Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyers etetés avagy barf. fórum

Nyers etetés avagy barf. (beszélgetős fórum)


13. 6af8eb3b27 (válaszként erre: 12. - Timycat)
2016. febr. 28. 11:28

Még két hetünk van,hogy elhozzuk a picit. (Már nagyon-nagyon várom!)

Egyfolytában olvasok azóta pro-kontra az étkezésekről.Én sokszor találkozom olyan leírásokkal,hogy idősebb cicát állítottak át nyers kosztra pont amiatt,mert allergiás lett,és a nyers koszt hozta helyre.De,még olvasgatok,minden véleményre vevő vagyok,még nem döntöttem.

12. timycat (válaszként erre: 2. - 6af8eb3b27)
2016. febr. 27. 21:25

Nálunk a brit különítmény tagjai 18 és 16 évesek. Csak és kizárólag prémium minőségű macskatápot (Royal Canin Brit és Gourmet pástétom) ettek. És a mai napig teljesen egészségesek. Gondolom ez arra is visszavezethető, hogy akkoriban még nem voltak divatcicák, így nem is tenyésztették őket keresztbe-kasul + a doki szerint az étkezésnek is köszönhető hogy ilyen jó formában vannak.


Anyunak volt westieje ami olyan allergiát kapott a szárnyas húsoktól (a kutyó csirkét és pulykát evett főve) hogy majd lerágta a mancsait, bőrgyulladása volt az egész testén és fekélyek a szájában.

Ebből én arra következtetek, hogy a mai tenyésztett háziállatkáink olyan messze kerültek a természetes étrendjüktől, hogy a legjobb nekik a "gyári" prémium minőségű táp.


Most az egyik cicónk (összesen 5en vannak) küzd valamilyen allergiával, minden tesztje (bőr, vér) tökéletes és 90 allergénre vizsgálták valamilyen jelenleg nem allergizáló perjére reagált csak, szóval több állatorvos sem jutott vele semmire, de a gyógytápokkal szteroid nélkül is 100%-ban megszűntek az allergiás tünetei (szemdagadás, könnyezés, viszketés, bőr-és mancsrágás) noha a kiváltó ok továbbra is ismeretlen. Persze arra kell figyelni, hogy ne egyen bele a többiek kajájába.


Én teljesen táppárti vagyok. Így tuti nem lesz egysíkú a táplálkozásuk, személyre/fajtára szabottan étkeznek és macera sincs vele.

11. d1ee79386a (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2016. febr. 26. 12:31

Szia,


A belsőség,máj sajnos nem jó nekik csak ritkán,mert olyan mintha másra állnánk át.

Ritkán kapnak mert kell a szervezetnek.

10. forrest2010 (válaszként erre: 8. - D1ee79386a)
2016. febr. 26. 09:47
:D
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - D1ee79386a)
2016. febr. 26. 08:56
A PREY etetést próbáltad már?
8. d1ee79386a (válaszként erre: 7. - Forrest2010)
2016. febr. 26. 08:33

:)

Anno én is vágtam a körmöket sőt még a csőröket is de akkor még főzötten kapták,aztán....maradt a nyersen,pedikűr nélküli változat :)

2016. febr. 26. 02:47
1x a hentesfiúk kinevettek , h minek a csirkelábat megfőzni a kutyáinknak ? azon , h előtte még pedikűrözöm a csirkelábakat végképp kiakadtak !
6. d1ee79386a (válaszként erre: 4. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 25. 23:36

Nyers etetést ami a leghivatalosabban így szól.:

Born Again Raw Feeders Nyers táplálék újjászületése.

5. d1ee79386a (válaszként erre: 3. - Vacsa)
2016. febr. 25. 23:32

Szia,

Na akkor két rosszcsontod van :)

Isten éltesse a szülinapost még jó sokáig!


A beagle ugye a feneketlen kút :)

Nagyon vegyesen kap...tehát ezt úgy értem hogy egy vacsiba van.:mellcsont,püspökfalat,csirkeláb,farhát,csirkefej.

Kb.fél kiló a vacsija.

A nagyobb már bátrabban vacsorázik :)

Neki van benne a felsoroltakon kívül lazac és amikor kapok akkor őz és szarvas na meg Ő tésztás is picit :)

2016. febr. 25. 14:26
Mit jelent a "barf."?
3. vacsa (válaszként erre: 1. - D1ee79386a)
2016. febr. 25. 10:51

Mit, mennyit eszik nálad a beagle?

Nem mintha áttérnék, csak érdekel. Nekem két beagle kutyám van, 10 és fél és 8 évesek (tegnap volt szülinap), én senior prémium táppal etetem őket, nem mernék nyers etetéssel próbálkozni. Na meg az idő és a tárolás...

2016. febr. 24. 08:21

Szia! Március elején hozom haza a kis Brit kiscicámat. Találkoztam a neten a nyers etetéssel. Nekem minden tanács jól jön,ezért követni fogom ezt a fórumot. :)

Pl.száraz tápot kell mellé adni? Vagy: egy 12 hetes cicának ,hogy porciózzam ki a fagyasztóba az adagokat,mert már készülök:)

Ezt úgy értem,hogy hány dkg kell egy etetésre? Köszi,jól jön a segítséged! :)

2016. febr. 24. 00:32

Sziasztok,


Aki fél a nyers etetéssel kapcsolatos tévhitektől és kérdése lenne amennyiben tudok szívesen segítek saját tapasztalatok által. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook