Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire fontos a jó tanító néni? fórum

Mennyire fontos a jó tanító néni? (beszélgetős fórum)


2016. febr. 19. 07:57

sajnos ezt az élet dönti el, senki nem tudja előre Neked megmondani a tutit


Én is azt mondom, hogy ha értelmes, érdeklődő, nem fáradékony, akkor meg kell csípni ezt a jó tanítónénit. SZeptemberig még van bő fél év! Egy kisgyerek életében fél év alatt rengeteg változás történik.


Ha bizonytalan vagy, kérd szakember véleményét, vizsgálatát, biztos felétek is van valami nevelési tanácsadóhoz hasonló intézmény.

Amúgy az óvónők véleményében általában tényleg meg lehet bízni.

2016. febr. 19. 07:56
Van arra lehetőség,hogy ha mondjuk 1 vagy 2 hónap után azt látod a kicsin,hogy sok neki,akkor visszamehessen az oviba?
2016. febr. 19. 07:50
Engem csak annyi aggaszt, hogy eleg terhelheto-e, mert hiszem, hogy a beszedhibat lassan elhagyjuk.
2016. febr. 19. 07:49
Nekem az tetszik benne, hogy eleg halkszavu, mert a fiam sokszor megjegyzi az emberekrol, hogy nem szeret valakit, mert tul hangosan beszel.
2016. febr. 19. 07:46
Akik dicsertek azt mondtak, hogy minden gyerekhez megtalalja a kulcsot, diferencialtan foglalkozik veluk, a jokat sok versenyre viszi, orak utan felkesziti, nem kivetelez, a gyengeket is felzarkoztatja. Van olyan aki messzebbi falukbol minden reggel ide hordja a gyermeket annyira jonak tartja.
2016. febr. 19. 06:05

Szerintem sokat számít egy jó tanítónéni, mert ha nem jó, akkor ő hátráltathatja a gyereket, akkor is ha nincs semmi gond vele, de ha van gond pl. a beszédhiba, akkor lehet, hogy felerősíti/visszaesik a gyerek.

Mitől jó ez a tanítónéni? És honnan lehet tudni, hogy a te gyerekednek ő lesz a jó?

7. orsibigyu (válaszként erre: 6. - Cucicsillag)
2016. febr. 18. 22:51
En szerettem iskolaba jarni, es utaltam az ovodat, ezert ha magambol indulok ki, szivem szerint engednem, mert azt szeretnem, hogy o is atelje a sulizas oromeit- ezert mindig dilisnek tartottak, meg strebernek, na mind1, nem volt veszes-, de o nem en vagyok. Csak jol szeretnek donteni. Nem feltem a sulitol, nem szeretek a fejlodes utjaba allni, csak szeretnem, hogy szeresse az iskolat es sikeres kis diak valljon belole.
2016. febr. 18. 22:45

Huuu,nehez kerdes. Bar az en nagyobbik kisfiam meg csak most kezdte az ovit, de valszeg hallgatni fogok az ovonenikre, rengeteget szamit az inditas :) Ha meg amugy is jar logopedushoz, sztem tok mindegy,mert kinovi majd :)

Bizti lesznek has.koruak.

Szived szt.vinned,nem? :)

5. orsibigyu (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2016. febr. 18. 22:45

Igen van hazifeladat, es elo is vesszuk, sajnos nem mindennap, de hetente tobbszor. Tolem nem annyira szivesen fogadja a gyakorlast. A logopedus mindig dicseri, hogy figyel, de nalam mindig elfarad 2 szo utan. Neha ezert nem eroltetem.

Csak azt nem tudom, hogy jo dontes-e suliba adni, ha kisebb lesz a tobbieknel.

Lehet egy ev mulva, es a vele egykoruakkal jobb tanulova valhatna. Igy lehet nem lesz eleg sikerelmenye a sok nagy kozott.

2016. febr. 18. 22:43
A legfontosabb az ilyen kicsiknél a jó tanítónéni.
3. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2016. febr. 18. 22:36

a link lemaradt:


[link]

2016. febr. 18. 22:35

Szeptemberig ez a beszédhiba simán elétűnhet!


Gyakoroljatok sokat!

Van logopédia házi feladat? Mindennap vegyétek elő!


Ha be tudod szerezni (megvetetni valakivel és kiküldetni nektek) akkor nagyon ajánlom Ambrus Noémi és Gulyás Gabriell: Hangadó c. kiadványait. Változatos feladatok, jó szókészlet, ezzel jól tudnátok otthon gyakorolni.


És itt is találsz kiadványokat Gali Anita szerzőtől több hangra vonatkozóan (én ezt a sorozatot nem ismerem, új lehet, de biztos jó)


A Krasznár és Fiai könyvesboltot érdemes felkeresni, de úgy tudom, rendelni is lehet tőlük.

2016. febr. 18. 22:19
Kulfoldon elunk egy videki varosban. A fiam 5 eves, novemberben tolti a 6- ot. Ugy gondoltuk hagyjuk meg egy evet oviban, de az ovoneni megsugta, hogy a tanitoneni aki most kezdi az elokeszito osztalyt sokkal jobb mint az aki jovore. Nalunk ez ugy van, hogy 1.osztaly elott van egy iskolai elokeszito. Ez 45 perces orakat jelent, iskolaban tartjak, és 4 ora van naponta, 10 perces szunetekkel. Irni olvasni csak elsoben kezdenek. Tehat o kb pont 7evesen tanulna irni. Most 5 evesen minden jol megy neki, szereti a feladatlapokat, sok turelme van mindenhez. Onallo, talpraesett,baratsagos, bar kisses batortalan. Ez sajnos abbol adodik, hogy volt idoszak mikor dadogott,ezt kinotte, most mar csak a beszedhiba maradt, ami sajnos sok hangra kiterjed: s,sz,zs,z,c,cs,r,l,gy.Jarunk logopedushoz,ezert a hangfelismero feladatokban o a legjobb, ha folyton raszolunk ki is mondja, de hamar elfelejtkezik magarol, s ujra rosszul mondja a szavakat. Pl: Ezs a csipo piskos. Mondjuk: Ezz a ccipo pisszkos. Erre o: Ezz a csipo piskos. Peldaul. S ezzel regota igy vagyunk. Szivem szerint emiatt a hianyossag miatt hagytam volna meg oviban, de az ovoneni szerint jobbat teszunk ha engedjuk, meet a jo tanitoneni sokat szamit. De az nem baj, hogy mindenki nagyobb lesz nala, es a beszedhiba nem fogja hatraltatni? Mennyire fontos a tanitoneni szemelye, ha egy gyerek nem tokeletesen iskolaerett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook