Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi folyadékot kell fogyasztani naponta az 1 éves babának? fórum

Mennyi folyadékot kell fogyasztani naponta az 1 éves babának? (tudásbázis kérdés)


2008. jún. 23. 15:58

Sziasztok!! Hát, legalább annyit, amennyit kíván...

Pláne ilyen nagy melegben. Gondolj csak arra, te mennyit iszol ebben a hőségben...

Kínáld meg sűrűn, ha nem kell neki, úgyis eltolja magától.

(egy 4 gyermekes anyuka)

18. pmjudit (válaszként erre: 17. - Gabcsyka)
2008. máj. 22. 14:54

Pontosabban így tanítják.

De egyéni eltérések mindenben és mindenhol vannak.


Az tankönyv szerinti baba 3500g és 53 cm születésekor.

Csak a valóságban nem ekkorák.


Nem kell mereven ragaszkodni az átlaghoz.

Minden gyerek más és más. Más az alvásigény, más az étvágya, különböző mennyiségű a folyadékszükséglete. van aki eleven, van nyugodt stb.

Ha a baba kiegyensúlyozott és szépen fejlődik, felesleges aggódni. Pontosan tudja, mennyi folyadékra van szüksége. Úgysem tudsz többet beletölteni, mint amennyit kíván.

2008. máj. 22. 13:49
Megkérdztem egymástól függetlenül 2 védőnénit, mindkettő azt mondta ahány kg a baba, annyiszor 130 ml-t kell innia, legalábbis ez a normális.
2008. máj. 13. 13:52
15 hónapos kislányom nagyon sokat iszik, (kb. 1-1,5 l)de ő meg is követeli. Teát iszik meg gyümölcslevet, de ha csak víz van az is jó neki. A doktornéni is és a védőnéni is azt mondja, hogy a gyerek tudja mennyi kell neki, úgyhogy ne aggódjak azon, hogy ennyit iszik.
2008. máj. 13. 11:11
Nekünk azt mondta a doktornénink, hogy mivel még szopizik, így 1 évesen napi fél liter folyadék elegendő neki. Most, hogy itt a jóidő, Bálint még többet is elfogyaszt, bár ő kiárólag bébivizet kap. Ha javasolhatom, Te se adj neki cukros italokat, nem tesz jót sem a fogainak, sem a szervezetének. Ilyen korban még úgy sem kérik tudatosan az innivalójukat, úgyhogy egyelőre azt kap, amit Te adsz neki. Addig jó!
14. gyzsuzska (válaszként erre: 4. - Tixtina)
2008. máj. 13. 08:23
A kutacsot állóhelyzetbe ha nézed mindíg be van horpadva.Fektetve kell megnézni.
13. ALLICS
2008. máj. 12. 21:38

Nekem sokat iszik a kisfiam,de nem én eröltetem ő követeli.Már sokszor próbáltam kivenni a cumisüveget a kezéből nehogy béka nőljön a már a hasában,de nem lehet.Főleg ebben a nagy melegben szükségük van a folyadékra.

Én azt javaslom,hogy sokszor kínáld meg vele hátha elfogatdja.

Nekem 8,5 hónapos és 10kg.

12. pmjudit (válaszként erre: 10. - Tixtina)
2008. máj. 12. 21:12
Én is megnéztem a menüdet - a regisztrációnk ideje is közeli.
11. pmjudit (válaszként erre: 10. - Tixtina)
2008. máj. 12. 20:59
:))))
10. tixtina (válaszként erre: 9. - Pmjudit)
2008. máj. 12. 17:38
Igen,és mindketten 73-asok vagyunk.
9. pmjudit (válaszként erre: 8. - Tixtina)
2008. máj. 12. 13:01
Egyidősek a gyerekeink, csak nekem az idősebb a lány, a fiatalabb a fiú.:))
2008. máj. 12. 11:08

Kislányom is nagyon szépen fejlődik,15 hónapos,és elhagyta a 11 kilót.

Csak a kutacsa be van kissé horpadva,ami folyadékhiányra utal.

Max 7 decit iszik,és nem is próbáltam erőltetni.

Ellöki a cumit,ha nem kér többet.

Fiam most 5 éves,és ahogy belegondolok,jó ha a fél litert megissza.Persze,ha mozog,akkor több folyadékoz kíván.De ez mindenkinél így van.

2008. máj. 11. 21:27

Nem hiszem, hogy a babák többsége meginna napi 1 liter folyadékot.

A kisfiam biztosan nem iszik annyit. de az 5 éves lányom sem ivott. Talán most iszik 1 l-t naponta.


Azért érdekelne, hogyan itatsz meg vele többet, annál, amit kíván?


2 hós volt a kisfiam, csak szopizott. Nem volt meg a napi előírt mennyiség. Kevésszer evett sokat.

A védőnő tanácsára gyakrabban szoptattam. Ugyanannyi tejet ivott összeségében, azzal a különbséggel, hogy nem aludt, olyan nagyokat, mint a kevésszer sok szopinál. Vissaztértünk az eredetire.

A doktor néni véleménye is az volt, a baba pontosan tudja, mennyi táplálékra van szüksége.

Most 14 hós és 11 kilo.

2008. máj. 11. 16:02

Úgy már jó.

Tehát akkor összesen ajánlott a napi egy liter.

A lányom tápszerrel együtt is csak 7 decit iszik.

Megpróbálom napközben pohárból itatni.

5. ALLICS (válaszként erre: 3. - Pmjudit)
2008. máj. 10. 21:11
Én a tápszeren,tejen kívül gondoltam a 0,5 litert.Nekem csak tápból eszik aponta 0,5 litert.
2008. máj. 10. 21:08

Kevés az a fél liter.

Kislányom fél liter,és 7 deci között iszik egy nap,és be van horpadva a kutacsa,ami folyadékhiányra utal.

Múltkor mondta a dokink-de nem vészes még.

Egyébként én is úgy olvastam,hogy fél liter elegendő egy ilyenkorú gyermeknek.

2008. máj. 10. 21:06
Az én 14 hós kisfiam reggel és este iszik Milumil3-t, kétszer 200ml. Ezenkívül ,napközben 1,5-2dl vizet.
2008. máj. 10. 21:04
Kb 0,5 liter.De nyáron többet kell itatni,bár nem minden kisbaba szivacs:)
2008. máj. 10. 20:46

Mennyi folyadékot célszerű meginni az 1 éves babának naponta, teára és gyümölcslére vegyesen gondolok.

Köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook