Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisfiam agresszív az oviban. Hova vigyem? fórum

A kisfiam agresszív az oviban. Hova vigyem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
93. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2016. febr. 20. 12:54
Több figyelmet kell rá fordítani, meghallgatni, együtt érezni vele. Ezek oldják a benne lévő frusztráltságot. A helyváltoztatás nem sokat fog érni, mert nagyon sok helyen erőszakot fog tapasztalni.
92. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2016. febr. 20. 12:52

Minden erőszakos megnyilvánulás a szeretet hiányára utal. Ezek a kisgyerekek olyanok mint egy nagy "adó-vevő", mindent érzékelnek a környezetükből. A környezetből nem árad elég figyelem és szeretet, amit a gyerek így reagál le. Általában azért "rosszalkodnak" hogy figyeljenek rá. Ez egy "segélykiáltás". Itt a legnagyobb felelőssége a nagyoknak van, a szülőknek, a nevelőknek, stb... A gyerek még túl pici hogy megvédje magát az ilyen hatásoktól. Ha elszenvedi, akkor valamilyen módon le is fogja vezetni, mert őszinte.


A gyereked nagyon sok erőszakosságot tapasztal(t) a környezetében. Ez a valódi probléma.

2016. febr. 20. 11:10
egy szülő vagy egy gyerek ssem tolerálja, ha megüti a másik kölyök
90. anya4005 (válaszként erre: 89. - Csipkerózsika)
2016. febr. 20. 09:57

Oké,azért nem kezdek el harcolászni a gyerekkel,de én igenis kiemelem a játékból,leültetem,hagyom,hogy lenyugodjon,és elregélem a tanmesét. Különben a büdös életben nem szocializálódik,nem tanulja meg,mit lehet és mit nem,mi a jó és a rossz.

Szerintem nem kell ezzel várni 6 éves koráig,hiszen az iskolában,ha elkönyvelik,mint "rossz" gyerek,mert egyszerűen sosem tanulta meg,hogyan viselkedjen,akkor ott aztán évekig szenvedhet gyerek is,szülő is és tanár is,vagy jön az iskolaváltás,ami ugyanúgy nem tesz jót egy kicsinek,és a szülők többsége természetesen nem érti,miért rossz az ő gyereke,miért pikkel rá a tanár???

Még az éppen,hogy totyogni kezdő gyerekemet sem hagytam,hogy más gyereket csapkodjon,akkor sem,ha tudom,csak érdeklődésből tette...az a másik gyerek vajon mit érez,ha a játszón egy 1 éves csapkodja??? Hagynia kéne,és mosolyogni,milyen édes?! (Ahogy a legtöbb büszke anyuka teszi?)

89. Csipkerózsika (válaszként erre: 88. - Anya4005)
2016. febr. 20. 09:48

Így van.

Azt én sem értem, mért kell engedni a vadulást. Pl. láttam sokszor, hogy egy kisgyerek többször megütötte vagy megrúgta az anyját vagy tesóját. Persze nem gonoszságból, hanem játékból. És akkor 3x, 4x is csak mondták, mondták neki, hogy ne csinálja, mert ez nem szép, meg fáj a másiknak, blablabla. Persze még utána is csinálta, mert még nem értette meg, mit jelent ez.

Mikor én játszottam keresztgyerekeimmel, akkor a második szólás után egyszerűen visszaadtam nekik - persze gyengébben - és láttam, hogy akkor értik meg, hogy miért nem szabad a másikkal csinálni, meg hogy mindent azért nekik sem szabad, bárhogy szeretve vannak...

88. anya4005 (válaszként erre: 85. - Jozsi.38)
2016. febr. 20. 08:53

Nem felnőtt,de azt azért el tudja mondani,hogy odacsapott,mert Pistike elvette az autót,vagy mert csúfolták...

Agyhugyfact kapok az olyan szülőktől,akik a játszón a gyerekükkel kedvesen csevegnek,miután az jól arcon csapott egy másikat gyereknek (aki teszem azt még sír is),és semmi következmény nincs,csak megsimizik a buksiját és mehetnek tovább játszani,vagy éppen verni a többieket.

Persze,az én fiaim is csapkodtak már,olyankor kiültetem őket magam mellé,és elmagyarázom,hogy nem csinálunk ilyet,és ha nem tanul meg szépen játszani a többiekkel,akkor nem megyünk játszóra!

Miért nem lehet idejében elkezdeni a gyereknek megtanítani a helyes viselkedést??? Aztán jön az,hogy az oviban rúg,harap,csíp...(nem feltétlenül a fórumindító gyerekére gondolok).

87. anya4005 (válaszként erre: 86. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 20. 08:45

Valamikor azért csak el kéne kezdeni elmagyarázni...

A kicsim 4 éves,és pontosan tudja,hogy nem bántunk másokat,igaz,ő egy elég nyugodt természet.

A nagyom 5,5 éves,és ha rákérdezek,hogy ezt most miért?, az esetek túlnyomó részében válaszolni is tud rá,kivéve,ha nem akar!

86. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 84. - Anya4005)
2016. febr. 20. 07:54

Nem tud elvonatkoztatni nem tudja a helyzetet felmerni, sem egy adott tett következményét.

Nem alakult ki a "jó" és a "rossz" ismerete.

85. jozsi.38 (válaszként erre: 82. - Anya4005)
2016. febr. 20. 06:32
ez hülyeség, ne is haragudj. A 4 éves nem felnőtt, nekem anno a gyerekpszichológus mondta, hogy ebben a korban még nem tudja meg mondani a választ arra, hogy miért, egyszerűen nem tart ott a képességeivel egy ekkora gyerek, és be kellett látnom, hogy igaza van. Oda csaphat dühből, vagy mert másképp nem tudja kifejezni magát.
84. anya4005 (válaszként erre: 83. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 19. 23:30
Az lehet,viszont azt tudja,hogy másokat bántani nem szabad! Főleg,hogy egy óvodában nem ő az egyetlen gyerek,hiszen így még akkor is lát ilyet,ha nem is vesz benne részt,és látja utána a büntetést is.
83. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 82. - Anya4005)
2016. febr. 19. 23:07
A 4 éves még mesevilágban el. Nem tudja pontosan szétválasztani a mesét a valóságtól.
82. anya4005 (válaszként erre: 68. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 22:35
Szerintem pontosan tudja,hogy miért történt,csak nem akarja elmondani! Azt írod,nem egy instabil személyiség,így kizártnak tartom,hogy "csak úgy" ilyet csináljon. Egy ekkora gyerek egy közösségben mér tudja,hogy nem játék másokat fejbe csapni!
81. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 22:24
Nem olvastam az osszes hsz-t, de egy probat megerne elvinni gyerekpszihologushoz is. Soginomeknl valas volt (az mas teszta) es amiatt valtozott meg a viselkedese. Nalunk 3 eves a "nagy" es 2 hos a kicsi, nala is vannak hullamokban ilyen-olyan megnyilvanulasok, de parszor csinalja, aztan abbamarad. Elbeszelgetunk vele, megerti. A tesoval viszont tuti nem szabad kettesben hagyni es hiaba szereti, resen kell lenni, nehogy...
80. orsibigyu (válaszként erre: 67. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 22:17
A csufolodas addig vicces a csufolodonak amig a masik torodik vele. Arra tanitom a fiukat, hogy " had mondja, neked sehol sem faj". Vagy pl. a kicsi mondja a nagynak, hogy " te kisebb vagy mint en". A nagy jon sirva hozzam: " Ki szuletett eloszor- te- akarmit mond az ocsed ez mindorokke igy marad, te vagy a nagyobb. Mondd neki, hogy jo, jo, mert azon ugysem valtoztat, hogy te vagy a nagyobb."
79. orsibigyu (válaszként erre: 77. - Anya4005)
2016. febr. 19. 22:07

Nekem is ez az erzesem. Meg az elso fiamnal en is ilyen voltam, de mikor 2nap mulva megtudtam, hogy ugyanaz a szulo akitol en kertem bocsanatot mar egy hete kerul mert annyira szegyeli, hogy az o fia meg az enyemet...

Szerintem egy teves kep el a gyerekekrol az emberekben. Ok se nem kisangyalok, akiket masok rontanak el, se nem kisordogok. Az onuralmat tanulni kell és a legjobban az ember a hibaibol tanul. Bizni kell a gyerekben, hogy igazat mond és soha tobbe....

78. Érdekes73 (válaszként erre: 71. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 22:01
Ez még nem a világ vége.Azt hittem vmi igazán borzasztót csinált. Vannak gyerekek akik szeretnek verekedni minden ok nélkül ( 1000 éve meg 100 éve is verekedtek a gyerekek )csak találjon hozzá olyan partnert akit ez nem nem zavar . A lényeg ne a lányokat meg a kisebbeket nyüstölje.
77. anya4005 (válaszként erre: 71. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 21:35

Azért érdekes: a legtöbb oviban előfordul,hogy a gyerekek bántják egymást,de olyat még sosem hallottam,hogy egy mindenfelől kivizsgált gyereket az anyja egy ütésért újra a pszichomókushoz vinne...



Az én gyerekem fején is csattant már baromi nagy fa építőkocka,vagy lett monoklija (épp az ünnepség előtt),mert nekilökték valaminek. De én sem a másik gyereket nem küldtem volna dokihoz,sem a sajátommal nem mennék,pedig ismerem,tudom,hogy ő is tud balhét generálni,és azt is tudom,hogy néha a másik jár rosszabbul. Igaz,nálunk alap,hogy nem üt meg lányokat vagy kisebbeket (kivéve az öccsét,viszont őt csak ő ütheti)!

Egy hajhúzás,harapás vagy karmolás nem a világ vége,ennél nagyobb trauma is fogja még érni a csoporttársait,szóval,talán kicsit lejjebb kéne tenned a lécet,és nem a tankönyvi gyereket keresni a fiadban. Mert olyan érzésem van,hogy sokkal nagyobbnak látod a problémát,mint amekkora!

76. Bözsi néni (válaszként erre: 63. - L.luiselotte)
2016. febr. 19. 21:19

Még jó, hogy le nem fejeztetnéd! Nagyon túlzásba estél, egy 4 éves kisgyerekről van szó!


Úgy látom, nem ő az agresszív itt.

75. Bözsi néni (válaszként erre: 70. - Csikil4ny)
2016. febr. 19. 21:17
Bocsánat, ezt nem neked, hanem a főrumindítónak szántam.
74. Bözsi néni (válaszként erre: 70. - Csikil4ny)
2016. febr. 19. 21:16
Ne haragudj már, de a csúfolódó gyerek nem rossz? Csak aki nem tűri?
73. Bözsi néni (válaszként erre: 72. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 21:14

Ne haragudj, de én éppen azt nem látom, hogy rád számíthat/ott.


Mert te is rögtön rámondod, hogy "agresszív". Pedig az ilyen kicsi gyerekek nem agresszívak, hanem nem tudják megoldani valamilyen problémájukat.


És ebben úgy látszik, hogy sem az óvónők sem te nem segítetek neki, mert neked fogalmad sincs, hogy mi történik az oviban vele.


Elfogadtad azt, hogy a kislányok piszkálják, aztán mégis a fiadbe beszéled bele, hogy ő rossz. Ugyanis 4 évesen nem tud elvonatkoztatni, hogy a viselkedése rossz, nem ő.


És lehet, hogy a viselkedése sem rossz. Ha például folyamatosan szekálják, de senki nem szól a piszkálódókra, csúfolódókra (mert mondjuk az aranyos mosolygós kis óvónéni kiskedvencei), ő meg tűr, tűr sokáig és várja, hogy valaki segítsen.


De senki sem segít neki, ezért betelik a pohár, és odacsap. Teljesen érthetően és jogosan!


Ne agresszívozd már le a saját gyerekedet,hanem segíts neki!

72. mandulacska2 (válaszként erre: 70. - Csikil4ny)
2016. febr. 19. 21:06
Mi mindig hangsúlyozzuk, hogy ő nem rossz gyerek, hanem a viselkedés az, ami rossz. Meg hogy mi akkor is szeretjük, ha ő rosszat csinált. Csak a viselkedést nem. És ezt ő már sokszor fegyverként használja. Hogy ő biztos rossz , hülye, sőt, még egyszer azt is mondta, hogy én biztos nem szeretem. Pedig aztán rám mindig számíthatott eddig is.
71. mandulacska2 (válaszként erre: 69. - Érdekes73)
2016. febr. 19. 21:04
Megütötte egy kislány fejét. De nagyon durván. Ez egyszeri eset. Korábban csípés, hajhúzás, harapás, lökdösődés, hajhúzás volt. Utána volt egy nagyon hosszú szünet. Kérdeztem az óvónőt, hogy vigyem e el pszichológushoz, azt mondta, ne, mert mostanában ez nem volt rá jellemző.
70. csikil4ny (válaszként erre: 67. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 21:01

Inkább "a csúfolódás csúnya dolog", a "ha a barátom vagy..." zsarolás. Magunkon észre sem vesszük a hibáinkat, de a gyerekek tükröt állítanak nekünk. Hű, de mérges voltam először amikor rájöttem, hogy én nagyban ugyanazt csinálom, mint ő kicsiben, időnként most is rajta kapom magam.


Miért gondolhatja azt, hogy ő rossz gyerek?


Az nem jó, ha ki tudja kényszeríteni a figyelmet, akár ez az agresszivitásnak is lehet az oka: jobban figyeltek rá, ha agresszív.

69. Érdekes73 (válaszként erre: 68. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 20:58
Mit csinált ?
68. mandulacska2 (válaszként erre: 64. - Jozsi.38)
2016. febr. 19. 20:50
Szerintem többnyire csak a végkifejletet látják. Tapasztalt, tényleg nagyon aranyos, kedves, megértő óvónők. A tegnapi eset viszont hirtelen volt . És ok nélküli. Kisfiam se tudja megmagyarázni. Azt mondta, ő csak játszott. De hát ez nem játék.
67. mandulacska2 (válaszként erre: 66. - Csikil4ny)
2016. febr. 19. 20:49

Igen, ebben nagyon igazad van. Gondoltam már rá, hogy beviszünk valamit az oviba, amit ő választ, és ha úgy érzi, hogy feszült, akkor szorítsa magához.


Az a baj, hogy sokszor már ő is mondogatja, hogy mert én vagyok a legrosszabb gyerek a világon. Stb. Mondjuk ezt amolyan játszmaként is szokta csinálni, amikor rászólunk. És ilyenkor "zsarol", hogy nekünk ő biztos rossz gyerek. És ha nem figyelek rá, akkor kikényszeríti a figyelmet. Megpróbálom majd megtanítani pár ilyenre. Mondtam pl. neki, ha csúfolják, akkor mondja azt, "ha te a barátom vagy, akkor ne csúfolj". Vagy hogy keressen mást helyette. Már párat kipróbált ezek közül, legalábbis mondta, hogy használta ezt, amikor egy barátja cukkolta. Megpróbálom ezt a feszültségoldó tárgyat.

2016. febr. 19. 20:43

Valamilyen oka van az adott viselkedésnek, azt kellene kideríteni, hogy mi történik az agresszió előtt. Lehet, hogy bizonyos helyzeteket nem tud kezelni, vagy a negatív érzelmeit inkább elfojtja, mint kiélje. Amikor a kislányom egyszer hozzám ütött megtanítottam, hogy valami puhát püföljön, amikor nagyon dühös. Azóta sem fordult elő egyszer sem, hogy valakihez hozzáüssön.


Semmiképp nem az a megoldás, hogy "nem szabad így viselkedned, rossz vagy ha ezt teszed", sőt az se jó, ha azzal példálózunk, hogy a másiknak mennyire fáj amit ő csinál vele, 4 évesen még az érzelmeit élné - ha tudná - s inkább rossznak, elfogadhatatlannak érzi magát az ilyen jellegű tanításoktól. Magára a cselekedetre mondjuk, hogy az rossz, de a gyereket ettől még abban a helyzetben is biztosítjuk a szeretetünkről.

65. 408020f45e (válaszként erre: 4. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 20:14

Abból, amit leírtál, nekem az jött le, hogy a kisfiad talán nehezen viseli az "értelmetlen ostobaságot" Tehát, ahogy írtad, okos, értelmes, önálló és talán azt gondolja, mindenki az vagy annak kellene lennie és nem tudja másnál tolerálni azt, ha az nem az.

Szerintem azt kellene benne erősíteni, hogy nem mindenki egyforma, nem mindenki gondolkodik úgy, ahogy ő és ezt el kell fogadni. Meg kell értenie, hogy mások, mások. Ezzel együtt nem mindig az ő akaratának kell érvényesülnie, tehát toleránsabb viselkedésre kellene átállnia.

Talán ebben a Nevelési tanácsadó tudna segíteni.

64. jozsi.38 (válaszként erre: 63. - L.luiselotte)
2016. febr. 19. 19:49
4 éves gyerekről van szó, azért ne essünk túlzásba :) Egyébként van egy olyan gyanúm, hogy az óvónők sincsenek túlzottan a helyzet magaslatán, illetve ők már csak a végkifejletet látják
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook