Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A férjem munkáltatója nem értesítette őt, hogy le fog járni a Cafeteria. Mit lehet tenni? fórum

A férjem munkáltatója nem értesítette őt, hogy le fog járni a Cafeteria. Mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)

2018. márc. 4. 15:33

Ennyi hülyét egy rakáson. Per, feljelentés? Hol éltek ti?


El kellene olvasni a feltételeket.

24. butterfly87 (válaszként erre: 22. - Cslz9)
2018. márc. 4. 15:31
Sírok! :,DDD
23. nyuszika13 (válaszként erre: 22. - Cslz9)
2018. márc. 4. 14:02
Van valami fejlemény az ügyben?
22. cslz9 (válaszként erre: 16. - Adri005)
2018. febr. 2. 17:35
olvastam hogy járt én is igy jártam szintén éderend lépjünk fel együtt elenűk én fejelentem őket a rendőrségen esetleg csatlakozhat ha gondolja ez szerintem mafia cslz9@tvn.hu az imail cimem
2016. febr. 14. 20:01
A SZÉP kártyánál úgy van, hogy ha az egyenleget megnézem, ott nem írják, hogy meddig lehet felhasználni az összeget, de ha külön regisztrálok, és úgy lépek be, ott mindent kimutat, hol mikor mennyit költöttem, és meddig van a lejárata. Esetleg itt az Edenrednél nem lehet hasonlóan?
20. 19b84222c9 (válaszként erre: 15. - Adri005)
2016. febr. 14. 19:26

Akkor írom másképp. Semmire de semmire nem tudtátok elkölteni 1 év alatt, de most hogy nincs, most pont rögtön akadt olyan dolog, amit tudnátok venni rajta? Remélem érted már az összefüggést.


Akkor szerinted itt mindenki értetlen??? Csak mert nem értenek veled egyet?

Ez egy lehetőség, van ez a kártya, onnantól kezdve ne a munkáltató keressen már meg téged minden hónapban, hogy levásároltad-e már? Mert le fog járni. Ez a ti felelősségetek lett volna.


Szerintem csöppet fordítva ülsz a lovon!!!!

19. 3d787b167a (válaszként erre: 15. - Adri005)
2016. febr. 14. 18:59

Hol hülyéztelek le!????

Írd már le légyszíves!



Bocs, nincs igazad.


Én örülök, ha kapok valamit, nem nekem áll feljebb, miért ez, miért nem az....

Pffff!


Amúgy meg a Google bárkinek segít, és ha az ember kérdez, választ is kap.


A férjed nem járt utána, most meg már késő.



Amúgy marha nagy ötlet feljelentéssel fenyegetni a céget! :D

18. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Adri005)
2016. febr. 14. 16:43

"Általános Szerződési Feltételek Edenred" szöveget a google-ba üsd be, és nézd meg az

ÁSZF VI. 37. pontját, hátha... (esetleg ha volt szeptember utáni fizetés a kártyára)

(Bocsi, de valamiért nem sikerült a linket bemásolnom ide)

17. Adri005 (válaszként erre: 11. - 9c57fd10dc)
2016. febr. 14. 15:59
Ezt nem tudom, de köszi, rákérdezek.
16. Adri005 (válaszként erre: 12. - Sajert)
2016. febr. 14. 15:59
Jah ez jogos így. Csak ebben az esetben tényleg egy szaros mailt sem írtak. Ez piszkálja a csőröm, hogy eleve baromságnak tartom, hogy a cégnek szól a kártyakibocsájtó, hogy értesítse a dolgozókat. Nehogy már nem működött volna, hogy mindenkinek e-mailre elküldik hogy ennyi zsé le fog járni. Csak párom munkahelye sz@art rá hogy értesítse.
2016. febr. 14. 15:56

Próbálok mindegyikre egyben válaszolni. Egy éves termés volt, évközben kapott kétszer nagyobb összeget. Nyilván nem vagyunk teljesen hülyék, köszi azért a feltételezést :) Nem felejtettük el, csak hamarosan költözünk az új otthonunkba és oda terveztünk bevásárolni belőle. A bözsi utalványnak se pár hónap a lejárati ideje. Amit év elején adnak annak a következő évvégén van a lejárati ideje. Nem az hogy pár hónap. Viszont akármennyire hihetetlen, tényleg a cégnek kellett volna, szólni, mert szerződést éppenséggel nem kapott párom, sőt! A dolgozók megkérdezése nélkül nyitották meg mindenkinek ezt a kártyát és a legszebb az egészben, hogy tavaly nyáron még próbálkoztunk hogy fizetünk vele, csak éppenséggel sehol se fogadták el. Egyedül egy könyvesboltban, de most 100ezerért vegyek könyvet? Jó végső esetben inkább, de akkor se ez lett volna a fő cél. Szóval semmilyen papírt nem kaptunk a feltételekről, a honlapjukon se volt lószar se, csak pár elfogadóhely ahol aztán még se fogadták el.

Tényleg nem vagyunk hülyék, nyilván "szaros" 80ezerért nem pereskedek tisztában vagyok vele hogy nem éri meg, csak fenyegetés céljából kérdeztem :)

Kedves Forever Happy és Enissa: Még jó hogy ti olyan okosak vagytok, gondolom ti aztán minden tudok!

Igen köszönöm a szép kártyát mi is hallottuk a csapból is ez folyt, de ez NEM SZÉP KÁRTYA! EDENRED A NEVE! TÖK MÁS! Úgy mondták eleinte, hogy a bözsit fogja kiváltani de nem csak élelmiszerre jó és ismétlem mivel a bözsi nem pár hónapig érvényes hanem több mint egy évig, ezért a franc se gondolta volna hogy amit nyáron kapsz lóvét fél éven belül el kell költened. Ez még a szép kártyánál se így működik! Volt anno az is, ott normálisan volt figyelmeztetve az ember hogy figyelj oda eddig érvényes, ha nem akartad is tudtad, plusz arra se egy éved volt, hanem nekem baromira 2 év, azóta lehet változott. Szóval itt ebben az esetben higgyétek el, fogalmunk sem volt. Nem szívhatom a kisujjamból hogy mikor jár le. Érthetően leírtam, hogy a kártyakibocsájtó szólt a cégnek hogy értesítse a dolgozókat, mert a KÁRTYÁN NINCS ERRE VONATKOZÓ LEJÁRATI DÁTUM! És még én vagyok a hülye, mikor fel se fogták egyesek mit írok.... Na mindegy!

Köszi annak aki próbált segíteni, sajnos a legtöbben a kérdést se fogták fel és még én vagyok hülye.... Grat! SZép napot!

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - 3d787b167a)
2016. febr. 14. 15:00
bizony, bizony....nagy a világ állatkertje, alacsony a kerítéd
13. 3d787b167a (válaszként erre: 12. - Sajert)
2016. febr. 14. 14:51
Mennyi hülye van baszki!
12. sajert
2016. febr. 14. 14:07

Nekünk SZÉP kártyánk van.

Munkahelyre minden áprilisban jön az e-mail az OTP-től, hogy pl. 80.000Ft fel nem használt összeg van a kártyákon, munkavállaló megnevezése nélkül, ami lejár 05.31-én! Én saját kis kacsómmal körbeküldöm vagy háromszor az e-mailt, hogy költsék el, nem tudom kinek van és mennyi lejáratosa, nincs hozzá jogosultságom, hogy megnézzem... Majd júniusban visszautalja a munkáltatónak... Volt, aki mondjuk jött júliusba verni az asztalt... Megmutattam az összes e-mailt, akkor meg az volt a baja, hogy NEM GONDOLTA, HOGY EZ RÁ IS VONATKOZIK, MERT NEM VOLT ODAÍRVA, HOGY NEKI IS LEJÁR!!!! WTF???

2016. febr. 14. 13:35
Anno az utalványok lejáratát x összegért meg lehetett hosszabbítani. Jelen esetben nincs erre lehetőség?
2016. febr. 14. 12:45
Csak azt nem értem, hogy 100 ezer ft nem 1 hónap alatt jön össze egy cafeteria kártyán. Hónapokig, vagy évekig eszetekbe nem jutott, hogy kezdjetek vele valamit, de mikor már visszaveszik akkor perelni akartok? Vicc....ugye te is tudod??
9. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Adri005)
2016. febr. 14. 12:39
Gondolom, hogy létezett egy Cafetériával kapcsolatos szabályzat, amit mindenki elolvashatott. A munkáltatónak szerintem nem kötelessége mindenkit külön figyelmeztetni, bár meg szokták tenni.
8. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Adri005)
2016. febr. 14. 12:37
Perelni? Van fogalmad, hogy mennyi egy perköltség és ügyvédi költség?
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Adri005)
2016. febr. 14. 12:32
Perelni?
6. Channa* (válaszként erre: 4. - Adri005)
2016. febr. 14. 12:09

Igen, év vége előtt minden híradóba bemondták, hogy figyeljünk, mert le fognak járni.

Mi bent szórakoztunk is egymással, hogy ki mire hívja meg a kollégáit:D


Szerintem ezért csak ti vagytok a hibásak.

2016. febr. 14. 11:06

Nem a cég vonta le a pénzt.


Amúgy ezt a sajtó csilliószor szajkózza, hogy költsük el....

2016. febr. 14. 11:03
Igen a kártyának is van egy lejárati ideje, 2017-en fog lejárni. Mi nem tudhattuk hogy maga a rajta lévő összeg egy része előbb lejár. A honlapon van egyenleg figyelő, de ott se írt lejáratot. Az edenred válaszolta, hogy ők értesítették a céget és nekik kellett volna a dolgozókat. Sehol nem volt szó a lejáratról tényleg. Direkt megnéztem, hogy ne mondjak hülyeséget.
3. globus (válaszként erre: 1. - Adri005)
2016. febr. 14. 08:16
Cafeteria kártyáknak ugyanúgy lejárati ideje van, mint a vásárlási utalványoknak. Nálunk nem figyelmeztetnek külön, hiszen rá van írva. Ha nem használtátok el, sajnos elveszett :(
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Adri005)
2016. febr. 14. 08:00
Szerintem nem lehet senkit hibáztatni, hiszen ezt nektek is tudni kellett volna.
2016. febr. 13. 23:39
Férjem Edenred kártyára kapta havonta a cafeteriát. 100 000 ft gyűlt össze rajta. Azóta felmondott új helyen dolgozik november elseje óta. Az új évben eszünkbe jutott az edenred kártya de 80 000 ftot levontak. Rákérdeztünk hogy mért került levonásra. Azt a választ kaptuk hogy ennek is van lejárata mint az utalványnak és december végével lejárt. Ők értesítették a munkáltatót hogy szóljanak a dolgozóknak a határidőről. Férjemnek nem szóltak de szerintem még lehet hogy a cégnél volt mikor szólniuk kellett volna. Kerdésem az volna hogy vissza követelhetjük a cégtől az összeget? Ennyi erővel a bérét is visszavehették volna. Akár perelni is lehetne őket ezért? Köszi a segítséget előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook