Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Kaáli intézet fórum

A Kaáli intézet (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
56875. Mollcsika (válaszként erre: 56870. - Juditka4)
2019. nov. 5. 09:16
Szia! A mi orvosunk is Balla doktor, teljesen meg vagyok elégedve vele. Nem egy szószátyár, de nem is szeretem az olyan orvosokat. Meghallgat és figyelembe veszi, hogy te mit szeretnél. A facebookon van egy kaális zárt csoport, oda érdemes bejelentkezni. Ha rákeresel a nevére egy csomó találatot ki fog adni, olyanok bejegyzéseiből, akiknek nála sikerült a lombik és elsőre. Sajnos nekünk még nem sikerült, teljes körűen kivizsgált, mindenhova elküldött, nem a dokin múlt, hanem rajtunk. Két sikertelen lombik volt, az elsőnél autó balesetem volt beültetés után, a másodiknál pedig hetek óta beteg voltam. Nagyon erőltettem, de legközelebb sikerül. Sok sikert Nektek is!
56874. Magdi985 (válaszként erre: 56872. - Smer0301)
2019. nov. 4. 12:37

Szia!

Én amíg jártam, addig Leskó doktor magánrendelésére jártam, ami a Mancs szobor mellett van, a bank felett. Ő egyébként a miskolci Kaáli intézet egyik orvosa. Rajtam nem segített, bár ez rajtam múlt, nem kezdtük el a lombikot, de amit tapasztaltam belőle, az nagyon szimpatikus volt.

Ha mész hozzá, érdemes minden ide vágó leletedet vinni, párodét is.

56873. bimbicsip (válaszként erre: 56872. - Smer0301)
2019. nov. 4. 12:34
Szia! Miskolci vagyok, de nem vagyok képben, hogy ott kihez érdemes menni. Szerintem a nőgyógyászodat kérdezd meg, hogy csinálna-e neked hüvelytisztasági vizsgálatot (amiből kiderül, hogy van-e valami nem kívánatos baktérium, gomba, egyéb kórokozó odalent), illetve a petevezeték átjárhatóságit is hátha megcsinálja, vagy ajánl valakit arra. Ezekkel egy nagy lépést tennél előre.
56872. smer0301
2019. nov. 4. 00:13

Sziasztok! A párommal belevágtunk a baba projektbe. Sajnos kiderült, hogy nála komoly hormon problémák vannak, az orvos 2-3 % esélyt adott arra, hogy egyáltalán lehet-e gyereke. Természetesen szeretnénk megpróbálni.

Én a hormon laboron vagyok túl,nálam eddig minden rendben, viszont szeretnék minél több vizsgálatot megcsinálni, hogy mire eljutunk oda, hogy páromtól sebészi úton nyernek spermiumot, addigra tudjam, hogy velem nincs semmi olyan probléma, ami az útjába állhat a sikerünknek.



Mit javasoltok, hova érdemes menni Miskolcon, melyik intézetbe, melyik orvoshoz? Vagy,ha nem Miskolc, akkor melyik városba érdemes menni?


Előre is köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

56871. 8ab83bb557
2019. nov. 2. 16:40
Sziasztok! Mi is az első konzultáción vagyunk túl a budapesti Kaáliban. Mi Sajgó Attila doktor úrnál fogjuk az első lombikot csinálni februárban (ha minden jól megy). Listát kaptunk a kötelező vizsgálatokról,most azokat csinálgatjuk...
56870. Juditka4
2019. okt. 31. 22:01

Sziasztok, csatlakoznék Hozzátok, nekünk most volt az első konzultáció. Közel 10 év próbálkozás után, belevágtunk. Balla dokihoz mentünk, ha minden igaz májusban lesz a beültetés, addig sok vizsgálat.

Mit gondoltok doktor úrról, illetve biztosan lesz sok kérdésem, köszönöm ha segítetek.

Addig is aktívan olvasom a fórumot. 😊

56869. Mollcsika
2019. okt. 29. 11:15
Sziasztok! Van itt olyan, aki most lombikozik a Kaáliban? Mik az eddigi tapasztalatotok?
56868. Camonilla
2019. okt. 22. 11:45
Sziasztok! Fertilovit F 35-el van tapasztalatotok? Az orvosom csak ezt az 1 étrend kiegészítőt javasolta szedni a lombikra való felkészülés kapcsán. Köszönöm!
56867. Dorneo (válaszként erre: 56866. - Njulianna82)
2019. okt. 21. 14:39
Szia, örülök, hogy bent vannak a babák vagy a baba :-)Orvostól függ, hogy milyen progeszteron pótlást ír elő. Van, aki csak a kúpot, van, aki injekciót.
2019. okt. 21. 14:02

Sziasztok,


Köszönöm mindenkinek a hétvégi segítséget, túlvagyunk ma az első beültetésen.

Eddig máshova jártunk, ott a kúp mellett kellett gyógyszert is szedni (duphaston), itt viszont nem kaptunk semmi mást.

Tényleg csak a kúpot kell használni beültetés után?


Köszönöm előre is! ☺

56865. Dorneo (válaszként erre: 56864. - Anonymvagyok)
2019. okt. 21. 11:11
Szia, írhatsz, ha tudok, segítek szívesen.
2019. okt. 20. 22:48
Sziasztok! Az első lombikom zajlik épp. Egy pár kérdésem lenne. Ha valaki esetleg privátban vállalná hogy válaszol nekem amire tud.. nagyon örülnék neki! Ja! És mar 40 es vagyok.
56863. Hugi0903 (válaszként erre: 56860. - Njulianna82)
2019. okt. 20. 16:16
Folyamatosan kellett szednem.
56862. Njulianna82 (válaszként erre: 56861. - Dorneo)
2019. okt. 20. 16:01

Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a biztatást is.

Beveszem akkor holnap reggel is a gyógyszert. :-)

56861. Dorneo (válaszként erre: 56860. - Njulianna82)
2019. okt. 20. 14:52
Szia! Végig kellett szedjem a megadott 4 vagy 5 napon keresztül, megszakítás nélkül, a beültetés napján is. Antibiotikumoknál amúgy is az a "szabály", hogy folyamatosan végig kell szedni az előírt kúrát. Sok sikert kívánok a Babához!
2019. okt. 20. 09:16

Sziasztok,


5 éve lombikozunk, de csak idén nyáron kezdtünk a Kaáli intézetbe járni Budapesten.

Az előző intézményt már jól kiismertük, de itt most minden új, sok a különbség a két intézmény protokollja között.

Jövő héten megyek az első beültetésre, de nem tudom, hogy a felírt Doxycyclint a beültetés reggelén (3.nap) is be kell e venni.

Az orvosom nem mondta, hogy abba kellene hagyni, viszont az intézet patikájában azt mondta a Hölgy, hogy beültetés napján nem szabad bevenni.

Van valakinek tapasztalata a gyógyszerrel, tudjátok hogy kell szedni?


Előre is köszönöm!

56859. 8ab83bb557 (válaszként erre: 56858. - Bimbicsip)
2019. okt. 19. 21:03
Ezer köszi Bimbicsip! Jó hallani hogy im.nem lesz,azt nem biztos hogy magamba merném döfni,a párom meg szintén így lenne ezzel. De a sc. nem lesz gond!🙂
56858. bimbicsip (válaszként erre: 56857. - Bimbicsip)
2019. okt. 19. 19:33
És még egy tipp: a neten van fenn rengeteg videó arról, hogy hogyan kell beadni a szurikat. Mindenféle fajta injekcióról (a pen-esekről is, meg azokról is, amiket fecskendőbe kell felszívni.) Érdemes egyet megnézni, segít abban, hogy kevesebbet bénázzon az ember az első szuri beadása előtt.
56857. bimbicsip (válaszként erre: 56856. - 8ab83bb557)
2019. okt. 19. 19:29
Csak subkutánok a szurik, izomba nem engedik, hogy "laikus" beadja magának. A köldök alatti területre kell beadni bőr alá, minden nap lehetőleg azonos időben. Néha alkalmaznak tablettát is, de lombiknál az nem gyakori, inkább inszeminációnál fordul elő.
56856. 8ab83bb557 (válaszként erre: 56855. - Bimbicsip)
2019. okt. 19. 19:10
Köszönöm a válaszod!🙂 A stimuk tablettás formában mehetnek és/vagy subcután vagy muszkos szurik? Nyilván a doki dönti el ezt is majd,csak azért érdekelne mert a sc.még nekem sem gond...im.-re sokkal inkább össze kellene szednem a bátorságom hogy beadjam saját magamnak😊
56855. bimbicsip (válaszként erre: 56854. - 8ab83bb557)
2019. okt. 18. 19:15
Szia! A protokolltól függ, van olyan hogy egy hónapig fogamzásgátló tablettát kell szedni, majd az utolsó tabletta bevétele után x nappal kell kezdeni szúrni az injekciókat. Van olyan variáció is, hogy a mensit kell megvárni és a ciklus 2. napján kezdeni a szurikat. Ez a két legyakoribb eljárás, a doki dönti el, hogy kinél melyiket alkalmazza.
56854. 8ab83bb557
2019. okt. 18. 16:47
Lányok! Akinek lenne egy kis ideje,írna kicsit arról,hogyan indulnak neki a stimulálásnak? Februári lombikunk lesz ha minden jól megy. Még csak ennyit tudok. Novemberben kell a kért vizsgálatok eredményével visszamennünk párommal. Hogyan indítják a stimut?
56853. Zizike79 (válaszként erre: 56851. - Milhet88)
2019. okt. 15. 09:38
Szia, én is csatlakozom Bimpicsiphez, Kovács dokihoz járunk mi is, tényleg nagyon pontosan tartja az időpontokat, nem kell rá órákat várni. Lehet tőle kérdezni, a kéréseket figyelembe veszi. Én biztonságban érzem magam nála, nem terheli túl a szervezetet hormonokkal, hanem csak az általa szükségesnek tartott minimumot adja, a stimuláció alatt figyel Rád. Nekünk a 2. stimuláció sikeres volt nála, de sajnos missed ab lett a vége, de ezt nem hiszem, hogy az ő hibája lett volna.
56852. bimbicsip (válaszként erre: 56851. - Milhet88)
2019. okt. 14. 20:38
Szia! Nekem most 1,5 éves a Kaális lombikbabám. Kovács doktorhoz jártunk, maximálisan elégedettek voltunk vele. A futószalag érzés minden dokinál megvan ott, de K doki legalább tartja a megbeszélt időpontokat, 10 percnél többet sosem vártam rá, pedig 2 évig jártunk oda, mire sikerrel jártunk. Tény, hogy sok vizsgálatot nem csináltat meg alapból, csak egy-egy sikertelen beavatkozás után. Én nem vártam meg, míg kér egy-egy speckó vizsgálatot, hanem a fórumokon olvasottak alapján végeztettem el őket, így gyorsítva a dolgot. Mikor mondta h ezt vagy azt meg kellene nézetni, már a kezemben volt a lelet róla. (A Versysen kívül nem hallottam olyan intézetről, ahol alapból már az elején széleskörűen kivizsgálnák mindkét felet.) Egy szó mint száz, ha a negatívumokat és a pozitívumokat mérlegre teszem, én elégedett voltam a Kaálival.
56851. Milhet88
2019. okt. 14. 11:52

Sziasztok,



Igaz, már ösrégi lombikos vagyok, összesen 16 év küzdelem után 2 Gyermekes anyuka lettem.



A fö probléma, egy születési rendellenesség a méhben, meg lett oldva.



Sajnos a házasságom tönkrement, de új párom van, aki még gyermektelen, és szeretnénk egy közös gyermeket.



A párom elözö házassága is, és a mi közös próbálkozásunk is gyermekáldás nélkül maradt eddig, ezért arra gyanakszunk, hogy nála is van valami....



Hogy lombik kell e, nem tudom, de az utolsó átjárhatósági vizsgálat sem volt nálam teljesen pozitív...



Elöször is szereznénk az elövizsgálatokat megcsináltatni, azután tb támogatással, ha kell, lombikozni.



Milyen tapasztalataitok vannak a Kaáli intézettel kapcsolatban?



Minden infóért hálás vagyok...



Milhet

56850. Kyara84
2019. okt. 5. 17:15

Sziasztok! Úgy gondolom ez egy igaz történet, így gondoltam megosztom veletek 😊

Egy elefánt és egy kutya egyidejűleg lett vemhes. Három hónappal később a kutya hat kiskutyát szült. Hat hónappal később a kutya ismét vemhes volt, és kilenc hónapon át további tucat kölyköt szült. Ez ment egy ideig...


A tizennyolcadik hónapban a kutya felkereste az elefántot és megkérdezte: "Biztos, hogy vemhes vagy? Ugyanazon a napon lettünk várandósok. Háromszor fialtam egy tucat kölyökkutyát, akik mára már nagy kutyákká nőttek, de te még mindig nem ellettél meg. Mi folyik itt? "


Az elefánt így válaszolt: "Van valami, amit szeretném, ha megértenél. Én nem kölyökkutyát, hanem elefántot hordok a szívem alatt. Két éven belül csak egyet hozok világra. De amikor a borjam kipottyan, abba még a föld is beleremeg. Amikor keresztül megy az úton, az emberek megállnak és csodálattal figyelik. Nem véletlen hordozom íly sokáig, figyelemre méltó lesz, hatalmas és nagyszerű. "


Ne veszítsd el a hited, ha azt látod, hogy mások imái hamarabb meghallgattatak és rekord idő alatt teljesítenek valamit.


Ne irigyeld mások sikereit. Ha még nem értél célba, ne ess kétségbe. Mondd magadnak: "Közeledik az én időm, és amikor végre a földre hull kitartásom gyümölcse, a világ is beleremeg, s a csodájára jár majd mindenki!"


Ne hasonlítgasd az általad járt utat a máséhoz! Sosincs két egyforma út, sosincs két egyforma talp mi járja...

56849. unik (válaszként erre: 56848. - Camonilla)
2019. okt. 4. 10:07
nagyon kedves vagy :) köszönöm még egyszer a választ/segítséget!
56848. Camonilla (válaszként erre: 56847. - Unik)
2019. okt. 4. 10:05
Igen, akkor valóban ez elvileg egy egyszerűbb eset. Valószínűleg akkor Szabó dr úr is megbirkózik a feladattal. Drukkolok!
56847. unik
2019. okt. 4. 09:51
Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Röviden -tömören a férjemnél annyi van, hogy egy gyerekkori mütét során azt a vezetéket elvágták, amin át a sperma természetes úton ki tud jönni; ezért kell a biopszia. Ez évekkel ezelött derült ki, és amikor akkor volt neki biopszia, minden eredménye teljesen jó lett. Ami vizsgálat eddig nálam volt, alapvetöen az is mind jónak tünik, bár én sem vagyok már mai csirke... :) Szóval elvileg a mi ügyünk annyira nem komplikált... elvileg....
56846. Camonilla (válaszként erre: 56840. - Unik)
2019. okt. 4. 06:59
Szia! Szabó Ferenccel nincs tapasztalatom, de Kopa Zsolttal igen. Először mi sem nála kezdtünk, mivel valóban több hónapos hozzá a váró lista, de eddig úgy érzem megérte várni. És pl nekünk előbbre hozta az időpontot, csak október 22.-én mehettünk volna, de lett üresedés és így tudott fogadni szeptember elején. Szóval mi is másik andrológusnál kezdtünk és az az igazság h ég és föld. Amiket a másik észre sem vett azt Kopa dr úr egy uh alapján megmondta, illetve komolyan vesz bennünket, férjem a biopszia előtt most 3 hónapig gyógyszert szed. A másik doki annyit mondott: valami nem fejlődött ki, gondolják át a donort sajnálom.. Ebből a tapasztalatból kiindulva tudom h nagyon nehéz de én most is így tennék ha tehetném és várnék Kopára. Szabó Ferencről én annyit hallottam, hogy ő is inkább donor párti és több helyen olvastam fórumozók történeteit, hogy Szabó megcsinálta a biopsziát, nem talált semmit, majd később Kopa viszont igen. Nyílván mindenki azt ajánlja ahol sikerélménye van. Nehéz döntés, gondoljátok át alaposan! Megkérdezhetem, hogy nálatok miért szükséges a biopszia? Mi okoz azoospermiát? Akár privátban is. Köszönöm szépen!
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook