Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aspirin protect és Clexán terhesség alatt fórum

Aspirin protect és Clexán terhesség alatt (beszélgetős fórum)


1 2 3
71. vollmoon (válaszként erre: 70. - Solya5)
2022. aug. 21. 11:30
Szia! A pozitív terhességi teszt másnapjától szúrom magam Clexannal. Most vagyunk 16 hetesek.
70. Solya5
2022. aug. 20. 19:53

Sziasztok, új tag vagyok 😊Mindenkit üdvözlök 🌷😊Ahogy látom elég régi a téma, de érdekelne ha van valaki aki ebben a cipőben jár!

Nekem is szúrnom kell magam és jó lenne megosztani néhány tapasztalatot🙏😊

17hetes kmama🥰

2018. jún. 5. 02:05
aspirint terhesseg idejen?
2018. máj. 4. 16:38
Sziasztok! most már én is használom a Clexane -t és az aspirin protectet is :D lehetséges, hogy az injekció Mellékhatása a napallergia? Tehát az van hogy kb 1 hete nagyon viszket a kezem /alkarom, főleg éjjel. mintha tűkkel bökködnék, csíp, szúr, ég és kicsit piros egy nagyobb foltban elsősorban ahol a nap éri. Kicsit a lábaim is.
67. beye86
2017. febr. 24. 17:07
Drukkolok nagyon,majd jelentkezz mindenképp következő héten h mi újság
2017. febr. 24. 09:08
Köszönöm szépen, elvileg már az útján vagyok ismét, jövő héten megyek dokihoz mert nem szedtem az aspirint és nem is jött meg :D ;) teszt egyelőre halvány. Hidd el, jó lesz a jövő heti foszfatidil eredményem is és nem kellett volna szednem az aspirin protectet és akkor már decemberben sikerül a baba, tudtam én, sose szokott nekem ilyen csomós vérzés lenni és azok igenis méhnyálkahártya darabok voltak :(
65. beye86 (válaszként erre: 64. - Nadine81)
2017. febr. 24. 07:34

Ez tök jó. Mindenképpen járj utána,kérj ki több véleményt,hiszen a te érdeked. Majd azért írd meg mire jutottatok,kíváncsi vagyok.

Kívánom h mielőbb minden rendezjön és hamar kismama légy! :-)

2017. febr. 23. 21:58
Nincs de amikor pl a házi doki kéri, a beutalón az van beixelve hogy vérkép kenettel. Ma be mentem a véralvadás laborba, ahol a genetikai véralvadás zavart nézték tavaly és mondtam hogy mi a helyzet, nem tudom kell e nekem majd az injekciók stb. Nagyon rendesek voltak, rögtön vettek vért és meg nézik az anti foszfatidilt a véremben meg még vmit és így jövőre héten ki is derül :D És itt is mondta a doktornő hogy mostanában nagyon divat lett hogy pcos tehát akiknek cisztás a petefészkek,magas az inzulin stb nekik egyből ezt a kezelést javasolják terhesség esetén. És ahogy ki néz, nem mindenkinek válik be pl nekem sem. De mi van akik nem járnak így utána? Ha a jövő heti eredményem is negatív lesz megpróbálom felhìvni az emberek figyelmét erre. Nekem már akkor gyanús lett ezért az egész amikor írtad te is hogy pozitív lett a foszfatidil eredményed, nekem meg az is rendben volt.
63. beye86
2017. febr. 23. 19:03
Sajnos nem találom a leleten ezt az értéket...ennek van vmi rövidítése?
2017. febr. 22. 20:50
Hát nekem is immunológia állapította meg az antifoszfolipid szindrómát de most az van hogy a vérkép alapján nincs is csak a klinikai tünetek alapján állapították meg (magas prolaktin, pajzsmirigy alulműködés, inzulin rezisztencia ). Így szerepel a vérvétel eredményeken is : thrombocyta szám. Ez max 400 lehet, nekem volt amikor 330, volt mikor 380 volt. Szóval épp hogy nem lépi át a felső határt és így viszont lehet tényleg kell az injekció. Jó lenne megúszni, jó lenne ha elég lenne az aspirin protect is. De félek hogy akkor meg elvérzek pl szüléskor, legalábbis az erős mensikből kiindulva.
61. beye86
2017. febr. 22. 20:35
Nekem immunológian derült ki h baj van,antifoszfolipid szindróma. Milyen rövidítést kell nézni,megpróbálom aztán megnézni
60. nadine81 (válaszként erre: 59. - Beye86)
2017. febr. 22. 17:25
Szia. A thrombocyta szám neked mennyi volt? Házi orvos adott vérvétel beutalot most azt nézzük meg újra. Nekem az normál tartományban szokott lenni de van amikor a felső határon van.
59. beye86
2017. febr. 11. 09:36

Sajnos erre valóban nem tudok mit javasolni...nálam ugye nem volt gond az Aspirin protecttel,a szurit pedig az 5-6.héten kezdtem...

Esetleg egy másik dokit kikerdezni?

2017. febr. 11. 09:15
Lenne ismét egy kérdésem bár gondolom ilyen szituációban sem volt még senki. Tehát ha sikerül újra a terhesség, és most úgy indulunk hogy mégsem kell az injekció, sem pedig az aspirin protect de mégis elkezdek újra vérezgetni, mint a vetélések előtt és arra gondolunk hogy mégis jó lenne az injekciók, akkor nem késő pl 6.hét körül elkezdeni? Vagy tudnak csinálni vmi vérvételt amiből kiderül hogy most akkor kell e vagy sem? Vagy egyszerűen csak kezdjem az aspirin protectet amint pozitív a teszt? De ha újra erős vérzést okoz? Azért ez egy őrület.
2017. febr. 9. 17:26
Sziasztok! Kezd igazolodni a gyanúm hogy nem kell nekem aspirin protect. A trombózis központ oldalon írtam az orvos válaszol rovatban. Először írt a doktornő hogy valóban okozhat erős mensit de a leleteim nélkül nem tud mit mondani. El küldtem neki emailben és annyira rendes volt, vissza írt, hogy valóban nincs antifoszfolipid szindrómám, valószínűleg a klinikai kép alapján állapították ezt meg mivel pajzsmirigy alulműködés , inzulin rezisztencia és magas prolaktinom van. Azt írta ne szedjem, csak majd hogyha terhes leszek.
56. beye86
2017. febr. 9. 10:35

Ne keseredj el,lesz babád neked is.

Úgy értettem amúgy hogy ezen kívül voltál/voltatok egyéb kivizsgáláson?mi anno végigmentünk mindenen,genetika,endokrinológia,cukor és inzulinterhelés,hormonvizsgálat...

2017. febr. 8. 19:44

Szia!

Az összes eredményem jó volt az immunológián! Trombocita miatt kell szednem a gyógyszert meg majd az injekciót ! Lassan elmúlnak az évek feledtem és annyira későn meg már nem akarok szülni ! :(

54. beye86 (válaszként erre: 53. - Kiváncsi41)
2017. febr. 7. 22:10

Szia!

Nem szabad feladni sosem a reményt. Valamiért még nem kopogtat a gólya,de hidd el jönni fog. Tudja a kisember hogy mikor lesz a legmegfelelőbb időpont.

De persze ha megnyugtat,kérd ki másik doki véleményét is abból baj nem lehet. Más probléma amúgy nem igazolódott,csak az immunológian? Biztos korábban írtad már,nem emlékszem,ne haragudj...

2017. febr. 6. 21:00
Nekem meg lassan el fogy a hitem az egésztől ! Már be szedtem több mint 1 doboz(98db) Aspirin protectet és még semmi a baba ügyben ! A teákat is iszom isszuk szorgalmasan de semmi :( Már teljesen tanácstalan vagyok ez ügyben ! Most még fel keresek egy másik nőgyógyászt hátha ő más tanácsokat add majd ,de aztán lassan fel adom a reményt ,hogy nekem vala ha lesz babám ! :(
52. beye86
2017. jan. 23. 07:24
Nem rémlik hogy bmi is változott volna,bár nekem azt hiszem csak 1 mensim volt gyógyszerrel,aztán babás lettem.
51. nadine81 (válaszként erre: 50. - Beye86)
2017. jan. 22. 23:15
Erősebb sem lett a mensid tőle? Nem tudom, nekem ilyen még sose volt, sem ilyen csomós sem ennyire erős a mensi és mindez pont ebben a 2 hónapban amióta újra próbálkozunk.
50. beye86 (válaszként erre: 48. - Nadine81)
2017. jan. 22. 12:37
Szia!nekem szerencsére nem okozott semmi bekavarást a mensibe. Nekem is annyit írtak az immunológiai papírra,hogy az antifoszfolipid szindróma felvethető. Én nem kockáztatnék,vmi tuti nem oké,ha már ez van a leleten. Én hallhatam a dokira,szedtem az Aspirin protectet,nem lett baj,sőt... Higyj a dokinak,sajnos egyre több olyan nővel találkozni akinek ez a problémája,de a gyógyszer és szuri megelőzi a bajt
2017. jan. 22. 10:48

Ezt találtam akinek fájdalmas mensire adták :


Betegség   Betét   Egészség   Fájdalom   Felfázás   Fertőzés   Fogamzásgátló   Folyás   Görcs   Hüvely   Hüvelygomba   Késés   Lány   Mell   Menstruáció   Menzesz   Nő   Nőgyógyász   Nőgyógyászat   Nők   Orvos   Petefészek   Szex   Tabletta   Tampon   Terhesség   Vér   Vérzés   Viszketés   Vizsgálat



 


 


Kategória: Egészség » Nők egészsége


A kérdés


Aspirin protect-et írtak már fel valakinek menstruációs fájdalmakra? Tapasztalatok?

 2011-01-24 19:33 Privát üzenet Tetszik 

A válaszok


[link] 


Hát ez minden csak nem fájdalomcsillapító.


A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.


# 1/5 2011-01-25 10:10 Privát üzenetHasznos számodra ez a válasz?


A kérdező kommentje:


Tudom, elolvastam, nem is pont a fájdalomra adta, hanem valami olyasmire emlékszem, hogy így könnyebben fog leválasztódni a méhnyálkahártya, és ettől nem fognak fájdalmaim leni.. 

De mind1, bevált, majdnem meghaltam a fájdalomtól, vettem be, és tök jól vagyok. 


Dehát én aki babát szeretnék pont nem az a cél, hogy le váljon a méhnyálkahártya. És azok a csomók szerintem pont a nyálkahártya darabok, magyarul megvastagszik mert terhesség akar lenni de az aspirin segít neki leválni. Na nee, én mától biztos nem szedem.

2017. jan. 21. 21:15
Sziasztok! Megint bajban vagyok az aspirinbe vetett hitemmel kapcsolatban :( Szóval kb október óta szedem. Múlt hónapban és most is próbálkoztunk a babával, de sajnos nem jött össze, míg tavaly elsőre sikerült. Nem is ez a lényeg, hanem hogy múlt hónapban és most is amikor meg jött, erősebb és darabos csomós vérzésem volt ami régebben soha. Múlt hónapban egyből arra gondoltam hogy volt baba, rohantam is dokihoz de azt mondta hogy csak erősebb mensi volt. Nektek volt ilyen, befolyásolja az aspirin a mensit? Én már abban sem hiszek hogy kell ez nekem egyáltalán, hiszen az immunológia eredményemen csak annyi van hogy antifoszfolipid szindróma felvethető, nem pedig az hogy igazolódott. A doki azt mondta szedjem csak ezzel nem ártok.
47. beye86 (válaszként erre: 46. - Nadine81)
2017. jan. 1. 15:36
Én a ciklus elejétől peteérésig ittam a málnalevelet,utána pedig palástfűre váltottam. Ha neten rakeresel sok infót találhatsz róla,mit hogyan érdemes,mi miért jó. Remélem beváltása,és mielőbb babás leszel :-)
2017. jan. 1. 11:10
Ezeket a teákat hogy kell pontosan inni? :) melyiket hányadik naptól?
2016. dec. 31. 08:27
Köszi a gyors választ akkor ki próbálom őket hátha segítenek!
44. beye86
2016. dec. 29. 19:32

Én a helyedben inkább a cickafark helyett málnalevelet innék. A cickafarkról nem csak jókat hallottam.

A palást jó a ciklus második felében,bár én barnáztam tőle..

2016. dec. 29. 18:42
Szia Én már két hónapja iszom a cickafark teát de most olvastam a palástfűről,hogy jó tapadás segítő! Azt is ki próbálom hátha be jön és segít egy kicsit! :)
42. beye86
2016. dec. 28. 17:06

Szia!

én ittam annó teákat is, málnalevés és palástfű, de aztán már nem mivel kicsit bezavart, barnázást okozott

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook