Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Életünk csak ez az egy van fórum

Életünk csak ez az egy van (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életünk csak ez az egy van

1 2
34. 4331bba7c7 (válaszként erre: 32. - B4b1d52444)
2016. szept. 20. 16:47
Most csalódtam, Ilike!
33. e8da813d29 (válaszként erre: 32. - B4b1d52444)
2016. szept. 20. 16:46

Nézd ... az nem az én problémám, ha nem érted ...

Ha nem sejlik fel neked, hogy mi a mondanivalója.



Szívesen :)

32. b4b1d52444 (válaszként erre: 31. - E8da813d29)
2016. szept. 20. 16:04
Köszönöm ezt az igen értékes filozófiai semmitmondást.
2016. szept. 20. 14:09

Bocsánat, de milyen emberi sorsokba nyertél bepillantást?

Semmilyenekbe!

Láttál embereket, akik valamilyen érzelmi töltettel jöttek-mentek egy vizsgáló környékén, attól függően, milyen eredményt kaptak.

A sorsuk bennük volt, mélyen a zsigereikben, a mögöttük levő 30-40-60-80 évben, a gondolataikban, ráncaikban, érzéseikben, lelkükben.

Soha nem fogjuk megtudni, milyen a sorsa annak az ügyvédnőnek, aki sikeres a szakmájában, de a férje veri és nincs ugyan daganat a mellében, de zöld a bordája ...

Soha nem ismerhetjük meg azét sem, aki méhnyakrákkal küzd, pedig minden évben szűrővizsgálaton volt, csak igazi nőiségét nem élhette meg sosem.


Borzongató érzés egy vizsgáló előtt ücsörögni, sorsközösséget vállalni a többiekkel, bízni, csüggedni, örülni, elkeseredni.

És "lefuttatni" közben a magunk sorsát: mindent megtettünk-e az egészségünkért, ebben az egy életünkben?


A Mindenhez kevés a szűrővizsgálat.

De egy láncszem ahhoz, hogy a teljes egészséget megnyerjük, testileg és LELKILEG IS.

2016. szept. 19. 15:30

Hú, ha az Országos Onkológiai Intézet bármely épületében/osztályán várakoztál volna, lehet, meg sem írod a cikked.


Az üzenetével viszont egyetértek.

29. b4b1d52444 (válaszként erre: 28. - 3d956aa820)
2016. szept. 19. 14:54
Köszönöm szépen! :)
2016. szept. 19. 14:37
Nagyon jó cikk lett kedves Ilike1984, gratulálok hozzá!
2016. aug. 27. 18:16
meg fogsz gyógyulni hidd el, a kolléganőmnek tavaly volt ugyanez a betegsége (45 éves) megműtötték és úgy tudom sugárkezelésre járt utána, mert a kemót valamiért nem vállalta be. fél év után jött dolgozni és jól van.
26. b4b1d52444 (válaszként erre: 25. - Grüni)
2016. ápr. 22. 07:57
Persze, hogy nem minden. Nagymamám is bízott a gyógyulásban, az utolsó napok egyikén beszélt, nevetett, pár nap múlva meghalt. :/ Azóta sem hevertük ki.
25. Grüni (válaszként erre: 24. - B4b1d52444)
2016. ápr. 21. 19:15
Nagyon sok múlik a hozzáálláson,de nem minden!Fiam nagyon bízott hogy meg gyógyul de bele fáradt meg a kemó is megviselte.Jelölj be a facebookon Frank Zoltánné Kulik Ágnes persze csak ha akarsz
24. b4b1d52444 (válaszként erre: 23. - Grüni)
2016. ápr. 21. 10:59
Igen, nagyon sok múlik a hozzáálláson is!
23. Grüni
2016. ápr. 21. 07:22
Ma már annyi lehetőség van!Interneten sok mindenről lehet tájékozódni!1990 be nem sok esélyünk volt!Én akkor is megpróbáltam mindent, amit akkor halottam de kevés volt .7 évesen veszítettem el fiam,úgy hogy fogtam a kezét ,leokémiás volt.Úgy érzem hogy a rák hiány betegség.élelmiszerekbe gyümölcsbe nincs annyi vitamin ásványi anyag mint a mi gyerek korunkba.Sok vegyszer stb ,meg a kicsi pénzből igen nagyot akarnak kaszálni a termelők. Nem törődnek azzal, hogy mekkora károkat okoznak,nem csak másoknak saját maguknak is.Sok természet gyógyászt ki próbáltam vettem a drága termékeiket.Agykontroll reiki jóga mind jó mert pozitív gondolkodásra serkent.1990 óta keresem azt a terméket, ami hasznos lehet a rákra.Van két lányom meg egy nagy fiam,nem szeretném eltemetni őket.Minden étrend kiegészítő tartalmaz jót is .Biocom termék drága de nem hozta meg azt a hatást amit vártam ,most húsvét óta fogyasztunk egy terméket amire párom is mondta jó.Pedig ő nem hisz semmi be.Mlm rendszer teljesen ki zártam az életemből.2011 be voltam a termék előadásán de csak a magas jövedelem szerzésről volt szó.Az hogy milyen jó hatása van a szervezetre nem is beszéltek.Tényleg jó, de nagyon drága, de életünk csak egy van!Voltam egy barcsi biokémikus idős bácsinál neki is jó a terméke de ugyan olyan drágán adja mint ezt az mlm es terméket.Ráadásul nagyon büdös rossz íze van de segített a lányomnak egy érdekes betegségből kigyógyulni.Ezt nem orvos állapította meg ,hanem a biokémikus bácsi vérerei el voltak fertőződve,megcsípte egy vegyszerrel fertőzött bogárka.Minden kicsi tünetre oda kell figyelni s meg keresni mi a legjobb a szervezetnek.Mindenkinek kívánok sok erőt, nevetést mert az is gyógyít!
22. vizöntőlány (válaszként erre: 15. - B.Viki73)
2016. ápr. 19. 17:49
Szorítok,drukkolok neked,hogy minden simán menjen,hogy teljesen meggyógyulj!
21. b4b1d52444 (válaszként erre: 20. - Berill67)
2016. ápr. 19. 08:36
Köszönöm szépen a mindenre kitekintő SZAKMAI választ!!! :)
20. Berill67 (válaszként erre: 1. - B4b1d52444)
2016. ápr. 18. 21:34
Kedves Ilike1984! Nagyon jól megírtad a cikked. Én a másik oldalról szeretnék hozzáfűzni pár dolgot, tisztázni a reakciókat. 12 éve dolgozom emlőszűrő centrum mellett az emlő ultrahangban. Magyarországon minden 45-65 év közötti hölgyet behívnak a területileg illetékes emlőszűrő centrumba. Nálunk a megjelenési arány 45 %. Az emlő szűrésére nem azért ajánlják a mammographiát, mert az a legolcsóbb, hanem azért, mert 90-95 %-ban felfedezhetők vele az emlők változásai, eltérései. Van olyan emlőrák típus, amit csak a mammographias rtg. mutat ki. A 4 db felvétel elkészítése alatt kevesebb sugárzás éri a hölgyeket, mint egy mellkas röntgen felvételnél, amit szinte gondolkodás nélkül rendelnek és csináltatnak. Az emlő szűrésére alkalmas képalkotók (melyeket a Radiológusok Emlő Bizottsága (legfőbb szakmai szerv) elfogad) sorrendben: 1. mammographia röntgen, kiegészítő vizsgálata a 2. mammographia ultrahang és ha micromeszesedések vannak az emlőben kiegészítő vizsgálatként a 3. az emlő MR vizsgálata. Cytológiai mintát kell venni, minden elváltozásból, akkor is ha jóindulatú (pl. fibroadenoma, cysta (ha nagy), továbbá vastag tűs biopsiát ha az eredmény nem egyértelmű. A többi vizsgáló eljárás (CT lézer mammographia, stb.) nem elfogadott és szakmailag nem támogatott eljárás. A fiataloknál elsősorban az ultrahang ad több információt, de 35 éves kortól a mammographia informatívabb, mint az ultrahang, kivéve egyes emlőtípusokat. Örültem, hogy más szemszögéből láttam azt amit nap, mint nap csinálok, -unk. Ha valami kérdés van még szívesen segítek.
19. Grüni (válaszként erre: 3. - Pk86)
2016. márc. 29. 17:14
Tetszik az amit leírtál ,én is így gondolom
18. b4b1d52444 (válaszként erre: 17. - Caravell)
2016. márc. 27. 08:22
Az biztos, hogy Mo-on az egészségügy malmai borzasztóan lassan őrölnek.
17. caravell (válaszként erre: 15. - B.Viki73)
2016. márc. 27. 08:19

Meg fogsz gyógyulni, szorítok érted! Engem 31-én műtenek és úgy állok hozzá, hogy csak jó vége lehet, csak átmeneti nehézségek, egy nagy pofon az élettől, ki tudja miért.. de ne add fel egy pillanatra sem!

Egyébként nekem 3 negatív UH és mammográfia után a negyedik doki találta meg...

A másik pedig, hogy nagyon lassan mennek a dolgok, napok, hetek mennek el üres járatban, várakozással. Akinek gondja van, azonnal keressen sebészt és indítsa el azt a vonalat is, amint az első pozitív lelet a kezében van.

16. b4b1d52444 (válaszként erre: 15. - B.Viki73)
2016. márc. 26. 10:41
Hihetelenül hasznos a hozzászólásod mindenki számára. Személy szerint őszintén és szívemből drukkolok, hogy minden rendben menjen Veled. Kérlek majd írj, ha lesz kedved, hogy hogyan viselted a műtétet, és az utókezeléseket.
2016. márc. 26. 07:28
Szia! Olvastam a cikkedet, nagyon tetszett, és örülök, hogy Veled nincs baj! A mammográphiás véleményekkel nem egészen értek egyet...de lényeg, hogy mindenki iszonyatosan figyeljen magára, az apró jelekre, a szemmel láthatóakra, illetve a kevésbé látható de érezhetőekre is. Inkább menjünk feleslegesen orvoshoz, ne féljünk ettől, mint későn és nagy baj legyen belőle. Nekem Paget-kórt diagnosztizáltak, ez egy rosszindulatú daganat a bőrrák és az emlőrák köztese. Ez a tipusú rák, inkább 60 éves kor felett fordul elő, én 42 éves vagyok, nem vagyok kövér, sőt, mert ugye az is rizikófaktor, nem dohányzom, nem iszom, viszonylag egészségesen éltem, futottam, teljes kiörlésú lisztet használtam, csíráztattam, sok-sok zöldséget, gyümölcsöt ettünk, és a családdal kerékpározni jártunk...stb...Viszont az apai nagymamámnak sajnos emlőrákja volt, mastectomiát végeztek rajta, vagyis eltávolították az egyik mellét...tehát örököltem. A másik pedig a stressz. Iszonyatosan pörgős stresszes életet éltem. Azt hittem, hogy bírom, de ezek szerint nem. Most műtétre várok. De ha nem olvasok utána, és nincs az internet, akkor még mindig ekcémával kezelnének. Ugyanis ez a rák ott alakul ki, ahol azok a bizonyos apokrin mirigyek találhatók, vagyis az illatmirigyek és tejtermelő mirigyek vannak. Kizárólag mindig az egyik mellen (pl) jelentkezik, ártalmatlan kis kiszáradásnak tűnik, de a mell érintésre érzékeny. EGy picike száraz foltom volt, amit kenegettem. Tavaly augusztusban már ott volt, júliusban volt az esküvőm, szeptemberben voltam mammográfián. Ott mammográfia, Uh, fizikális vizsgálat mint negatív volt, és én megnyugodtam, és kenegettem tovább. De gyanússá vált, hogy semmire sem reagált. Begogleztam, és rátaláltam a Peget-kórra. Másnap futottam a bőrgyógyászatra, ahol kiröhögtek, és közölték, hogy még nem láttak ilyet, mert annyira ritka, de ez biztosan nem az, hanem csak egy ekcéma, és különben is túl sok internetet olvasok, de ha nagyon akarok, akkor menjek el a sebészetre, és csinálnak nekem egy biopsiát, ha a sebész is úgy látja. Nagyon akartam. A sebész azt mondta, hogy még élőben nem látott ilyet, de biztos nem az, de ha megnyugszom, megcsinálja a biposiát, viszont, meg fog maradni a nyoma, mert a mellbimbóból fognak kivágni egy darabot. Nem bántam, akaratam. A szövettan engem igazolt. Most nem tudom mi lesz, mert MRI-re várok, tegnap voltam hasi Uh-n, és szerencsére még nem terjedt át a kismedencémbe, és a mellkasröntgen is negatív volt. Ha bármi jelentéktelennnek tűnő oda nem illőt találtok magatokon....úgy érzitek ez nem normális, azonnal forduljatok orvoshoz. Ne hagyjátok magatokat lerázni, mert könnyen rálegyintenek, és sajnos hülyének néznek. Itt az internet, néha lehet, hogy káros, de néha nagyon nagy segítség...be kell ütni, utána kell járni!!! Velem nem tudom, hogy mi lesz...abban bízok, hogy nem menthetetlen még a helyzet, bár az onkológus azt mondta, hogy utókezelés szerinte biztosan kelleni fog majd a műtét után...:((( Majdnem derékig érő sötétbarna hajam van....:(Még nem tudni, hogy mennyire terjedt el a rák, hiszen ez a szövetekben lapszerűen terjed, külsőre nem lehet megítélni, csak képalkotókkal. Van egy 10 éves kislányom, egy 13 éves fiam, és a nagylányom már 22 éves. A párommal karácsony előtt költöztünk be a közös új otthonunkba....annyira gyorsan véget érhet minden...NAGYON VIGYÁZZATOK MAGATOKRA!!!!!
14. b4b1d52444 (válaszként erre: 13. - Napsugár..)
2016. márc. 21. 13:28
Huh, a vastagbélrák sajnos pont aktuális téma a családomban. Ha nem haragszol kérdeznék pár dolgot üzenetben.
2016. márc. 20. 21:30
27 évesen voltam vastagbélrákos...ami igencsak az 50 év felettiek betegsége.műtét kemotrápia volt..most 35 éves vagyok... azóta is negatív. gyógyult. Nagyon jó egészséget kivánok neked is, és minden rendben lesz! Egyetértek szavaiddal, minél előbb orvoshoz kell menni bármit érzünk magunkon. Én éreztem hogy beteg vagyok akkor. Szerintem ezt érzi az ember...aki figyel magára.
2016. márc. 15. 12:22

Szerintem a káros sugárzástól csak a betegek egy része fél.

Ugyan ennyien lehetnek akik nem érzik ösztönösen hogy most baj van és menni kell.Én éreztem,de nem akart az orvos továbbküldeni.Végül magánúton gyorsítottam fel a dolgot,és hamarosan operáltak is.Jól éreztem,és jó hogy hallgattam magamra.

Egy másik csoportja a betegeknek akik érzik hogy valami gond van,de félnek elmenni.Példa rá a férjem,aki még a győzködésünkre sem volt képes orvoshoz fordulni.Mire mégis ment akkorára soká volt.

Jó az ha írunk róla,mert van aki mégis meggondolja magát és elmegy időben.Viszont sokfajták vagyunk,és sajnos van akik nem akarnak változtatni a meggyőzések ellenére sem.Erre mondják,hogy nem lehet segíteni annak aki elutasítja a segítséget.

11. b4b1d52444 (válaszként erre: 10. - Zsófi2014)
2016. márc. 15. 09:24

Én is erre gondoltam. Nekem azt mondta a doktornő, hogy lent, egészen mélyen - gondolom itt a szövetek alattra gondolt - egészen rémisztő méretű nyirokcsomók is vannak, amiktől nem szabad megijedni. Ezeket ő már nem látta az ultrahanggal, de a mammográfia kimutatja az ezekkel kapcsolatos negatív elváltozásokat is.


Meg hát mondom ott a panoráma röntgen, vagy más fogászati röntgen, ott a tüdőszűrés, vagy a baleseti sebészeten a röntgen, mikor eltöröd a lábad... A koponya CT és minden más, ami besugároz ugyan, de szükség van rá. Nem kellene ilyen hülyeséget terjeszteni a mammográfiáról. Ezért nem mennek nők időben orvoshoz.

10. Zsófi2014 (válaszként erre: 3. - Pk86)
2016. márc. 14. 23:22
Jesszus!! Remelem ezt nem terjeszted :D az ultrahang egy nagyobb mellnel meg se mutatja a melyen levo csomot.
9. b4b1d52444 (válaszként erre: 2. - Regina.)
2016. márc. 13. 18:21

Mindkét nagymamám amiatt hunyt el, hogy nem mentek időben orvoshoz. Apai nagymamám éveken keresztül szenvedett a vérzési zavaraitól, mire eljutott az orvoshoz, felnyitották és összezárták, mint kiderült addigra az egész testét felfalta a rák. A kínok kínját élte át, mire meghalt otthon.


Anyai nagymamám sem ment el időben orvoshoz, pedig érezte, hogy baj van. Februárban kiderült, hogy mellrákja van, májusban temettük. A szeméremcsonton is áttétes volt.

8. b4b1d52444 (válaszként erre: 7. - Gizus58)
2016. márc. 13. 18:19
Köszönöm :)
7. gizus58 (válaszként erre: 1. - B4b1d52444)
2016. márc. 13. 17:49
Nagyon jó cikk gratulálok!
6. b4b1d52444 (válaszként erre: 5. - Xangie)
2016. márc. 13. 08:38
Veled értek egyet. Arról nem is beszélve, hogy a mai gépekkel a sugárzás minimális. Mert most mégis, akkor ne menjünk semmilyen röntgenre? Tüdőszűrésre például? Az is besugárzással jár.
5. xangie (válaszként erre: 3. - Pk86)
2016. márc. 13. 08:13
Sajnos - es ne haragudj - de nagy butasagot irtal. A mammografia 40 ev felett, (tekintettel az emloszovet valtozasara ) a legjobb szuro vizsgalat, az uh kiegeszitoje lehet csak, amit a mammografia kimutatott azt nagyon sokszor nem latja az uh. De akkor is segithet a nyirokcsomok felterkepezeseben. A protokoll szerint a ketto egyutt mukodik jol, leletezni pedig ket egymastol fuggetlen orvosnak kell. A sugarterheles minimalis, nincsenek arra adatok, hogy rakkelto lenne. Eltekintve persze az antalvali fele szaksajtotol. Valo igaz, letezik ma mar sok mas vizsgalat is, aki tudja, fizesse meg, ez teljesen rendben van. De magyarorszasgon rendelkezesre all SZURESRE ingyenesen a mammografia es nok szazai halnak meg emlorakban, amit gyogyitani lehetett volna, de nem mennek a nok az ingyenes szuresre!!!!!! Remelem a te hozzaszolasod miatt senki nem marad otthon!!!!! Ugyhogy ne hivd fel a figyelmet egy butasagra! Becsuljuk meg, hogy van lehetosegunk erre. Elmesz nyugatabbra, nem biztos, hogy ugyanigy lennel... Es tudod, nem csak olyan nok vannak, akik kifizetnek barmikor tobb tizezer forintot. Mert lehet, nincs mibol. En kifizethetnem, megis egy allando orvoshoz jarok masfel evente, mammo es uh, mert megbizom benne. Szoval az uh keves, a ketto egyutt van a protokoll szerint!!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook