Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kinek mi vált be egy gyorsabb diéta kapcsán? fórum

Kinek mi vált be egy gyorsabb diéta kapcsán? (beszélgetős fórum)


1 2
52. pieta4 (válaszként erre: 51. - Főnix01)
2016. márc. 14. 12:35
Hogy, mivel edzel?
51. főnix01 (válaszként erre: 50. - Pieta4)
2016. márc. 14. 08:34

Normál csontozatúnak mondanám magamat.

Az összes felesleg a combomra és a fenekemre rakódik, ha fogyok, csak onnan megy le, mint most is. Máshonnan nincs mi.

Igazad van, hogy edzeni kellene, csak írtam, hogy elkezdtem edzeni, és csak nött és nött a térfogatom, pedig akkor is hasonlóan táplálkoztam, mint most. Nagyobb meg nem akarok lenni :(

50. pieta4 (válaszként erre: 49. - Főnix01)
2016. márc. 14. 07:45

Ilyen magassághoz 63 kg nem sok!

Minek akarsz fogyni?

Inkább alakformálás kell, hogy feszes és kemény legyen mindenhol!

Az ideális súly attól is függ, ki milyen csontozatú. Te milyennek mondanád magad?

49. főnix01 (válaszként erre: 47. - Moonlight13)
2016. márc. 10. 07:37

Szia! Köszönöm. Habár tavaly 58,5-re le tudtam fogyni, akkor arányosan néztem ki.

Amúgy megindult a fogyás, pedig most nem nagyon foglalkozom vele, magánéleti problémák miatt.

Lehet, hogy a vacsora a megoldás? De azért nem baj, ha megy lefele...

48. Judit600605 (válaszként erre: 3. - Judit36)
2016. márc. 9. 16:10
Szia! Nekem is megírnád privátban? Köszi!
47. moonlight13 (válaszként erre: 41. - Főnix01)
2016. febr. 28. 13:55
172 cm-hez a 63 kg egyáltalán nem sok!
46. moonlight13 (válaszként erre: 39. - 9d481a70fa)
2016. febr. 28. 13:54
Ezek szerint még egyáltalán nem találkoztál ezzel a férfival, ha jól értem! Nem biztos, hogy pont a kilóidon fog múlni a dolog! Lehet, hogy ő nem jön majd be neked! Ki tudja! Élőben minden más, mint a neten!
45. moonlight13 (válaszként erre: 38. - Főnix01)
2016. febr. 28. 13:52
Miért csodálkozol, hogy pont a combod és feneked növekszik, amikor arra edzel? Tiszta izom lesz, ennyi!
44. moonlight13 (válaszként erre: 20. - 9d481a70fa)
2016. febr. 28. 13:48
Egyébként milyen magas és hány kiló vagy most? Lehet, hogy csak te érzed tragikusnak!
2016. febr. 27. 08:33
Tegnap megbeszéltem az edzővel a terveket, azt mondta 2 hónap sok mindenre elég ha betartom a szabályokat.Kaptam étrendet is meg egy kézfogást, hogy hajrá.És dobálós puszikat is skypon:)
42. Dina2
2016. febr. 26. 13:13

Erős elhatározás, ami fejben dől el, és nem csak úgy, hogy "na ma megfogadom, hogy holnaptól fogyózom". Aztán kell egy cél, egy indíttatás, hogy miért akarsz fogyni, illetve hogy mi az áhított súly, vagy forma, amit el szeretnél érni.

Amikor ez részemről megvolt, akkor először is kiváltottam a vacsorát zabkásával, vagy almával, vagy egyéb laza gyümölccsel, zöldséggel-szeletelt káposzta pici sóval, főtt kukorica(nem cukrozott konzerv), vagy ízlés szerint más.

Csökkentettem a cukrot. Nem szüntettem be teljesen, mert azért némi szénhidrát-és némi élvezet kell a szervezetnek és a léleknek. Nem hiszem abban, hogy sanyargatós, vágyakozós diétáknak hatása van. Szerintem ezek okozzák a jójó-effektust.

Aztán a reggeli péksütiket is lecseréltem zabkására, müzlire(cukormentes), gyümölcsre. Ebédre azt ettem amit azelőtt is, csak sokkal több zöldség körettel.

A cukor, csoki, stb. csökkentése kb két hétig okozott némi elvonási tünetet, utána megszűnt a csoki iránti vágy, ma már 1 kockával is beérem és nem is esik jól az édes.

További titok: víz, víz, víz! Nem cukros üdítő, hanem víz! Néhány csepp citrommal esetleg.

Nem elkerülhető ez mellett a testmozgás. Hagyományos aerobik megy hetente 2-3 alkalommal, a közbeeső napokon pedig otthon nyomok le egy Rubint Rékás 30 perces tornát, célzottan a problémás testrészre, ami nálam a comb és a fenék.

Ja, és lehetőség szerint kiváltottam az autós közlekedést sétával és biciklivel.

Két hónap alatt 8 kilót adtam le, 64ről 56ra fogytam! Ha tükörbe nézek, muszáj vigyorognom :)

Mostmár nem fogom magam szigorúan az evés terén. Miután nem kívánom a nehéz, zsíros, édes ételeket, nem is fogyasztom, vagy csak minimális mennyiségben. Maradt a torna, mert már csak feszesíteni kell, és nyárra elővehetem a leánykori cuccaimat és vehetek miniszoknyát!

Ja, és még egy hozzávaló volt esetemben: spirulina.

Segített!

41. főnix01 (válaszként erre: 40. - Pink habroló)
2016. febr. 26. 08:14
Szia. Köszönöm, utána nézek. Igazából 63-ról 59-re szeretbék lemenni, 172 cm magas vagyok. Csak nem értem, hogy miért vastagodom :(
2016. febr. 26. 07:53

ha nagyon gyorsan akarsz és ténylegesen zsírból fogyni akkor át kell állítanod magad zsíranyagcserre,amikor a cukor helyett keton lesz az üzemanyagod.A ketont a máj állítja elő a testzsírból.

Ez a úgynevezett ketogén diéta.Erre keres rá a neten és tanulmányoz a témát.Napok alatt repülnek le a dekák (tapasztalat),de nem egy leányálom,kell hozzá fanatizmus,ki kell bírni a falásrohamokat,amik az első héten törhetnek rá az emberre. Amennyiben sikerül akkor utána már sokkal könnyebb lesz.

A ketózis mérheted tesztcsikokkal is,ez a patikában lehet kapni,ha nagyon lila,akkor extrém mdón égeted a zsírt :-)

2016. febr. 26. 07:36

Köszi a sok tanácsot,ma veszek egy bérletet a közeli terembe,és visszaveszek mindenből.

Amúgy látott a pasim ez idő alatt is(skype),de a fogásom idegesít picit...mert az más lett:)

2016. febr. 26. 07:35

Sziasztok!

Ide is írok, hátha tud vki válaszolni.

Három napja fehérjeturmixozok reggel-este, 160 kcal egy adag. Edzek minden másnap súlyzóval, combra és fenékre. Kérdem én, hogy miért növelszik a combom meg a fenekem emellett?? El vagyok kenődve. 1-1 centi jött fel az elmúlt napokban :( ráadásul az emésztésem is tropa, pedig megiszok napi két, két és fél l vizet :(

37. Channa* (válaszként erre: 36. - Túrógombócka)
2016. febr. 26. 07:32
Jó doki. Semmi gond nincs vele:D
36. túrógombócka (válaszként erre: 33. - Channa*)
2016. febr. 26. 07:04
az ilyen dokit jól elkerülném....
35. túrógombócka (válaszként erre: 33. - Channa*)
2016. febr. 26. 07:03
pedig 1600 kalória teljesen jó, én is annyival fogytam. sőt, inkább ettem még +200-at és lemozogtam :)
34. Channa* (válaszként erre: 32. - Túrógombócka)
2016. febr. 26. 07:03
És én ezzel fogytam 3 hónap alatt 15 kg-ot. Mármint nem csak ezzel, mert kaptam gyógyszert is az IR-emre....
33. Channa* (válaszként erre: 31. - Túrógombócka)
2016. febr. 26. 07:01

Én egyszer kipróbáltam, de mindig rosszul voltam a telítettség érzéstől, pedig nem ettem sokat, de még is több volt a megszokott 1200 kalóriánál kb. 400-al. Az ember gyomra nem arra van kitalálva, hogy folyamatosan emésszen, annak is kell pihennie.

És persze én így sem vagyok éhes. Jó én sosem voltam nagy evő:D

Én csak bizonyos dolgokat hagytam el.

A dokim szerint elég naponta egyszer enni. Kerülni kell a tejterméket és a szénhidrátot. Persze nem adok mindenben igazat neki, mert én naponta 2x eszek és azért CH-t is, hogy az agyam működjön rendesen, csak csökkentettem, illetve lecseréltem sok mindent....

32. túrógombócka (válaszként erre: 29. - Channa*)
2016. febr. 26. 06:27
ja, és 52 kiló vagyok :D mikor fogyiztam (59-ről lefele), akkor vezettem be a sokszor keveset, és, mint a mellékelt ábra mutatja, nem híztam vissza. sőt, sokkal nyugodtabb vagyok, mert nem vagyok éhes.
31. túrógombócka (válaszként erre: 29. - Channa*)
2016. febr. 26. 06:26

nem zabálni kell 5x, hanem kis adagot enni.

én se fizikai munkát végzek, de el is ájulnék az éhségtől , ha nem ehetnék 3-4 óránként.

2016. febr. 25. 22:14
Az alacsony szénhidrát fogyasztás nálam nagyon működik, csak ajánlani tudom.
29. Channa* (válaszként erre: 28. - Túrógombócka)
2016. febr. 25. 21:33

Rendesen dolgozik? Ezt, hogy érted? Fizikai munka?

Én irodában dolgozok és nekem a napi 5 étkezés felér egy jó kiadós kínzással.

Szerintem mindenkinek naponta 2x kellene ennie, ahogy régen is tették az emberek. Erre a sok étkezésre nem olyan régen szoktunk rá. Mármint a napi 3x i étkezésre, és most be akarják vezetni a napi 5 étkezést, aztán majd rájönnek néhány év múlva, hogy nem igaz, amit erre mondtak.

Az embereknek kell annyi önkontrolljuknak lenni, hogy ne akarjanak egész nap csámcsogni. Ha naponta 2x eszik, kerüli a túlzott CH fogyasztást, stb., akkor nem lsz gond a súlyával.

De, ha 5x eszik naponta, akkor ad a kakinak egy pofont, hiszen most pont ezt csinálja,.,,,,

28. túrógombócka (válaszként erre: 27. - Channa*)
2016. febr. 25. 21:01
dehogy rengeteg. aki rendesen dolgozik, annak kell, hogy ne legyen éhes.
27. Channa* (válaszként erre: 24. - NomNom)
2016. febr. 25. 20:58
Nem kell naponta 5x enni! Az rengeteg....
26. Channa* (válaszként erre: 20. - 9d481a70fa)
2016. febr. 25. 20:57

Szénhidrát csökkentés!

Ne egyél péksütit, ne igyál üdítőket, picit csökkents a kaja mennyiségen. Hetente 3x1 óra torna vagy heti 5x30 perc.

Menni fog. 2 hónap pont elég ennyit leadni.

Minden bele!

25. NomNom
2016. febr. 25. 18:47
Rólam a karácsonyi plusz szinte leolvadt ettől, pedig néha becsúszott 1-1 csoki.
24. NomNom (válaszként erre: 20. - 9d481a70fa)
2016. febr. 25. 18:46

Teljes kiőrlésű tészta/pékáru. Sok zöldség natúr hússal. Ne cukrozd az italaidat (tes,kávé).

SOK mozgás, mindegy mi, ami jól is esik!

NE NASSOLJ! Semmit, sajtot se.

Napi 5x keveset enni, jó sok vizet inni.

23. IzaHold (válaszként erre: 20. - 9d481a70fa)
2016. febr. 25. 18:16
2 hónap elég egy normál diétának is. A gyors diétákat hagyd, többet árt, mint használ. Testmozgás, ami kell még, valami kardio, pl. futás.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook