Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesvitamin vélemények fórum

Terhesvitamin vélemények (beszélgetős fórum)


2020. máj. 31. 19:08
Sziasztok, a Netaminos Pocaklakót próbálta valaki esetleg? Minden tapasztalat érdekel.
25. Hajni96 (válaszként erre: 24. - Kormi1985)
2016. márc. 23. 21:18

Szia

Én próbáltam és hánytam tőle egyből :-(

2016. márc. 17. 10:09
Sziasztok! A Gravidát próbálta valaki? Mik a tapasztalatok?
2016. márc. 2. 12:52
Köszönöm mindenkinek!
22. redd
2016. márc. 1. 22:48
Terhesség elott folsavat szedtem (0.8mg) es egy "maca"nevu növénybol készült port pár hónapig. 45 múltam és mindenféle beavatkozás nélkül estem teherbe, szerintem a maca miatt. Most egy Prenatal One nevu terhesvitamint szedek, a szabvány vitaminok és ásványi anyagok vannak benne.
2016. febr. 26. 15:02
Egyébként a Femibionban tudomásom szerint nincsenek ásványi anyagok, nemde?
20. Veronika27 (válaszként erre: 6. - Jajjj)
2016. febr. 26. 15:00
Én is szedem 2. hónapja. Baba még nincs, igaz, eddig csak 1 próbálkozás volt.
2016. febr. 24. 19:46
Inofolicot ittam majdnem 1 évig (pco +IR) aztán elkezdtem a gravidát, amit a terhességem 17. hetéig tudtam szedni,elkezdődőtt a hányós korszak aztán egy idő után már csak a gravidádtól hánytam este ahogy bevettem, rá 15 percre mentem is kihányni. Aztán sima folsavat szedtem.
18. Edo31
2016. febr. 24. 16:35
Én az elevit pluszt kezdtem el szedni elöször,de attól nagyon rosszul lettem,egész napos és egész éjszakás hányinger.Így áttértem a femibionra,attól semmi bajom nem volt.
2016. febr. 24. 15:28
Nekem több nőgyógyász is a Femibiont ajánlotta, így én azt szedem. Nekem bevált, nincs mellékhatása és jók a laborjaim is. Ezenfelül C- és D- vitamint, vasat szintén a nőgyógyász javaslatára. Magnéziumot és kalciumot nem minden nap, de amikor szükségét érzem, kb. 2-3 naponta.
16. Vikyci
2016. febr. 24. 14:48

Én teherbeesés előtt több hónapig 3mg-os folsavat szedtem, nagyon alacsony volt a folsav szintem.

Szedtem még D vitamint is az IR miatt.

Amikor kiderült a baba, DM-es A-Z mama vitamint kezdtem szedni, és Magnerot-ot.

Mostmár több félét is szedek ezeken felül, mikor melyik akad a kezembe: halolaj, C vitamin, Kalcium-Magnézium-D3-K2 kombó

15. 388b941089 (válaszként erre: 4. - Babyapocakban)
2016. febr. 24. 13:13

:O

Szemétnek?! Azért mert azt írtam, hogy nem attól fogan a baba? Ő kérdezte h mi vált be másnál? A szövegkörnyezetből, amit írt, az jött le, hogy erre gondolt. Ha nem így van, akkor mi alapján teszteli le, hogy bevált-e egy vitamin vagy sem?! Mire gondolt? Komolyan kérdezem. Max a vérképe tudja kimutatni, hogy melyik használt jobban és melyik nem annyira.

14. 9c81d48cc9 (válaszként erre: 12. - Hajni96)
2016. febr. 24. 12:54
oh, ez akkor kicsit komplikaltabb...
13. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Hajni96)
2016. febr. 24. 12:52

alójába teljesen mindegy, melyike szeded (kivéve, ha jódot nem szedhetsz pl. pajzsmirigybetegség miatt)


A terhesvitamnok az ún. Czeizel-formulára épülnek, amit a professzor talált ki tulajdonképpen. Egyikben ebből van egy kicsivel több,. a másikban abból, de a legfontosabb alkotóelemük valójában a folsav.

12. Hajni96 (válaszként erre: 11. - 9c81d48cc9)
2016. febr. 24. 12:45
Igen próbáltam amiből lett pozitív is.Sajnos nem rendszeres a ciklus és most megyek majd ismételten vérvételre
11. 9c81d48cc9 (válaszként erre: 9. - Hajni96)
2016. febr. 24. 11:27
Sajnos en szemely szerint nem tudok segiteni a vitaminokban, mert nem Magyarorszagon elek, itt masok vannak... Drukkolok, hogy mielobb osszejojjon a kisteso! :) Ovulacios tesztet probaltatok? Hatha csak az idozites rossz...
2016. febr. 24. 10:34

Ja és természetesen orvosnál is voltam ;-)

A kedves rossz indulatúaknak :-*

2016. febr. 24. 10:33
Már van egy két éves kislányom.És tisztában vagyok vele hogy nem attól fogan.Már egy éve próbálkozunk ismét.Szedtem inofolicot most femibion 800at szedek.Az elsőnél is ezt szedtem/femibion/Csak kíváncsi voltam olyanokra mint a Dr Czeizel Endre vitamín és társaira
2016. febr. 24. 10:08
Én femibiont szedek az első perctől kezdve! Még most is a szoptatás alatt, de most már nem minden nap, csak pár naponta. Soha nem volt hányingerem tőle, a babám sem lett óriási, mint ahogy sokan hiszik a terhes vitaminokról. 3.5 kg-val született 40. hétre.
2016. febr. 24. 09:53

A folsav a legfontosabb!!!!!!!!!!!!!!

Én DM-es vitaminról DR.Czeizel-re váltottam, mert hányingerem volt tőle. A váltás segített.

2016. febr. 24. 09:51

Én a DM-es Vitamin A-Z Mama vitamint szedegettem, nem túl rendszeresen, de a baba a legstresszesebb időszakban fogant amúgy, amikor épp úgy gondoltuk, hogy lehet jobb, ha még várunk.

Most is azt a vitamint szedegetem, a nőgyógyászom jóváhagyásával.... most már nem rendszeresen, ahogy ő mondta, csak amikor épp eszembe jut.

5. 9c81d48cc9 (válaszként erre: 1. - Hajni96)
2016. febr. 24. 09:51
mikor mar nem vedekeztek, vagy akar 1-2 hettel elotte is mar, erdemes elkezdeni folsavat szedni. Ez a legeslegfontosabb a terhesseg elso 3 honapjaban. Leteznek fogamzast tamogato vitaminok is, de azt hiszem, az egeszseges etkezes es rendszeres mozgas sokkal tobet er. Ha lesz egy pozitiv teszted, akkor ugyis konzultalsz majd egy orvossal, es o meg tudja mondani, hogy melyik terhesvitamint szedd. Nekem szuksegem volt az elejen vasat is szedni, de ezt ugyis csak vervetel alapjan tudja az orvos megallapitani. Esetleg kerhetsz egyet a probalkozasok elott, hogy biztos minden rendben van-e, kell-e esetleg valamit kulon szedned, vagy ilyesmi. Mindenesetre nagyon sok sikert kivanok! :) Ez az idoszak, mikor probalkoztok es varni kell, irto stresszes lehet, ugyhogy ha elfogadsz egy jo tanacsot, ne foglalkozz senkivel, aki rosszindulatu. Vannak itt rettento sokan, akik segitokeszek es aranyosak, beloluk merits! ;)
2016. febr. 24. 09:38

Nem attól fogan a baba... Basszuskulcs, Vanessza7, miért kell rögtön ilyen szemétnek lenni valakivel, aki kérdez valamit?


Nem káros vitamint szedni egyébként sem, pláne akkor nem, ha az ember babát tervez. Ez az okos felkészülés része. Én Gravidát szedek, amióta csak elhatároztuk, hogy babát szeretnénk. Nem tudom jobb-e, vagy rosszabb, mint más terhesvitaminok, tehát erre vonatkozó tapasztalatom nincs.

2016. febr. 24. 09:25
Egyik se!
2. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Hajni96)
2016. febr. 24. 09:19
Semmilyen terhesvitamint nem szedtem terhesség előtt. Nem attól fogan meg a baba.:)
2016. febr. 24. 09:16

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget kinek melyik terhesvitamín vált be mikor tervezték a babát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook