Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jóslófájás fórum

Jóslófájás (beszélgetős fórum)


13. Ciklámen. (válaszként erre: 12. - Dorcika2013)
2016. márc. 7. 18:35
Most 33 hetes vagyok, szóval elvileg már nincs sok hátra :) Kb 37. héttől áldásom adom a dologra...nem akarom tovább húzni. Aztán majd a gyerek eldönti :D
12. Dorcika2013 (válaszként erre: 11. - Ciklámen.)
2016. márc. 7. 18:16
Szurkolok neked már nincs sok hátra első babád?
2016. márc. 7. 17:42
Nekem is vannak jósló fájások a 29. héttől, aminek hatására el is kezdett nyílni a méhszáj. Én szóltam a nőgyógyászomnak, hogy ez a helyzet, és írt is fel rá gyógyszert, mert a magnerot sem volt rá elég. Sajnos még így van, pl a mai nap, hogy hiába veszem be a gyógyszert, kisebb kihagyásokkal egész nap görcsöl a derekam, hasam, hüvelyem, lábam, egyszóval mindenem.
10. Dorcika2013 (válaszként erre: 9. - 388b941089)
2016. márc. 7. 17:35
Azt nem tudtam azt hittem ez csak a természetes úton történő szülésről szól. Bár nagyon bizakodom hogy sikerül természetesen szülni.
9. 388b941089 (válaszként erre: 3. - Dorcika2013)
2016. márc. 7. 17:33
Attol mèg ott a császárrol is mondanak par szót ;)
2016. márc. 7. 17:32
Ennek ellenére azért szívesen meghallgatok másokat tapasztalat gyűjtés mindig mindenkinek jól jön.
7. 388b941089 (válaszként erre: 5. - Anya4005)
2016. márc. 7. 17:31
En is igy tudom, de felvilágositottak h lehet korábban is, amit èn kètlek, sztem ez csak sima görcs, vagy kemènyedès.
2016. márc. 7. 17:31

[link]

Ezt most találtam remélem segítek a hasonló helyzetben lévőknek de át másolom az egész cikket hátha jobb úgy valakinek.



A jósló fájások - amit Braxton-Hicks összehúzódásoknak (kontrakció) is neveznek - szerepe, hogy felkészítsék az anyaméhet a szülésre. A jósló fájások már a 20. terhességi héttől jelentkezhetnek nagyon rendszertelen időközönként. A méh izomzata a jósló fájások során összehúzódik, majd elernyed. A has rövid időre megkeményedik vagy megfeszül, néhány kismama enyhe húzódást érez. A jósló fájások nevükkel ellentétben nem járhatnak fájdalommal.

Mikor jelentkezhetnek az első jósló fájások?


Az első jósló fájások a 20. és a 25. terhességi hét között jelentkezhetnek.

Milyen gyakoriak lehetnek?


A jósló fájások rendszertelen időközönként, naponta többször jelentkeznek, és egyszerre 30-60 másodpercig tartanak. Eleinte csak ritkán fordulnak elő, néha akár néhány nap is eltelhet köztük.

Milyen érzés a jósló fájás?


A has a rendszertelen időközönként fellépő jósló fájások közben keménnyé válik vagy kissé megfeszül. A terhesség vége felé közeledve a jósló fájások egyre gyakrabban jelentkeznek. Egyedileg változó, hogy a kismamák milyen erősnek érzik a jósló fájásokat, néhány nő eleinte csak nagyon ritkán vagy egyáltalán nem is érzékeli őket.

Mi a szerepük?


A jósló fájások feladata, hogy eddzék, felkészítsék a testet a gyermekszülésre.

Miben különböznek a jósló fájások a valódi szülési fájásoktól?


A jósló fájások a valódi szülési fájásokkal ellentétben nincsenek hatással a méhszájra, vagyis hatásukra a méhszáj nem húzódik görcsösen össze és nem nyílik meg, hanem még szorosan zárva marad.

A jósló fájások nem tarthatnak tovább egy percnél, és nem járhatnak fájdalommal. Óránként nem jelentkezhetnek négynél több alkalommal, és naponta nem fordulhatnak elő tíznél többször. Ha egy percnél tovább tartanak, fájdalmat okoznak, vagy az említettnél gyakrabban lépnek fel, feltétlenül értesítse nőgyógyászát!

Az alhasi nyomásérzés, az erős hátfájás, a folyás vagy a vérzés vetélés vagy koraszülés előjele lehet, ezért ezekben az esetekben feltétlenül és haladéktalanul értesítse orvosát, és menjen be a kórházba!

A valódi szülési fájások húzó vagy szúró fájdalommal járnak, ami vagy a hát vagy a szeméremcsont tájékáról indul. A valódi szülési fájás heves, reflexesen mély lélegzetvételekkel kísért.

Mi a teendő, ha a várandós nő valódi szülési fájásokat tapasztal?


Ha a 37. terhességi hét előtt, azaz idő előtt valódi fájások lépnek fel, akkor azonnal nőgyógyászhoz kell fordulni, illetve kórházba kell menni. Ha a valódi fájások időben, vagyis a 37. hét után jelentkeznek, és minden 10 percben egy-két fájás tapasztalható, akkor be kell menni a kórházba. Amennyiben bizonytalan, bátran hívja a szülésznőt vagy szülész-nőgyógyász orvosát, és kérjen tőlük tanácsot, mikor érdemes a kórházba indulni. Burokrepedés vagy egyéb komplikáció esetén is azonnal kórházba kell menni!

5. anya4005 (válaszként erre: 2. - 388b941089)
2016. márc. 7. 17:26
De ilyen korán már lehet? Nem valahol a 34. hét környékén kezdődhet? Legalábbis ezt olvastam...
4. anya4005 (válaszként erre: 1. - Dorcika2013)
2016. márc. 7. 17:25

A jóslók szerintem később jönnek. Én 1,5 hete szenvedek. Rendszertelen,erős mensis fájásként tudnám leírni. Néha egészen a combomig nyilall a fájdalom,néha csak a hasam fáj.

Szerintem neked ezek a fájások még nem jóslók,de nem értek hozzá,nekem is új ez a buli,a két fiamnál nem volt ilyen.

3. Dorcika2013 (válaszként erre: 2. - 388b941089)
2016. márc. 7. 17:24
nem gondolkodtam rajta mivel nem biztos hogy természetes szülés lesz.
2. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Dorcika2013)
2016. márc. 7. 17:23
A joslofájas rendszertelen, osszevissza jon, kadfurdore es magneziumra elmulik. Elmeletben kepben vagyok, de soha nem volt ilyenem, remèlem nem is lesz. :) sztem járj szulesfelkeszitokre,nagyon jok
2016. márc. 7. 17:10

Sziasztok!

27 hetes terhes vagyok. Eddig mindig görcsölgettem picit, de mostanában egyre erősebbek. Nem tartanak sokáig naponta max 2szer nagy ritkán 3 szor van majd, hetekig semmi. Van már egy 2 éves lányom, de nála nem voltak görcseim soha a terhesség ideje alatt. Még amikor indítottak akkor sem.(császáros lett) Így nem tudom milyennek kéne lennie a szülési fájásnak sem a jóslónak.Így szívesen meg hallgatnám mások tapasztalatát. addig is mindenkinek jó babázást/ baba várást.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook