Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Német tanár vagy jó németes? fórum

Német tanár vagy jó németes? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. okt. 27. 14:46

Segíts ha akarsz! :-)

Bilden Sie das Perfekt!


Er..... seine Freundin nach Hause.........(fahren).


Das Kind ...... ein schönes Geschenk.......(bekommen).


Wir.......die Hausaufgaben.........(machen).


Klaus.......das Buch .........(lesen).


Du.......den ganzen Tag......(arbeiten).

54. Guruljka (válaszként erre: 53. - Kolibri1983)
2016. dec. 9. 22:45

Csak úgy a tudásod alapján tanítanál? Mert a tanárképzősöknél ez nem téma.


Mi az egyetemen (germanisztika szak) a Mittelpunkt könyvekből tanulunk.

2016. dec. 9. 16:43

sziasztok, németül tudok, de még nem tanítottam. Tudnátok nekem ajánlani egy tematikus könyvet ami segít a tanításban, mi után mit érdemes megtanítani?

Köszönöm

52. Guruljka (válaszként erre: 51. - Dd213fcc3e)
2016. dec. 8. 13:19

Úgy látom, a német még csak a következő tanévben indul.


És elég drága a képzés. Viszont aki megengedheti magának, annak biztosan nagyon jó, mert jó a képzési rendszerük.


(Már érettségizett diákoknak szól, tehát vagy pluszban eltartanak még a szülők, vagy meg kell még élni is valahogy...)

2016. dec. 8. 12:24

Sziasztok!

Az Engame Akadémia német programjáról van valakinek valamilyen tapasztalata?

50. Guruljka (válaszként erre: 49. - 46f2f563a1)
2016. márc. 22. 17:46
Bravó! Ügyes vagy! :D
2016. márc. 22. 17:32
Akár hiszitek akár nem,sikerült az alap német.
48. Guruljka (válaszként erre: 47. - 14672fd2e5)
2016. márc. 11. 22:56

Sokat segít, ha német nyelvű tévéadásokat nézel. Jobb, mint a rádió, mert látod is, és tudsz következtetni a tartalomra.

Előbb-utóbb majd csak megszólalsz! :D


Megjegyezted már, csak nem jön elő.


Én nem tudom, hogy csináltam, előtte csak pár szót mutatott Anyu egy kis nyelvkönyvben. 7 éves voltam, nem nagyon érdekelt a dolog.

Kimentünk, és hetek alatt már egész mondatokat mondtam, Anyu nem győzte szótárazni, mit beszélek. Az egyik emlékem, hogy körülvesznek a gyerekek, és kérdezgetnek. Nem tudom, hogyan kezdtem el érteni, de egyszer csak értettem, mit kérdeznek, de nem tudtam válaszolni. Mutogattunk és rajzoltunk egymásnak! Utána már tudtam válaszolni is.

Az is egy emlék, hogy amikor beírattak ott iskolába, a tanítónő elképedt azon, hogy beszélni még nem tudok tökéletesen, de a tollbamondást hibátlanul írom, még ha nem értek is benne minden szót! Ez azért maradt meg, mert Anyu később is emlegette. Talán a hallásom jó a nyelvekhez? (Zeneileg csak olyan átlagos hallásom van.)


Tudod, hogy a "muszáj" is német szó? Rájössz, honnan ered? :D

47. 14672fd2e5 (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2016. márc. 10. 10:10

Nagyon irigyellek téged.Egyszerűen nem tudom megjegyezni, nemn marad a fejembe.Jó régen tanultam már"elszoktam" tőle.Te hogy csinálod?

Előbb utóbb menni fog mert muszáj .Még takaritás közbe is németet hallgatok.

2016. márc. 7. 20:46
Köszi
45. Guruljka (válaszként erre: 44. - 14672fd2e5)
2016. márc. 7. 16:58
Ha legurgattad, amit küldtem, akkor látod, hogy az első lecke, a Hallo! a köszönésekkel kezdődik. AZ utána következő anyagok is jók arra, hogy a hétköznapi szókincset elkezdd gyakorolni. Minden szót meghallgathatod és addig gyakorolhatod, míg csak szükségét érzed. Én jó kezdő anyagnak látom, főleg ha társalgásra és nem nyelvvizsgára gondolsz. Végül is az a lényeg, hogy német nyelvi környezettben tudj köszönni, rendelni vagy vásárolni, kérdezni. Utána majd lehet tovább is haladni, de az a legfontosabb, hogy elkezdd érteni a hétköznapi nyelvet.
2016. márc. 7. 16:29
Ezt is köszönöm.Nekem is vannak letöltött hanganyagaim,Relaxa meg hasonlók.CSak nem tudtam hogy van e konkrét ötleted mivel kezdjem.
2016. márc. 7. 16:23

[link]


Némi keresés után ezt az anyagot találtam. Interaktív, és ingyenes, nyilvános.


A youtube-n is kereshetsz.


DaF rövidítés, azt jelenti, Deutsch als Fremdsprache, a német mint idegen nyelv. Erre sokféle online programot is csináltak a németek.


Anfänger = kezdő, ez a szó is pontosítja a keresést.

42. Guruljka (válaszként erre: 41. - 14672fd2e5)
2016. márc. 7. 15:57

Nem vagyok tanár. Gyerekkoromban Németországban éltünk, ott a többi gyerek között valahogy elkezdtem érteni, mit mondanak. Most germanisztika szakos egyetemi hallgató vagyok, hogy a fordítási munkámhoz megfelelő végzettségem is legyen. És bizony még a nyelvben is sok újat tanulok!

Nem tudom, mivel lenne jó elkezdeni, de megnézem, hogy annak a könyvnek, amiből mi tanulunk, van-e alapfoka.

És vannak német nyelvoktató oldalak is. Keresek linket is. :D

2016. márc. 7. 15:34
Köszönöm hogy válaszoltál.Megtudnád mondani,hogy mivel érdemes kezdenem?
40. Guruljka (válaszként erre: 39. - 14672fd2e5)
2016. márc. 7. 15:24

Szerintem igen, de sok német szöveget kell hallani. Rádió, tévéadás...

Van olyan anyag, remek nyelvkönyv, amihez van CD is, de az kevés és rövid terjedelmű.

2016. márc. 7. 11:31

Bocsi hogy belekotnyeleskedek,de szerintetek otthon ,teljesen egyedül meg lehetne tanulni németül?

Társalgási szinten?

2016. márc. 6. 14:07

Egyedül a Du nem jó.


Du wirst. :D De kezded "hallani". Az jó!

Vagy a telefonos segítséget nem értetted jól. :D

2016. márc. 4. 21:41

Werden ragozása

ich werde

du wirds

er wird

wir werden

ihr werdet

sie werden


A du - ba nem vagyok biztos.

2016. márc. 2. 12:15
Ügyes! Pláne, ha önállóan oldottad meg, és nem csak lemásoltad valahonnan. De akár így, akár úgy, legalább már komolyabban foglalkozol vele. :D
2016. márc. 1. 22:47

Hetedik feladat!

Bilden sie das Futur 1


a.Ich_____morgen nach Hause_____. (kommen)

b.Mein Vater______mir einen Brief______.(schreiben)

c.Ab Montag______sie eine Diät_______.(machen)


Èn így oldottam meg:

Ich werde morgen nach Hause kommen.

Mein Vater wird mir einen Brief schreiben.

Ab Montag werden sie eine Diät machen.

2016. febr. 28. 16:52
Örülök én is, és biztatlak nagyon. :D Kicsit tedd bele magad, és sikerülhet az a vizsga.
33. 46f2f563a1 (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2016. febr. 28. 00:04
Köszi :-)
32. Guruljka (válaszként erre: 31. - 46f2f563a1)
2016. febr. 27. 20:25
No ez már mind jó lett! :D
2016. febr. 26. 20:07

Hatodik feladat: Bilden Sie Sätze.

a. ein Kind/wir/haben

megfejtés:Wir haben ein Kind.

b.Noch/einen Tee/Sie/möchten?

megfejtés:Möchten Sie noch einen Teee?

c.Ich/darf/bis 23Uhr/bleiben?

megfejtés:Darf ich bis 23Uhr bleiben?

2016. febr. 25. 16:59

Nem jó, de kapisgálod.


Idemásolok egy magyarázatot, találomra választottam.


"Was man über die Steigerung der Adjektive wissen sollte.


Adjektive können gesteigert werden. Die Grundform eines Adjektivs nennt man Positiv, die nächst höhere Stufe Komparativ und die höchste Steigerungsstufe Superlativ.


Der Komparativ vergleicht zwei Personen oder Sachen und zeigt einen Unterschied an:


Peter ist groß (1,88 m), aber Hubert ist noch größer (1,92 m).

Gestern war das Wetter schön (leicht bewölkt, 24 Grad) und heute wird es noch schöner (sonnig, 27 Grad).



Der Superlativ vergleicht mindestens drei oder mehr oder eine Gesamtheit von Personen oder Sachen und bezeichnet davon die einmalig höchste Stufe.


Ute ist klein (1,62 m). Petra ist kleiner (1,60 m) und Martina ist die kleinste (1,58 m).

Ein VW Golf ist teuer (20.000 Euro). Ein Audi A4 ist teurer (30.000 Euro) und ein Porsche Carrera GT ist am teuersten (450.000 Euro).



Die Steigerungsformen eines Adjektivs können vor dem Nomen stehen, dann spricht man von einem attributiven Gebrauch des Adjektivs:


Der Fabrikarbeiter will sich ein teures Auto kaufen.

Sein Vorgesetzter hat sich ein teureres Auto gekauft.

Der Direktor kann sich das teuerste Auto leisten.



Die Steigerungsformen können sich auf ein Verb im Satz beziehen, dann spricht man von einer adverbialen Verwendung des Adjektivs:


Europäerinnen sind sehr hübsch.

Afrikanerinnen sind noch hübscher.

Südamerikanerinnen sind am hübschesten."


Próbáld meg átjavítani. Fog ez menni, de tényleg kell vele foglalkozni. Csak kitartás!

29. 46f2f563a1 (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2016. febr. 25. 16:34

Ötödik feladat újból!

Komparativ

első példa megfejtése lieben,màsodik schöner.

Superlativ

első megfejtése interessante,második interessanten.

Remélem most jó?!

2016. febr. 25. 14:47

Nem tudom, hol akarsz vizsgázni, többféle lehet az alapfokú vizsga is én egy általános alapfokú követelményt hoztam.



[link]


Én tettem nyelvvizsgát, és emelt szintű érettségit is, a nyelvtudásom ellenére bizony kellett készülnöm rá. Most, hogy levelező tagozaton egyetemen tanulom a germanisztikát, már mindent német nyelven tanítanak, de most is vannak még nyelvtani vizsgák, amikre keményen kell tanulnom!

27. Guruljka (válaszként erre: 26. - 46f2f563a1)
2016. febr. 25. 14:16

No már látszik, hogy próbálkoztál vele.

De még nem nézted meg, mit jelent maga a feladat.


Keress rá, mik az igeidők: mi a Perfekt például? Mert van oka, hogy két helyre kell a mondatba írni, és nem ugyanazt kétszer.

Mi a Komparativ, mi a Superlativ?


A szavakat nagyjából eltalálod, de nem ragozod egyáltalán. Ezt egy német vagy osztrák megérti, és elnézően elfogadja, de írásban is, vizsgán is előjön.

2016. febr. 24. 21:19

Ime az ötődik feladat !

Komparation der Adjektive!


a.Komparativ

Ich esse gern Kartoffeln,aber noch_____esse ich Spaghetti.(gern)

Èn gerne írtam,jó?

Ihre Schwester ist ______ als sie.(schön)

schöne írtam be,jó?

b.Superlativ

Wir haben die_______Schülerzeitung.(interessant)

Interessanten írtam,jó?

Unsere Klasse gewinnt die_______ Klassenmeisterschaften.

Interesanten írtam be,jó?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook