Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Farokcsont fájdalom ütés nélkül volt valakinek? fórum

Farokcsont fájdalom ütés nélkül volt valakinek? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. okt. 8. 11:47

Sziasztok!


Én is ezzel szenvedek, mint a fórum kiírója.

Már 3 hete, hogy fáj a farokcsontom ha ülésből felállok pár percig alig tudok mozogni a fájdalomtól de ha elkezdek mégis mozogni akkor enyhül. Lépcsőzés felfelé, ágyban megfordulás, köhögés, tüsszentés hát.. kihívás mind. Egyébként én nem is kifejezetten a csontot érzem hogy fájna, hanem alatta/körülötte az izom/szövetek. Nehéz meghatározni.


Én voltam a héten proktológus sebésznél azt mondta nincsen cisztám. Szerinte mozgásszervi de csodálkozott, hogy nem ütöttem be/estem el. Ülőmunkát végzek, egy nap van hogy 12 órát is ülök talán ehhez lehet köze.


Ha valaki még járt így akkor szívesen venném ha megírná mi segített neki, addig is míg a reumatológust intézem...

45. Zács Felicián (válaszként erre: 43. - NataliaWeiss)
2016. máj. 29. 21:07
Szia, valószínűleg pilonidalis ciszta a megoldás, röhej, hogy a háziorvos nem hallott róla... Nekem is az van, de még várok a műtéttel, mert elég ijesztő, ami fellelhető róla a neten. Lovas Tamás sebészről olvastam jókat, hagyományos műtéttel sokszor visszatér... Üdv, jobbulást.
44. Nukleus (válaszként erre: 43. - NataliaWeiss)
2016. máj. 6. 12:51
Natalia. Nézesd meg sebésszel, szerintem ez pilonidalis cysta, gyógyszerekkel nem kezelhető. Ha halogatod nagyon fájni fog az operáció, amire előbb utóbb sor kerül ha valóban ez a problémád.
2016. ápr. 12. 08:58
Új gyógyszert kaptam. A neve: Brexin 20 mg. Ismerős ez nektek? A nagy igazság az, hogy most kezdtünk bele a babaprojektbe is... és még nem vagyok terhes, de ki tudja. Nem merem bevenni.
2016. ápr. 11. 21:03
Voltam ma megint a házi orvosnál és nem jutottam előre:( megint fájdalomcsillapítót akart felírni. Mondtam neki, hogy a fájdalom okát kéne inkább megszüntetni, nem csak csillapítgatni. Most elküldött vérvételre... hogy van-e gyulladás... úgy érzem, hogy ennek már sosem lesz vége:(
41. globus
2016. ápr. 8. 10:20
Sok ülés is meg tud ártani, különösen irodai munkakörökben gyakori panasz.
40. Csirke 87 (válaszként erre: 39. - NataliaWeiss)
2016. ápr. 8. 08:58

Nekem is gyulladásba volt a csontom. Egyszercsak elküldött a doki reumatológushoz (sztk-ba), ott derült ki, hogy lumbágóm van :/

Kaptam 1* 10 alkalmas lézer kezelést, utána nem is fájt egy darabig, de újra előjött, sajnos :( De a gyógyszer szerencsére segít és nem kell napi szinten beszednem :)

2016. ápr. 8. 07:58
Sajnos erősödik, úgy fáj, mint gyógyszer előtt. Vérképet akar nézni a házi doki, de pont meg vagyok fázva és ha van gyulladás akkor ez nem lesz biztos, hogy mitől van. Meg kell várni, hogy elmúljon a betegség és utána megyek vérételre. Gyulladás is tarthat ilyen sokáig? és mitől lehet?
2016. ápr. 2. 21:17
Attól félek, hogy valami komoly gond lehet. Mert nem múlik és korábban nem volt ilyen. Olyan jó volt pár napig, szinte boldog voltam, hogy tudtam ülni, most meg ismét visszatért:(
37. Csirke 87 (válaszként erre: 36. - NataliaWeiss)
2016. ápr. 2. 15:52
Előbb-utóbb biztos kiderül, hogy mi a gond 😊 Remélem nem kell sokáig szenvedned! Nekem is most megint kellett gyógyszert bevennem, de én tudom, hogy szerencsére hamarosan hatni fog 😊 Kitartás!
36. NataliaWeiss (válaszként erre: 35. - Csirke 87)
2016. ápr. 2. 15:01

Szia kedves Csirke!

Csütörtökön telt le a 10 nap a gyógyszerrel. Azóta nem szedem és napról napra erősödik újra a fájdalmam. Ma már érzem, ahogy ülök. Holnap biztos még rosszabb lesz:( Szerdára bejelentkeztem orvoshoz ismét. Nem tudom mi lesz. El vagyok keseredve:( Köszönöm, hogy gondoltál rám és érdeklődtél. Bárcsak jó híreket tudtam volna írni.

35. Csirke 87 (válaszként erre: 33. - NataliaWeiss)
2016. márc. 31. 11:28
Szia. Hogy vagy? Voltál azóta dokinál?
2016. márc. 26. 19:57
Csodáltam, hogy elmúlt ...mert sajnos a tapasztalatom, az , hogy nehezen lehet panaszmentessé tenni ....
2016. márc. 25. 19:55
Hát sajnos elkiabáltam. Ma a harmadik napja szedem és újra érzem. Persze nem annyira erősen, de érzem ha leülök:((( el keseredtem nagyon:(
32. Icuska538 (válaszként erre: 31. - NataliaWeiss)
2016. márc. 24. 11:42
Nagyon örülök....nekem is szokott használni ......de sajnos sokszor előjön a fájdalom .....vigyázz és figyelj magadra....
2016. márc. 23. 21:13
Kettőt bevettem a gyógyszerből és teljesen elmúlt.... ez fura. Ilyen gyorsan hat?
30. NataliaWeiss (válaszként erre: 29. - Icuska538)
2016. márc. 20. 15:38
Kedves Icuska,nagyon szépen köszönöma hozzászólásodat. Kiváltom a gyógyszert mindenképp, hátha segít...
29. Icuska538 (válaszként erre: 28. - Icuska538)
2016. márc. 20. 14:27
Még elfeledtem ....kicsit tudom mit jelentenek ezek az irományok a leleten ....szerintem van egy gyulladásos folyamat , vannak meszes képződmények , és ezek ha gyulladásos dolog zajlik nagyon tudnak fájni .....én szoktam hideg borogatást rátenni.....és hűsitő készitményekkel kenegetni ...
28. Icuska538 (válaszként erre: 27. - Csirke 87)
2016. márc. 20. 14:23
Bocsánat....az aflamin gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik.....mellékhatás nekem sem szokott lenni ....állandó izületi problémáimra szokta a doki irni, mikor már nagyon nem megy nélküle a mozgás a fájdalom miatt .....
27. Csirke 87 (válaszként erre: 26. - NataliaWeiss)
2016. márc. 20. 04:50
Igen, fájdalomcsillapító csak. Valami még kellett volna mellé neked is! Előbb-utóbb neked sem lesz jó már ez a gyógyszer. A Diclac azért jó, mert a gyulladáscsökkentő is, csak sajnos receptre adják ki, de ha megtudod beszélni az orvosoddal, akkor talán felírja! De persze nem 100% hogy neked is beválna 😐
2016. márc. 19. 21:02
Akkor jövő héten kiváltom. Ez tulajdonképpen azon kívül nem is csinál semmit, hogy fájdalmat csillapít? mert amikor kimegy a hatása akkor úrja ott a probléma... valami megoldás kéne nem csillapítás. Most már fekve is fáj és szinte olyan mintha égne. Olyan kevesen ülök egész nap amennyit csak lehet, inkább állok, de ez nem állapot.
25. Csirke 87 (válaszként erre: 24. - NataliaWeiss)
2016. márc. 19. 17:02
Nálam nem jelenkezett mellékhatás, csak egy idő után már nem hatott 😒
2016. márc. 18. 21:44
Kedves Csirke, nem volt mellékhatása a gyógszernek?
23. Csirke 87 (válaszként erre: 22. - Csirke 87)
2016. márc. 18. 14:46
Bocs, 30 percen belül hat 😊 kicsit elírtam 😊
22. Csirke 87 (válaszként erre: 21. - NataliaWeiss)
2016. márc. 18. 14:45
Igen, Aflamint kaptam én is+kenőcsöt! Jó ideig hatott, utána csak a Diclac nevű gyógyszer, de az viszont max. 30-én belül hat.
2016. márc. 18. 14:36
Hát semmit nem mondott a doki. A röntgenen semmi sem látszik. Gerincferdülésem van. De nem gondolja, hogy ettől lenne. Írt fel egy gyógyszert, 10 napig kell szednem és ha nem javul akkor menjek vissza. A gyógyszer neve: Aflamin. Ismeri valaki?
2016. márc. 17. 22:29
Nekem egy cisztától fájt.. (ciszta dermoid) van is itt egy ilyen fórum farokcsont ciszta) Rettenetes volt amikor ültem.. sebészetre mentem ahonnan már mennem is kellett még aznap a kórházba. kiműtötték, egy dió nagyságú cisztát. Azt mondták vissza újulhat bármikor ha nem jól pucolták ki, de szerencsémre azóta sincs semmi baj vele. Ennek már 26 éve.
19. simple (válaszként erre: 18. - NataliaWeiss)
2016. márc. 17. 19:31
Én sem értek egy mukkot sem, majd írd meg, mit mondott a háziorvos, mit jelent ez.
2016. márc. 17. 18:45
Kész a leletem. Ez van ráírva: Az L gerinc hajlata megtartott. Balra convex jobbra torsiós scoliosis látszik. Ventralis peremeken helyenként csőrképződések. Zárólemezek épek. Mésztartalom megtartott. Farokcsontról egy betű nincs. Holnap viszem a házi orvoshoz a leletet. Ebből számomra nem derült ki semmi, csak, hogy gerincferdülésem van, amit már gyerek korom óta tudok...
2016. márc. 16. 20:39
Sajna holnap 4 utan lesz kesz a röntgen eredmény. Semmit nem tudtam meg. A házi doki nem mondott semmit. Beutalót kaptam röntgenre. Két oldali gerinc foto volt. Holnap irok ha megkapom a leletet. Köszönöm. Hogy erdeklodtok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook