Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsődei tapasztalatok fórum

Bölcsődei tapasztalatok (beszélgetős fórum)


16. Cucicsillag (válaszként erre: 10. - Valakivagyok1984)
2016. márc. 7. 23:07
Sztem is extra fontos, hgy jol erzi magat a gyerkoc ott,ahol van.
15. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 13. - Nike79)
2016. márc. 7. 15:53

Ez jó így, de a dadus nem csupán egy gyermekre vigyáz. Nem kérhet meg akárhány kicsit külön-külön, hogy szíveskedjenek a játékokat a helyére rakni.

Tudom, a legyél szíves-kérem-köszönöm alap.

14. Nike79 (válaszként erre: 13. - Nike79)
2016. márc. 7. 13:45
Magyarán mondva próbálok példát mutatni neki.
13. Nike79 (válaszként erre: 12. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 7. 13:44

Persze, részben kiszolgálom.

De pl együtt szoktunk elpakolni, úgy hogy megkérem rá, aztán megköszönöm. És megdicsérem, hogy ügyes volt. És nem utasítgatom.

A kettő között óriási a különbség szerintem.

12. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - Nike79)
2016. márc. 7. 13:03

Nem tartom problémának, inkább következetességnek, mert ugye otthon nem nagyon volt eddig hasonló ezek szerint.

Ha már otthon anyuka maximálisan kiszoláglja az egyszem gyermeket. A bölcsôdében meg van 10-20-30-akárhány...

2016. márc. 7. 09:58

Egyebkent meg nem normalis ami ott megy.

Mondom ezt 3bolcsi tapasztalattal.

Itt is rend van.Fegyelem.De ha sir,megvigasztaljak.Ha kell ölbe veszik.

Evesnel is mindenki leul es ugy kapjak az ebedet.

Jatekot is elpakoljak de hallottam amikor kertek tole,na nem katonasan.Megis elrakjak.

Szoval ha benned rossz erzes van annak oka van.

Nekem anno a xx.keruletivel pont a katonasag volt a gond.

Ha sirt a gyerekem leszartak.

Soha meg nem oleltek volna meg.

Mondokat sose mondtak nekik.Mondvan ezek kicsik meg anyuka ugyse ertik.

Pelenkat se csereltek rajta csak amikor epp eszukbe jutott.

Minden anyuka csak panaszkodott.En voltam az egyeduli aki lepett es utana meg irogykedtek:-)

10. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Nike79)
2016. márc. 7. 09:51

Kislanyomnal ez volt anno egy xx.keruleti bolcsodeben.3honapig turtem,vitaztam veluk.

Aztan elhoztam es felhelentettem az egyesitett bolcsode vezetonel a gondozonőt.

Megrovast kapott.En meg atirattam egy olyan bolcsibe ahol imadott lenni es imadtak a gyerekemet.

Kisfiam koltozes miatt masik bolcsibe jar.20honapos kora ota.

Imadja.Puszival fogadjak a gyereket.Olyan nyugodt szivvel hagyom ott,hogy azt elmondani nemtudom.

Ugyh te kezedben a dontes:

Szenvedsz a gyerekkel egyutt vagy lepsz es viszed olyan helyre amitol mind2-en jol erzitek magatokat.

2016. márc. 7. 08:24

Nekünk nagyon bevált a bölcsi anno. Igaz,én eleve úgy álltam hozzá,hogy tudomásul vettem,hogy vagy bizalmat szavazok a gondozónőknek vagy megette a fene. Ha a Kicsi érzi a bizalmatlanságod,ez kihat rá is. Az én Fiam a beszoktatás kezdetén nem volt hajlandó sem inni sem enni a bölcsiben. Reggel 8-tól du.3-ig étlen-szomjan volt. Aludni aludt volna,de az éhségtől nem sokat tudott. Az első pár nap pokoli volt,de a gondozónő bíztatott,hogy ne adjam fel,mert utána rosszabb lesz. 1 hétig tartott,utána mint akit elvágtak. Imádta a bölcsit!:) És bár nekem nem volt szimpatikus mind a két gondozónő,de a Fiam nagyon szerette őket,és utólag én is nagyon sokat köszönhetek nekik.

A szabályok meg tényleg a kicsik érdekeit szolgálják-hosszú távon.

Mondjuk az itatás tényleg "hézagos" a legtöbb bölcsiben, viszont az is igaz,hogy könnyebb a szobatisztaságra való szoktatás,ha nem iszik többet a gyerek,mint amennyit valóban igényel.

8. anya4005 (válaszként erre: 1. - Nike79)
2016. márc. 7. 06:28

Én itthon,2 gyerekkel sem bírnám az egész napos kupit,játékok kerülgetését,úgyhogy mióta szét tudnak pakolni (kb. 1 éves koruk óta),azóta össze is kell szedniük mindent maguk után. Nálunk itthon is úgy működik,hogy az asztalnál,ahol eszünk,nincs játék (festeni,rajzolni viszont csak ott lehet,mert akkor szem előtt vannak),és agyhugykövet kapnék,ha rohangálnának evés közben- tehát,ha felállt,akkor vége az étkezésnek (mondjuk,ha zsepiért megy,nyilván az más tészta).

El tudom képzelni,milyen láosz lenne,ha alap dolgokat nem várnának el a gyerekektől egy közösségben!

Amit nem értek,hogy miért nem ihatnak az étkezéseken kívül! Na,az nem tetszene!

A sírdogáló kisfiúról annyit,hogy elképzelhető,hogy éppen nem ért rá a gondozó babusgatni a kicsit,mert lehet,hogy épp a másik fenekét törölte.

Azzal,hogy te is rosszul állsz az elválás kérdéséhez,a gyereknek nagyban megnehezíted a dolgát! Érzi ő rajtad,hogy neked sem jó,ha otthagyod,akkor ő miért élvezné? Szóval,először "gyúrd fel" ,agad lelkileg a bölcsi-témához,mert csak azután tudsz eredményeket elérni!

2016. márc. 7. 05:27

Bár én nem bölcsiben dolgozom , de gondold végig: Azért kell eltenni maguk után a játékot, mert 12-14 2 éves van egy csoportban, ebben a korban kb.3 percnél tovább nem játszanak egy játékkal, ha a nap folyamán,nem pakolnának egy órán belül vagy térdig járnának a játékba, ami balesetveszélyes, pl. a te gyereked rálép egy kisautóra kigurul alóla és megüti magát, vagy a gondozónők pakolnak és akkor nem figyelnek a gyerekekre, hamar itt a baj, de valóban tanulják meg ,el kell tenni amivel nem játszunk.

Evés, ha jól tudom gondozási sorrend van náluk , sorba mennek a gyerekeken ,hogy tudjanak segíteni nekik, hiszen ők még sok segítséget igényelnek .

A szabályok azért vannak ,hogy a gyerekek tudják mikor mi következik. Az ő életükben igen fontos az állandóság.

Mehettek másik bölcsibe, vagy intézménybe, szabályok ott is lesznek, amiket be kell tartani.

2016. márc. 7. 00:50

Amugy a rendszer csak elore viszi oket, pl.kaja, nem eszed meg = ehen maradsz, de ez az egyik legjobb odja, hgy tobbfle etellel megismerkedik. Ne aggodj!

A kozosseg huzoero es jo kezekben van! :)

5. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Nike79)
2016. márc. 7. 00:48

Haaaat, en abba a (szuk) taborba tartozom,hgy a kicsinek "anyja mellett a helye" 3 eves koraig. Alkalmaztuk is. Jartunk ide-oda,kozossegbe, de en ugy vtam vele, hgy el kell kezdeni az ovit, nalatok meg nyilvan a bolcsit-X ok miatt,

Igy is nehez volt az elvalas. Par napon/heten keresztul ment a bombizes,mikor beadtam. Iszonyatos volt (nekem) aztan edzettem magam, hgy ez a gyerkoc erdekeit szolgalja es mostanra imadja is az ovit. A bolcsivel kapcsolatban nincs tapasztalatom (mondjak,hgy regen is beadtak a piciket 1-2 evesen-en erre keptelen vnek, hacsak nem kenyszerulnek ra)

4. pbeácska75 (válaszként erre: 1. - Nike79)
2016. márc. 6. 23:43

Szia!

Én bölcsiben dolgozom, hidd el muszáj rendet tartani a kicsik között is. Mert ha nem a feje tetejére állna minden pár nap alatt. Sok hasonlóság van nálunk is,ha gondolod írj privát és válaszolok.

3. Nike79 (válaszként erre: 2. - Mazsinka)
2016. márc. 6. 23:36

Nyilván meg kell tanulnia, de szerintem az óvodában bőven elég ezt elkezdeni. Ezek még pici gyerekek.

Keresnék másik helyet, de mindenhol telitettek a bölcsik, itt is várólistán voltunk fél évig.

2016. márc. 6. 23:33

Bár nekem nincs gyerekem, de az első pont szerintem normális: tedd vissza a játékot, ne játssz az asztalnál! Valamikor meg kell tanulnia, hogy az evés az evés, a játék meg játék, illetve azt, hogy maga után pakoljon el, ha már az adott játékkal nem játszik.

A katonás rend sem árt, hátha aztán az iskolában fegyelmezett lesz, nem pedig olyan, aki azt hiszi, úgyis elpakolnak utána, meg mások megcsinálnak helyette dolgokat. Ha neked nem jön be, keress másik helyet.

2016. márc. 6. 23:24

Sziasztok!

Egy hete kezdtük a bölcsit a kisfiammal, aki két éves.

Egyelőre nem megy túl jól, ő benn sír, én meg kinn.

Őszintén szóval nem nagyon tetszenek a dolgok, amik ott vannak, ezért arra lennék kíváncsi, hogy akinek szintén bölcsis a gyermeke, ő miket tapasztalt? Mindenhol így van, ahogy nálunk? Vagy itt tényleg gázos ez?

Akkor most rátérek a lényegre, amit tapasztaltam és szerintem ez így nincs rendjén:

-Katonás rend, egész nap csesztetik a gyerekeket a gondozónők: tedd vissza a játékot, pakold vissza a helyére, ne játssz az asztalnál.

- Inni csak az evésekhez kapnak.

- Evéshez egyesével szólítják őket, amíg nem hallja a nevét a gyerek, addig nem ülhet le az asztalhoz. Amikor az utolsó gyerek is leülhet és hozzákezd enni, az eleje már rég végzett, és újra játszik.

- Ha egyszer felállt az asztaltól, nem ülhet vissza, tehát simán lehet, hogy éhes marad.

- Az egyik kisfiú sírdogált, amikor ott voltunk. Kérdeztem, hogy mi a baja, mondták, hogy most van először az anyukája nélkül. De senki nem vigasztalta meg.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha még eszembe jut valami leírom.

De ugye az lényeges, hogy ezek bölcsis, tehát két év körüli gyerekek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook