Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tud valaki olyan otthont, ahova egy 57 éves, rokkantnyugdíjas nőt felvesznek? fórum

Tud valaki olyan otthont, ahova egy 57 éves, rokkantnyugdíjas nőt felvesznek? (tudásbázis kérdés)

1 2
54. Hmkati (válaszként erre: 52. - Igazság hol vagy?)
2016. márc. 13. 09:33
Köszi a tájékoztatást!
2016. márc. 10. 17:53
Jöv.héten várnak minket a gondozói házban..igaz várólistás és gőzöm sincs,hogy fogjuk kibirni..főleg,hogy mióta szembesült a ténnyel hova kerül még annyira sem tesz semmit..tehát elkerülni sem próbálja,meg semmi...én belefáradtam ebbe az egészbe..ha esetleg tudtok olyan helyet ahol elhelyezik addig mig emide bekerül,megköszönném..
52. igazság hol vagy? (válaszként erre: 50. - Hmkati)
2016. márc. 6. 14:45
A speciális tápszerek drágábbak mint a normál ételek.Azért számoltak étkezési díjat.
51. Mezei Virág (válaszként erre: 50. - Hmkati)
2016. márc. 6. 10:42

Tajgetosz 2, mert az első az egészségügy.


Gondozásra szoruló, már nem számít...

50. Hmkati
2016. márc. 6. 10:03
Ami a díjat illeti, egy példa. Egyházi otthonba került egy magatehetetlen 56 éves hölgy, a 90 éves édesanyjával. 1 év után kitették őket az otthonból, mert az emelés után nem tudták fizetni a díjat. De felszámították a lányának az étkezést, holott semmit nem evett. Mert csak a speciális tápszert fogyasztotta. Mivel nem tudták magukat ellátni, gondozót csak rövid ideig tudták fizetni, így belehaltak az ellátatlanságba. Történt napjainkban.
49. f8db0709b8 (válaszként erre: 46. - B1dbc250b6)
2016. febr. 29. 15:58
Ebben igazad van. Köszönöm
48. f8db0709b8 (válaszként erre: 47. - B1dbc250b6)
2016. febr. 29. 15:57
Neki itt nincs lakcíme...csak itt van...ez sehol nincs bejelentve.
2016. febr. 28. 16:35

Itt Gazdagréten, vagy a Főváros más otthonában lenne hely, de több milla a beugró, tehát a te esetedben tárgytalan..

ezért nem is ajánlottam..jobb ötletem nincs.

Kórházban elhelyezésnél is komoly havi kiadás, ki tudja meddig tűrik, ha ilyen..

...aztán egy éjjel megáll a házatok előtt egy betegszállító, és leteszik a kapu elé, mert ez volt az utolsó elérhető címe..

..a sofőr pedig csikorgó kerekekkel elszáguld.

2016. febr. 28. 16:28

Légy résen, mert ez a spirál lefelé mutat, és beszippant egy lelki és anyagi romlásba..

...egy ilyen tesót elveszteni nem nagy ügy..teljesen mindegy..ráadásul a háttérben mindenkit az anyagiasság mozgat(ellened)


Ne feledd: mindenkinek egy élete van..legalább a sajátodét ne sajátmagad cseszd el...ezt mások megteszik helyetted, természetesen a saját, könnyebben élhető életük szem előtt tartásával...akár testvér, akár sógornő, akár intrikus szomszédok...mind a pálya szélén állnak, és arcukat eltakarva kiabálnak..te meg riadtan rohangálsz...vedd észre, egyedül maradtál, nincs ki átvegye a labdát..


Veled most azt a játékot játszák, mint mi szoktuk egymással gyerekkorunkban..egy papírt ragasztottunk a mit sem sejtő osztálytársunk hátára, melyre az volt írva: balek


ráadásul ezt csupa rendes, mosolygó gyerek ragasztotta a másik hátára, miközben szeretettel ölelgette.


C'est la vie(ilyen az élet)

45. f8db0709b8 (válaszként erre: 44. - Syria)
2016. febr. 28. 07:53
Meglátjuk...
44. syria (válaszként erre: 43. - F8db0709b8)
2016. febr. 27. 22:29

Aki időt nyer, életet nyer.

A tesódnak meg (idővel) kinéz egy kis lelkiismeret-furdalás.

43. f8db0709b8 (válaszként erre: 42. - Evica1973)
2016. febr. 27. 12:38
Mire bekerül a gondozói házba idő...addig kellene valami de nyilván saját zsebből nem finanszíroznám...szerdán megyek az orvosához megpróbálom beutaltatni rehabilitációra utána meglátjuk hova tudjuk elhelyezni.
2016. febr. 27. 10:48
Nem tudom írta-e valaki, de kórházak krónikus osztályait is meg lehetne keresni (bár felröppent a hír, hoGy közeljövőben megszüntetésüket tervezik, de ez még nem történt meg). Ha anyukádnak testi baja nincs, de pl. vannak Pszichiátriai osztályokon krónikus részlegek, vagy addiktológiai osztályok, akik akár fél évig vagy egy évig is befogadják a betegeket. Lehet, hogy ez nem minden pszichiátrián lehetséges, de van az országban ilyen. Persze ez is csak ideiglenes, de amig nem találsz valami hosszabb távút megteszi. Nyilván itt is kell az orvos zsebébe adni valamit, de még mindig olcsóbb, mint egy szoc. otthoni elhelyezés (ellátás TB alapú).
41. f8db0709b8 (válaszként erre: 40. - Fehérke111)
2016. febr. 27. 09:26

Teso fronton ugyanez van nálunk is...ő volt a kedvenc meg minden most meg sehol nincs...lênyeg hogy van egy felesêge neki aki papucsot csinált belőle...tegnap számonkért de nem hiszem hogy anya ügyét vele kêne megbeszélnem...az én férjem se szereti anyát de támogat mellettem van.Ugy tettek mintha akár egy ft-ot is kértem volna pedig csak azt kértem amit itt is hogy tudnak e valamit esetleg.....eltiltotta tesómat tőlem...faca felesêge van ugye?

Ebben az egêszben az a csunya hogy ahonnan anyát elhoztuk mindenki ott lakik.rokon teso gyerek ilyenek....én laktam messze ês nekem kellett segítenem..

Mióta meg elhoztuk senki fel nem hiv mi van....nehéz dolog de úgy fest megoldódik lassan..

40. fehérke111 (válaszként erre: 39. - F8db0709b8)
2016. febr. 27. 09:07

Az elhelyezésre nincs ötletem, azért nem is szóltam eddig (nálunk már tizenéve volt aktuális, nagggyon hasonló szitu, azóta sokat változtak a lehetőségek) - de azt megkérdezhetem, hogy a testvéredet miért vesztetted el?

Az én öcsém hajthatatlan volt, ő is ellenezte egyáltalán a segítségnyújtást - mondván, hogy nem törődött velünk amikor kellett volna, akkor őt sem érdekli. (Pedig kettőnk közül ő volt a "féltettebb gyermek" annyira amennyire, de még így sem tudott megbocsátani! Megbocsátani sajnos én sem, csak tisztában voltam vele, hogy ha a gyerekei nem segítenek rajta, akkor senki. :-(((


Az öcsém tőlem/tőlünk azért nem fordult el, ha azt látta, hogy túlságosan le vagyunk kötve anyám miatt (messze is lakott), akkor jött segíteni anyósoméknak amíg a férjemmel nem voltunk itthon, stb., de közvetlenül neki segíteni nem volt hajlandó.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne szomorkodj, szerintem a tesódat nem fogod emiatt elveszteni te sem...

2016. febr. 27. 05:23

Elmentünk oda ahonnan elhoztuk,megkerestük a családsegítőt és az ő tanácsára elmentünk a hajléktalan szállóra....azon belül van ilyen gondozói ház...kaptunk papírokat..kicsi várólistás de megoldjuk...

Ami szomorú,hogy anya miatt és a segíteni akarásom miatt tesómat is elveszítettem...

38. syria (válaszként erre: 37. - F8db0709b8)
2016. febr. 26. 08:19
:(
37. f8db0709b8 (válaszként erre: 36. - Ca6d69295a)
2016. febr. 24. 06:46
Mig ugymond volt élete addig elvolt tőlünk jó messze is...nem ragaszkodom közeli helyhez....viszont nem átmeneti v.nappali hely kellene hanem állandó.....de beszêltem tegnap férjemmel visszavisszük ahonnan elhoztuk és oldja meg magának...elég volt....szomorú hogy ilyen anyám van.....
2016. febr. 23. 21:43
Nincs ott a környéketeken vagy a megyében olyan szociális intézmény,ami komplex?Vannak olyan otthonok,amikben egyaránt vannak idősek,szenvedélybetegek,fogyatékosok.Ill.vannak szakosított és átmeneti,vagy nappali otthonok,ezekben is van szenvedélybetegek ellátása.Mindenképpen érdeklődj ápolást-gondozást nyújtó intézmények felől,illetve gondolom ott helyben,vagy hely közelben lenne jó,vagy mindegy?
35. f8db0709b8 (válaszként erre: 34. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 23. 15:31

Vácon találtam ilyen Irgalmas rendi valamit...oda beutaló kell.

Sajnos sok esetben sok pénzt kérnek,ami neki nincs..

Tanácstalan vagyok..

34. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 33. - F8db0709b8)
2016. febr. 23. 15:28

Valahol Baja környékén is van hasonló.

Talán evangélikus, de nem vagyok benne biztos.

Évek ezelôtti információ.

33. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 23. 15:25
Jelenleg ott tartunk hogy a Máltai szeretetszolgálat válaszolt...azt mondták a régionális illetékes felveszi velem a kapcsolatot.
32. f8db0709b8 (válaszként erre: 30. - LadyBird 2015)
2016. febr. 23. 15:24
Nézd...akkor viszem oda ahonnan jött és fél év múlva hajléktalan lesz..
31. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 27. - F8db0709b8)
2016. febr. 23. 15:22

Szenvedélybetegek otthona?

Valamelyik felekezetnek van ilyen intézménye.

30. LadyBird 2015 (válaszként erre: 29. - F8db0709b8)
2016. febr. 23. 15:20
Nézd meg azt, amit javasoltam. De ha ő nem akarja, akkor Te hiába intézed...:(
29. f8db0709b8 (válaszként erre: 28. - Ca6d69295a)
2016. febr. 23. 15:12

Család unszolására itt van szeptember óta...december óta el akarjuk távolítani,de gondoltuk a tél végét megvárjuk,ne legyünk annyira szemetek...család is megérti a problémát,egyedül tesóm az aki teljesen elzárkózik és azt kell mondjam már bánom,hogy mi is nem tettük ezt..

..de ember vagyok....nem akarom utcára tenni,bár ha nem most, fél év múlva oda jutna...ezért szeretnék valami megoldást neki,hogy azért valamennyire mégis jó helyen legyen,mert bármi jobb egy hajléktalan szállónál..viszont itt már nem tud maradni.

28. ca6d69295a (válaszként erre: 27. - F8db0709b8)
2016. febr. 23. 14:59
Én megértelek!Nem hinném,hogy köteles vagy befogadni.
27. f8db0709b8 (válaszként erre: 26. - Geranna7)
2016. febr. 23. 14:26
Mondjuk egyébként sem gondolom,hogy nálunk is azt mondanák fizessek..3 éve már lakott nálunk,akkor megvolt a háza mindene..jött telelni,mert nem tudott fát venni...3 hónap után szó nélkül visszament.Utána kapott valamennyi pénzt,hogy milliókat terheljenek a házára,ami ezáltal elúszott..ergo nekünk nem segített egy vadidegennek meg igen...arról nem beszélve hogy sosem volt anya,sosem volt ott mikor kellett volna és erre az egész környezete tanúm lesz ha oda kerül a sor.Engem 18 évesen kivágott otthonról mondván nem köteles eltartani..holott én melóztam ö meg elitta a fizetésem...azóta én önellátó vagyok,felépítettem az életem nélküle...remélem igy nagyjából érthető miért nem vagyok hajlandó tovább segíteni neki...pláne úgy hogy a kisujját sem mozdítja a saját érdekében..
26. geranna7 (válaszként erre: 22. - LadyBird 2015)
2016. febr. 23. 13:14
Ok!!! Ok!! Írtam,h nem igazán vagyok biztos a pontos szövegben. De a lényeg ,h nem kellett fizetnie! Felháborító lett volna ha ellenkező ítélet születik. Mert van különbség anya és anya között!!
25. f8db0709b8 (válaszként erre: 20. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 23. 12:41
Van...egész friss....kb 2 hete jött meg .
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook