Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyák! Van hobbitok? Mi az? Mikor és mennyi időt szántok rá? Mit gondoltok, milyen hatása van a gyermeknevelésre? fórum

Anyák! Van hobbitok? Mi az? Mikor és mennyi időt szántok rá? Mit gondoltok, milyen hatása van a gyermeknevelésre? (beszélgetős fórum)


2016. márc. 5. 17:31
Én varrni vagy horgolni szoktam gyerek mellett amennyire lehet egy 9 hós mellett :) Addig amíg csinálom addig apuka van vele. Nem mindig csinálom, de néha tényleg elég jól kikapcsol,mert elég pörgős vagyok és ki is lettem írva az elején táppénzre, akkor "kipihentem" magam:)akkor majd halálra untam magam és agyilag kicsit besokalltam.
2016. márc. 5. 17:03

Nekem most a "dolgozó anyaság" a hobbim.. Engem ez kapcsol ki, és tett újra magát értékelő emberré a 4 gyerek mellett..

Egyébként szeretek olvasni, bár ez most 10 perc szakirodalomban kimerül..

De jó ez, haladunk a normál élet felé.

A gyerekek meg látják a jó példát.

Tanulni kell a pihenést is, meg azt is, hogy azt csináljuk, ami értékes és jó is egyben. Nem az áldozati létet kell lássák, az beteges, úgy, ahogy írjátok..

15. Mezei Virág (válaszként erre: 6. - Insecure)
2016. márc. 3. 16:50

Marhaság!

Nekem mindig is volt/van több hobbim.

A gyerekeimnek is van.

Hasznos időtöltés.

2016. márc. 3. 16:47

Igen, van több hobbim is és mindig is volt.

Az olvasás alap, ez nem hobbi, a mozgás szintén alap.

Kreatívkodni szoktam, ezt a gyerekkel is lehetett. És azt gondolom, hogy a saját hobbink nem a gyerek elhanyagolását eredményezi.

13. selena78 (válaszként erre: 6. - Insecure)
2016. márc. 3. 14:48

Én azt, hogyha 24 órámból 24-et csak a gyerekkel kellene foglalkoznom, megvesznék.


Mint ahogy akkor is, hacsak a hobbimmal foglalkoznék.


És ha minden nap töltött tojást ennék, ami a kedvencem, egy idő múlva már a tojásra sem bírnék ránézni.

2016. márc. 3. 11:56

Én nemrég kezdtem el varrogatni hobbiból. mióta a háztartáson kívül szánok időt hobbira is, azt vettem észre, hogy sokkal nyugodtabb vagyok, így a gyerek is. persze mindezt alvás időben, illetve este ha nem vagyok fáradt. amikor a fiam velem van, mi mindig időjárástól függetlenül kint vagyunk. ha valamiért ez mégsem így alakulna, játszunk a lakásban.

korábban sajnáltam magamtól ezt a "lopott" időt, de KELL!!!

11. Vessla (válaszként erre: 6. - Insecure)
2016. márc. 3. 11:21
Ezt a baromságot.
10. dominós (válaszként erre: 6. - Insecure)
2016. márc. 3. 11:19
Nem igaz ez.
9. Panna.33 (válaszként erre: 6. - Insecure)
2016. márc. 3. 11:11
Baromság
2016. márc. 3. 11:10

Futok,olvasok,kirándulok.


Csatlakozom michelle.r-hez.Fontos,hogy ne csak a tespedést lássák pihenésnek,hanem az aktívabb formáját is.


A gyereknek is meg kell találnia a saját kikapcsolódását az mellett,hogy vannak közös hobbik.

7. 1967f14e72 (válaszként erre: 6. - Insecure)
2016. márc. 3. 11:08
Először is nem azért van gyereked hogy feláldozd érte magad.Ha nem tudsz kikapcsolódni,tönkre mész idő előtt,másodszor,én pl.akkor olvasok,ha nincs itthon.Ha itthon van vele foglalkozom.
2016. márc. 3. 11:06
Mit gondoltok arról, hogy ezt sokan önző dolognak, a gyermektől elvett időnek tartják?
2016. márc. 3. 10:58

- Van

- Fal-és sziklamászás

- Amennyit csak lehet (kinti szezonban 1 nap - hétvégén tuti, benti szezonban 1-2 este kb 4 óra /alk - bár momentán épp semennyit mert kismama vagyok)

- Jó hatása van rá, mert így tudok nyugodt és kiegyensúlyozott maradni.

2016. márc. 3. 10:54
De van ám! Meg is bolondulnék, ha nem lenne! A gyereknek kell egy kiegyensúlyozott boldog, aktív anya, akitől azt látja, hogy értelmesen, hasznosan kell eltölteni a szabadidőt.
2016. márc. 3. 10:52

Rengeteg. Olvasok, sportolok, nyelvet tanulok, zenét

hallgatok. A sütés-főzés is egyfajta hobbi, kísérletezem különféle alapanyagokkal, ételfotókat készítek, ilyesmi. Minden nap szánok rá időt, hétvégén többet.


A gyerekekre szerinten hatással van az, hogy azt látják, az anyjuk nem a kanapén tesped, hanem értelmesen tölti az idejét. Nekik sem engedem a punnyadást. Három dolog kötelező: zene, sport, nyelvtanulás, a többit saját hatáskörben eldönthetik :)

2016. márc. 3. 10:50

Hobbi..

Kinek mit jelent,én ha ki akarok kapcsolni akkor olvasok.

Hogy a gyereknevelésre van-e hatása?Van!5 éves lesz,de a boltban mesekönyvet kér,nem játékot!

2016. márc. 3. 10:30
Csak kíváncsi vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook