Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szégyellnivaló fórum

Szégyellnivaló (beszélgetős fórum)


19. syria
2016. aug. 24. 10:18
Én bizony nem szégyellek semmit. Minek frusztráljam magamat? Senki nem tökéletes, mindenki követ el hibákat, a legtöbbjük ráadásul kijavítható. Akkor meg minek görcsölni?
2016. aug. 23. 19:30
én saját magam szégyellem mert nem vagyok se jóképű se más téren jó
2016. aug. 6. 10:42
széngyelem hogy semmire sem vagyok jó
2016. márc. 8. 17:35
Szégyellnivaló számomra az olyan negatív dolog, amiben az embernek döntési lehetősége volt és egyértelműen csak a saját hibájából okozott bármilyen kárt. Persze ezek közül sem minden, de most isten ments hogy belemenjek, kisregényt lehetne írni. :D Pl. ha megcsalom a férjemet, az szégyellnivaló. Ha ő csal meg engem, azt nem nekem kell szégyellni - csak hogy az egyszerűbb példáknál maradjunk. Ha megbuknék egy vizsgán, az nem lenne szégyellnivaló, mert tudom hogy megtettem mindent - megpróbálnám újra. Ha sánta lennék, az sem lenne szégyellnivaló - arról sem én tehetek. És így tovább...
2016. márc. 8. 17:20
Szégyenlem hogy nem vagyok elég jó. :)
14. Robyn
2016. febr. 26. 10:30

Na és a barát attól barát h titkolnod kell előtte h te ki vagy, és azt hiszi attól h ritkán együtt megyünk ki cigizni a legjobb barinők vagyunk? Mitől lenne egy olyan ember a barátom aki hazudozik, voltaképpen mindenről...


Én úgy tartom hogy az a barátom akivel ha találkozom mind a ketten feltöltődünk nyugodtan beszélhetünk bármiről és csinálhatunk bármit, nem kell megjátszani semmit.



-.-'


Miért jó a megjátszás?

És miért számít az ilyen "barát" lenézése ?

2016. febr. 25. 15:52
Vannak fokozatok, elég széles a skála.
12. andi6020 (válaszként erre: 7. - L.luiselotte)
2016. febr. 25. 13:31

Szégyellnivalók lennének ezek?

Mi az, hogy szégyellnivaló? Amire nem büszke az ember, amit titkolna? Akkor igen. Vagy az, amire azt lehet mondani, hogy szégyelld magad, mert.....,? Akkor viszont ezek nem azok.

11. kszb (válaszként erre: 10. - Kristo_f)
2016. febr. 25. 13:19
nem a gyengéké, a szorongóké! :) És ebből alakul szépen ki más is :)
10. kristo_f (válaszként erre: 1. - Robyn)
2016. febr. 25. 12:36

Hogy csődöt mondtam egy nőnél, az ez, de ilyet még itt sem írnék le

:)

Semmiféle szégyellnivalóm nincs, pedig van pár hátrányos tulajdonságom. "Gyenge" emberek tulajdonsága a túlzott szégyen érzet vagy éppen semmiségeket titkoló tulajdonság

9. kszb (válaszként erre: 6. - Robyn)
2016. febr. 25. 11:01
Jajj, hát igen 😊 Az emberek könnyebben törnek pálcát más feje felett, mint hogy a saját életük dolgai között rendet tegyenek :) igen, ez emberi butaság vhol :) ez soha nem fog változni :) viszont, ha azt látják, hogy rólad lepörög, gyorsabban abbahagyják! Neked kell egyensúlyban lenned és nem az ő ítéletük alapján :)
8. l.luiselotte (válaszként erre: 7. - L.luiselotte)
2016. febr. 25. 10:43

Igazából az a szélgyellnivaló, ha valaki önhibájából okoz szégyenteljes helyzetet vagy kerül olyan állapotba.


Amiket az előző hsz-ben irtam, kinek kinek az értékrendje szerintiek, de szvsz ezeket is iyekszik eltitkolni vagy elhallgatni az ember a külvilág elől.

2016. febr. 25. 10:35

szakmai vagy magánéleti sikertelenség


tartós pénztelenség


olyan betegség, amivek nem dicsekszik az ember ( nemibetegség, aids vagy elmebaj a családban )


az első kettő idővel elmúlik, de nem büszke rá az ember

6. Robyn (válaszként erre: 5. - Kszb)
2016. febr. 25. 10:16

Annyit szerettem volna hogy leszurjem h az emberek lehetnek ennyire sokan buták vagy én látom nagyon mésképp a világot. Ez a kérdés erről szolt.

Fejemhez vagtak a minap olyasmit amit én lerendeztem magamban és semmi köze nem kéne h legyen az életemhez és őszintén pontosan ugyan azt megtaláltam az ő dolgaik között is csak annyira buták h ezt észre vegyék...

5. kszb (válaszként erre: 1. - Robyn)
2016. febr. 24. 15:34
sztem minden olyan dolog ide tartozik, ami az adott személynek nem fér bele az erkölcsi kereteibe, vagy értékrendjébe. Felesleges nekiállni sorolgatni, mert ez mindenkinek más :)
2016. febr. 24. 14:13

Nekem a szégyellnivalóról az jut eszembe, hogy engem nagyon sokat bántottak, amikor kicsi voltam. Óvodában főleg, ott a nulla iq-val rendelkező pedagógusoknak köszönhető, hogy állandóan ki voltam közösítve. Mivel nehezen kezelhető gyerek voltam, az volt a megoldásuk, hogy mindenkit eltiltottak tőlem, úgyhogy nekik köszönhetően egészen általános végéig a periférián voltam, mivel ugyanabba a közösségbe jártam. Ez még csak egy rossz esemény a sok közül. Sokáig emiatt szégyelltem magam, de aztán évekig tartó munkának köszönhetően valamennyire sikerült megingatni ezt a rossz képet, amit magamról alkottam miattuk.


Most vannak egyéb problémáim is, amiatt van szégyenérzetem, hogy ezek miatt kicsit le vagyok maradva a korosztályomhoz képest lelkileg és tapasztalatokban... és ebből a külvilág nem lát semmit.

3. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Robyn)
2016. febr. 24. 13:57
Vannak dolgok amiket az ember nem szeret kiteregetni. Mondjuk a családi szennyest. Viszont ha ezért a szennyesért ne te vagy a felelős és a felelős nem is akar változtatni akkor szerintem kár tartani a hátad miatta. Konkrétan :pl. alkesz a családban.
2016. febr. 24. 11:27

Szia,


Erdekes kerdes :)

En akkor szegyellem magam, ha nem felelek meg a sajat magam altal idealisnak tartott szinvonalnak.

Pl.: tudom, hogy kepes vagyok valamire es meg sem teszem meg mert lusta/kishitu/halogato/ vagyok vagy kamu indokokat gyartok magamnak.


Masik eset, amikor akarva vagy akaratlanul megbantok valakit, aki fontos szamomra, holott nem erdemli meg. Vagy nem segitek rajta, pedig lehetosegem lenne.

Szamomra ezek a szegyellnivalo dolgok.

2016. febr. 24. 11:20

A ti véleményetekre vagyok kíváncsi, kinek mit jelent a szégyellnivaló?

Mit soroltok ebbe a "csoportba"?

Nagyon érdekel hogy ki hogyan vélekedik a dologról. :)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook