Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tehet kárt a sósav a csövekben? fórum

Tehet kárt a sósav a csövekben? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. f8db0709b8 (válaszként erre: 34. - C2eb61a501)
2016. febr. 17. 06:17

Az hogy rendszeresen használja és semmi baja elég merész kijelentés...a csészén keresztül látja a csöveket?

Én max spriccelem,nem öntöm..

De igen..a sósav tud kárt okozni a csövekben

39. Nátháska (válaszként erre: 38. - Gatitaaa)
2016. febr. 16. 13:20
Ugye-hogy-ugye? :) Nekem is feltűnt :)
38. Gatitaaa (válaszként erre: 37. - Nátháska)
2016. febr. 16. 13:10
Én is pont erre gondoltam, de egyébként szerintem mindenki értette egy hozzászóló kivételével. :)
2016. febr. 16. 12:45

Na akkor tegyük tisztába :)


A sósav a hidrogén-klorid tiszta, színtelen, rendkívül szúrós szagú vizes oldata. Nagyon korrozív, az iparban széles körben használt erős ásványi sav.

A természetben is megtalálható, a gyomorsav egyik alkotója.


Sósavoldatot 38-40%-os töménységig gyártanak, ez a tömény vagy ipari sósav (bár sok helyen a 30%-os töménységű oldatot forgalmazzák ipari címszó alatt).

A Tecsós saját bevallásuk alapján 5-15%-os töménységű, vagyis meglehetősen fel van hígítva, de a Rossm@nn-ban láttam 20%-osat is.


Én nem szólom le a Tecsósat, mert azt árulják, ami rá van írva; ha az ember tudja, mit vegyen, akkor nem zsákba macskát vesz.

36. 1967f14e72 (válaszként erre: 31. - Klarisszima)
2016. febr. 16. 09:57

Persze!


Akkor csinálj egy kísérletet!

Menj el különböző boltokba vegyél hypot!

Mindegyikből cseppents egy pólóra!

Akkor majd meglátod,hogy mekkora a különbség hypo és hypo közt!

Ugyanez vonatkozik a sósavra is!

35. Gatitaaa (válaszként erre: 33. - Klarisszima)
2016. febr. 16. 09:38
Nem, és nem is állítottam ilyet. Pontosan a töménységéről beszéltünk. Azzal kezdtem(!!!) hogy ez nem "rendes" DIREKT MACSKAKÖRÖMBEN ÍRTAM!!! azaz nem bitang erős sósav. Ha figyelmesen végigolvastad volna a fórumot ahelyett hogy belekötsz valakibe, megkíméltél volna ezektől a felesleges kommentektől. Belém kötöttél azzal, hogy leírtad ugyanazt amit én, csak más szavakkal, mintha én nem erről beszéltem volna. Utálom az ilyen buta embereket. Előbb tanulj meg figyelmesen olvasni, aztán kötekedj.
2016. febr. 16. 08:10
Anyu rendszeresen használja wc-be, semmi baja.
33. Klarisszima (válaszként erre: 32. - Gatitaaa)
2016. febr. 16. 08:10
Maradjunk annyiban, hogy rá van írva az összesre, hogy hány %-os, aztán mindenki döntse el, hogy melyik a töményebb, és melyiket veszi. Jelzem, iparit te nem fogsz a tescoban kapni, az ziher.
2016. febr. 15. 23:14
Senki sem mondta hogy nem sósav, csak azt, hogy nem mindegy, milyen sósav. Kérlek, olvass mielőtt hülyeséget írsz. Az ipari sósav nem az, amit te tacskó márkanév alatt leveszel a polcról. Sőt, ha emlékezetem nem csal, megfelelő arányú hígításban még iható is. Erről volt szó. Aztán javítson kj egy hozzáértő ha én vagyok hülye, akkor én kérek elnézést...
31. Klarisszima (válaszként erre: 30. - Gatitaaa)
2016. febr. 15. 19:59
Hát, ha az van ráírva, hogy háztartási sósav, az bizony az. Mint a hipónál. Mert pl a savo is hipó, csak az pl hígított.
30. Gatitaaa (válaszként erre: 29. - Klarisszima)
2016. febr. 15. 16:09
Ja, csak nem mindegy hogy mennyire higított.
29. Klarisszima (válaszként erre: 19. - Gatitaaa)
2016. febr. 15. 15:44
A sósav az tökre sósav, HCL, akármilyen márkanév is van ráírva.
28. Lisy50 (válaszként erre: 22. - Nátháska)
2016. febr. 15. 15:40
Nekem ugyan ezt mondta a vízvezeték szerelő,nem is mertem beleönteni egy cseppet sem!!:)))
2016. febr. 15. 13:52

A csövekben eleve van víz, ami hígítja is rögtön a belekerült savat.

A domestos meg a hypó lúgos, ami közömbösíti a sav hatását. Azaz gyengíti legalább.

26. bumburka (válaszként erre: 25. - Nátháska)
2016. febr. 15. 13:44
ok,ezt nem tudtam... bocs :)
25. Nátháska (válaszként erre: 24. - Bumburka)
2016. febr. 15. 12:31
Milyen problémára gondolsz? Nem volt rossz a csövek minősége. Volt benne lerakódás, amit a sósav leoldott a cső faláról, és ez eltömítette a csövet. Mivel az udvar egész hosszában fel keleltt szedni a csövet, láttuk, milyen állapotban volt.
24. bumburka (válaszként erre: 22. - Nátháska)
2016. febr. 14. 20:03
Frissen költöztetek. Lehet,hogy a tulaj nem szólt ,hogy alapból probléma van a csőrendszerrel?
23. Channa* (válaszként erre: 20. - *Csajszi*)
2016. febr. 14. 19:48

Ugye?

Minek az. Persze a kádat mosdót azt minden nap sikálom, mosom, törölgetem, a WC-t, csak hetente sikálom, illetve azt is szoktam hét közben.

Én flóraszeptet használok.

Gyönyörű fehér minden a fürdőben. Nincs a wc-ben sosem lerakódás és nem is koszos sosem.

22. Nátháska (válaszként erre: 2. - Bumburka)
2016. febr. 14. 19:45

Nekünk egy kis sósav miatt fel kellett ásni az egész udvart.

Történt ugyanis, hogy frissen költöztünk, majd szokásos nagytakarítás... Egy idő után azt láttuk, hogy visszabuborékolt a víz. A dolog legvége az lett, hogy az udvaron fel kellett ásni a csövet és kitakarítani, mert a sósav feloldotta a csőben lévő lerakódott anyagokat, és azok akkora darabokban szakadtak le a cső faláról, hogy eldugították. Teljes csőtisztítás kellett.

21. bumburka (válaszként erre: 19. - Gatitaaa)
2016. febr. 14. 19:16
Erre én is gondoltam. Kevesebb savtartalma van,mint a márkásaknak.
20. *Csajszi* (válaszként erre: 18. - Channa*)
2016. febr. 14. 19:06
en sem sosavazok sosem, en mondjuk naponta (estenkent) nehany perc alatt attorlom az egesz furdoszobat es wc-t, furdesek/tusolas utan, ilyen ecetes-mosogatoszeres tisztitoval, kb 2 hetente meg 'nagytakaritok' (azt cilllit bang-el) ami nalam sem tobb, mint fel ora, hiszen naponta le van minden mosva. Igy a leggyorsabb sztem is.
2016. febr. 14. 19:03
Az ilyen Tescos sósavtól nem lesz baja. Úgy tudom hogy ez nem "rendes" sósav. :)
2016. febr. 14. 18:49

Miért kell sósavazni?

Ezen mindig kiakad mindenki: ha a wc rendszeresen tisztítva van (hetente 1x kisikálva), akkor nem kell sósav! A fugára sem.


Elég ecetes vízzel lespriccelni a csempét és a szanitereket, majd utána bármilyen tisztítószerrel átsikálni.

Én kb. 30 percet szánok hétvégente a fürdőre. Minden héten szombaton kisikálom a fürdőt és sosem vízköves, sosem büdös semmim. Persze én lazán kézzel belenyúlok a saját wc-be és kisikálom:D

És ha úgy látom, akkor hét közben is kicsit kitisztítom, de szerencsére elég ilyenkor csak áttörölgetni a por miatt.



Még sosem öntöttem sósavat a wc-be, mert nem kell.

17. bumburka (válaszként erre: 16. - Hannababa13)
2016. febr. 14. 18:33
ez igaz,nagyon jó.Csak az a baj,hogy én kissé besokaltam,kicsúszott a kezemből a flakon és minimum a negyede beleömlött a wc-be. :(
2016. febr. 14. 18:28
rendszeresen használom,mert szuper vízkőtisztító .
15. bumburka (válaszként erre: 11. - Anyagi)
2016. febr. 14. 18:15

juuuuuj,előtte nem sokkal domestos került bele a wc-be.

Kiszellőztettünk.

Semmi mellékhatást nem észlelünk.

Egy napja történt ez a sósav sztory

2016. febr. 14. 18:09
Köszi mindenkinek! :)
2016. febr. 14. 17:04
Nem.
12. 388b941089 (válaszként erre: 7. - Bumburka)
2016. febr. 14. 16:42

Tényleg? :DDDDD

Semmi baja nem lesz a csőnek, ne aggódj.

11. Anyagi (válaszként erre: 2. - Bumburka)
2016. febr. 14. 16:33

Nem, nyugodtan használhatod rendszeresen is!


Csak ne keverd hypóval, mert akkor egy mérgező gáz keletkezik, ami rossz annak aki belélegzi, de a vécé azt is bírja!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook