Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aloevera házi praktikákat tudnátok javasolni? fórum

Aloevera házi praktikákat tudnátok javasolni? (tudásbázis kérdés)


2016. febr. 21. 22:37

Egy komoly égési sérülésnél ketté vágott levelet használtunk borogatásként, nagyon hatásos volt.


13 éves kutyánknak, hasi tályogja volt, amely kifakadt.

A sebét rendszeresen tisztítani kellett, és utána Aloe levél nedvét préseltem cseppenként a sebbe, majd a környékét kettévágott levéllel dörzsöltem át.

Nagyon jól tűrte, mert nem csíp, hűsít, és mégis fertőtlenít. Mikor látta viszem a megkészített dolgokat egy tálcán, már olyan örömmel hanyatt feküdt, és várta a kezelést.

2016. febr. 21. 22:25

Otthoni sérülésekre sebekre nagyon jó, a kettévágott levél.

Mi már használtuk, égési, műtéti sebre.

A húsos levelet kettévágva, a tüskés szélét levágni, és kötszerrel a sebre rögzíteni.

Belsőleg, is alkalmaztunk ívókúrát, erre a célra a nagyon vastag húsos levél alkalmas. meghámozva, apróra vágni, és limonádéval hígítva meginni.

Nem kellemes, talán még undorító is mikor nyeli az ember, viszont érdemes 10 napig fogyasztani, mert nagyon jó adalékmentes immunerősítő.

6. klarika5 (válaszként erre: 4. - Julianusyze)
2016. febr. 21. 20:06
Kaptam egy cserép növényt, annak a leveleit próbáltam kisebb háztartási sérülésre ráügyeskedni.A first és a gél jó, de pl a növényből főzött teát, pépesített formáját belsőleg nem merném kipróbálni.Kíváncsi vagyok, ír-e valaki személyes tapasztalatokat.
2016. febr. 21. 15:59
állítólag szemre is jó, ránckrémhelyettesítő:)
4. julianusyze (válaszként erre: 3. - Klarika5)
2016. febr. 20. 16:46
Bocs de épp azért írtam hogy házi praktikák,mert saját tapasztalatok érdekelnének,hogy lehet magát a növényt itthon feldolgozni
2016. febr. 20. 16:41

Ha beírod a gugliba, hogy aloe vera növény használhatósága, akkor sok tanácsot olvashatsz a teától a borotválkozás utáni hűsítésig.

Nekem a gél van itthon, és a kicsik a kisebb sérülésekkor már maguk igénylik a "mindent gyógyító" krémet:)

2016. febr. 20. 16:00
Elég sok és dús aloeveráim vannak,de azonkívül,hogy rákenem amire akarom,mire és hogy tudnám még felhasználni?
2016. febr. 20. 15:59
Aloevera házi praktikákat tudnátok javasolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook