Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Történetem az anorexiától az elhízásig... és a módszer, ami segített fórum

Történetem az anorexiától az elhízásig... és a módszer, ami segített (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Történetem az anorexiától az elhízásig... és a módszer, ami segített

14. piromami (válaszként erre: 10. - D7ba7bf7ff)
2016. ápr. 21. 15:03
Szia!Gratulálok a kitartásodhoz:)Én is évek óta próbálok lefogyni...jelenleg 98 kg vagyok....a munkámból kifolyólag nem volt időm a mozgásra,de ezt már megoldottam....130 kg voltam...és lassan,de biztosan mennek le a kilóim....de ami a lényeg...életmódot is kell változtatni...én nagyon kevés szénhidrátot eszem,a cukrot teljesen kiiktattam,valamint a fehér lisztet is...és van energiám,mindennap edzek 1-2 órát...bízom benne,hogy én is elérem az álom súlyomat,ami nekem 65 kg:)
13. Cucicsillag (válaszként erre: 11. - Szaffy12)
2016. márc. 4. 23:52

Annyi a titok,hgy magadhoz kepest :) Sok sikert neked is!

Az elemzomerleg sztem szuper dolog,mert latszanak a valtozasok...

12. Cucicsillag (válaszként erre: 10. - D7ba7bf7ff)
2016. márc. 4. 23:46

Szepen osszegUjtotted :)

Nalam :

A klasszikus zenet szeretem, de rengeteg dundi has.erdeklodesi koru embert ismerek :)

A hideg furdotol sokkot kapnek, a hideg szobatol detto, de kisbaba mellett ez nem is megvalosithato.

Elobbi valszt ad arra is,hgy a megfelelo alvas (gondolom,napi 8 ora?) nincs meg ,max. 4 ora/nap egyben, plusz fel-egy orak,neeeha.

Nem szoktam meregtelenito napokat tartani, de csipegetni sem :) A fogyo Holdat szeretem ;)

Sajat fotos motivacio eszembe sem jutna :) -az egy test, X idorol, de kozben valtozik egy csomo minden az eletunkben...-soginomnel mukodott viszont :)

A gyumilevek csak akkor ernek vmit,ha magunk facsarjuk, sztem, amugy sztem valoban a kaja kategoria, a zoldekkel egyutt.

Azt sztem pedig szervezete valogatja,hgy kinel,mitol indul el a fogyas. A krumpli attol nem ellenseg, mert X oldal szt.jo. Na meg a rokona a csicsoka, ajanlott. Mikor,mi a "trend"

Anno a tojas volt az ellenseg, mostanra meg milyen jo...

Egyszval, egyenre szabott dolgokat kellene talalni, nem jo az altalanositas. Sokan ebbe a csapdaba esnek, mashoz hasonlitjak magukat

Ures gyomorral sosem megyek :) olvastam +40% -al tobbet vasarol az ember...

2016. márc. 4. 23:29
Gratulálok, a kitartásodhoz. Én is duci vagyok most, de voltam az álomsúlyodnál én is, próbálok a sikereidből erőt meríten... hogy lám neked sikerült, nekem is kell, hogy sikerüljön. Te már a célegyenesbe vagy, csak így tovább ...
10. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Tarcalibetty)
2016. márc. 4. 21:19

Vannak akik mélyrehatóan tanulmányozzák a fogyás-hízás témakörét. Ott azt mondják hogy minden fogyásnak az alapja a gyors anyagcsere. Ha az ember gyorsan fogy, akkor általában nem zsírból veszít, hanem vízből. Tehát vannak, akik a vizesedéstől kövérek. De persze vannak akiknek a testzsírjuk sok, és ettől csak komolyabb melóval lehet megszabadulni.


Általános tévhit, hogy a koplalás fogyaszt. Ha fogyaszt, akkor általában vizet hajt. Ha az ember nem kajál, akkor lelassul az anyagcseréje és elkezdődik a raktározás. Arról nem is beszélve, hogy nagy koplalás után nagy zabálás következik (mint a nagy gyorsítás után a nagy fékezés) és így létrejön a jojó.


Ami fel tudja pörgetni az anyagcserét (testműködés) az egyrészt a mozgás, másrészt a folyadékbevitel. Az üdítők, kólák, alkohol, stb, nem minősül folyadéknak, mert vizet vonnak el. A víz, koffeinmentes tea, gyümölcslevek, zöldséglevek jöhetnek számításba.


Az ember lustaságból nem mozog, de csak a kezdeti stádium nehéz, utána valóságos narkotikummá válik a nekünk megfelelő mozgás. Fontos hogy zsírégető legyen, azaz aerob mozgás. Ez azt jelenti hogy intenzív legyen, azaz az állóképességet eddze, ne az izomzatot. Ha az izomzatot edzi, az már anaerob, azaz megterhelő, kevés oxigénfelvétellel.


A megfelelő, rendszeres aerob mozgás brutálisan be tudja pörgetni a fogyást. De persze mozogni a legnehezebb, ezt akarja mindenki megúszni egyéb tippekkel, tablettákkal, stb...


Ha nem számítana az edzés, akkor Norbi csak salátát eszegetne a dvd-éin. Persze nagyon sokat számít a kaja, hogy ne disznócsülköt együnk meg dobostortát.


Egyéb érdekességek:


- A klasszikus zene fogyaszt.


- A hideg fürdő fogyaszt.


- A megfelelő alvás fogyaszt.


- A 17-18 fokos szoba fogyaszt.


- Fogyó holdnál a legkönnyebb fogyni.


- A tej ételnek számít, nem italnak.


- A jódbevitel fogyaszt. (pl: kivi, almamag)


- A kis tányérokon való étkezés érzéki csalódást okoz.


- Dagadt emberek (akár saját) fényképeit nézegetve erősödik a motiváció.


- A krumpli hizlal.


- A vacsorát érdemes 19:00-ig befejezni.


- Ne menjünk üres gyomorral bevásárolni.


- A víz, zöldség és gyümölcslevek csökkentik az étvágyat.


- Ritkán nézzük a mérleget.


- A csipegetések szabotálhatják a sikerünket.


- A hizlaló ételek szabotálhatják a sikerünket.


- Heti egy méregtelenítő nap gyorsítja a fogyást.

9. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Tarcalibetty)
2016. márc. 4. 20:24

Nekem anno ez volt a recept, tökéletesen fedte a valóságot:


[link]


És itt van még mellé egy kis videó:


[link]


[link]

8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Tarcalibetty)
2016. márc. 3. 10:16

Tovabbi kitartast a celjaid eleresehez :)

Es igen, a gyermekeink tolunk veszik a mintat, szuper,hgy ezt kihangsulyoztad!

2016. márc. 2. 18:59

Szia! Gratulálok és további sok sikert kívánok. Így biztosan sikerül elérned a célod.

A lényeg tényleg ennyi:

„Ha több kalóriát égetsz, mint beviszel: fogyni fogsz”

2016. márc. 2. 13:25

Csak így tovább!!

Sok sikert!!!

2016. márc. 2. 11:32
Gratulálok! Milyen magas vagy?
2016. márc. 2. 11:05
Nem is olvastam el az egész cikkedet, csak a bevezető feketét, nekem ennyi elég volt.:) Gratulálok neked, ráéreztél a lényegre! Nagyon ügyes vagy!
2016. márc. 2. 10:15

Megy a ++++++++++++++++++++

:)

2016. márc. 2. 10:12

Szerintem így biztosan eléred a célodat, ha kitartasz. Sok sikert!


A kalóriabázist használod? Nagy segítség sokunknak.


A gyerekekhez pedig gratulálok!

2016. márc. 2. 09:32
Ha kevesebb kalóriát viszel be a szervezetedbe mint amennyit elégetsz fogyni fogsz...ez a siker kulcsa semmi több. Süteményt enni? Kirúgni a hámból? Nem lehetetlen, csak égesd el a kalóriákat!
Minden nap mozogj egy keveset, hidd el, hamar jobban fogod érezni magad!
Nekem és a családomnak bevált. Büszke vagyok.

Ugrás a teljes írásra: Történetem az anorexiától az elhízásig... és a módszer, ami segített

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook