Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » CTG- magas szívfrekvencia érték fórum

CTG- magas szívfrekvencia érték (beszélgetős fórum)


12. anya4005 (válaszként erre: 11. - Panna.33)
2016. febr. 16. 19:09
Köszi!!!:)
11. Panna.33 (válaszként erre: 10. - Anya4005)
2016. febr. 16. 17:04
Örülök, hogy minden rendben.:)
2016. febr. 16. 16:50

Jajj,aranyosak vagytok!

Ma is rendben voltak az értékek (konkrétan még én is majdnem elaludtam vizsgálat közben,olyan ritmusos volt a szívhang)! Ugye,mostantól hetente mehetek ctg-re,remélem,nem hozzák rám a frászt többé!:)

9. Pipi57 (válaszként erre: 7. - Anya4005)
2016. febr. 16. 15:38

Örülök neki,hogy aggodalomra semmi ok nincs....

Vigyázz magadra és a picire:)

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Anya4005)
2016. febr. 16. 15:35
Örülök, hogy nem volt gond...és remélem ma sem találtak semmit.
2016. febr. 16. 05:17

Tegnap elmentünk a kórházba egy kontrollra: semmi aggódás,a baba ctg-je teljesen normális.

Azért leírom,hátha egyszer valakinek szüksége lesz rá:

A délelőtti ctg-nél az eredmény valószínűleg azért volt 180 fölött,mert lépcsőn mentem fel az emeletre,és még a kabátomat sem volt időm levenni,máris rakták rám a gépet...A kórházban azt mondták,azért ne hagyjam ki a mai vizsgálatot,de megnyugtattak,hogy nincs baj a babával.

Minden esetre ma összerakom a kórházi cuccot! :)


Köszönöm a hozzászólásokat!

2016. febr. 15. 14:55

Köszönöm a válaszokat.

Közben elértem a védőnőt,aki nem értette,miért engedtek haza,miért nem küldtek tovább a kórházba. Mondtam neki,hogy holnapra hívtak újabb ctg-re,de azt tanácsolta,hívjam a kórházat.

Úgyhogy ha valaki ideér,hogy a gyerekekkel legyen,megyek is egy kontroll ctg-re.

Remélem,jó híreket kapok,na,meg azt is,hogy nem fognak ott!


Panna.33: Köszönöm,ezt én is olvastam,de rám egyik ok sem igaz. Egyedül az idegesség,ami most van,de nem is idegesség,inkább belső feszültség,amit kívülre el tudok rejteni,de nyilván bent nem megy.


Enissa: Köszönöm,remélem,a szüléssel még várhatok legalább 2-3 hetet! :)

2016. febr. 15. 13:28

Ezt találtam neked:



"Normális terhesség során a magzat pulzusszáma ? így az alapvonal, azaz görbe frekvenciája - nyugalmi állapotban 120-160/perc között van. Az alapfrekvencia tartós, több mint 10 percig tartó megemelkedésének (tachycardia) több oka is lehet, például az anya lázas állapota, magas vérnyomása, pajzsmirigy-túlműködése, méhen belüli fertőzés, a baba vérszegénysége, illetve különböző gyógyszerek hatása. Ha a magzati szívfrekvencia tartósan 120/perc alatti (bradycardia), az az oxigénhiány egyik legfontosabb jele, gyors beavatkozásra van szükség."


Itt találtam:


Részletek: [link]



Egyébként nekem toxémiám volt, többször előfordult a magas pulzusszám a babámnál, nekem naponta nézték és kétnaponta UH-n voltam. Kórházban voltam az utolsó 2,5 héten.


Akkor császároztak meg, amikor leesett a pulzusszám.

Teljesen egészséges a kislányom. :)

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Anya4005)
2016. febr. 15. 13:11

Nálunk a családban volt ilyen. Kiszaladt a papírról a görbe. Tizenegy éve volt, még akkor a Szabolcs utcai kórház figyelte a babát, hetente küldték Milánóba a baba értékeit. Nem részletezem, amikor megszületett a kislány teljesen egészséges lett a szíve, helyreállt a pulzusa.

Könnyű szülést kívánok és nyugodt babavárást!

3. anya4005 (válaszként erre: 2. - Pipi57)
2016. febr. 15. 13:04

Annyit mondott,hogy lehet a stressz(em)től,és,hogy holnap újra megnézzük!

Az érdekelne,mi lehet a következmény,de a SZTK-ban nem nagyon dumcsiznak az emberrel (konkrétan aláírt,és ment). Az asszisztens mutogatta,hol lett volna a normál érték,és bíztatóan hozzátette,hogy a végére egész jó lett.

Amúgy a baba szinte végig mocorgott,azt találtam,hogy olyankor magasabb az érték.

Próbálok vigyázni,meg nyugodt lenni,de még nem nagyon megy...:(

2. Pipi57 (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2016. febr. 15. 12:33

De miért nem kérdezted meg a dokitól?

Egyébként az anya idegállapota ,kihat a picire is.

Nagyon vigyázz magadra....

2016. febr. 15. 12:29

Sziasztok!

36 hetes kismama vagyok,ma volt az első ctg-m,és a babának magas a szívfrekvencia értéke (180). Holnapra behívtak újra...

Próbáltam a neten kutakodni,mit jelenthet ez,de mindenhol csak az alacsony értékről találtam infót.

Akinek esetleg volt hasonló,elmondaná,mi történt?


Mostanában nem vagyok nyugodt,azt mondja a doki,hogy emiatt is lehet,de jelenleg nem tudok uralkodni az érzéseimen,szóval,a "nyugodjak meg és pihenjek"-el nem megyek messzire :( !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook