Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen papírok kellenek az e-kártya igényléséhez? fórum

Milyen papírok kellenek az e-kártya igényléséhez? (tudásbázis kérdés)


2016. febr. 28. 18:28
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2016. febr. 28. 17:44

Akkor már lehet, hogy aktiválható?

Úgy is terveztem jövő héten bemenni hozzájuk, akkor már nem lesz felesleges.


Az ügyintéző pontosan úgy mondta, hogy februárban már aktiválható. Én meg megkérdeztem, hogy akkor jöjjek február végén? Erre azt mondta, hogy akkor már tuti:D



Én is köszönöm nektek!

8. Guruljka (válaszként erre: 6. - Channa*)
2016. febr. 28. 16:31

Én febr. 19.-én voltam csináltatni. Egy hét múlva már a kezemben volt, ajánlottan hozta a postás. Két nappal előtte megjött mailben az értesítés, hogy postázták, lehetett várni.


Úgy tudom, már aktiválják, de hogy mikor lesz az egyes intézményekben és rendelőkben leolvasó, azt nem lehet tudni. "Pofára", igazoltatásra azért érvényes.

Muszáj lesz holnap telefonálnom a hivatalba, mert a diákigazolvány adatlapot a régi igazolványszámmal állították ki, és nem tudom, egyeztetik-e majd, hogy az új igazolványszám szerepeljen benne. (Némelyik kalauz nagyon gyanakvó.) Akkor megkérdezem majd az aktiválást is. Gondolom, az orvosi ellátás különösebb bukkanók nélkül fog működni, hiszen a régi igazolvány cseréjére nincs kötelezettség, csak a lejáratkor.

2016. febr. 28. 16:19
Én 2 hete vettem át, és aktiváltuk ott a hivatalban.
6. Channa* (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2016. febr. 28. 16:17

Januárban csináltattam, akkor azt mondták, hogy február végén menjek majd be aktiválni, mert most még nem lehet.

Ekkor kérdeztem meg, hogy mikor lehet majd használni a többi kártya helyet, erre azt mondták, hogy még megközelítő időpontot sem tudnak mondani.


A régiek természetesen használhatók!

5. Guruljka (válaszként erre: 2. - Channa*)
2016. febr. 28. 16:14

Köszönöm, nekem is új e-kártyám van!

Még nem aktiválják? Nekem azt mondták, hogy ha itthonról nem sikerül, vigyem be.


A régi TB- és adókártyát meghagyták, azt is tudom használni.

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Bubbyguppy)
2016. febr. 28. 16:12
Ja, és ingyenes!
3. bubbyguppy (válaszként erre: 2. - Channa*)
2016. febr. 28. 16:07
Köszi :)
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Bubbyguppy)
2016. febr. 28. 16:03

Mármint az új személyi igazolványhoz?


Ahhoz semmi.


Be kell menni az okmányirodába és mondod, hogy új személyit szeretnél.

Lefotóznak és kb. 1 hét múlva mehetsz érte.

Persze a chip még nem működik, mert a rendszer még nem áll készen. Én jövő héten fogom aktiváltatni, ha már lehet. Sajnos hiába lesz aktív az E-személyi még nem lehet használni TB és Adókártyának, mert még a rendszer nem tudja....Nem tudtak rá válaszolni, hogy mikor dobhatjuk el a többi kártyát....

2016. febr. 28. 15:27
Milyen papírok kellenek az e-kártya igényléséhez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook