Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Kaáli intézet fórum

A Kaáli intézet (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
57745. cboda643
2022. ápr. 19. 20:38
Sziasztok!Tudtok segìteni hogy a legelső vèrvètelre megyünk a szegedi Kâliba...utàna mi a menete ennek az egèsznek?
57744. Szophi86 (válaszként erre: 57743. - Kyara84)
2022. ápr. 8. 07:28
Igen, 1 bogyó sítáborozik 😍
57743. Kyara84 (válaszként erre: 57742. - Szophi86)
2022. ápr. 8. 05:42
Jaj de szuper ennek nagyon örülök megy a drukk neked. Fagyasztva is lett embrió?
57742. Szophi86 (válaszként erre: 57741. - Kyara84)
2022. ápr. 7. 15:49

Minden rendben 😍

Egy bogyó a pocakban, 1 a sítáborban. Nagyon boldogok vagyunk. A prolaktin szintem jó, volt vérvétel 🙏

57741. Kyara84 (válaszként erre: 57740. - Szophi86)
2022. ápr. 7. 10:52
Szophie írj majd mi volt?
57740. Szophi86 (válaszként erre: 57739. - Tundev)
2022. ápr. 6. 19:54

Csak az előző ciklusban nézettem, akkor 96 volt...

Próbálok lenyugodni, reggel meg majd ott mondom nekik, előbb is indulunk emiatt... Amennyire lehet biztosra mennék persze, inkább fagyasszanak..

Köszönöm szépen a választ! ☺️

57739. tundev (válaszként erre: 57737. - Szophi86)
2022. ápr. 6. 19:32

Szia Szophi!


Én úgy tudom, hogy a magas prolaktin okozza ezt a tejcsorgást.

Nem néztek 3.napi hormonsort, amikor elkezdted a stimut?


Én kérnék holnap reggel egy sos prolaktin nézést még beültetés előtt, mert ha nagyon magas, akkor inkább fagyasztani kellene az embriókat, hogy legyen esélyük a megtapadásra.

57738. Kyara84 (válaszként erre: 57737. - Szophi86)
2022. ápr. 6. 17:50
Szia Szophi! Remélem lesz aki itt megnyugtató választ tud neked adni erre. Nekem nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban. Mármint hogy a magas prolaktin miatt lenne váladékozás.
57737. Szophi86
2022. ápr. 6. 17:32

Sziasztok!

Rég jártam erre, de most sos egy kis segítségre lenne szükségem.

Petesejtleszívás utáni 4. napon vettem észre, hogy a melleimből nyomásra jön egy kis előtej. Teljesen kétségbe vagyok esve. Lehet hogy magas a prolactinom? Évek óta nem volt vele gondom 😔

Holnap mennénk a beültetésre, ma már nem érem el a klinikát. Persze holnap majd ezzel kezdek nekik, de akkor is jó lenne hallani egy megnyugtató választ. Járt már így vki? Csak magas prolactin miatt lehet?

57736. Kyara84 (válaszként erre: 57732. - Candyandy)
2022. ápr. 5. 15:59
Szia! Mi újság hogy vagytok?
57735. manoka2010
2022. márc. 25. 01:09

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék hogy akinek Balla doktor a kezelőorvosa és volt sikeres beültetése az ment hozzá magánrendelésére is?

Én most legutóbb hogy voltam nála a Kaáliba kérdeztem hogy kell e még jönnöm és mondta hogy oda nem viszont 2 alkalommal még egy masik helyen találkozunk.

Utánna néztem persze és akkor láttam hogy az már a magánrendelése ami hozzáteszem nem kevés pénz.

Nem értem hogy miért kellene oda menni,de járt már igy valaki?


Válaszokat elöre is köszönöm.

57734. Zafi (válaszként erre: 57732. - Candyandy)
2022. márc. 22. 23:24

Szia. Hematóma sajnos sokunknál előfordul. Nekem sokáig, hetekig nagyobb volt mint a petezsák. 2 hétig kórházban is voltam.

2.5 éves a kislányom, aki 3 sikertelen lombik után spontán fogant.

Minden jót kívánok Neked! :)

57733. Candyandy
2022. márc. 21. 15:12
Tehát újra pár szó, helyesen: *kinezIológus, * akiTől megtudhatnám, *hol kérdezZem ezt meg. :)
57732. Candyandy
2022. márc. 21. 15:07
Lányok, valóban baba van, látszik petezsák az 5. heti uh-n, de sajnos egy pici vérömleny is van alatta. Azon kívül hogy 3*1 utrot, 500 mg magnéziumot, 1000 mg C-vitamint szedek, valamint e-vitamint és 2000 NE D vitamint, reggel kis méhpempőt eszek (ami segít elkerülni a vetélést) és sokat pihenek, mit tudok még tenni, hogy minél hamarabb felszívódjon a vérömleny? Olvastam valahol, hogy erre a kék fény hatásos. Van színterápiás készülékem, ha napi 5 percet kék színnel lámpáznám a hasam, segítene? Van kinezológus ismerőse esetleg valakinek, akiről megtudhatnám? Vagy hol kérdeztem én ezt meg? Véletlenül se akarok bajt okozni a babunak! E hét pénteken kell újra uh-ra mennem, megnézik, jól van-e a baba, fejlődik-e, és mi lett a hematómával. Szurkoljatok, hogy minden rendben legyen, úgy aggódom. Köszi a válaszokat!
57731. RosaGina (válaszként erre: 57730. - Candyandy)
2022. márc. 15. 20:59

Szia!

Utrot a háziorvosod is fel tud írni :-)

57730. Candyandy (válaszként erre: 57729. - Kyara84)
2022. márc. 15. 19:14
Igen, spontán. Augusztusban és októberben volt closty kúrám, de sikertelen volt mindkét stimuláció...ezért a nőgyógyászom továbbirányított a Kaáliba. Fel is hívtam őket, és május 6-ra kaptam időpontot telefonos konzultációra. Jövő hét pénteken 6 hetes leszek, akkor megyek uh-ra a saját nőgyógyászomhoz. A korábbról megmaradt utrogestant szedem, de már csak 5 szem van, most pénteken csak felhívom a nődokim, hogy tegyen a felhőbe egy doboz utrot... remélem így is felírja.
57729. Kyara84 (válaszként erre: 57728. - Candyandy)
2022. márc. 15. 18:47
Szia! Spontán terhesség? Gratulálok! Sajnos a korai vetélések genetikai eredetűek mind azok sajnos ha te mindent jól csinálsz is be tud következni. De ne ilyeneken agyalj és ne aggódj. Tudom ez a legnehezebb amíg nem tudod biztosan jól van e, de hidd el azzal hogy aggódsz nem lesz jobb. Pihenj, relaxálj és pozitív gondolatok járjanak a fejedben hogy minden rendben lesz. 6. Hét után érdemes majd UH-ra menni.
57728. Candyandy
2022. márc. 15. 17:59
Sziasztok! Még magam sem tudom elhinni, de hétvégén nem jött meg, így csináltam egy (két) tesztet hétfőn. Pozitív lett! És ma is! Ugye ha vigyázok magamra nem lesz korai vetélésem? Hétvégén 5 hetes terhes leszek/ lennék.
57727. RosaGina
2022. márc. 2. 07:28

Sziasztok! Maradt az Antritter Zsófia doktornő féle L, D vitaminból fél doboz . A kezdő csomag, aki most kezdi vagy fejezi be annak jó.

Csokiért odaadom, akit érdekel írjon privit.

57726. tutu79 (válaszként erre: 57725. - Candyandy)
2022. febr. 19. 11:10
Szia, Ha az éhgyonri inzulinod magas, akkor az azt jelenti hogy éjszaka nem dolgozik jól a hasnyálmirigyed. Az IR diéta lényege, hogy folyamatosan azonos szinten próbálja tartani az inzulint, napi 5 szöri étkezéssel. Lehet inkább dietetikushoz és endokrinológushoz kellene fordulnod. Teletanyer.hu oldalt IR diétára hozták létre. Én keresnék egy meddőségi dietetikust, aki speckón ezzel foglalkozik. Esetleg tanulmábyozd az endocare oldalt.
57725. Candyandy (válaszként erre: 57723. - Tutu79)
2022. febr. 18. 09:18
Köszi a sok segítséget! Természetesen néztek inzulint 0-60-120 percnél, hisz a vizsgálat maga ez. De ott referencia értéknek 3-25 mIU/L van feltüntetve az éhgyomrinál, és nekem 10.3 volt. A 60 perces 39.1, a 120 perces 33. De ha az első érték 6 alatt jó, akkor lehet, hogy ezért mondta az endokrinológusom, hogy enyhe IR-em van, és nem (csak) a HOMA index miatt... én laikusként azt hittem, a HOMA érték a releváns. Na de minden nap tanul valamit az ember. :) A diétáról annyit, hogy már egy éve egészségesen étkezek. Tejet már 2019 óta nem fogyasztok, máshogy pótlom a calciumot, egy éve minimális a liszt és cukor fogyasztás. FODMAP diétát is próbáltam pár hétig, illetve most tart még ez. Csak az a problémám, hogy így is kórosan sovány vagyok, és nem tehetem meg, hogy nem eszek sok szénhidrátot. Ha 2300 kcal-nál kevesebbet eszek, fogyok. És mivel hízni akarok, híznom kell, törekszem 2500-2600 kcal-át bevinni, (kb. 300 g szénhidrát, 100 g fehérje, 80 g zsír makro) + edzés heti 3-szor. Ez a 22-es csapdája...Lehet, a soványságom miatt nem esek teherbe...ezt csak én gondolom, orvos még nem mondta. Ha a saját szervezetem kínlódás működtetni, akkor egy baba hogy is tudna életben maradni bennem...
57724. tutu79 (válaszként erre: 57722. - Candyandy)
2022. febr. 16. 22:39
Ajánlom dr Fülöp Vilmos Anyagcserezavarok hatása az infertilitásra c könyvét. Szetinte van összefüggés a helytelen táplálkozás és az infertilitás között....
57723. tutu79 (válaszként erre: 57722. - Candyandy)
2022. febr. 16. 22:35

A TSH-t nézik, de az IR nem része a normál protokolnak. Meg lennék lepődve, ha elküldenének IR vizsgálatra. Esetleg majd a 3. sikertelen lombik után, ez a protokol....

A homa index elavult számítási módszer, az éhgyomri inzulin szint és éhgyomri cukor hányadosa. Nem ad infót a szervezet tényleges inzulin szintjéről, felhasználásáról. Ezért szokták a 0, 60, 120 perces inzulin szinteket nézni. Mely szerint a kezdő inzulinnak 6 alatt kell lennie, a 60 perces a kezdő max 5-szöröse, és vissza kell rendeződnie 120 perc után 20 alá. Minden más IR bizonyos foka. Ezt nem én mondom hanem Tűű László prof, aki magyrország egyik legjobb endokrinológusa. A petefészek és a here a leginzulinérzékenyebb szerv, amely rosszul toleránlja az inzulin ingadozását. Az IR okozhat peteérési és sperma képzési zavarokat.

A gluténérzékenység és intolerancia 2 külön dolog, az első esetben abszolút nem fogyasztható glutén komoly panaszokkal jár, pl hasmenést hányást okoz. Az intolerancia esetében fogyasztható, felszívódik de a szervezetben később vált ki ellenreakciót.

Ezt labor VÉR vizsgálattal szokták általában megvizsgálni. Ez sem része a kivizsgálásnak a szegedi Kaáliban....

Javasolnék neked egy min 3 hónapos diétát, dr Fülöp Vilmos által meghatározottat, és akár a peteérési zavarok is helyre állnak.

www.endocare.hu olvasd át ezt az oldalt

57722. Candyandy (válaszként erre: 57721. - Tutu79)
2022. febr. 16. 19:27
Köszi szépen! A labor értékeim mindig rendben voltak. A TSH-t régen nézték, 2020. márciusban, akkor 1.7 volt. A hormonkúrák után nem csináltattam ilyen vizsgálatot, de lehet kellene... bár Szegeden úgyis megvizsgálják. Van egy enyhe IR-em,ez tavaly februárban derült ki: A HOMA indexem kicsit magas, 2.41 volt és 2 alatt jó. Gluténintoleranciát nem tudtak igazolni a gyomortükrözés során, de mivel úgy vettem észre, kevésbé puffadok, ha kevesebb glutént fogyasztok, felmerült a nem cöliákiás gluténérzékenység is nálam. Igazolt genetikai laktózintoleranciám is van, de ez nem befolyásolja a teherbeesés esélyeit. Szóval az előzmények kb. ezek.
57721. tutu79 (válaszként erre: 57720. - Candyandy)
2022. febr. 16. 08:58

Szia, Hát sajnálom. Ezen is látszik mennyire nem rugalmasak. Más intézetekben, pl Budapesti Kaáli/BMC elfogadják a hormon panelt ha 3 hónapon belüli, a HIV hepatitist pedig 1 évig fogadják el.

Ebből is látszik hogy húzzák az időt.

Arról nem is beszélve, hogy pl néhány labor vizsgálat "örök érvényű", ilyenek a genetikai labor vizsgálatok, az ember gén állománya élete végéig megmarad, nem változik...

Ezeket leírom neked ide, csak azért hogyha van lehetőséged érdemes lenne felkeresned a körzeti nőgyógyászt hogy adjon ezekre labor beutalót. A szegedi Kaáliban első körben BIZTOSAN nem fogják neked ezt megnézni, csak ha már lesz 3 sikertelen beültetésed. EZ A PROTOKOLL!

V. faktor Leiden mutáció, II. faktor (prothrombin) G20210A mutácó, MTHFR C677T mutáció, MTHFR A1298C mutáció.

Az eredmény 3 típus lehet: normál (ilyenkor nincs teendő), heterozigóta és homozigóta. Az utóbbi 2 esetben beágyazódási nehézségeket jelenthet, amire általában clexan injekciót írnak fel a stimuláció alatt. Valamint jelentheti a Folsav felszívódási nehézséget, és vérszegénységet is okozhat. Ilyenkor Folát szedése ajánlott. A férfiak esetében is lehet ilyen eltérés, ami okozhat rossz spermaképet, ezért érdemes a férfiaknak is inkább Folátot szedni, mint folsavat.

Valamint a Kariotipizálás (citogenetikai kromoszóma vizsgálat) is örök érvényű....

Egyébként a labor eredményeden mindent rendben találtak?

Mert ugye az egy dolog hogy pl TSH esetében elfogadják a 4,2 értéket, de baba vállaláshoz viszont jobb ha 2 alatt van.

IR esetében is szigorubbak az értékek ha babát szeretnél, mintha nem...

57720. Candyandy (válaszként erre: 57719. - Tutu79)
2022. febr. 15. 16:26
Hát, hívtam a szegedi Kaálit és május 4-re kaptam telefonos konzultációra időpontot. A doktornő fog hívni engem. Rákérdeztem a meglévő leletekre, a hölgyike rávágta, hogy nem tudják elfogadni egyik leletet sem, náluk kell minden vizsgálatot elölről kezdeni. Úgy látom, nyár előtt el se jutok vérvételre...mire inszem-re kerülne a sor, lehet ősz lesz... Na de addig valami csoda folytán hátha összejön természetes úton. Elkezdtem 1 hete az aviva tornát, 3 hónapja szedem a tiszta méhpempőt, hátha eredményes lesz. Nem nagyon vagyunk mobilisak sajnos...nekem még jogsim sincs, még a Szegedre átjárás is problémás lesz.
57719. tutu79 (válaszként erre: 57718. - Candyandy)
2022. febr. 12. 13:04

Szia szuper, minél hamarabb keresd fel őket.

Még annyi jutott eszembe, hogy pl a Budapesti Kaáliba is az első konzultáció telefonos, vagyis oda is kérhetsz időpontot, az még nem jelenti a kezelés megkezdését. Nekem oda viszonylag hamar adtak időpontot (december végén február végére). Tehát OEP felé a finanszírozás úgy történik, hogy egyszer felszámolnak egy első konzultációs díjat, ez sem a pácienst sem az orvost nem kötelezi kvázi semmire. Egyébként ezt a beteg életútnál tudod ellenőrizni, az ügyfél kapunk keresztül.

A budapesti kaáli tud adni beutalód a synlab-ba vérvételre, ami tb finanszírozott, vagyis neked csak a vérvétel díját 3500 ft ot kell megfizetned. 5600 Békéscsaba, Gyulai út 18 alatt van Synlab.

Normál esetben egy IVF ciklus ugy zajlik, hogy a ciklus 2. napján van egy UH, ekkor megnézik hogy milyen állapotban vannak a tüszők, antrális tüszőszámot mérnek és méhnyálkahártya vastagságot. Majd megkezdik a stimut hormonokkal, ez azt jelenti hogy kb 3 naponta visszahívnak UH-ra. Szóval azt szeretném kihozni a történetből hogy maga az IVF kezelés kb 5-6 munkanapot vesz igénybe, vagyis ha vagytok annyira mobilisak hogy felutazzatok budapestre lehet jobban jártok, mert ott nincs annyira tele a rendszer.

Ha pl kérsz konzit bárhova megkérdezheted, hogy kb mikor lesz a kezelés, és ez hány napot vesz igénybe.

Mivel szeged is elég telített ezért nem tudják tartani az időpontokat, tehát pl hiába adnak vérvételre időpontot mondjuk 11h-ra, jó ha délre bekerülsz. De nekem volt olyan eset, hogy 11h ra mentem és 16.30-kor jöttem el :(

Meg egyébként pesten szakmailag is jobbak.

Gondold át mennyire vagytok mobilisak.

57718. Candyandy (válaszként erre: 57717. - Tutu79)
2022. febr. 12. 09:33
Köszönöm szépen! Még nem hívtam őket, mert tegnap délután voltam a nőgyógyásznál, akkor tudtam meg, hogy menni kell a Kaáliba. A tsh jó volt, a hormon 3. napján vett vérvétel is rendben, a 21. napon mért hormonokon belül a progeszteron nem volt jó, nagyon alacsony (mint kiderült, nem volt peteérésem.) Ezért volt a 2 closty kúra, ami miatt volt ovulációm végre. Hétfőn hívom őket, és rá is kérdezek, meddig fogadják el a már meglévő leleteimet, és miből kell friss.
57717. tutu79 (válaszként erre: 57715. - Tutu79)
2022. febr. 11. 22:09
Még az jutott eszembe, hogy ha felhívod őket Dalmához időpontot kérni, akkor is megkérdezheted hogy ezeket elfogadják e. Ha szerencséd van még akár Dalma asszisztense is felveheti a telefont, és akkor elmondja hogy mit fogadnak el.
57716. tutu79 (válaszként erre: 57715. - Tutu79)
2022. febr. 11. 22:04
Az átjárhatóságit lenne értelme megcsináltatni ha még nincs meg, azt 1 évig fogadják el.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook