Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Háromfelszínes tömés mit takar pontosan? fórum

Háromfelszínes tömés mit takar pontosan? (tudásbázis kérdés)


8. 1abbb5d144 (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2016. márc. 10. 14:21
Nem. A gyokertomes kulon van. Annak pl rgy felszine van elvileg,mert felul furja csak ki hozza. Es azt tomni kell...egy felszinen. De ha lyukas a fogad is mellette mondjuk egy oldalan, nem felul, akkor 2.
7. Porkkala (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2016. febr. 24. 14:48

nem darabszám


Ha két fogad egy-egy oldalán van szuvasodás akkor két egyfelszínű tömést fog a doki csinálni.


A háromfelszínű tömés akkor van ha egy rágófogad két oldalán és tetején is van szuvasodás.


Viszont érdemes egy fogorvossal előre megnézetni, mert magadnak lehet nem látod pontosan hol szuvas: lehet te csak az egyik oldalon látod, közben máshol is van.

2016. febr. 24. 12:58

szerintem ez darabszám!

3 db felszínes tömés


és én a feszínest úgy értelmezem, hogy az nem a gyökértömés, hanem afehér tömés

5. kismackó2006 (válaszként erre: 4. - 8782affaa3)
2016. febr. 23. 13:22
Kupont szeretnék venni, de van 2 és 3 felszíni tömés, nem tudom, melyiket vegyem. Lehet, hogy két kupont kell vennem, mert egyik fogamnál és a mellette lévőnél is egy-egyet tömni kell (egyfelszínűnek számít?)
4. 8782affaa3 (válaszként erre: 1. - Kismackó2006)
2016. febr. 23. 13:17
Azt jelenti, hogy 1 fognak hány felszínén szükséges a fúrás és tömés. Pl egy rágó fognak több felszíne is, van lehet a rágó felszínén is szuvasodás, lehet az oldalán is, két fog közötti részen. Az a rosszabbik ha 1 fogat több helyen kell fúrni-tömni, mert akkor eléggé kiterjedt a szuvasodás, és még akkor nem tudni a gyökér felé mi a helyzet, de a doki szerintem elmondja...
3. kismackó2006 (válaszként erre: 2. - 1abbb5d144)
2016. febr. 23. 13:17
Nekem két fogam van (elöl) aminek az egyik oldalát kell újratömni, és a másiknak szintén az oldalát, akkor két felszínűről beszélünk?
2016. febr. 23. 11:16
Vegyél egy fogat. Ha lyukas a teteje, az egy felszín, mert ott kifúrja, majd betömi...
2016. febr. 23. 10:35
Háromfelszínes tömés mit takar pontosan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook