Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan küzdjek le egy nehéz időszakot? Hogyan lehet továbblépni? fórum

Hogyan küzdjek le egy nehéz időszakot? Hogyan lehet továbblépni? (beszélgetős fórum)


2016. febr. 23. 16:38
Ajánlom még figyelmedve a Varázslat c. könyvet. Rövid, egyszerű kis feladatokkal könnyen elérheted, hogy jobban érezd magad és bizakodóbb legyél.
2016. febr. 21. 17:13

Kedves hozzászólok! Nagyon köszönöm a sok-sok jó tanácsot amit kaptam!!! Lassan, de biztosan haladok, azon leszek hogy erőre kapjak és elhiggyem, Én is lehetek értékes ember még.

Hiszem, hogy az életem fordulhat még jóra!! Csak össze kell szednem magam!!

Rajtam múlik! De jó érzés hogy vannak olyan remek emberek mint Ti is, kedves hozzászólok!!! Hálás köszönet!!

17. ina87
2016. febr. 21. 15:16
probàlj nem össze törni problèmàk mindèg lesznek az èletben.a pasit felejcsd el ès ha mododban àll keres egy màsik àllàs hisz sok rossz utàn jön a jo
2016. febr. 21. 12:52

A megkeményítés meg a célkitűzés szerintem nem működik akkor, mikor pont elveszített több fontos dolgot az ember és nincs lelkiereje...

Inkább sirasd el, gyászold meg a veszteségeidet. Aztán lassan fordítsd át magad pozitív irányba apró dolgokkal: csinálj olyasmiket, amiket élvezel. Biztos van valami hobbid, ami örömet okoz. Keress társaságot, beszéld meg a problémáidat a szeretteiddel, ha úgy érzed, hogy az segít. Vagy zárkózz be kicsit, ha az jobb.

Az apró, hétköznapi örömökre koncentrálj, amit könnyen megadhatsz magadnak. Attól jobb állapotba kerülsz és könnyebb lesz erőt gyűjteni a továbbiakhoz.

15. 74eb6f8385 (válaszként erre: 1. - Dorr2016)
2016. febr. 21. 11:12

Keményítsd meg magad egy kicsit! Az életben jöhetnek nehezebb problémák is.

Nem azt mondom, hogy érzéketlen legyél, de meg kell tanulnod önmagadért kiállni. Másra ne nagyon számíts!

Egy más területen tűzz ki most valami könnyen elérhető célt, ami örömet fog okozni (sport, tanulás), aztán térj vissza erre a két dologra. Magabiztosabban fogsz dönteni.


A depressziót meg felejtsd el! Szerintem az nem betegség, csak az önmagukkal, az életükkel nem tudnak mit kezdeni. Nincs céljuk, feladatuk.

14. szandra8676 (válaszként erre: 1. - Dorr2016)
2016. febr. 21. 11:01

Sajnos nekem is korán meg kellett tanulnom, hogy bizony vannak az életben jó nagy gödrök.

DE tudnod kell, hogy fel fogsz állni és minden jobb lesz mint most. Ebben kell bíznod és ahogy tudnod tenni a dolgod. Ha már dolgozol, szuper. Van hova felkelni és kihez szólni.

Depressziós hangulatban időszakban nekem segít:

-szórakoztató könyv

-sötétben egymagamban séta

-takarítás

-egy számomra kedves emberrel beszélgetés

-egy kedvenc sorozatból rész (Szívek szállodája, Modern család-de csak jó szinkronnal, mert vannak brutál gagyik is, Jó barátok)

-vásárlás

-szépítgetés

-lomtalanítás


Sok sikert!

13. 94bbbd484c (válaszként erre: 1. - Dorr2016)
2016. febr. 20. 21:16

Tarts ki! :)

A hullámvölgy után, csak jó jöhet már. :)

2016. febr. 20. 18:56
Engem a sport mindig átsegít, csoportos edzéseken jó zene és társaság. Az esték nagyon nehezek, de valahogy túl kell élni.
11. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 1. - Dorr2016)
2016. febr. 20. 18:28
Ki kell tűzni egy célt és hogy mikorra akarod elérni. Aztán hajrá! Nekem mindig meghozta a várt eredményt. A pasi gondok is meg fognak oldódni ha a többi megoldódik.
10. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 8. - Dorr2016)
2016. febr. 20. 18:21
Sport, kultúra, szórakozás, tanulás?
9. 4b6a2525df (válaszként erre: 8. - Dorr2016)
2016. febr. 20. 17:40

Pedig meg kellene "erőszakolni" magad és más lányokkal fel kellene venni a kapcsolatot.


Nem tudom mi a munkád, de ha olyan, akkor keress fejvadászokat, járj állás interjukra.


Mindenképpen mozdulj ki Ha máshova nem, hát menj sportolni

2016. febr. 20. 17:16
Elment a kedvem attól is.. sajnos.
7. túrógombócka (válaszként erre: 6. - Dorr2016)
2016. febr. 20. 17:16
nincsenek más lányok, akikkel barátkozhatnál? esetleg olyanok, akikkel régóta nem beszéltél?
2016. febr. 20. 17:13

Nagyon nehéz ismeretség nélkül munkahelyet találni, hiszen minden félti a sajátját, amit meg is értek..

A barátnőm a saját magánéletével foglalkozik, hetek óta rám se hederít.. de persze ezt is meg kell értenem.. :/

Egyébként köszönöm a kedves hozzászólásokat!

5. túrógombócka (válaszként erre: 1. - Dorr2016)
2016. febr. 20. 17:11
szervezz programokat a barátnőiddel, beszélgessetek, stb. próbálj új munkahelyet keresni.
2016. febr. 20. 17:09

Válts munkahelyet.

A pasit meg felejtsd el a depresszióval együtt!Jön a tavasz,frissítsd fel magad!Új frizura,új ruhák és legyél vidám!

Fiatal vagy még!

Élj!

3. lusza (válaszként erre: 1. - Dorr2016)
2016. febr. 20. 17:09
Sírd ki magad, aztán gondold át, mit szeretnél, mit tehetnél, hogy jobb legyen, és építs terveket, célokat. Akkor előtted lesz, hogy jobb lesz, teszel érte, és nincs itt a világvége. Mindenkinek jönnek nehezebb időszakok az életében, el lehet merülni az önsajnálatban vagy depresszióban, de mennyivel jobb, ha előre lépsz, és esélyt adsz, hogy jó dolgok történjenek, teszel érte. :)
2. kisj
2016. febr. 20. 17:08

Csak rajtad múlik.

Eddig tanultál és küzdöttél, hát folytasd ezt tovább.

Lehet, hogy ez az első pofon az élettől, de biztosan nem az utolsó.

Mindenki átesik ilyesmin. (elég sokszor élete folyamán)

Ötleteim nincsenek,mert nem is ismerlek.

2016. febr. 20. 17:04

25 éves nő vagyok. Nehéz időszakon vagyok túl, sorozatosan jönnek/jöttek a problémák.

5 éves párkapcsolatomnak vége lett, a munkaköröm megváltozott, mert egy "jó" tevőm elintézte, hogy lejjebb fokozzanak, holott magamnak köszönhetően értem el munkahelyemen azt amit.. megtanultam érte és keményen dolgoztam. Szeretnék munkahelyet váltani, mert szükség van a pénzre is hiszen a családomat is támogatnom kell anyagilag.

Egyébként is érzékeny lélek vagyok, de nagyon megvisel mindegyik elvesztése. Nem tudom, hogyan tovább... teljesen összetörtem...

Félek depressziós leszek..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook