjjel alszanak :D most is húzza a lóbőrt már mind a kettő :D

minden nap 6-kor vacsi, a nagy kimegy, 8-9 között hazajön, irány az emelet és alvás. :D megvan a napi rutin, erre álltak be. sok múlik ezen is.

21. timycat (válaszként erre: 20. - Noémmi93)
2016. márc. 21. 21:22

Én mondjuk elvetemült vagyok, de én simán bekéredzkedtem ahova lehetett :) Meglepően nyitottak és megértőek voltak az emberek. Én is nyomtam a plakátoltam, szórólapoztam. A környéken segítettek a kutyasétáltatók is a terjesztésben.


Aztán miután meglett a csavargó mentem leszedni a plakátokat és többen odajöttek érdeklődni, hogy hát meglett a cicus, meg jaj de örülnek... Egy néni még meg is könnyezte. Szóval én abszolút pozitívan csalódtam az emberekben.


Remélem épen egészségesen előkerül a cicád!

20. Noémmi93 (válaszként erre: 19. - Timycat)
2016. márc. 21. 21:00
A környéken hallani állandóan a macska nyávogásokat, mármint a kandúrok veszekednek, gondolom a hölgyek kegyeiért. A keresés csak azért problémás, mivel az utcára sosem merészkedett ki, nagyon fél tőle, még az udvarban is félős, nem mert lent sétálgatni. A tetőn, az ablakomon kopogott mindig, szinte csak a padláson, fészerben, házban lakott. A környék házaihoz/udvaraiba mégsem mehetek be szétnézni :) De igazad van, este aktívak. Teszek ki a környéken plakátokat a képével, hátha valakihez behízelegte magát és felismerik.
19. timycat (válaszként erre: 18. - Timycat)
2016. márc. 20. 21:59
Mármint nappal, zajban felesleges keresni, akkor inkább elbújnak, pihennek az éjszakára. Mikor besötétedik, elcsendesül minden akkor járnak a cicusok. Én a 4 nap alatt a környék minden cicájával nagy haverságba keveredtem :)
18. timycat (válaszként erre: 16. - Noémmi93)
2016. márc. 20. 21:56

Hogy sértetlenül-e azt nem tudom, sajnos a harcedzett csatakandúrok nagyon csúnyán helyben tudják hagyni az ifjú fiúkákat, de egyébként simán hazatérhet.

Én a helyedben keresném. Az én egyik cicóm tavaly májusban lépett le, nyitva maradt a kapu és meglépett, korábban nem hagyta el az udvart, vitte a kíváncsiság. Őt 4 napig este 6 órától hajnali 7ig kerestem + emberem nappal is párszor körbejárta a vidéket, hiába mondtam hogy felesleges.

Én a 4 nap alatt szerintem nem aludtam 12 órát se, de megtaláltam a szökevényt egy kapu alatt. Épen, egészségesen, sértetlenül, farkas étvággyal. És nagyon jól érezte magát az "életben" mert miután jól lakott, kipihente magát rögtön leste a kaput hogy lehetne ismét meglépni. És lesi lassan 1 éve :S noha ivartalanított volt már a szökés napján is, hatalmas udvarunk van és tényleg csak kíváncsisága hajthatja. Egyébként lány cica.

2016. márc. 20. 20:04

Igen ivartalanítva lett a lány cicám, mert előtte folyamatosan nyervogott, forgott, körbe-körbe.

Azóta semmi probléma vele.

2016. márc. 20. 18:14

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Mindenképpen ivartalaníttatni fogom őket ezek után, szegény kóborló cicum még mindig nem ért haza... Nagyon aggódom érte. Szerintetek van még esély rá, hogy sértetlenül előkerüljön?

2016. márc. 19. 21:42
Velünk 5 db ivartalanított cicu él, fiúk, lányok vegyesen. A fiúknál nem vettem észre változást, a lányok kicsit félősebbek, visszahúzódóbbak lettek.
2016. márc. 19. 16:08
Eddig mindegyik ivartalanítva lett. A viselkedésük nwm változik. A kandúrka ugyanolyan agresszív fenevad mint kölyökként :D a kiscsaj viszont legalább nem tüzel. Neki is jobb így (benti cicc) meg nekem is mert nem hallom hogy ordít.
13. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 8. - Noémmi93)
2016. márc. 19. 15:37
Ezt nevezik ma felelôsségteljes állattartásnak!
12. Perla del Mar (válaszként erre: 9. - Mireille71)
2016. márc. 18. 22:16
Az utca végén lakó szomszédnak 14 éves a macskája még tavaly is volt 3 kölyke. Én segítwttem gazdikat találni nekik. Semmi baja. Valószínű valami macskagyilkos lehetett nàlatok. Nekem is több cicám eltűnt , kiderült , hogy a szomszéd uszította rájuk a kutyáját. A mostani 3 cicám közül csak egy mehet ki. Ő is csak azért , mert egyszer elkapta a kutya és az volt a szerencse, hogy pont láttam ezért él még, de nagyon beteg volt. Már 4 éves . Nincs ivartalanítva teljesen egészséges.
11. Perla del Mar (válaszként erre: 6. - Szoszilvi81)
2016. márc. 18. 22:10

Fiúknálk kevésbé draszrikus a változás , mint a lányoknál. Igaz kutyákról ìrták etológusok, hogy szukáknál növeli az ember 3lleni erőszak esélyét és a félős állatok még ront a helyzeten. Iletve már kialakult viselkedésen nem változtat az ivartalanítás.

A szomszédom ivartalanítatta a lány cicájat, azóta nem olyan barátságos. Pedig egy hìzelgő gép volt picinek. Őt is 6 hónaposan ivartalanítatták.

10. Perla del Mar (válaszként erre: 3. - Noémmi93)
2016. márc. 18. 22:03
Ugyanúgy csavarogni fog. A barátnőm anyja 6 hónaposan heréltette ki a cicájukat. Ugyanúgy elcsavargott. Főleg akkor amikot tüzeltek a nőstények. A herélt kandúr is párosodik , csak kölyök nem lesz belőle. Sajnos el is veszett a cica 4-5 évesen. Nem tudjuk mi lett vele meghalt vagy valaki befogta.
9. Mireille71 (válaszként erre: 1. - Noémmi93)
2016. márc. 18. 21:10

Az én cicám 8 hónaposan lett ivartalanítva, most 8 éves. Előtte csak ivaros cicáim voltak, de 1 évnél tovább nem éltek...vitte őket az ösztön és vagy betegség, vagy baleset lett a vége.

A mostani olyan szép, hogy szaporítani kéne, emiatt siratom is néha a férfiasságát...de inkább azt, mint őt magát.

8. Noémmi93 (válaszként erre: 6. - Szoszilvi81)
2016. márc. 18. 21:00

Igen, engem is aggasztanak a betegségek és minden, ami ezzel a nagy csavargással jár. Na meg a sok utcára került kiscica is.

Lehet igazad van és nem kell a férfiasságukkal foglalkozni. :) Jobb lenne nekik is.

2016. márc. 18. 20:59

Nekem a nagyobbik 5 éves, 1 évesen ivartalanítattuk és semmi nem változott utána, ugyanúgy eljárkál a mai napig itthonról.

Van, hogy 2 nap múlva kerül elő.

Szerencsére, eddig mindig sérülés nélkül jött haza.

2016. márc. 18. 20:56
Én ivartalaníttatva 7 hónaposan hoztam haza, nyugodt, barátságos cica, mindenhol azt olvasom, hogy nyugodtabbak lesznek tőle, én nem foglalkozok azzal, hogy elveszem a férfiasságát, ne jelöljön a házban és ne akarjon csavarogni, ami hosszútávon neki kedvez, mert nem kell más kandúrokkal verekedni, ami mindenféle sérüléshez, vagy betegséghez vezethet... ;)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook