Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisfiam agresszív az oviban. Hova vigyem? fórum

A kisfiam agresszív az oviban. Hova vigyem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
123. Érdekes73 (válaszként erre: 97. - Mandulacska2)
2016. febr. 23. 23:16
Na ez már tényleg elgondolkodtató hogy miért is csinálta...
122. csikil4ny (válaszként erre: 115. - Bözsi néni)
2016. febr. 22. 18:41
Apuka elismert személy a városban, esélytelen lenne a dolog, meg a törvény szerint sem meríti ki a fizikai bántalmazás fogalmát: nincsenek a gyereken külsérelmi nyomok.
121. Jucci86 (válaszként erre: 120. - Mandulacska2)
2016. febr. 21. 16:20
Nálunk is így van.Csak nyáron Július közepén bezár a bazár es szeptemberig meg kell oldani a gyereknek a felügyeletet.Egy faluba jár oviba a fiam.Ovónénik igen kényelmesek, mi meg legyünk "rugalmasak ".
120. mandulacska2 (válaszként erre: 117. - Bözsi néni)
2016. febr. 21. 16:12
Nálunk most úgy van a menetrend, hogy 6-7-ig van ügyelet ügyeletes óvónővel, nem dadával. Utána jön az óvónő. Délelőtt először 1 óvónő van +1 dada, 10 körül jön a másik óvónő. Alvásig 2 óvónő+1 dada van. Délután 1 dada +1 óvónő fél 5-ig. Ügyelet fél 5-5-ig van. Nyáron van ügyelet. Mi egy óvoda egységben vagyunk, 3 óvoda tartozik egybe. A nyári ügyelet úgy van megoldva, hogy mindig csak egy óvoda egység szünetel,addig a másik kettő van nyitva ügyeletbe. Összevont csoport. így a dolgozó anyáknak mindig van hova tenniük a gyereküket.
119. LadyBird 2015 (válaszként erre: 118. - L.luiselotte)
2016. febr. 21. 11:50
Néha csak pislogok, hogy miket írtok az oviról:( Nálunk fél 8-ig összevont csoport van 1 óvónővel, utána mindenki a sajátjával. délután 5-ig van ovi,óvónővel, utána már csak a dadus van ott, ha valaki késve megy a gyerekért.
118. l.luiselotte (válaszként erre: 117. - Bözsi néni)
2016. febr. 21. 10:56
Elvileg 6-tól van/volt nyitva az ovi. Én a fiam kiskorában sokat utaztam vidékre, és amjikor fél 7 körül elvittem, sokszor nem volt nyitva, igy a szüleimhez kellett vinnia a gyereket, hogy valamikor ,ha az óvónők is felébredtek- anyukám vagy apukám vigye el az oviba.
117. Bözsi néni (válaszként erre: 114. - L.luiselotte)
2016. febr. 21. 10:52

Ahogy a kisgyerekes kolléganőktől hallom, ma is így van.


Én azzal is küzdöttem anno, hogy mindig rohannom kellett a gyerekért, meg elkéretőzni (9-17-ig szólt a m.idő), mert az oviban már húzták a szájukat negyed ötkor is, fél ötkor meg már az óvónő sem volt ott, a takarítónővel volt a gyerek. Télen sokszor teljesen beöltöztetve izzadt ott.


Pedig elvileg 6-ig volt nyitva az ovi! Úgy látszik, csak én dolgoztam ilyen későig. Igaz, reggel fél 9-re vittem.

116. Bözsi néni (válaszként erre: 115. - Bözsi néni)
2016. febr. 21. 10:43
Bocsánat, az előzőt csikil4ny 113-as hsz-ára írtam volna.
115. Bözsi néni (válaszként erre: 114. - L.luiselotte)
2016. febr. 21. 10:40
Szegény gyerek. Nem kellene ezt jelezniük a gyermekvédelmiseknek?
2016. febr. 21. 10:35
az óvónők sincsenek mindig a helyzet magaslatán,. Nálunk pld könyörögtek, hogy nyári szünetbe ne vigyék a dolgozó anyák a gyereket az óvódába, minden plusz feladattól, munkától kihivástól parázn ak, csak a kényelmüket és a minél kevesebb munkavégzést nézik. Gondolom, ez 20 év után sem változott ( ahogy bele beleolvasok a fórumokba )
113. csikil4ny (válaszként erre: 112. - Bözsi néni)
2016. febr. 21. 09:52
Igen, s vannak helyzetek amit nem tudnak jól kezelni. A kislányom csoportjában is van egy fiúcska, aki agresszív. (Most vonatkoztassunk el a fórumtól.) A gyereket otthon veréssel is büntetik, a napköziben persze valahogyan levezeti ezt a feszültséget. Vegyes csoport, így a kicsik bánják az egészet. Az óvónő megpróbált beszélni a szülőkkel, újabb verés lett az eredménye...
112. Bözsi néni (válaszként erre: 111. - IzaHold)
2016. febr. 20. 21:19
Igen, ugyanezeket tapasztaltam én is. Meg azt is, hogy az óvónőknek általában vannak kis kedvenceik, nekik mindent szabad, és sokszor a kis kedvencecskék "áldozatai"-t állítják be rossz gyerekként, ha az nem tűri el mindent tőlük.
111. IzaHold (válaszként erre: 105. - Bözsi néni)
2016. febr. 20. 20:17
Hát bizony, nem úgy mondanak el dolgokat, és az sem biztos, hogy mindent látnak...vagy figyelnek...volt szerencsém nagyon sokszor, sokáig nézni, ahogyan a játszótéren "vigyáznak" a gyerekekre..., hát megálltak egymás mellett, egymás mellé fordulva beszélgettek. Ha volt valami gond, szaladt a kisgyerek, és elmondta, hogy mi baja, és hogy az hogyan, miként alakult, azt valószínűleg az ő elmondásából ítélték meg, ugyanis még csak arra sem voltak fordulva...
110. Bözsi néni (válaszként erre: 108. - Mandulacska2)
2016. febr. 20. 19:37

Azért egy szakember hidd el, olyasmit is meglát, amit mi nem. Még ha ketten vannak, akkor is.


És nyilván voltak kérdések, illetve szerepjátékok (bábukkal v. játékokkal), ilyesmi, nem tudom pontosan, amivel fel tudják mérni, hogy milyen a gyerek.

109. Bözsi néni (válaszként erre: 108. - Mandulacska2)
2016. febr. 20. 19:35

És csak az oviban. Érdekes.


Szerintem vidd el gyermekpszichológus/pszichiáterhez (nem tudom, melyikhez kellene), ő talán tud segíteni. És esetleg egy óvodaváltás is jót tenne neki. Volt már rá példa más gyereknél is.

108. mandulacska2 (válaszként erre: 105. - Bözsi néni)
2016. febr. 20. 18:45
Igen. Viszont ott két személyes helyzet van. Vele egy személyben tudott szépen játszani. Tehát nem látja , hogy milyen közösségben. Nem jól fogalmaztam akkor. Agresszív dolgokat csinál. Engem is ez zavar, miért van az, hogy hirtelen csinál ilyeneket. Pláne ennyire durva dolgot.
107. mandulacska2 (válaszként erre: 106. - Bözsi néni)
2016. febr. 20. 18:41
Nem. Fixen ugyanazok az óvónénik. Ezért kezdtük minicsoportban, hogy 4 évig végig ugyanazok a társak, óvónők legyenek velük, mivel évvesztes.
106. Bözsi néni (válaszként erre: 95. - Mandulacska2)
2016. febr. 20. 17:47
Azt írtad, tavaly tavasszal kezdődtek a problémák. Nem tortént akkor valami az oviban? Új óvónő eetleg? Vagy valami más változás?
105. Bözsi néni (válaszként erre: 95. - Mandulacska2)
2016. febr. 20. 17:42

Oké, te ismered a saját gyerekedet, ha szerinted is agresszív...


De azt azért nem találod furcsának, hogy (ha jól emlékszem ezt írtad korábban) sehol máshol nem ilyen, csak a oviban? És ott sem állandóan, hanem 1,5 hónapos vagy még több szünettel?


Az agresszív személyre - főleg az ilyen kicsire - nem az jellemző, hogy hosszabb ideig tudna uralkodni magán, ahogyan az sem, hogy otthon meg pl. játszótéren nem agresszív, csak az oviban.


Szóval lehet ott valami a háttérben. És tapasztalat, hogy a bűbáj óvónénik sem mindig úgy mondják el a történetet, ahogy volt, hanem az ő szájuk íze szerint. Elég kihagyni egy-két körülményt...


A fiad meg még túl kicsi, hogy rendesen elmagyarázza neked. Azt persze el tudja mondani, hogy mit csinált...


Azt ő még szerintem nem tudja értelmezni, hogy mit jelent az, hogy "nem ő a rossz, hanem amit csinál" meg az, hogy "az ő döntése,mit csinál".

4 évesen szerintem ezt még nem érti igazán.


Az, hogy egész nap piszkált egy kislányt, hogyan történhetett? Azért van ott az óvónő, hogy ezt megoldja, mit csinált ő egész nap? Akárhány gyerek van is, egész nap csak tehetett volna valamit.


Ha őt piszkálják, azért igenis neked kell szólni az óvónőnek, nem a gyereknek, mert őt könnyen lepattintják, tán még örülnek is neki, hogy bántják a kis agresszívot...


A te dolgod, mit teszel, hiszel, de én ezeket furcsállom, és én bizony utánanéznék (esetleg óvodát váltanék, ha lehetséges), hogy miért csak az oviban vannak ilyen gondok??


A nevelésiben, ha jól emlékszem. azt mondták, hogy minden rendben van a gyerekkel, nem? Akkor?


Persze gyermekpszichológushoz elmenni vele jó ötlet, kíváncsi vagyok,mit mond.

104. mandulacska2 (válaszként erre: 102. - Anya4005)
2016. febr. 20. 16:47
Ezt mindenképp kipróbáljuk. Egyébként is szeret tornázni. Meg most megbeszéltem vele, hogy bevisszük az egyik plüssét, és ha feszültnek érzi magát, akkor ölelje inkább át. 1,5 hónapig semmi nem volt vele. Most meg egyik napról a másikra ezt csinálta.
103. klarika5 (válaszként erre: 97. - Mandulacska2)
2016. febr. 20. 16:36
Én azt hiszem, sok dologban átestünk a ló másik oldalára. Óvjuk a gyereket, ne érje kellemetlenség, s olyanná válik, mint az üvegházi virág a februári szélben, fagyban. Mert nem tapasztalta meg a kellemetlen dolgokat, nem érzi a saját bőrén, mi az, hogy valami fájhat a másiknak, nem alakul ki az empátia, sajnálat benne. Ő a világ közepe, annak is tekinti magát. Régen az anyák odanyomták a pici ujját a sparhelthez: fáj? Na, akkor nem menj a forró tűzhelyhez! Ennyi is elég volt a tapasztalatszerzéshez, s többet ért, mint száz mantrázás, hogy ne menj....! Én nem mondom,hogy durvák legyünk, de hasonló esetben egy hajhúzás megmutatja, hogy az fájhat is a másiknak.
102. anya4005 (válaszként erre: 100. - Mandulacska2)
2016. febr. 20. 16:13

Hát,az én fiam is tud fura dolgokat produkálni,pl. volt,hogy "látta a másik srácon,hogy meg akarja ütni",ezért megelőzésből fellökte...igaz,ők aznap folyamatosan egymást nyúzták.

De az,hogy még szépen le is ülteti a kislányt,és úgy beleveri a fejét a falba...lehet,hogy tényleg valami bántja,amit elfolyt.

Én első körben a tornával próbálkoznék,hátha ott le tudja vezetni az energiát.

101. csikil4ny (válaszként erre: 72. - Mandulacska2)
2016. febr. 20. 15:56

A pszichológus nem orvos, legalábbis a többség, vidd el nyugodtan.


Nekem az nem jön át, hogy miért érzi úgy, hogy "fegyverként" kell használja a szavaid, valamilyen trauma állhat a viselkedése mögött, szorongásos tünet is lehet, kár beépíteni a személyiségébe, pár alkalom alatt kiderül az ok és megoldódik a problémátok.

100. mandulacska2 (válaszként erre: 99. - Anya4005)
2016. febr. 20. 15:33
Nem. Kicsi már a kabátja, veszünk neki újat. A nyakánál a sál miatt a zipzár nem megy fel. ÉS a kislány fel akarta neki húzni. Az óvodavezető és kisfiam is így mesélte el a helyzetet. Tehát nincs hazugság az óvoda részéről. Még csodálom, hogy az anyuka nem szólt. Nem is tudom, tudja e. De azt is csodálom, hogy a kislány ezt otthon nem mondta el.
99. anya4005 (válaszként erre: 97. - Mandulacska2)
2016. febr. 20. 15:26

Hát,ez tényleg gáz!!!

Nem lehet,hogy az bosszantotta fel,hogy egy nála "ügyetlenebb" (az ő szemszögéből) akart neki segíteni?

98. mandulacska2 (válaszként erre: 92. - D7ba7bf7ff)
2016. febr. 20. 15:10
Hát nem tudom, hol tapasztalt erőszakosságot. Se nálunk, sem TV-ben. ÉS az ovis csoportban sem. Az óvónők egyáltalán nem pikkelnek rá. Nagyon alaposan kiválasztottam az óvodát, óvónőket. Nagyon türelmesek vele. Azt mondták ,hogy a csoport légköre nagyon jó, ezért tűnik ki kisfiam viselkedése annyira. És azt már ne mond nekem, hogy mi nem szeretjük. Pl . pont ezen volt vita a nagyszülőkkel, mert én nem adom oda éjszakára a gyerekemet, mert nem akarom , hogy más nevelje fel, és ha már dolgoztam, nem akartam átpasszolni másnak, hogy azt a kevés kis időt, amit vele tölthessek, másnak adjam. Hogy tudsz más családjáról úgy beszélni, hogy nem is ismered?
97. mandulacska2 (válaszként erre: 77. - Anya4005)
2016. febr. 20. 15:03

Azért kérdeztem, hogy vigyem e el, hogy ilyen erőteljes dolgokat csinál. Jó, akkor elmondom normálisan. A kislány segíteni akart neki felhúzni a cipzárt, ő meg leültette a kislányt, és beleütötte a fejét a beton falba. És nem azért hurcolnám pszichomókushoz, mert hülyének nézem, pont , hogy nagyon intelligens .Csak hogy nincs e más komolyabb baj vele. Hogy egy ilyen sima ügyet, amikor segíteni akarnak neki, egy betonba veréssel oldja meg.


Hajhúzásért nem vinném orvoshoz. És akkor se, ha 1* 2* történne ilyen .De már 1 éve.

96. mandulacska2 (válaszként erre: 75. - Bözsi néni)
2016. febr. 20. 14:59
Egyik gyerek se rossz. Csak rosszat csinál. És van különbség az erős rúgás, és a sima csúfolódás között. Amúgy említettem az óvónőnek, és azt mondták, hogy nem lehetnek minden gyerek mellett minden egyes pillanatban. És nem lehet minden egyes csúfolódásért ütni, hogy a másiknak betörjön a feje konkrétan.
95. mandulacska2 (válaszként erre: 73. - Bözsi néni)
2016. febr. 20. 14:57
Szerintem pedig mindig számíthat rám. Én türelmes vagyok. ezt igenis agresszivitásnak nevezhetjük. Agresszív cselekménynek. Az óvónők mondták, hogy sokszor ok nélkül történik egyik pillanatról a másikra. Volt, hogy homokoztak az udvaron, és egyik pillanatról a másikra szembeszórta az óvónőt homokkal. Utána meg bocsánatot kért. És volt, hogy egy földön fekvő társát megrúgta. Vagy nekilökte az öltöző falának a másikat. Ezek ilyen hirtelen reakciók. Én mindig igyekeztem kideríteni, mi történt. Ő szerencsére mindent elmond. Soha nem hazudik. Volt, hogy ő mondta el először, hogy ezt csinálta, mint az óvónők. Én soha nem beszélem bele, hogy ő rossz. Pont azt mondtam neki (ha figyelmesen olvastad volna, amit írtam), hogy nem ő rossz, hanem amit csinált. Nem, nem fogadtam el, hogy piszkálják. Javasoltam neki megoldási módokat, hogy hagyja ott őket, vagy szóljon az óvónőnek. Nem szekálják folyamat. Azért nem lehet mindig mindent megoldani helyette. 2 óvónő +1 dada van 25 gyerekre. És mondjuk ha azt mondja egy lány, hogy "plicc -placc", akkor nem ugyanolyan súlyú, ha mondjuk megdobja egy erős fakockával. De sokszor volt, hogy csak kiszemelt egy kislányt, egész nap követte, szúrkodta, húzta a haját, piszkálta. A kislány már sírva menekült előle. Könnyű így elítélni, hogy nem ismersz. És igenis segítek neki. Mert elmondom, hogy az ő döntése, mit csinál. Megkérdezem az okát. elmondja. ennél a cselekedetnél, amit csütörtökön csinált, azt mondta, azért, mert a kislány fel akarta segíteni húzni neki a zipzárt, és ő nem akarta, mert szellőzni akart. Ahelyett, hogy azt mondta volna, hogy ne csináld, melegem van, rögtön ütött. És erősen.És az is segítség, hogy elvittem nevelési tanácsadóba. Mi vettünk részt egy hosszabb megbeszélésen, utána játszottak vele. Pont azért mentünk el, hogy mondják meg, hogy tudunk rajta segíteni.
94. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2016. febr. 20. 12:59
Plusz még hozzátehetjük a karakterológiát, amit a születésével magával hozott. Előfordulhat hogy hevesebbek a reakciói, tehát alapvetően egy vadabb karakter, de az is lehet hogy túlontúl érzékeny. Ez is benne játszik. 3 éves korban már érződik a karakter.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook