Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tehetséggondozás fórum

Tehetséggondozás (beszélgetős fórum)


20. trapiti (válaszként erre: 19. - Alfoldi13)
2016. febr. 14. 12:48
Köszönjük szépen :) de szerintem ez mégcsak nem is örökbefogadó-függő :) Minden gyereknek jót tesz, ha sokmindennel találkozik és értelmes elfoglaltságai vannak :)
19. alfoldi13 (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2016. febr. 14. 12:35
e mellett ha hasznossal van terhelve már a rosszra ideje sincs,és ezt mind majd egyszer hasznosítja gratulálunk....már az eddigi eredményekhez is... de azért legyünk őszinték nem orvosból van a legtöbb örökbefogadó szülő.... szóval drukkolunk...
18. trapiti (válaszként erre: 16. - Plavalaguna)
2016. febr. 14. 12:27

Igen, ebben az esetben éppen nem az lenne a tehestéggondozás, hogy elviszi matekozni az 5 évest.

Mozgás, zene, játék, alkotás. Ezek segítik leginkább a tehetség kibontakozását. Sok foglalkozás, értékes együtt töltött idő. Stb.


Emellett érdemes hozzásegíteni hogy meg tudjon felelni az iskolai elvárásoknak, hogy ne ő legyen, az okos, de problémás gyerek, aki nem figyel stb. Mert akkor senki nem a tehetséget fogja látni benne :( Sajnos a magyar iskola ilyen :(


A tehetség meg olyan szerintem, hogy minél több lehetősége van kipróbálni magát sokféle terülten, annál nagyobb esélye van hogy megtalálja azt amit igazán szeret és amiben igazán jó...


Az én lányom most 8, kiugró értelmi képességekkel, gyakorlatilag a legtöbb területen, tantárgyból magasan a korosztálya fölött. Amit tettünk, az az hogy kicsi korától sportol, egészen kicsiként találkozott a zenével, rengeteget olvasunk, mesélünk, száníház, koncertek stb. Amit csak lehet kipróbálhat, és ki is próbál. Most ott tartunk, hogy úgy tűnik zongorából különösen tehetséges, és ez nagyon fontos is neki. De mellette továbbra sem csak ezt csinálja, úszik, aikido-zik, és ha lehetőség van bármi érdekeset kipróbál, múlr félévben főzőtanfolyamra járt, most pedig cornett-re iratkozott be... szóval a lényeg hogy érdeklődő és nyitott maradjon :) Emellett a figyelmi ill. egyéb nehézségei miatt mindig megkapta a megfelelő fejlesztést, ami rengeteget számított :)

17. Nestea32 (válaszként erre: 16. - Plavalaguna)
2016. febr. 14. 10:17

Sakkozast tobben irtatok, utananezunk.

Egyebkent Apukaja es en is real beallitottsaguak vagyunk, kivaloak voltunk matekbol, tehat nem meglepo a tudasa.


Viszont, akkor lehet h marad a heti 1 nap a fejlesztos oviban, a tobbi nap pedig a sima oviban.

Az ovijaval az a bajom h vegyescsoportok vannak. O kozepsosnek szamit es pont veluk nem foglalkoznak:-(

Szereti ha feladatot kap es azt meg is csinalja lelkesen, de sajnos ilyen ritkan van.

De hatha nagycsoportos korara ez valtozni fog.

2016. febr. 14. 10:11

ember nincs akit minden érdekel és leköt.

De trapitinek igaza van. A suli az suli, és a KELL, muszáj, stb jön vele együtt. Szóval erre bizony fel kell kezdeni felkészíteni.


Tehetséggondozás érdemes, ha olyanhoz van tehetsége, amit ti nem tudtok segíteni. Amúgy a tehetséggondozást eleve ne direkt anyagmegtanulásnak gondold. (az ponthogy öli a tehetséget) Az egyszerűen résztvétel. Vidd el sakkozni pl;) vagy ha matematikai terület, vidd el zeneoviba ;) a kettő összefügg, segítik egymást.

15. Nestea32 (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2016. febr. 14. 09:58

De ezekalapjan mindenkinek kellhet a komplex fejlesztes, nem?

Sztem nincs olyan 5 eves, akit minden erdekel, minden lekot.


Egyebkent a kompkex fejlesztest nem az ovi javasolta, hanem a nevtanban, ahol eloszor voltunk, uj kornyezetben es kb felora ott letunk utana mondtak.


De nem is ez a lenyeg, hanem h erdemes-e tehetseggondozasra jaratni egy 5 evest, akinek inkabb meg jatszania kellene.

14. trapiti (válaszként erre: 13. - Nestea32)
2016. febr. 14. 09:20
Valamire csak javasolták a komplex fejlesztést. 5-6 évesen pedig már olyanra is kell lassan tudni figyelni ami nem érdeki annyira... 1-2 év múlva iskola, ahol egy csomó dolgot kell csinálnia ami nem fogja érdejelni :(
2016. febr. 14. 09:10

Van az oviban is, de ott csak az isibe menokkel foglalkoznak.


Az hogy el-elkalandozik a figyelme, azt jelenti h mas teruleten is gondok vannak? Nem hinnem.

Kepes orakig legozni, kirakozni, kartyazni, de ha unatkozik, unja a jatekot akkor gyorsan valt.


A mozgasfejlodese utemszeru volt, 3hosan forgott, 4hosan kuszott, 5 hosan maszott, 7 hosan felallt, 1 evesen onalloan elindult. Tehat nem maradt ki semmi.

12. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Nestea32)
2016. febr. 14. 07:54

(az óvodátokban nincsen logopédus? vagy más megfontolásból jártok maszekhez? csak sejtem, mennyibe kerül egy óra...)



amúgy Trapitivel értek egyet: most a problémásabb területek fejlesztése lenne az első, "betömködni a lyukakat"...aztán közben kiderül, merre érdemes majd lépni

2016. febr. 13. 20:51

Igaz, nem vagyok fejlesztő, de én is úgy gondolom, hogy előbb a hiányosságok kiiktatására törekednék és oviban még nem erőltetném a matekot. Arra ráér a suliban is. Főleg, ha nem lesznek figyelmi gondjai sem. :)

Az alapozó terápiáról én is jókat hallottam.

2016. febr. 13. 14:30

Jar oviba es szereti.

Ahova mellette jar meg az a Credo- ha esetleg vki ismeri.

9. trapiti (válaszként erre: 1. - Nestea32)
2016. febr. 13. 14:19

Ha egyébként meg vagytok elégedve az ovival, és jól érzi magát akkor ne váltsatok semmiképpen. Majd mire iskolás lesz kiderül, mi az amiben tényleg jó és egyúttal érdekli is, és szívesen foglalkozik vele. Most inkább azzal kell foglalkozni, hogy a gyengébb részterületeken is hozza az átlagot, ne legyen gond a sulival. Ha tehetséges, az ki fog derülni, de oviban nem érdemes hajtani.

A mozgás, a játék, a mese (nem tv...) és a zene ami ebben a korban legjobban fejleszt (később is...) :)

Ebben a korban fejlesztésre az alapozó terápia a legjobb szerintem, minden gyerekre ráférne iskolakezdés előtt...

8. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Nestea32)
2016. febr. 13. 13:33

Óvodát semmiképp se váltsatok- szerintem. Inkább keressetek valami célzott matematikai fejlesztést, de a sakktanulás szerintem is a legtökéletesebb ötlet!!


AZtán iskolaválasztásnál kereshettek valami matek tagozatosat majd.

7. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Hné80)
2016. febr. 13. 13:30

Huh...hol is kezdjem.


Hidd el, ha most valami gond van a s-sz hangokkal (nem betűvel), akkor azzal eddig is volt. Legfeljebb Ti nem hallottátok, enm figyeltetek rá, úgy szoktátok meg, ahogy van.

Egyébként pedig ha a c hangja hibás, akkor (általában ) az sz-z hangok szintén, mert egy hangcsoportba tartoznak.


Én azt feltételezem, hogy az s-sz, zs-z, cs-c hangokat keveri/cseréli, és esetleg még az is lehet, hogy interdentális az ejtése (azaz a két fogsor közt kidugja a nyelvét, mikor a sz-z-c hangokat ejti).


Hidd el, az lehetetlen, hogy a logopédián valaki olyan hangot is rosszl kezdjen ejteni, amit eddig hibátlanul tudott.


(Egyébként meg nem beszéltél még egyszer sem a logopédussal?? Több információd lenne a gyermek beszédállapotáról. A házi feladatokat hogy oldjátok meg, ha nem tudod, pontosan milyen feladatot miért is kell végezni a gyerekkel?)

6. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 5. - Plavalaguna)
2016. febr. 13. 13:05

Van kicsiknek is sakkszakkör egyre több helyen.

Nem probléma, hogy óvodás.

2016. febr. 13. 13:01
Vidd el valamelyik sakksuliba. Amugy meg mint elottem irtak sok sok mozgas.
2016. febr. 13. 12:31
Nincs értelme.Majd az iskolában érdemes jobban ráfeküdni a témára.
2016. febr. 13. 12:16

Nem jár óvodába a fiad? Vagy ezt most nem értem. Mi az, hogy tehetség gondozó ovi? Más vonalon minden rendben van vele (pl. beilleszkedés), csak az r, sz betűt mondja rosszul? Logopédushoz jártok? Ott van pszichológus is?

Én úgy tudom, hogy a figyelmet leginkább a mozgásos gyakorlatok javítják. Ilyesmire nem gondoltatok?

2016. febr. 13. 11:57
Nekem a törpét az ovi küldte logopédushoz, állítólag nem tiszta a c betűje..... Mióta jár már az s, sz betűje sem jó..... Csoportos foglalkozás.... Ki is vagyok akadva...
2016. febr. 13. 11:02

5 éves kisfiamat elkezdtuk hordani maszek nevelesi tanacsadoba, beszedfejlesztes(r, sz) celjabol. Az ottani pszichologus javasolta, hogy komplex fejlesztesen is vegyen reszt, mert el-elkalandozik a figyelme.

4 alkalom utan kiderult, hogy matematikabol kiemelkedo keszsegei vannak, meghaladja a korosztalyat es hogy jo lenne tehetseggondozason reszt vennie.

2017.oszen kezdene az iskolat (evvesztes).

Van ennek ertelme? Irassuk az tehetseggondozo oviba?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook