Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Kaáli intézet fórum

A Kaáli intézet (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
56845. Camonilla (válaszként erre: 56842. - Szophi86)
2019. okt. 4. 06:53
Szívből gratulálok!
56844. jenBP (válaszként erre: 56842. - Szophi86)
2019. okt. 3. 19:42
Gratulálok! Most már minden rendben lesz és csodaszép időszak áll előttetek! 🥰
56843. Zafi (válaszként erre: 56842. - Szophi86)
2019. okt. 3. 18:06

Gratulálok! :)

Szívből kívánom, hogy minden rendben legyen a kisbabátokkal!

56842. Szophi86
2019. okt. 3. 14:38

Sziasztok!


Ma megvolt az első ultrahang! 2 babából sajnos csak az egyik maradt velünk, a másik pár nappal ezelőtt adhatta fel a harcot 😢

De a kis vasgyúrónk csodaszép, 9,1 mm és hallottuk is a szívverését! 😍😍

Nagyon boldogok vagyunk, bár azért sír a szívem, de majd rendbejön!

Ma vagyunk 7+2 hetesek! 😍


Mindenkinek ezt a csodát kívánom!! Kitartást!!! 🍀🍀🍀🍀😘😘😘😘

56841. Medlin (válaszként erre: 56840. - Unik)
2019. okt. 2. 22:58

Szia!


Szabó Ferenc a Róbert Magánkórház meddőségi osztályán dolgozott, majd átment a Reprosysbe. Az én párom hozzá járt és teljes mértékben elegedettek voltunk, vagyunk vele.


Üdvm Medlin.

56840. unik
2019. okt. 2. 19:25

Sziasztok, az alábbi kérdéssel fordulok hozzátok:

mi a budapesti kaáli intézetbe járunk, még nagyon az elején vagyunk. Nálunk az már régóta tudott, hogy a páromnál csak biopsziával lehetséges a sperma kinyerése. Már volt is neki egyszer, de mivel az nagyon régi, kértek új biopsziát. A kaális doktor Kopa Zsoltot ajánlotta, nagyon jókat is olvastunk róla, de majdnem fél évet kellene várni hozzá egy időpontra. Megkérdeztem a kaálit, ilyen esetben kell - e várni vagy kereshetünk mást- mire azt mondták, ez valóban sok idő, nem baj, ha más csinálja a biopsziát.

Így dr. Szabó Ferenchez kerültünk, mindent le is beszéltünk vele, de mikor a Kaális orvosommal beszéltem, és kiderült, hogy végül nem Kopa Zsolt végzi a biopsziát, hát, nem volt elragadtatva az örömtől, de arra a kérdésemre, hogy akkor Szabó Ferenccel töröljük- e a megbeszélteket és inkább várjunk Kopára annyit mondott, neki igazából teljesen mindegy.

Majd aztán, mikor a biológusokkal egyeztettem a mintavételről, mikor elhangzott Szabó Ferenc neve szintén kicsit "kiakadtak", és mikor rákérdeztem, hogy van- e vele valami gond, vagy most mi van, akkor annyit mondtak, hogy semmi, de már én vagyok a nem tudom hányadik, aki Szabó Ferenctől jön és pedig vele nincs is szerződésük... A kérdésemre, hogy akkor mondjuk - e le és keressünk mást, ugyanazt a választ kaptam, hogy nem- nem, semmi gond, és simán ment az egyeztetés tovább...


Szóval, az lenne a kérdésem, volt- e esetleg másnak is hasonló tapasztalata? Mert most kicsit beparáztunk, hogy esetleg a Szabó doktornak van-e ennyire "rossz" híre (neten utánanéztem, sok információt nem találtam róla, de az is inkább pozitív volt, mint negatív, ráadásul a Kopa dr- al egy helyen van a magánrendelése), vagy az van, amire én inkább gyanakszom, hogy valami üzleti dolog van a háttérben, és ezért részesítik a Kopát előnyben (ezzel nem tagadva persze, hogy minden bizonnyal nagyon jó szakember)... szóval akár ezzel vagy Szabó Ferenccel kapcsolatosan van bármi tapasztalatotok, az nagy segítség lenne! Köszönöm előre is!

56839. jenBP (válaszként erre: 56838. - Szophi86)
2019. szept. 28. 22:33
Nyugi, minden rendben van! Betöltött 12. hétig told a progit változatlan adagban, a többit meg majd a nőgyógyász mondja! 😘
56838. Szophi86
2019. szept. 28. 07:29

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a progeszteronban jártasaktól!


Az adagom napi 3x2 100 mg-os utrogestan, 2x1 200 mg-os progesteron exeltis.

Lelet:

09.16. progi 118,92 nmol/L

hcg 5799 U/L

09.27. progi 92,4 nmol/L

hcg 37429 U/L


Így önmagában nem tűnik rossznak, de az, hogy kevesebb mint 11 nappal ezelőtt, az zavar nagyon!! Segítsetek! 😘😘😘🍀🍀🍀🍀

56837. Mollcsika (válaszként erre: 56836. - Gababa1990)
2019. szept. 27. 08:24
Az első lombiknál nem tapadtak meg, a másodiknál nem maradt 5. napra beültethető embrió. Két különböző protokoll volt, annak tulajdonítottuk. Nekem egy nagyon nyitott felfogású endokrin-belgyógyászom van, aki hozzájárult ahhoz, hogy a 160 grammos hókuszpókuszt ne kövessem. Rosszul voltam az egész napos evéstől. IF-ezek, ami azt jelenti, hogy a nap bizonyos időszakába, az étkezési ablakba eszem, máskor pedig nem. Olvass utána, hátha megéri neked is kipróbálni. Természetesen nem akarlak megtéríteni, nekem ez jött be. Mellette sportolok kardió és crosstréning, mertcformint és letroxot eszek. És persze a rengeteg vitamint, amit megtalálsz a fórumon is, bár ezekbe egy kicsit most elvesztettem a hitem. Most jöttünk vissza nyaralásból, ahova nem vittem vitamint és sokkal jobb kondiba is érzem magam, mint előtte, pedig nem vagyunk egy parton fekvők, nagyon intenzív utakra megyünk. Az hogy lombik vagy inszem a kor is befolyásolja, 40 felett rögtön lombikra küldenek, nem kísérleteznek. De ha 3 éve próbálkoztok szerintem te se kísérletezgess, induljatok el a lombikkal, minél hamarabb, aztán lehet magától is összejön :-)
56836. gababa1990 (válaszként erre: 56835. - Mollcsika)
2019. szept. 26. 20:02
Köszi a választ. 😀Azért nem sikerült mert nem tapadt meg? A doki mondott rá valamit? Az inzulin értékeid milyenek? A pajzsmirigyem kétszer nézték egyszer 0.9 másodszor 2 volt. Akkor te is diétázol, sportolsz meg merckformint eszel? Az ir-rel és a pcos-sel rögtön lombikra küldtek vagy inszeminációra? Bocsi hogy ennyit kérdezek 😀
56835. Mollcsika (válaszként erre: 56834. - Gababa1990)
2019. szept. 26. 10:23
Szia! Ugyanez a helyzet nálunk is, csak mi 2 éve próbálkozunk. Az első konzultációra vidd magaddal az összes leleted, ami az IR vagy PCOS-ra vonatkozik. El fog küldeni speciálisan a lombik miatt endokrinológushoz, gasztroenterológushoz és belgyógyászhoz. Endokrinológiai ok lehet még a pajzsmirigybetegség, azt is meg fogja nézetni. Nekem normál tartományban volt, (3ig jó) de ha babát szeretnél akkor 1,5 alá kell vinni, erre kaptam gyógyszert. Minden egyéb kezelve volt, mégsem sikerült a baba, két lombikon vagyunk túl.
56834. gababa1990
2019. szept. 26. 08:58

Sziasztok!

3 éve próbálkozunk a teherbeeséssel, amit meg nehezít, hogy pcos és ir-em is van. Diéta, mozgás, és gyógyszeres kezeléssel sem jött össze még a baba. Az orvosok javaslatára bejelentkeztünk a kaáliba, október elsején mehetünk is :D Arra lennék kíváncsi, hogy van e itt köztetek aki hasonló cipőben jár és már előrébb van mint mi. Tapasztalatokra és véleményekre lennék kíváncsi. előre is köszi :D

56833. Schins (válaszként erre: 56795. - Wkriszta)
2019. szept. 25. 15:53

Szia,

köszönöm szépen a válaszod. Sajnos mi nem érünk be 1 óra alatt , ezért muszály a helyszinen.

56832. Beus5 (válaszként erre: 56828. - Camonilla)
2019. szept. 24. 19:54
Köszönöm hogy irtál!Nem vizsgálták még a férjemet de nálam a PCOS a gond!Ezért döntöttem úgy hogy nem kísérleteznek tovább sima nődokinál mert semmi sem vezetett eredményre eddig!Sok alternatív megoldást is kipróbáltam 0 eredménnyel sajnos!Jelenleg nem is járok bődokihoz
56831. Wkriszta (válaszként erre: 56830. - Babita.87)
2019. szept. 24. 15:21

Szia!

Örülök hogy túl vagy a műtéten.

Sajnos nem lehet nem beleélni magunkat, én 5 hetesen réveteg, ábrándos tekintettel simogattam a Tescóban a babaruhákat.....

A folyatást meg ahogy írtad, nem kell erőltetni,majd ha visszajön az erőtök...lehet hamarabb is.🙂A lombikosoknak bámulatos a regenerációs képessége.☺️És tényleg ne adjátok fel.

Puszi

56830. Babita.87 (válaszként erre: 56829. - Wkriszta)
2019. szept. 24. 14:59
Szia! Köszönöm,hullámzóan! Vannak jobb rosszabb óráim, perceim. Annyiszor akartam már írni mert belőlletek is erőt merítettem, merítek.Szerdán volt a műtét ( nővér, beteghordó, anesztes) annyira kedves és gondoskodó volt mindenki és mindezt egy állami korházban hogy konkrétan el se hittem, férjem velem lehetett miután kihoztak az ágyam mellett fogta a kezem ez nagyon sokat jelentett. A rosszabb rész csak ezután következett a mindenkinek mondjuk el mi történt, mert igaz nem kürtöltük világgá az elején de miután már azt is tudtuk hogy kislányunk lesz elbíztuk magunkat , de ezen is túl vagyunk. A továbbiakat még nem tudom. Az orvosom bíztat hogy csak egy alaposabb kivizsgálás kell hogy meg találjuk a hibát, ne adjuk fel. Mi most úgy érezzük hogy pihenünk 1,2,3 évet majd meglátjuk hogy alakul sok volt az elmúlt évünk nagyon- nagyon sok lekileg. Azért itt vagyok mert nem tudom elengedni hiába próbálom 🙂 várom a híreket róllatok, izgulok értetek 🙂
56829. Wkriszta (válaszként erre: 56787. - Babita.87)
2019. szept. 24. 11:36

Szia Babita!

Hogy vagy? Sokszor eszembe jutsz....

56828. Camonilla (válaszként erre: 56826. - Beus5)
2019. szept. 24. 09:33
Szia! Mi augusztus végén már úgy mentünk, hogy voltak eredményeink, amiket nőgyógyász beutalása, illetve háziorvos beutalása alapján csináltattunk. Vérkép, hormon panel, ezekkel mindenképp érdemes készülni. Sztem a többit úgyis mondják. Férjedet nem vizsgálták esetleg? Célszerű vele kezdeni, 1 vizsgálattal kiderül, hogy nála mi a helyzet. A női oldal kivizsgálása bonyolultabb és hosszadalmasabb.
56827. 27e1112a7b (válaszként erre: 56825. - Hope :))
2019. szept. 23. 22:37

Szia!😊

Nem volt semmi gond,mert gyáva voltam,negyeddel kezdtem és ettem előtte!😂

Mi már Brnoba járunk,előtte a pesti Kaáliba jártunk Krizsa dokihoz.

Ott volt 4 sikerteken lombikunk,előtte Vajda dokinál 2 inszemünk.

Magyarországon már esélytelen a dolog,45 leszek októberben.

Így a Reprofiba járunk...

56826. Beus5
2019. szept. 23. 21:35
Sziasztok csajok!Segítséget szeretnék kérni!Október 28-án megyünk Pestre konzultációra a Kaáliba!Amikor kértem az időpontot nem kértem előre elvégzet vizsgálatokat valahol azt olvasom hogy vannak megelőző vizsgálatok!Vannak?Én most nem járok dokihoz magamtól kértem időpontot 5 éve nem jön a baba!Köszi a segítséget csajok!
56825. Hope :) (válaszként erre: 56824. - 27e1112a7b)
2019. szept. 23. 21:24

Szia! Na volt bármi mellékhatása, h elkezdted?


Ha jól értem akkor neked hosszabb ideig kell szedned. Velem mindíg csak stimu kezdetével szedetik és akkor is csak akkora dóziba ami vérvizsgálatokkal igazoltan leviszi, kicsivel kezdik aztán ha kell emelik.

Ti mikor kezdtek? Melyik Kaáliba jársz?

56824. 27e1112a7b (válaszként erre: 56823. - JenBP)
2019. szept. 23. 21:07

Köszi,hogy írtál!😊

Nekem ugyanaz az adag megy végig,annyi hogy fél szemmel kell kezdenem,aztán hetente kell emelni féllel,egészen 2-ig.

( én viszont annyira paráztam tőle,hogy negyeddel kezdtem,aztán pár nap után megy majd a fél.😊

56823. jenBP (válaszként erre: 56822. - 27e1112a7b)
2019. szept. 23. 20:36
Én évekig szedtem, semmi mellékhatása nem volt nálam. Nekem is azt mondta az endokrinológus, hogy este vegyem be, mert álmosít. Én úgy szedtem, hogy a ciklus 1. napjától este 1 szem peteérésig, PÉ után mensiig este 1,5 szem. De ez mindenkinél eltér gondolom. Gyönyörűen levitte a prolaktinomat 200 körüli értékre.
56822. 27e1112a7b
2019. szept. 22. 09:16

Hope,Györgyi!

Köszönöm szépen,hogy válaszoltatok,sokat segítettetek!😊

Tegnap este nem mertem elkezdeni,annyira ráparáztam,de ma akkor kezdem,mert hamarosan indulunk mi is az újabb körre!

(Ha túlélem,megírom!😂)

Puszi nektek!😘

56821. Györgyi08 (válaszként erre: 56819. - 27e1112a7b)
2019. szept. 22. 09:07

Szia!

Nekem felet irtak fel de nagyon rosszul voltam tole (folyamatos hanyinger, szedules) igy en negyeddel kezdtem es amikor mar kicsit hozza szoktam emeltem felre az adagot. Most mar egeszet szedek es szerencsere semmi mellekhatasa nincs!

56820. Hope :) (válaszként erre: 56819. - 27e1112a7b)
2019. szept. 22. 09:02
Szia! Én is szedek bromocriptint minden alkalommal. Ami a mellékhatásokat illeti én hányok tőle első héten. Nekem azt mondták, h úgy tudom mérsékelni a mellékhatást (hányást), ha közvetlenül elalvás előtt veszem be. Ez nekem sajnos mem jött be mert kb 1 órával később mindíg arra ébredtem, h hánynom kell. Aztán szépen lassan egyik stimulációról a másikra kitapasztaltam, h nekem hogyan nem okoz mellékhatást. Szóval csak akkor nem hányok, ha előtte eszek pár falatot és utána is, majd gyorsan lefekszem aludni. Igy nincs hányás. Ami az adagot illeti, csak a dokival megbeszélve kezd kisebb dózisban vérvizsgálat mellett. Nekem próbálták a negyedet a hányás miatt de kevés volt, emelni kellett félre. Ha meg nem éri el a kellő hatást hiába minden. Sok szerencsét!
56819. 27e1112a7b
2019. szept. 22. 08:14

Sziasztok lányok!


A Bromocriptint hogy szedtétek?


Milyen adaggal kezdtétek?


Nekem a doki féllel indítana,de én félek tőle,lehet hogy inkább negyedelném!


Tud vakaki segíteni?


Mellékhatásokról tapasztalat?


Köszi előre is!😊

56818. Hope :) (válaszként erre: 56817. - Camonilla)
2019. szept. 20. 20:07
Az nincs olyan messze, a dokid biztos mondja majd mi a teendő vele. És tényleg ne parázd túl mert csak annál magasabb lesz. A stressz sok csúnya dolgot tud csinàlni.
56817. Camonilla (válaszként erre: 56816. - Hope :))
2019. szept. 20. 10:32
Köszönöm, igyekszem nem túl aggódni, bizonyára a stressz okozza. Október 9.-én megyek legközelebb a dokihoz.
56816. Hope :) (válaszként erre: 56814. - Camonilla)
2019. szept. 19. 20:37
Szia! Elég nagy a különbség a két érték között. Ahogy Bimbicsip is írta valószínüleg stressz alapú. A jó hír, hogy ezt tudják kezelni a lombikok alatt. Mikor mentek a dokihoz? Ha csak hónapok mulva akkor érdemes lenne néhány hét mulva megnézetni mégegyszer. Ha a következő is ezer felett lesz a biztonság kedvéért érdemes lenne keresni egy neurológust és csináltatni egy Ct-t. Ha magas ugyan de nem a sokszorosa a megengedett felső határnak akkor valószínüleg tényleg csak stressz, kialvatlanság. Nekem is prolaktin gondjaim vannak. Mint kiderült stressz alapu. Annyira tud változni, h nekem pl volt olyan h pénteken magas volt, kedden meg már jó.
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook