Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermektartás díj behajtása 2016-ban fórum

Gyermektartás díj behajtása 2016-ban (beszélgetős fórum)


2016. febr. 19. 16:31

Nekünk anyukától havi 10 ezret állapítottak meg SNI-s gyereknél. 2 évig nem fizetett, majd kértük a végrehajtást. Tavasszal teszik ki a házából és árverezik el. Ha neki ennyit ér? Hát legyen!!

2 hónapos kora óta nem látta a lányát. Árverezés után az állam megelőlegezi, meg fizeti ahogy akarja és tudja. Azt hiszem ha nem dolgozik fel fogják szólítani, hogy százalékoltassa le magát és abból lesz vonva a havi 10!!! Ami pelenkára sem elég a 3 éves gyereknek, nehogy a fejlesztésekre, kórházi ápolásra (mert fizetős, hogy bent legyek vele), étkezésre, villanyra, vízre....

10. Zsuzska1425 (válaszként erre: 9. - Moonlight13)
2016. febr. 17. 14:30

Bizony nekem is furcs,pláne,h engem a bank egyből megtalált,és követelt,letiltással fenyegetőzött,pár hónap elmaradás miatt,ezt pedig senki sem sűrgeti immáron 2,5 éve

Pedig a gyereknek addig is vannak kiadásai,és ami jár,az jár,főleg,h iskolakezdés előtt állunk

Mit írjak az ajánlott levélben szerinted?Mert mondták,h írjak a bírónőnek,de fogalmam sincs mit?Kerek perec mégse kérdezhetem meg,hogy mit vakaróznak már ennyit?

9. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Zsuzska1425)
2016. febr. 14. 13:02

Ne telefonálgass, hanem ajánlott, tértivevényes leveleket írj! Egyébként a beadástól visszamenőleg 6 hónaptól jár. Kérdés, hogy be tudják-e hajtani rajta.

Furcsa, mert a gyerektartás ügyeket előre szokták venni (legalábbis régen így volt).

8. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Yankees)
2016. febr. 14. 13:00
Csak akkor előlegezi meg az állam, ha x Ft alatti jövedelmed van.
7. Zsuzska1425 (válaszként erre: 4. - Yankees)
2016. febr. 13. 15:54
Megelőlegezi az állam,de csak a meghatározott minimum összeget,ami nálunk 10 ezer/ hó,azért bérből ennél több jutna,ráadásul ha apukán nem tudják behajtani,akkor a tartozás örökölhető
6. Zsuzska1425 (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2016. febr. 13. 15:52
Nekünk 20 %-ot ítélt anno a bíróság,csak újra próbáltuk,így nem tettem jogi lépéseket,mikor szétmentünk végleg azután pedig történt,amit írtam
2016. febr. 13. 09:11
megelelőgezik ha az apukát nem találják hivatalos uton sem,vagy nincs munkahelye..de ez is mind idő...viszont jó hír az hogy beadástól visszamenőleg 6 hónapig fizet az állam is,és az összeg csak halmozódik..ennek maximális összege 14500 /gyerek/hó idén azt hiszem...
2016. febr. 13. 08:42
Azt hittem, hogy az allam megelolegezi, jo sokaig ulnek rajta... Pesti birosag?
3. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - Zsuzska1425)
2016. febr. 13. 05:50

Azért nem egészen így van ez....15-25%-ot állapítanak meg,de egyéb esetekben 50%-ot is vonhatnak...

Nekem tartós beteg gyerekre,közalkalmazotti fizetésből 10000 ft...ez kb a fizetése 8%-a volt anno..

de ajánlom figyelmedbe a jogiforum.hu-t..ott vannak ügyvédek ők talán okosabbak és biztosan tudnak segíteni...elég pörgős fórum..pláne hogy tavaly március 1-től módosultak a gyerektartással kapcsolatos dolgok valamelyest illetve a gyermek jogai is...

2016. febr. 12. 22:56

Nálunk egyébként az a konkrét eset állt fent,hogy exemmel se veled,se nélküled kapcsolatunk volt,a nélküled korszakokban sem volt túl sok jele fizetési szándéknak,így mikor végleg befejeződött a csikicsuki,akkor nem is vártam túl sokáig,különköltözéstől számított kb 3.hónapban végrehajtást kértem.A végrehajtó 1 évig nem haladt semmit,majd az előttem lévő exétől megtudtam a munkahelyét.Ezzel az infoval elmentem feljelenteni,ezután a rendőrség ült rajta fél évet,aztán az ügyészség néhány hónapot.Egy telefonálás alkalmával derült ki,h már a bíróság ül rajta,ez volt kb fél éve.Néha hívom őket,hátha történik vmi,de semmi.Így legutóbb,kihasználva a kedves hangnemet,érdeklődtem konkrétabban,amikor is a hölgy közölte,a mi ügyünk 2015-ös (náluk,mert amúgy már 3 éves),de ők még csak a 2012-es ügyeket tárgyalják.Mondom hát kezdődik a suli,jó lenne már vmi eredmény,apuka hajlandósága nulla,és egyébként is így a megállapított minimumot számolják,miközben évek óta dolgozik,és hivatalosan ennek a 20 %-a járna.Mire a hölgy kedvesen csak annyit mondott,írjak levelet a Bírónőnek,vagy menjek be személyesen panasznapra,mást nem tehetek.


Mielőtt bárki belekötne,nem nélkülözünk,megoldjuk,csak egyrészt ami jár az jár,főleg egy kisgyereknek,másodszor nem egyedül én vállaltam a kisgyereket és a vele járó felelősséget,harmadrészt anno engem a bank elfeledett tartozás miatt gyes letiltásával fenyegetett,követelőzött,kicsikarta a kevésből is a maga vélt jussát,akkor egy "apát" miért nem terrorizálnak,hogy a jövedelmét ossza meg saját gyermekével?? /Utóbbi plátói kérdés...../

2016. febr. 12. 22:41

Sziasztok!

Több fórumot is találtam a témában,de mind régi.

Szeretném olvasni érintettek friss tapasztalatait,tanácsait,hátha el tudnék indulni vmerre,mert nagyon leülepedett az ügyünk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook