Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A bizalom ára. Kihez mentem feleségül?! fórum

A bizalom ára. Kihez mentem feleségül?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A bizalom ára. Kihez mentem feleségül?!

1 2 3 4 5 6
170. csikil4ny (válaszként erre: 169. - 7d58c633dd)
2016. júl. 3. 17:55

Szerencsére az oktatási rendszer nincs kőbe vésve. :D A miénk épp összeomlás szélén, úgyhogy még reménykedhetek, hogy jó felé fog változni, igaz ugyan, hogy minden évben kikérik a véleményünket, s aztán nem veszik figyelembe, de kitartóan írjuk a szakvéleményeket valahányszor küldik az átiratot.


Igen, kicsiben a saját gyerekeink neveléséért vagyunk felelősek, de naponta annyi gyereket látok, akik rászorulnak egy kis odafigyelésre, hogy egyre többet teszek ezen a téren is értük. Szerencsére egyre több kolléga felismeri ezt, csak a szülői odafigyelést, szeretetet nem pótolhatja senki. :(

169. 7d58c633dd (válaszként erre: 168. - Csikil4ny)
2016. júl. 3. 17:47
Az oktatási rendszert nem tudjuk megreformálni. Gyermekeinknek kell a lehető legtöbbet adni, felkészíteni az életre, hogy a lehető legkisebb eséllyel történjen meg velük olyasmi, mint a cikk írójával.
168. csikil4ny (válaszként erre: 167. - 7d58c633dd)
2016. júl. 3. 17:33

Pedig nem ártana valami "szülővé nevelés" tanórát is beiktatni az oktatási rendszerbe, mert ez hiányzik a legjobban. Nem tudom nálatok mikor és mit tanítanak pszichológia órán, de nálunk Romániában 10. osztályban heti egy óra van erre szánva és inkább elmélet, tehát gyakorlatilag nem ér semmit.


Én először akkor döbbentem le, amikor egy 10.-es srác szemrebbenés nélkül a szemembe hazudott, egy olyan helyzetben, amelynek nem volt tétje.


Abban igazad van, hogy a pszichopatákkal nincs mit kezdeni, azon kívül, hogy kikerüljük, de általában valami gyerekkori sérelem vált ki sok olyan láncreakciót, amely egy kis odafigyeléssel elkerülhető lenne... Nem kell ahhoz pszichopatának lenni, hogy átgázoljunk egymás érzelmein, legtöbb esetben tanult forma.

167. 7d58c633dd (válaszként erre: 166. - Csikil4ny)
2016. júl. 3. 17:17
Na de hol? A szülői nevelésbe nem lehet beleszólni, az iskolában meg ha van is pszichológia, akkor is egy vicc... Meg Te is tudod, hogy egy pszichopata még a szakembereket is képes átverni, hát még egy naív, szeretetre, boldogságra vágyó, ellenkező nemű lényt...
166. csikil4ny (válaszként erre: 165. - 7d58c633dd)
2016. júl. 3. 15:52
Nem mindenki tud igazán felnőtté válni, szerencsére egyre több tudatosan élő ember van.... Nem ártana nagyobb hangsúlyt fektetni az érzelmi intelligencia fejlesztésére!
165. 7d58c633dd (válaszként erre: 164. - Csikil4ny)
2016. júl. 3. 15:26
Igen, ezen mosolyogni szoktam :-) A hiszti, meg a hangulatingadozások valójában csak a felszín, a jéghegy csúcsának a teteje. De mire rájön az ember, mi van a mélyben, általában már késő...
164. csikil4ny (válaszként erre: 163. - 7d58c633dd)
2016. júl. 3. 15:04
Persze, nőknél még nehezebb felismerni, mivel egyszerűen hisztinek tituláljuk.
163. 7d58c633dd (válaszként erre: 162. - Csikil4ny)
2016. júl. 3. 14:59

Ez így van. Sőt, ezek az emberek a legveszélyesebbek, minden szempontból.

De nem csak férfiakról beszélünk, mert ugyanannyi nő is van köztük, csak nekik az eszközeik mások.

162. csikil4ny (válaszként erre: 161. - 7d58c633dd)
2016. júl. 3. 14:41

Igy van!


Igazad van, csak piszkosul nehez kimaszni egy ilyen kapcsolatbol, sokaknak nem is sikerul...

161. 7d58c633dd (válaszként erre: 160. - Csikil4ny)
2016. júl. 3. 14:15
Na, ugyanarról beszélünk :-) A skizofrénia biokémiailag kimutatható betegség, de egy személyiségzavar (mint a cikk főszereplőjénél) az nem. Utóbbi gyakorlatilag semmilyen módon nem kezelhető, nem gyógyítható. Talán egy 10 éves terápia valami keveset segítene, de azt meg 0% hogy végigcsinálja egy ilyen ember. Egy a fontos: Az ilyeneket (mint a cikk főszereplő férje) nagy vben el kell kerülni, mert SOHA nem fog megváltozni.
160. csikil4ny (válaszként erre: 159. - 7d58c633dd)
2016. júl. 3. 13:54
Attol fugg, hogy eppen mirol beszelunk: pl. a pszichopatak felelossegre vonhatok, de a skizofreneket nem. Igazad van: csak a hajlam oroklodhet, viszont abban, hogy elojon-e nagy szerepe van a kornyezeti hatasoknak.
159. 7d58c633dd (válaszként erre: 158. - Csikil4ny)
2016. júl. 3. 13:31
Igazad lenne, csakhogy a személyiségzavar NEM betegség (ezért pl az ilyen bűnelkövetők büntethetőek is), inkább a "fejlődési rendellenesség" lenne rá jó kifejezés. Max a hajlam öröklődhet egyes esetekben, de az még messze nem biztos hogy elő is jön.
158. csikil4ny (válaszként erre: 157. - 7d58c633dd)
2016. júl. 3. 08:41
A jelenkoré csak azért mert a központi idegrendszer degeneratív betegségeit örököljük, ezelőtt a természetes szelekció során még valamilyen szinten megoldódott, de most már nem. A legtöbb esetet lehetne kezelni, de egyrészt nincs betegségtudatuk, másrészt a társadalom is tabuként kezeli.
157. 7d58c633dd (válaszként erre: 155. - Mutáns Jane)
2016. júl. 3. 06:55
Ó, hát ez nem magyar probléma, és nem is a jelen koré :-) (gondolj csak pl Néró császárra) De nyilván ne kezdj el rögtön mindenkire mindent ráfogni, ez annál sokkal bonyolultabb dolog, ez egy külön tudomány.
156. Magdalénia (válaszként erre: 155. - Mutáns Jane)
2016. júl. 3. 00:57

Politikailag bizonyára, de a tárgyalt témával kapcsolatban túlzás lenne ilyet állítani.


Az általam ismert példáknál még csak nem is magyar nemzetiségűek voltak, de szerintem nem is ezzel függ össze.

155. Mutáns Jane (válaszként erre: 154. - 7d58c633dd)
2016. júl. 2. 23:01
Nagyon durva lenne esetleg ennek fényében kijelenteni, hogy a magyar egy pszichésen súlyosan beteg társadalom?
154. 7d58c633dd (válaszként erre: 152. - Mutáns Jane)
2016. júl. 2. 20:56
El sem hinnéd, milyen gyakori ez! Te is naponta láthatod ezeket az embereket (ha szerencséd van, csak tv-ben politikusok, üzletemberek, cégvezetők, színészek, stb formájában), csak egy kívülálló, aki nem tanult pszichológiát, nem veszi észre őket.
153. Magdalénia (válaszként erre: 151. - 7d58c633dd)
2016. júl. 2. 19:25

Én is ezt valószínűsítem. Ismertem olyan házaspárt, ahol a férfi össze-vissza hazudozott, pedig nem is lett volna rá szüksége. Azért tette, hogy a saját személyiségét elfedje. Másnak, többnek mutassa magát.

Általában ez csak ideig-óráig sikerülhet.

Egy másik házaspárnál a nőnél vettem észre hasonlót. A hazugság a lételemévé vált és egészen kis buta dolgokban is hazudott a férjének, teljesen szükségtelenül.


Amikor lebuknak, ígérnek fűt-fát, de nem tudnak megváltozni. Ez független a párjuktól is, tehát nem a párjuk miatt hazudoznak.


Nehéz felismerni a tünetet, mert csak együttélés után derül ki. Az udvarlás időszakában a legmegnyerőbb emberek tudnak lenni, mert alkalmazkodik a másikhoz, akit meg akar szerezni.


Ha már én ismertem két ilyen esetet, akkor valószínű, hogy elég gyakori lehet. :(

152. Mutáns Jane (válaszként erre: 151. - 7d58c633dd)
2016. júl. 2. 18:17

"A történet főszereplője nem egyszerűen "rossz ember". Ez már valószínűleg komoly személyiségzavar, azon belül is b-típusú (ide tartoznak pl a pszichopaták, nárcisztikusok is)."


Ennek egyébként mekkora egy átlagos gyakorisága mondjuk a magyar társadalmon belül (látenciát, a probléma jellege miatt beleértve természetesen)?

2016. júl. 2. 18:13
A történet főszereplője nem egyszerűen "rossz ember". Ez már valószínűleg komoly személyiségzavar, azon belül is b-típusú (ide tartoznak pl a pszichopaták, nárcisztikusok is). A cikk írója nem hibás, mert ezek az emberek álarc mögött élnek (mely előbb-utóbb lehullik), zseniális színészek, hazudozók, manipulátorok. Egy dolognak kell örülni: remélhetőleg örökre eltűnik. Legfeljebb a következő áldozatát/áldozatait lehet sajnálni.
150. Magdalénia (válaszként erre: 149. - Cidanoi)
2016. máj. 17. 21:30

Ha úgy értjük, hogy az egyik fél becsapja a másikat, akkor nem ugyan arról az érméről beszélünk.


Vannak erkölcsi szabályok, amiket be kell tartani egymással szemben és nem lehet hibáztatni, aki éppen azt betartja.


Vannak egyértelmű okai egy házasság felbomlásának és nem lehet minden esetre ráhúzni, hogy mindkét fél a hibás. Ez inkább elkenése a dolgoknak. Ilyen eset a hazugság, durvaság, erőszak, ital, szerencsejáték, titkolt kapcsolat egy harmadikkal stb.


Mindkét fél pl.akkor lehet "hibás", ha csak a normál hétköznapi életben nem jönnek ki egymással, mert más a habitusuk, természetük és kölcsönösen elhidegültek egymástól.

149. Cidanoi (válaszként erre: 148. - Magdalénia)
2016. máj. 15. 17:55
Legyen úgy, hogy vétlen :) de az éremnek mindig két oldala van...
148. Magdalénia (válaszként erre: 147. - Cidanoi)
2016. máj. 15. 16:07
A vásárban is becsaphatják az embert, ha az egyik fél nem korrekt. Könnyű a vétlent hibáztatni, hogy miért volt naiv, hiszékeny. Még könnyebb megkérdőjelezni igazát.
147. Cidanoi
2016. máj. 14. 16:44
Elég egyoldalú írás :) van egy rendes nő és egy fránya férj...Akire mindent rá lehet húzni. De mindig kettőn áll a vásár...
146. Magdalénia (válaszként erre: 143. - Kata2016)
2016. ápr. 18. 14:49

Jó, hogy túl vagy rajta. Ez a példa is okulásul szolgálhat másoknak.

Azért vigyázz, mert ez nem csak a magyarországi pasikra jellemző, bárhol előfordul, ha nem vagyunk elég alaposak a párválasztásban.

145. Magdalénia (válaszként erre: 144. - Lajos39)
2016. ápr. 18. 14:41

Hogy is van ez? Az ágy közös, az asztal nem? :D


Az ma már teljesen elfogadott, hogy külön bankszámlánk legyen, de az ne legyen már elfogadott, hogy egyúttal titkos is legyen a házastárs előtt! Sőt meg kell nevezni kedvezményezettnek, hogy halálunk esetén ne kerüljön nehéz helyzetbe a családunk.


A családi költségvetésnek mindkét fél számára nyitottnak kell lennie, hiszen ezért család.


Aki erre nem képes, az ne házasodjon, ne alapítson családot. Tartson barátot, barátnőt.


Azzal kell összekötni az életünket, akinek ismerjük az előző életét, - s nemcsak a saját elmondásából. Ismernünk kell a jó és a rossz tulajdonságait is.

Ha az egyik nem jól bánik a pénzzel, akkor kezelje a másik, de ne legyen az "enyém-tied" módszer egy családban, mert nem szül jót.

144. Lajos39
2016. ápr. 14. 20:47

Lehet kicsit paranoid vagyok, de soha nem adnék hozzáférést a bankszámlámhoz semmilyen másik embernek, nemtől függetlenül.

Ez a szintű bizalom sosem fog kialakulni bennem.

A legbiztonságosabb ha mindenki a maga ura. Ha elégedetlen a helyzetével, tegyen érte, ami nem jól kereső pasit/férjet jelent.

2016. ápr. 14. 20:43

Kedves P.Tunde!


Amin atmentel,azt nem kivanom a legrosszabb ellensegemnek sem,de egy ehhez hasonlo helyzetbol evickeltem ki en magam is az akkori 18 honapos gyerekemmel.En 2ooo-ben mentem ferjhez csaladalapitas neven.Nalam a problemak agyerekem szuletesevel kezdodtek a problemak.Az exemnek nem tudtam mennyi a fizetese,en a gyerekemmel a gyes ill.a csaladipotlekbol eltunk ketten,mert nem tudtam mennyi a fizetese az urfinak.Nem gondoltam En sem,hogy a nagy szerelem utan ilyen valsagos helyzetbe kerulok,amiert aztan el kellett hagyjam az orszagot es haza terjek Erdelybe a kis szulovarosomba.Azota is Erdelyben elek es orvendek,hogy nagynehezen meg tudtam tole szabadulni,meg az egesz orult csaladjatol.Sajnos mellettem kettos eletet elt,amirol egy veletlenszeru telefon beszelgetest fogtam el.A kettos elet ugy nyilvanult meg,hogy jobban szerette a ferfiakat,mint a noket,s mindezt a szulok sem tagadtak,de legfokepp az anyja.

Mikor haza kerultunk meg sokaig zaklatott,de aztan megszunt minden,addig a pillanatig,mig a fiam be nem toltotte a 7 evet.Ekkor a kalvariank kezdodott ujra,de szerencsem volt a jo ugyvedekhez es a szuleim,es testverem segitsege.

Kivanom az elkovetkezendokben,hogy minden jora forduljon nalad(nalatok),es ne szenvedj meg egy ilyen alak mellett ,mert nem eri meg.A gyerekeidnek szukseguk van az edesanyjukra,hogy fel tudja nevelni es elinditsa a NAGYBETUS ELETBE.

Nem gondoltam,hogy a magyarorszagi pasik ilyen szelhamosok tudnak lenni,de mostmar ovatosabb vagyok es nyomozok,ha valami nem tiszta nekem.

En is mindent ujra a nullarol kezdtem,de tudom,hogy boldogan;nyugodtan hajtom le a fejem,es nem gondolok ra tobbet.Probalunk ujra elni a gyerekemmel egyutt.

Sok sikert kivanok Neked az ujrakezdeshez es fel a fejjel.

142. Bodó83
2016. febr. 25. 20:11

Azt gondolom,hogy azért itt vannak jogi lehetőségek a volt férjeddel szemben.

Londonban sem lehet munkát vállalni feketén, tehát a munkabéréből lehet vonni a gyerektartást és az adósság rá eső részét is be lehet hajtatni.

Hacsak cserébe nem maradt nálad a házatok, ami gondolom nem két ft-ot ér. Mert nem írtad,hogy vagyonmegosztást kértél-e. Lehet,hogy túl nagy lábon éltetek és a férjed ezt szerette volna biztosítani továbbra is, sajnos olyan áron is, hogy lopott és kölcsönöket vett fel.

Azért azt gondolom,hogy ha szeretted a férjedet,azért észre kellett volna venned,hogy gondterhelt és valami nyomasztja... - nem kis teher lehetett ez neki.Azt írtad vittél egy gyereket az előző házasságodból..- azért annyira rossz ember nem lehetett,ha jó életet biztosított nektek. Te ugyanolyan hibás vagy, hiába takarózol azzal,hogy ártatlan libuskaként csak a gyerekneveléssel foglalkoztál, még egy csekket sem fizettél be. Miért nem? Mert el kellett volna menni a postára és sorba állni? Átutalásról és internetbankolásról sem hallottál még, vagy számlakivonatokról, amik havonta érkeznek?

Homokba dugtad a fejed, mert igy volt kényelmes a kis rózsaszínű világodban. Nem bántani szeretnélek, mert nagyon nehéz lehet életképessé válni annak,aki buborékban élt. Sajnálom,hogy rád szakadtak a dolgok, de felelős vagy érte te is.

141. Magdalénia (válaszként erre: 140. - Ba11c7edb7)
2016. febr. 14. 23:34

A mi szempontunkból ennek nincs jelentősége. Kár piszkálódni. :)

Ha valakit sérelem ér, az az ő szubjektív érzése és itt ez a lényeg. Nem pedig az, hogy kétségbe vonjuk, ítélkezzünk, vagy meghallgassuk a másik felet is. Minek? Nekünk nem kell bizonyítania semmit. A története úgy végződik, hogy "mások okulására". Erről van szó!


Gondolom, nem hiszed, hogy a fórumindító a három gyerek mellett elitta vagy pasikra költötte a volt férjére erőszakolt felvett hiteleket, amiket most derogál neki és édesanyjának visszafizetnie? Ez viccnek is rossz!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook