Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Harmadik császármetszés fórum

Harmadik császármetszés (beszélgetős fórum)


1 2
36. Ella89
2016. okt. 19. 10:02

Egy magyar anyukának 15 császármetszése volt:

[link] [link]

[link]



Amúgy VBA3C is történt hazánkban (külföldön nem annyira ritka, keressetek rá), az anyuka 40 év felett, 3 császár után, otthon szülte meg a negyediket, mert úgy gondolta, az első 3 császármetszése nem volt indokolt - persze Geréb Ágnes segídkezett a szülésnél... Mondjuk én a sima szüléseim után sem vállalnék be otthonszülést SEMMILYEN ESETBEN SEM, nemhogy 3 császár után, de ez az ő döntésük.

[link]

[link]

35. Lia29 (válaszként erre: 34. - 9829024220)
2016. febr. 29. 20:14
Szia.Nem elég ok,bár én szerettem volna természete úton szülni a másodikat.De megpróbálják természetesen.
2016. febr. 28. 16:41

Sziasztok!

Nekem az elso gyerek csaszarral szuletett,nem ez volt a terv,de 16 ora vajudas utan igy alakult.Igaz en mar akkor sem akartam termeszetes uton szulni,de ugye ez nem kivansagmusor.Vegulis nagyon orulok,hogy ugy alakult,ahogy.Ehhez kapcsolodik a kerdesem,hogy most a masodik babat varom,35 hetes vagyok.A ket szules kozt majd 8 ev van.Termeszetesen most sem szeretnek szulni,ilyenkor az elozo csaaszarra hivatkozva lehet a masodikat kerni?

Dokimnincsen,nem tudom megkerdezni,megbeszelni,szemelyes tzapasztalat erdekel.Nem Magyarorszagon elunk,itt tulajdonkeppen lehet valasztani programcsaszart,de ugye valami indoklast kell irjon az orvos,hogy a betegbiztosito allja a mutetet.Szoval ez elegendo ok e?

Koszonom

2016. febr. 28. 15:49
Sziasztok, nekem is két császárom volt 2 év van a fiúk közt a kisebb 2 éves és jövőre belevágnánk újra.De ahogy olvasgatok itt esélytelen a természetes szülés.Az elsőnél vajúdtam egyhuszonnégy óráz aztán fájásgyengeség majd sürgősségi császár a masodik már programozott volt.
32. 67065d8ab8 (válaszként erre: 30. - 201003)
2016. febr. 18. 17:20
Szia azt jelenti hogy orvosi javaslatra sterilizàlnak. Magyarul elkötik a petevezetékeket. Ennek a műtétnek is többlehetősége van. Van olyan is ami visszafordìtható!! Nekem véglegeset csinàltak tíz éve.
2016. febr. 18. 16:38

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek az esetemet. Nekem 4 babám van az első 2-őt simán szültem, utána volt egy császár 2015.01.20-án -elég gyorsan terhes lettem a következővel, mert 2016.01.18-ra volt kiírva a szülés időpontja, időpont előtt befektettek 1 héttel magas vérnyomással a kórházba,próbálták beállítani gyógyszerrel, hol reagált rá a szervezet jól , hol nem-szerintem semmit nem ért a gyógyszer.

Több orvos is megvizsgált a héten (UH, hüvely,nst, meg a szokásos napi dolgok lázmérő, vérnyomás) elég magas rizikófaktorom volt,megemlíteném még hogy mindegyiknél veszélyeztetett terhesség került a papírra (volt toxémia, vagy 4 hétig véreztem kb a 20. hét környékén, de nem vetélés gyanú, folyamatos viszeres problémák, enyhe vizesedés) meg is volt beszélve, hogy az adott napon fognak császározni, viszont az első 2-nél is egy nappal előbb jöttek a babák és erre nem számítottak. Reggel 7-kor 17-én vasárnap küldtek fel szülőszobára NST-re, már akkor folyamatos fájásaim voltak 6-8 percesek éjszaka 2 -től, reggel még azt mondták hogy 2-őt szültem simán fog ez menni így is, és a kb. 5-6 vizitelő orvosból is 1-2 orvos volt, aki bevállalta volna így is az 1 éven belüli császár utáni sima szülést. 10 óra körül hívtam azt az orvost, aki az előző császárt csinálta, és azt mondta hogy ő nem jön be, majd az ügyeletes orvos eldönti, hogy császár lesz-e, vagy sima szülés.

Az ügyeletes orvos mondta, hogy itt nem lesz ma császár, miután megvizsgált./vasárnap volt

kb. 11-kor elfolyt a magzatvíz, ekkor már a fájások 5-4 percesek voltak, mikor a szülésznő hívta az orvost, hogy nézzen meg, mert elfolyt a magzatvíz.Nagyon féltem mert elmondták, hogy azért kell a császárt csinálni, mert 1 éven belül nem forr össze olyan erősen a hasfal még és szülés közben megrepedhet.Mondanom sem kell hogy az előző vágás belső összeforrásánál, még mindig fájdalmas volt az ultrahang vizsgálat is.Ezt is elmondtam az orvosoknak vizitkor. Nagyon féltem, a fájások egyre erősödtek, mikor megvizsgált az ügyeletesorvos csak 1-2 ujjnyira voltam nyitva, viszont a magzatvíz színe kicsit halvány zöldes-barnás volt 11:45-kor telefonálta össze a műtétre az orvosokat, ápolókat, műtősöket, meg akik erre a műtétre kellenek.

Mikor az asztalra tettek már 2-3 perces fájásaim voltak és már szinte csillagokat láttam, csukott szemmel.Míg az műtéthez az emberek összejöttek 1-1 3-4 perces fájás közt lévő idő majdnem fél órának tűnt és már azt hittem, ennek a napnak soha nem lesz vége.

Ami még az esetet tetőzte, mikor az altató orvos beadta az érzéstelenítőt, mintha áramütést éreztem volna a bal lábamba és egy óriási nagyot rúgtam előre, ők is megijedtek, mondtam nem tudom mi volt ez, de fogjanak le nehogy elmozduljak, nem direkt mozdultam meg.

Már akkor alig vártam, hogy az érzéstelenítő elkezdjen hatni, mert már nagyon elegem volt a fájdalomból.

A második császár tovább tartott, mert ilyenkor az előző hegből is kivágnak, kissé hosszadalmasnak tűnt, néha majdnem úgy éreztem mindjárt elalszom, közben próbáltam poénkodni a a mellettem álló műtősnővérrel, hogy a haszsírból is kivághatnak, ha már úgy is szét vagyok vágva, plasztika egyéb.Babával minden rendben volt. Pihenőszoba, másnap felállás.

Gyanús volt a bal lábam, mikor rá léptem, mintha valami " krumplin jártam volna" olyan érzés volt, 2. nap kérdeztem az orvost, hogy -"normális, hogy a lábam még mindig zsibbad a térdemtől lefelé egész a lábujjak végéig?"este mikor ráléptem, olyan fájdalmam volt a bal bokámba és a lábfejemben, hogy mikor léptem, a könnyeim szinte potyogtak. Másnap hívták a neurológust, aki elmondta, hogy a szúráskor valószínűleg ideget értek, ami megsérült, kb. bő 1 hónap lesz a felépülés, b1 vitamint kell szednem nagy dózisban, ha lehet akkor Benfogammát, mert annak a 85%-a hasznosul a szervezetben, sima B1 vitamin vízben oldódik és az 15%ban hasznosul csak, viszont az előző az jobb, de drágább. Tegnap telt le a hónap, a zsibbadás, még nem szűnt meg teljesen, a fájdalom már szinte elmúlt, inkább a bokámra csak a gyengeség érzete jellemző, valószínűleg a fájdalom csak a rándulástól lehetett, mikor az "áramütést" éreztem. Sokan az ápolók közül mondták, hogy örüljek, hogy nem bénultam le és nem maradandó a sérülés. Örülök a babának, hogy jól van és hogy jól hízik, anya meg majd rendbe jön lassan. Nem tudom miért hagyták az utolsó pillanatra a császárt, talán akkor rendesen ülök fel az asztalra és nem fájásközben szúrnak meg, és előtte is mikor már a fájások olyan erősek voltak, hogy már úgy éreztem, mindegy lehet megszülöm így is, csak már ne legyenek ezek a fájások..? ...DE, meg a talán ... meg a mi lett volna, ha .., már nem akarok foglalkozni csak örülni a gyermekeknek, mert minden fájdalmat megérnek, ha arról van szó.

30. 201003
2016. febr. 18. 14:34
Mit jelent hogy 3. után elkötnek? Bocsika de ezt nem értem!
2016. febr. 17. 13:48
4 császárom volt. A körzetünkben már a 3. után automatikusan elkötnek, ezért kerestem Pesten kórházat és hozzá orvost. Vele megbeszéltem, ha a 4. császárnál vékonynak találja a heget, akkor elköt. Ez meg is történt. Babavárás alatt többször ajánlotta a magnéziumot, amikor feszülgetett a hasam.
28. Lia29 (válaszként erre: 26. - Klarisszima)
2016. febr. 17. 10:44
Én se kockáztatnék
27. Lia29 (válaszként erre: 25. - Klarisszima)
2016. febr. 17. 10:44
Ez a két császár utáni sima szülés angol rövidítése
26. Klarisszima (válaszként erre: 16. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 17. 10:40
Ja, már értem. Hát aki bátor, próbálja meg. :) Csak aztán ha gond van, ne okoljon senkit.. Ez nálam olyan, mint az otthonszülés. Aztán meg ha baj van, jön a hiszti.
25. Klarisszima (válaszként erre: 12. - Bluemoon1978)
2016. febr. 17. 10:36
Nekem három orvos mondta, hogy 2 csaszi után a harmadik az már automatikusan az. Valszeg igen kevés azon orvosok száma, aki bevállal két császár után egy simát. Azt meg nem tudom, hogy mi a VBA2C. :)
24. csimik (válaszként erre: 23. - Lia29)
2016. febr. 16. 20:49
Azzal, hogy nem ajanlottak a harmadik gyereket, merthogy riziko? Eleve ugy alltak hozza, hogy na ket csaszarod van, tobb gyereked nem lehet. Pedig nem volt komplikacio egyiknel sem, csak egyszeruen nem indult a szules, csinalhattak barmit.
23. Lia29 (válaszként erre: 9. - Csimik)
2016. febr. 16. 19:03
Mivel ijesztettek meg?
22. 67065d8ab8 (válaszként erre: 9. - Csimik)
2016. febr. 16. 18:54
Szia én 15évvel ezelött egy csàszàr utàn természetes úton szültem a màsodik lànyomat. A két szülés között négy év telt el. Szerintem kettő utàn màrnagyon rizikos.
21. Attak (válaszként erre: 1. - Lia29)
2016. febr. 16. 16:06
Szia! Nekem 3 császárom volt 2-2 év különbséggel. A harmadiknál annyi komplikáció lépett fel, hogy az előző műtétek miatt a húgyhólyagom összenőtt a méhem falával, emiatt majdnem átvágták a húgyhólyagom is. Szerencsére nem lett baj, de le kellett választani a méhfalról, ami utána a felépülés során sokkal fájdalmasabb volt mint maga a császár hege. De maga a császár nekem műtétről műtétre egyre könnyebb volt, engem az első viselt meg a legjobban.
20. Lia29 (válaszként erre: 19. - *HoldViola*)
2016. febr. 16. 15:09
Igen valószínűleg császár lesz,én ebbe bele vagyok nyugodva.De úgy gondoltam terhesség közben is előfordulhat.
19. *HoldViola* (válaszként erre: 18. - Lia29)
2016. febr. 16. 15:01
Hegszétválástól a szülés közben kell elvileg tartani, az meg valszeg nem opció két császár után.
18. Lia29
2016. febr. 16. 14:30
Köszönöm a válaszokat.Én leginkább a hegszétvállástól tartok.
2016. febr. 16. 13:59

Két ember is van a tágabb családban a rokonok közt, akinek 3 császár volt.

Annyi hogy az egyik Bp-n szült a másik pedig Győrben, nem kisvárosban, mert így érezték biztonságosabbnak.

Nem volt komplikáció.

16. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 14. - Csimik)
2016. febr. 16. 13:28
15. csimik (válaszként erre: 12. - Bluemoon1978)
2016. febr. 16. 13:15
Aaaa, asszem oke, angol rovidites lesz, ha jol tippelem:)
14. csimik (válaszként erre: 12. - Bluemoon1978)
2016. febr. 16. 13:13
Itt felenk is csak azt hallom, hogy ket csaszar utan automatikus a harmadik, az orvosok valasztjak a konnyebb utat. VBA2C? Ez meg mi a mano? :)
13. simple (válaszként erre: 10. - Klarisszima)
2016. febr. 16. 12:58
Anyósomnak két császára volt, és utána azt mondta neki az orvosa hogy ne vállaljon több gyereket...
12. bluemoon1978 (válaszként erre: 10. - Klarisszima)
2016. febr. 16. 12:50
Szeretem a tájékozott embereket! De kérlek ne terjeszd, hogy 2 császár után csak császárral lehet szülni, van más opció is, csak sokan inkább választják a könnyebbik utat! Én a környezetemben több VBA2C-ről tudok és én is arra készülök majd, ha végre összejön a kistesó!
11. cimpi
2016. febr. 16. 12:42
Nekem anno 30 évvel ezelőtt 2 császár és le is kötöttek.Akkor még sajna nem bikinivonal, (vizszintes metszés) volt.Amúgy minden rendben volt utána. Nekem nem javasolták a 3. babát, mert nagyok voltak 4 kg felett és a méhfal megnyúlott... hm...De ha ez nem áll fenn...
10. Klarisszima (válaszként erre: 9. - Csimik)
2016. febr. 16. 12:38
két császár után automatikus a harmadik. Sztem nincs az az orvos, aki bevállal egy normál szülést két császár után.
2016. febr. 16. 12:36

Ez a tema engem is erdekel. Nekem ket csaszarom volt, harmadik baba egyelore nincs tervben, de hatha majd kesobb. Itt nalunk a harmadik csaszart nem is javasoljak, igy jol meg is ijesztettek.

Egyebkent a masodik utan gyorsabban felepultem.

Esetleg valaki aki ket csaszar utan szult termeszetes uton?

2016. febr. 16. 12:11
Szia 3 császárom volt és rá 2 évre sérv műtétem nekem ez a szövődményem.
2016. febr. 16. 12:05
Három császárom volt, mind a három után hamar felépültem, de a harmadik után a legkönnyebben.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook