Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás azonnal vagy fokozatosan? fórum

Életmódváltás azonnal vagy fokozatosan? (tudásbázis kérdés)


28. loch ness (válaszként erre: 27. - 388b941089)
2016. ápr. 4. 20:57
Engem is "leugattál", pedig én is tapasztalatból írtam. Nekem a hirtelen életmódváltás nem ment, belebuktam, a folyamatos szigorítással sikerült eredményt elérnem. De szerinted ez nem létezik és hülyeség, úgyhogy jaj a tényeknek...
27. 388b941089 (válaszként erre: 26. - Kuszkudina)
2016. márc. 20. 10:52
Na pont te nem kaptál tőlem savazást soha, egy rossz szót nem szóltam a tevèkenysègedre. De igen, egyszerűbb mást hibáztatni ès megsèrtődni, mint magatokba nèzni. Ha körbenèzel, azt nem "ugatom le" a te szojarasod szerint, aki tènyleg tesz az elörèbb jutasèrt. Es bizony vannak joparan, akik nagyon nagyon ügyesek.
26. Kuszkudina (válaszként erre: 25. - 388b941089)
2016. márc. 18. 09:58

Hiába próbálsz lenézni, ezt max sámlin állva tudod megtenni.

Legyél nagyon büszke arra, h ilyen faszán le tudsz ugatni mindenkit.

Kisebbségi komplexus?!

2016. márc. 18. 07:24
Sztem mindenki inkább kóros szeretne lenni, mint 120 kg, aki elbukott már 100-szor az életmódváltás terén. Lépek is edzeni. ;) További sok sikert a fokozatváltóknak! (Y)
24. Kuszkudina (válaszként erre: 22. - 388b941089)
2016. márc. 18. 00:06

Hol látod a topik kérdésében, hogy sikeres fogyás a válasz feltétele?

Az életmód váltásra kérdezett rá, arra válaszoltam.

Elárulok egy nagy titkot: nem csak a te igazságod létezik.


Ez már kóros, hogy mindig mindenhol próbálsz észt osztani.

2016. márc. 17. 22:54

Köszönöm szépen mindenkinek!!

Az igazság az, hogy tegnap kezdtem el. Mindent kiiktattam, ami nekem nem fér bele, magyarul a cukrot, túlzott lisztet, ezzel jár ugye mindenféle édesség is... aztán igazából mindent, ami nem természetes vagy bio termék. Nehéz... De eddig jól megy. :D Már 48 órája...

Egyébként nem érdemes azon vitázni, kinek van igaza, mert mindenkinek. Mindenki a saját szemszögéből látja a dolgokat, valakinek ez-, valakinek az válik be. Ismerek olyat, aki több év alatt jutott el addig, hogy ma már egészségesen él, de olyat is, aki rögtön váltott... És ez sok esetben így van, lehet az étkezés vagy dohányzás terén is például. Ezért tettem fel ezt a kérdést.

22. 388b941089 (válaszként erre: 18. - Kuszkudina)
2016. márc. 17. 19:45
Te lefogytal mar? mert ha igen, szivesen meghallgatom azt a modszert, ami nalad mukodik!
2016. márc. 17. 10:06
én is fokozatosan próbálkozom, de tényleg nagyon hamar bűnbe lehet esni:( úgyhogy sajnos, agyilag: azonnal a válaszom. de biztos nem könnyű!
20. b4b1d52444 (válaszként erre: 19. - Kuszkudina)
2016. márc. 16. 17:44
Ezzel egyetértek, mármint azzal, hogy kinek a pap, kinek a papné. Én is azonnali életmódváltással szabadultam meg annak idején 14 kilótól 3 hónap alatt.Előtte, amíg csak apránként próbálkoztam mindig kudarcot vallottam.
19. Kuszkudina (válaszként erre: 16. - B4b1d52444)
2016. márc. 16. 16:13

Azért hanyatt ne essünk már.

Nincs két egyforma ember, van akinél az egyik módszer válik be, másnál a másik.

18. Kuszkudina (válaszként erre: 15. - Loch ness)
2016. márc. 16. 16:13
Hagyd a csodába, neki csak a saját igazsága létezik, a többi mindig hülyeség.
17. 388b941089 (válaszként erre: 15. - Loch ness)
2016. márc. 16. 13:48

Ez eddig nem volt világos számodra?:D

Ne mondd már nekem h fokozatosan kell èletmodot valtani, eut a baromsagot tedd a tobbi kifogas melle a polcra!!

16. b4b1d52444 (válaszként erre: 15. - Loch ness)
2016. márc. 16. 11:23
Tapasztalatból beszél. Ő gyökeresen megváltoztatta az életét.
15. loch ness (válaszként erre: 14. - 388b941089)
2016. márc. 15. 22:04
Kösz a lehülyézést, amit visszaolvasás nélkül kinyilatkoztatsz. Ezek szerint mindenki hülye, csak te vagy helikopter...
14. 388b941089 (válaszként erre: 13. - Loch ness)
2016. márc. 14. 18:13
Dehogy olvasom, hülyes3g.
13. loch ness (válaszként erre: 11. - 388b941089)
2016. márc. 14. 17:43
Leírtuk néhányan, olvass vissza.
2016. márc. 12. 13:59

"Tudtad?


A finomított cukor egy olyan méreg, mely az ópiátokhoz hasonló függőséget okozhat.


Miért?


Tanulmány szerint (2010) a finomított cukor hatására endorfin szabadul fel az agyban, mely hasonló euforikus érzést okoz, mint bizonyos kábítószerek.


Ebből a pozitív érzésből alakul ki a cukorfüggőség.


A jó hír azonban ,hogy a cukorfüggőség egy hét alatt leküzdhető, ha kiiktatod a fehér kristályokat étrendedből!!!


A cukorfüggőségben szenvedő betegeknél minden olyan tünet megfigyelhető, ami a gyógyszerfüggőknél előfordul: sóvárgás, a toleranciaszintek eszkalációja, megvonási tünetek, stb.



A cukorfüggőség hasonló tüneteket képes produkálni, mint pl. a gyógyszerfüggőség.


Hogyan küzd le a cukorfüggőséget?


1,Az első lépés , hogy 100%-ban természetes, friss zöldségeket és gyümölcsöket kezdj el fogyasztani.


A gyümölcsök és zöldségek természetes formában tartalmaznak cukrokat és összetett szénhidrátokat.


A friss és természetes zöldségek és gyümölcsök nem csak finomak, hanem a bennük lévő összetett szénhidrátok lassabban is bomlanak le, mint az egyszerű szénhidrátok. A szervezet így később jelzi az agy felé, hogy kalória bevitelre van szüksége."

2016. márc. 12. 11:26
Hogy lehet fokozatosan életmódot váltani? :D
2016. márc. 10. 00:25
Szerintem ha helyesen eszel, kiegyensúlyozott marad a vércukorszinted, és egyre kevesebbszer fogod kívánni az édességet. Legalábbis én ezt tapasztalom magamon. Meg azért persze egy kis önuralom sem árt, anélkül nem fog menni. De nem mindegy, hogy esetleg egy-két kocka csokit fogsz enni vagy egy egész táblával. Ajánlom neked a kalóriaszámlálást, én nagyon élvezem, és pl. az is visszatart a sok édességtől, hogy cikinek érzem beírni a táblázatba, hogy "egy tábla csoki". Meg az ember elborzad, ha beír egy sütit, aminek akkora a kalóriaértéke, mint egy teljes ebédnek...
2016. márc. 9. 23:40

Köszönöm szépen! Az a helyzet, hogy én csak az édességekkel állok hadilábon. De azzal nagyon. Szóval nekem egyáltalán nem jelent gondot a szénhidrát elhagyása. Most is van olyan, hogy a kávét cukor nélkül iszom, vagy xilittel, nem eszem köretet, szendvicset sem nagyon, például a főzelékhez, de még egy rántottához sem eszem pékárut, helyette zöldséget. Imádom a gyümölcsöt, zöldséget, salátákat, gombát, halat, tojást... Tésztát sem nagyon eszem... Üdítőt nem iszom.

A baj azzal van, hogy már körülbelül 6 éve próbálok lefogyni, sikertelenül, mert bárhogy próbáltam, mindig visszaestem és tele ettem magam édességgel. De ha nem váltok azonnal, engedékenyebb vagyok és sok édességet eszem... Ha egyből váltok, akkor pedig egy idő után borul a bili és ugyanaz a végeredmény. Tehát "csak" ez a baj... A többivel ellenék tényleg. Néha azért ennék persze zsemlét is, de az a helyzet, hogy még abból is a teljes kiőrlésű magvasakat szeretem. :) Szóval ez pozitív, csak tényleg az a fránya cukor!

Tehát szívem szerint váltanék azonnal, de attól félek, hogy nem bírnám és visszaesnék. Meddig tart, amíg megszoknám? Vagyis mennyi ideig kell kibírnom sütik nélkül, hogy ne kívánjam? :)

2016. márc. 9. 19:40
Megtaláltam, ez az a cikk: [link]
2016. márc. 9. 19:21

Szerintem mindenkinél más válik be. Van, akinek kell a drasztikus váltás, és van, akinél csak a fokozatosság válik be.


Van itt egy jó cikk a hoxán a fokozatosságról, csak sajnos nem találom, mert az írója töröltette magát. A címére meg nem emlékszem. Kb. olyanokat írt, hogy pl. az ember a tejfölt cserélje le 2,5-ös joghurtra, aztán később 1%-osra... Ha eddig tejszínnel főzött, akkor helyette használjon tejet... Fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt, cukor helyett xilitet... stb. Praktikusabb tanácsai is voltak, csak most nem ugrik be. Lényeg, hogy így fokozatosan csökkenti az ember a kalóriabevitelt, és az várható, hogy kitartóbb lesz. Van, akinek nem menne a hirtelen váltás.


Egyébként én is nagyon édességes vagyok, most kezdtem el kb. két hete fogyózni. Az elején néha vettem egy-egy túrórudit, megittam napi két kávét (ami a cukor és a tej miatt nem túl fogyókúrás), de mivel úgy eszem, hogy a vércukorszintem nem ugrabugrál, kb. egy hét után azt vettem észre, hogy sokkal ritkábban jut eszembe a csoki, és két napja nem ittam kávét és nem jutott eszembe aa túrórudi. Aztán pár nap múlva újra megkívántam, de egyre ritkábban. Szóval szerintem próbáld meg, amelyik módszert közelebb érzed magadhoz, közben kiderül, jól gondoltad-e, és akkor még mindig válthatsz a másikra.

2016. márc. 9. 18:38

Nálam a fokozatosság vált be.

Először csak nem ettem 6 után (korán alszom, nekem így a jó), utána a csokit, majd a kenyeret redukáltam heti 1-1 alkalomra.

Januártól megreformáltam az egész kajálást.

Heti egy csalónapot továbbra is adok magamnak :)

5. Orca Katy (válaszként erre: 4. - 9c3a4fdd53)
2016. márc. 9. 18:32

Szia Alexa :)

Erre csak azt tudom mondani neked tapasztalatból, hogy minden fejben dől el :) Én megtettem 6 hónapja :) 180 fokos fordulat. Helyette ettem több gyümölcsöt, zöldséget és főt ételt. :) Nem lehetetlen csak akarni kell :) De ettől függetlenül én mértékkel való leszokást javaslom, mert csak 1* szeged meg és meg is lesz a visszaesés, még ha nem is nagyon.

2016. márc. 9. 18:23
Tehát azonnal mondjak le a csokiról, ha eddig minden nap megettem egy táblával. Azonnal igyak 2 liter vizet, ha eddig alig ittam felet. Azonnal mondjak le a sütikről és ne egyek több cukrot, ha édességfüggő vagyok. Komolyan kérdezem, mert így van! :)
2016. márc. 9. 18:05
Azonnal.
2. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - 9c3a4fdd53)
2016. márc. 9. 18:02
Jómagam az azonnalra szavazok. Ha fokozatosan csinálja az ember, akkor hajlamos bűnbe esni.
2016. márc. 9. 17:51
Életmódváltás azonnal vagy fokozatosan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook