Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Önállóságra nevelés fórum

Önállóságra nevelés (beszélgetős fórum)


11. b59d693a46 (válaszként erre: 10. - RLindi)
2008. máj. 12. 13:44

Tényleg elég fura rendszer. Akkor még kevésbé értem, miért csak fél napot töltenek oviban a gyerekek.


De jó neked! Anna csak akkor vonul a szobájába, ha porszívózok, ugyanis még mindig fél tőle. Egyébként állandóan körülöttünk van. :) Ha főzök, jön utánam a konyhába, ha zuhanyzom, hajat mosok, a fürdőbe is követ. Azt szoktam mondani, ő az árnyékom. De tényleg. Úgy irigylem azokat, akiknek elvan egyedül a gyereke, legalább egy kicsit. Akkor jutok némi lélegzethez, ha alszik, vagy ha berakok neki egy mesét. Nem akartam rászoktatni a Tv-zésre, de időnként muszáj kicsit kivonni a forgalomból. :)


Van pár barátja, akikkel pici koruk óta együtt játszanak a játszótéren, velük elvan. De idegen gyerekekkel nem barátkozik. Nagyokkal meg pláne nem. Biztos tartanak tőlük kicsit.

10. RLindi (válaszként erre: 9. - B59d693a46)
2008. máj. 12. 13:36

Hát itt elég hamar visszamennek dolgozni a nők és a gyerekekre pici koruktól a baby sitter vigyáz ő viszi őket aztán oviba meg suliba is. Fura (vagy legalábbis nekem az)


Jázmin szeret egyedül játszani. Van,h.bevonula szobájába és becsukja az ajtót.

Aztán ha fáradt akkor inkább igényli a közös játékot.

A játszón sem nagyon igényel minket inkább csak szemmel tart:)

Anna barátkozós a többi hasonló korú gyerekkel? Jázmin a piciket nagyon szereti de ugy veszem észre a nagyobbaktól tart egy kicsit vagy fél? Pedig nem volt még rossz élménye velük.

9. b59d693a46 (válaszként erre: 8. - RLindi)
2008. máj. 12. 13:12

Hú, ez tényleg más rendszer. Akkor ott a nők többsége csak félállásban dolgozik, ha dolgozik egyáltalán?


Önállóság terén ti hogy álltok a játékkal? Jázmin játszik egyedül? Anna sajnos mindig igényli a társaságot, egyedül abszolút nincs el. A játszótéren is mindig a sarkában kell lenni, nem hajlandó egyedül elmenni a másik játékig. Persze, figyelni kell még rá folyamatosan, de ilyen téren semmi önállósága sincs - sajnos.

8. RLindi (válaszként erre: 7. - B59d693a46)
2008. máj. 11. 21:20

Hát itt kicsit más az ovi rendszer (asjnos).

Fél napot vannaka gyerekek csak oviban vagy délelőtt 8-12 vagy délután 12-17,háát emellett nehéz lesz munkát találni.

Szóval nincs oviban alvás és hagyományos értelemben vett ebéd sem. Amit visznek azt megeszik tizóraira vagy uzsira.


Rajzolás: Jázmin is firkálgat,aztán elnevezi őket,h. ez dínó,ez farkas stb. szóval fantáziája az van:)

2008. máj. 11. 17:44

Ez hogy működik? Mindenki visz főtt ételt is? Minden nap?


Mi is ilyen módszerrel tanultuk a színeket, de Annát érdekelte. Sokszor ő kérdezte, hogy vmi milyen színű. Már ritkán téveszti el őket. De pl. az egy évvel idősebb unokatesója még mindig keveri őket. Szerintem nem kell ezen kétségbe esni, majd megtanulja, ha érdekli. :)Nem hiszem, hogy színtévesztő lenne Jázmin. Egyébként nem tudom, mikor derül ez ki, de szerintem még nincs elkésve. Tényleg olyan lehet, hogy ha vmi nem érdekli, nem lehet erőltetni.

Anna inkább csak firkál, még nem felismerhető. :) Azt szereti inkább, ha mi rajzolunk neki. Persze az sem mindig felismerhető. :) Jázmin ügyesen rajzol már?

6. RLindi (válaszként erre: 5. - B59d693a46)
2008. máj. 11. 17:15

Jázmin is nagyon válogatós sajnos,de itt az oviban ahová Ő fog járni azt eszik amit viszünk neki.


A szinek: hát igen, egyszerűen már több mint egy éve tanuljuk...mindenféle módszerrel. Pl.mindenre mondom milyen színű, a fprmák körül kérem,h. adja ide pl. a zöldet. Aztán különválogatjuk. De egyszerűen nem:-) Nem tudom miért. Ugy veszem ésre amikor ezzel foglalkozunk nem nagyon figyel.

Neked mi volt a módszered a színeknél?

Anna rajzolgat már? Mármint felismerhető dolgokat..

Már arra is gondoltam kinomban,h. lehet színtévesztő? Vagy az csak később derülne ki?

2008. máj. 11. 17:09

Szia :)

Hát nem tudom, nehéz ügy. Anna nem egy jó evő, azt hiszem, nem hagynám rá, ha csak pár kanállal enne és utána nem akarna egyedül. Én is etetném akkor. De talán kipróbálhatnád, ha látja, hogy nem vagy hajlandó etetni és éhes marad, csak rákényszerül előbb-utóbb, hogy egyen egyedül is.

Oviban még az öltözésben csak segítenek, de az evésben már nem nagyon hiszem. Itt legalábbis elég gyorsan zajlanak az étkezések, ahogy hallottam. Annával meg az a baj, hogy elég lassan eszik. Én is tartok attól, hogy a többiek már rég befejezik, elpakolnak és esetleg emiatt marad éhes. Ráadásul válogatós is, biztoslesz egy csomó kaja, amit nem eszik meg. :(

Hogy értetted azt, hogy Jázmint nem érdeklik a színek? Nem akarja őket megtanulni?

4. RLindi (válaszként erre: 3. - B59d693a46)
2008. máj. 11. 16:58

Szia:) Igen együtt eszünk többnyire. Akármilyen lassan eszek már rég elfelejtem a kajálást mire ő pár kanállal megeszik. Aztán megunja és meglép a helyszínről:-S Ha annyit enne amennyit együl eszik..háát.

Az ovi miatt aggódom én is,h. ott biztos nem fogják öltöztetni-etetni.

Szerinted hagyjam rá az evés dolgot s idővel többet fog enni vagy gyakrabban? Mert most így tartjuk a napi 5x-i étkezést de sztem akkor hamarabb megéhezne.

2008. máj. 11. 16:46

Biztos nem csinálsz semmit rosszul. :) Öltözni, vetkőzni Anna sem nagyon akar, az evést viszont hamar kiharcolta magának. Eleinte nem ment könnyen, aztán egyre ügyesebb lett. Ő már régóta egyedül eszik. Szerintem nem vagytok elkésve, de mire oviba megy, kellene egy kis önállóság ezen a téren is. Ez Annára is vonatkozik öltözés terén. Bugyit, nadrágot ügyesen veszi föl meg le, de a felső ruhákkal nem boldogul.

Együtt esztek? Ha te is eszel, rákényszerülne, hogy egyen önállóan, nem?

2008. máj. 11. 12:16
Ja igen a kérdésem az lenne el vagyunk késve? Valamit rosszul csinálok vagy ez még "belefér"?
2008. máj. 11. 12:15

Kislányom lassan 2,5 éves lesz.

Próbálkozom vele,hogy egyedül egyen-öltözzön próbáljon rajzolni na meg a szobatisztaság.

De ugy érzem nem érdekli. Tud kanállal és villával is enni,de nem akar. Egyszerűbb neki ha etetem. Öltözést-vetkőzést sokszor próbálom neki mutatni,hogy hogy csinálja de valahogy nem érez rá.

Ugy veszem észre ami nem érdekli azzal nem foglalkozik Pl.színek sem.


Egyébként okos rengeteget beszél,énekel,segít.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook