Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megfelelő hely a tanuláshoz fórum

Megfelelő hely a tanuláshoz (beszélgetős fórum)


23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Channa*)
2016. márc. 11. 11:49

Ne is mond a Headwey-t. Álmomba ne jöjjön vissza.


Nulláról kezdtem az angolt és abból, nem értettem egy kukkot sem.


Elkeseredésemben egyszer bementem egy könyvesboltba és egy délelőtt ott gubbasztottam a gyerek sarokban és tanulmányoztam, melyik könyv lehetne a segítségemre.

Akkor bukkantam rá a Szamárpad címűre, ami szerintem zseniális, hogy megértse valaki a nyelvtant, a szórendet. ( tudom a fórumindítónak, ez már megy.)

És tele van feladattal, is van minden lecke után,magyarázattal is, miért van úgy, ahogy.


A Relaxa anyaga sem rossz. Ott is van hanganyag, könyv tök jó feladatokkal.

A készülékével, mennyivel jobb, nem tudom, amit a szemre lehet tenni, hogy elérje vele az ember a relaxált állapotot.

22. Channa* (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2016. márc. 11. 05:09

Nekem nagy kedvencem volt a kis angol nyelvtan. Nagyon jó mondatok voltak benne és hasonló volt az általad említett Geronimo Stilton.

És nagyon jó volt a könyvünk is ha jól emlékszem Starting out a címe. Ebben is nagyon jó történetek és szituációk vannak a minden napi életből. Nem unalmas, mint a headway.

21. Channa* (válaszként erre: 19. - 9e5f9ef4b8)
2016. márc. 11. 05:04

Ne érts félre! Eszembe nem jut, hogy bántsalak, csak nekem fura, hogy valaki felnőtt korára nem sajátította el a tanulás képességet.

Ma már nehéz olyan helyet találni, ahol senki nem zavar (nem beszél valaki, nincs semmi külső zaj (autó, munkagép, kutya, stb.)). Ez egy lehetetlen küldetés:D

Annak meg nem találom értelmét, hogy heti néhány óra miatt kibérelj egy tanyát (mert talán itt lenne a legkevesebb külső zaj.

És ugye, ha ennyire zavar minden tanulás közben akkor, hogyan voltál képes kijárni bármilyen iskolát, hiszen mindenhol kellett tanulni. A nyelvtanulás ugyan ez. Ha csak így leszel képes az angolra akkor, hogy fogod használni? Ha beszélgetsz majd, akkor is lesznek külső zajok.

Én a helyedben megtanulnék tanulni első sorban, majd ezután jöhet a nyelv tanulás.


És tényleg elnézést! Csak a mai világban lehetetlent akarsz...

20. 9e5f9ef4b8 (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2016. márc. 10. 22:42
Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen sokat segítettél! Nagyon hasznos tanácsokat adtál, köszönöm.
19. 9e5f9ef4b8 (válaszként erre: 15. - Channa*)
2016. márc. 10. 22:41
Nem is fogod megérteni. Egyszerűen azért, mert más vagy. A többi mondanivalómat inkább kitöröltem.
18. 9e5f9ef4b8 (válaszként erre: 16. - 1abbb5d144)
2016. márc. 10. 22:38
Tudom, hogy ennek nem felelne meg semmi. Csak lemaradt mellőle a mosolyjel. Nyilván azért, mert szemernyi mosolyognivaló kedvem sincs. Úgyhogy elnézést. Javítanám tehát akként, hogy lehetőség szerint senki ne cigizzen a pofámba. Remélem, így már okés.
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - 9e5f9ef4b8)
2016. márc. 10. 17:29

Ajánlom Neked a Duolingo alkalmazást.


A szavakat hallod angolul,hallható eredeti gyorsasággal, valamint tagoltan is.


Van feladat, amit vissza kell mondanod, így tudod gyakorolni a kiejtést.


[link]


Az angolon kívül más nyelvet is gyakorolhatsz.


Valamint van, Geronimo Stilton könyve, címe Boldogulj angolul. Az ALEXANDRA kiadó könyve.

Rengeteg szituáció van benne 528 oldalas. Megtalálod a mondatokat magyarul, majd angolul és a végén fonetikusan is le van írva az angol mondat.

16. 1abbb5d144 (válaszként erre: 15. - Channa*)
2016. márc. 10. 17:27

Mindenki más. Viszont a "fél km-ren belül ne legyen dohányszag" kitétel nekem is kicsit túlzásnak tűnik.

Én elmennék egy erdőbe :) Télen passz.

15. Channa* (válaszként erre: 13. - 9e5f9ef4b8)
2016. márc. 10. 17:09

Akkor sem értem meg, hogy minek kell elmenned bárhová.

Nekem is van szomszédom és mindenkinek.

Nekem pl. 3 c. család, akik kint dajdajoznak az udvaron, stb.

Minden lakásunknál voltak szomszédaink, de mindenhol tudtam tanulni. És más is tud. Ha erre képtelen vagy, akkor felesleges bármibe bele kezdened., hiszen mindig van zavaró dolog....

14. 9e5f9ef4b8 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2016. márc. 10. 16:33

Köszönöm szépen, ha megnézed a házszámot. Kerestem egy ideig, de nem találom. Sokat segítenél vele.


A diákokkal foglalkozás nagyon jó gondolat, de olyan habitus kell hozzá, amilyenem nekem nincs. Köszönöm azért.

13. 9e5f9ef4b8 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2016. márc. 10. 16:30

Igazán szerencsés vagy, hogy sosem kellett egy ilyen élhetetlen szar helyet az otthonodnak nevezned. Csak kívülről meg lakcímkártyailag tűnik otthonnak, de élni benne nem lehet, tanulni pláne. Mert nem hagyják a bunkó szomszédok. Éppcsak ennyi a probléma. De azért köszi. Nekem sem okozna gondot a tanulás, tanulnék nagyon szívesen akármit, akármennyi ideig.


Nem tudom hol mondtam, hogy nyelvtanfolyamot keresek. Nem nyelvtanfolyamot keresek. Valami helyet, ahol a nyelvtanfolyamon elhangzottakat tudom beszédben is gyakorolni naponta több órát úgy, hogy senki nem zavar. Csak ennyi. Esetleg végig is menni azon a hülye szótáron egy kiejtőprogrammal, hogy legalább kb. tudjam, hogy hogy ejtsem ki az adott szót. Mert így hogy csak hallgatom fejhallgatóval, így nem jutok egyről a kettőre a beszédben. Nem tudom miért, lehet hogy én csinálok rosszul valamit.

2016. márc. 10. 15:48

Nem laksz sehol? Miért nem az otthonodban tanulsz?

Úgy veszem észre, hogy nem nyelvtanfolyam kell, akkor arra, hogy bebiflázz dolgokat az otthonod miért nem felel meg?

Én nem adnék azért pénzt, hogy egy idegen helyen tanuljak.

Kijártam egy pár iskolát, tanultam 3 nyelvet is és sosem okozott gondot az otthoni tanulás, pedig a németet és az angolt én is úgy tanultam, hogy hangosan mondtam.

11. 1abbb5d144 (válaszként erre: 7. - 9e5f9ef4b8)
2016. márc. 10. 15:21
:'D
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - 9e5f9ef4b8)
2016. márc. 10. 14:50

Angolból, van heti egy alkalmas az V. kerület Akadémia utcában. A pontos házszámot megnézem.


Van olyan is Budapesten, hogy idegennyelvű diákokkal kell foglalkozni, megmutatni neki a várost országot, stb. Nagyon jó tanulási módszer ez is. Ha érdekel erre is rákérdezhetek.

9. 9e5f9ef4b8 (válaszként erre: 6. - Magdalénia)
2016. márc. 10. 14:42
Nagyon köszönöm a tippeket!
8. 9e5f9ef4b8 (válaszként erre: 4. - NomNom)
2016. márc. 10. 14:40
Köszönöm az információt!
7. 9e5f9ef4b8 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2016. márc. 10. 14:39

Köszönöm hogy válaszoltál! Megírnád légy szíves, hogy hol van ilyen ingyenes anyanyelvi segítséges hely? Egy ilyet találtam, amikor kerestem, de azok valami térítők, ráadásul csak heti egyszer pár órát tartanak tanfolyamot, vagy nem is tudom minek nevezzem azt.

Nyelvből az angol beszédet kéne gyakorolnom, mert nagyon el van maradva az írástól. A németen is gondolkodom, azt sok éve tanultam is, de nem tudom, hogy azok most már mennyire fújhajták az országukat, érdemes-e egyáltalán. Szóval ha éppencsak annyira meg tudnám erősíteni a beszédet, mint ahogy most az írás áll, akkor lényegesen esélyesebb lennék kint munkát szerezni önállóan. De ehhez gyakorolni kell a nyelvet. Sokat.

2016. márc. 10. 14:27

Egy használaton kívüli terem, vagy egy félreeső hely az iskolában;

Templom, parókia;

Széchelyi, Lukács, Gellért fürdőben találhatóak nyugodt helyek;

Internet kávézó;

Művelődési házak aulája.

2016. márc. 10. 14:16
Nincs otthon saját szoba??
4. NomNom (válaszként erre: 1. - 9e5f9ef4b8)
2016. márc. 10. 14:15
Szegeden a nyelvi labor nem nyelvtanuló szoba, hanem ott vannak nyelvtanfolyamok. Vagy még a tolmács intézetnek van ilyen terme fejhallgatóval és mikrofonnal tolmácsolás gyakorlásához... tudom mert ide járok.
2016. márc. 10. 14:00
Vannak olyan helyek, ahol ingyen és bérmentve, anyanyelvi segítséggel gyakorolhatod a nyelvet.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 9e5f9ef4b8)
2016. márc. 10. 13:59
Milyen nyelvet tanulsz?
2016. márc. 10. 13:40

Sziasztok!


A kiírás ellenére fórumtémát nyitok, egyrészt mert itt hamarabb elsüllyed ha senki nem ír bele, másrészt mert tulajdonképpen beszélgetést szeretnék indítani, mert több ember véleménye érdekel. De tulajdonképpen ha csak egyetlen, de jól használható tippet kapok, már annak is örülni fogok.


Budapesten keresnék egy nyugodt helyet, ahol tudnék tanulni. Ehhez gyűjtenék tippeket, vagy csak egy tutit.


Az ideális az lenne, ha félhangerővel motyogással sem zavarnék senkit, mert egyszerűen másképpen nem bírok megtanulni idegennyelven beszélni. Természetesen amit csak lehet, azt magamban mondva tanulnám. De beszélni megtanulni beszéd lehetőség nélkül nem tudok, nagy hibám, de ez van.


Olyanok merültek fel lehetőségként, hogy például kibérelnék egy szobát, amit csak erre használnék. Ha tudnátok ajánlani egy tényleg csendes ilyen kibérelhető szobát, ahol mondjuk fél kilométeres körzetben ráadásul nem is cigizik senki, és esetleg kifizethető lenne nekem is, akkor ne kíméljetek. Pest megyében talán olcsóbb lenne, szóval nem ragaszkodom a városhoz.

Erről a megoldásról amúgy mi a véleményetek?


Jutott még eszembe lehetőségként a könyvtárba iratkozás is. Szegeden találtam egy olyat, ahol van úgynevezett nyelvi labor is (az idegennyelv gyakorlás miatt). Budapesten ilyet nem találtam, vagy csak nem voltam elég kitartó. Szegedig ezért nem mennék le.

És az is a gondom, hogy a táskámat közben nem akarom otthagyni se csomagmegőrzőben, se ruhatárban, se sehol. Felőlem akárki ellenőrnek megmutatom kifelé és befelé is hogy mi van benne, de ott nem hagyom sehol. Sok könyvtár van, ahol ezt nem engedik. Szóval nem tudom, hogy ez mennyire jó megoldás, esetleg van-e olyan könyvtár, ahol mégis?


Próbáltam a parkban padon tanulást is, de ott csak a magamban tanulhatók mennek, a beszédet ott nem tudom tanulni. És 8 fokban annyira nem is kényelmes, bár most már talán melegszik egy kicsit az idő.


Milyen lehetőség lenne még? Hol tanulhatnék, hol találok egy erre alkalmas nyugodt helyet?


Köszönöm szépen a tippet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook