Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Eper és sárgabarack lekvárt szeretnék készíteni édesítőszerrel, hogy kell csinálni? fórum

Eper és sárgabarack lekvárt szeretnék készíteni édesítőszerrel, hogy kell csinálni? (tudásbázis kérdés)


2008. aug. 29. 11:55

én Stevia port használok (ami egy teljesen természetes édesítőszer), lekvár főzéshnél 1kg gyümölcshöz 1/2 kiskanál kell belőle;

mesterséges édesítőket egyáltalán (!) nem ajánlok... mivel a szervezetednek nincsen rá szüksége, csak lerakódik és zavarja a természetes szervezetbeli funkciókat.

2008. jún. 29. 20:57
én eperböl csináltam,Norbis édesítővel(abban nincs aspartám)arra mondják hogy káros.Szerintem jó lett,dzsemfixet raktam bele.
2008. jún. 29. 20:44

Édesítővel is hasonlóan jó lekvárt lehet csinálni.

Én csináltam márédesítővel, szőlőcukorral és szacharózzal (gyümölcscukor) is és abszolút kevés kellett bele,viszont mivel nem vagyok híve a főzzük ki a gyümölcs lelkét is órákon át,így én turmixolok,aprítok,ha kell zselatint is teszek bele és kevés ideig főzöm,édesítő és cukor a főzés utolsó perceiben kerül bele.Sterilizált üveget,és leheletnyi tartósítót használok max. viszont dunsztolom!

Ha elfogadtok egy jó tanácsot:a sárgabaracklekvárba sokkal kevesebb (kb fele!) cukor kell,ha forró vízbe mártva lehúzzátok a héját,és így aprítjátok vagy turmixoljátok a barackhúst és persze sokkal lágyabb az íze is.Én már csak így készítem.

2008. jún. 15. 19:11

Én is ezután hajtok. Most, hogy utána olvastam, még jobban össze vagyok keveredve. Azt írták, ha nem akarok tartósítószerrel élni, akkor csírátlanítsam az üvegeket, így biztos a tartósítás. Ez oké. De! Cukor mindenképp kell bele, csak kevés.

Olyan szilvalekvár receptet is olvastam, amit a sütőben csinált meg valaki és így olyan édes lett, hogy semmi féle édesítést nem igényelt.

Én teljesen laikus vagyok lekvár és befőtt ügyben, viszont nagyon szeretnék csinálni, de nem vagyok hajlandó lenyelni annyi cukrot, ami ezekhez kell.

2008. jún. 5. 10:00

A legtöbb édesítőszer ártalmasabb mint a cukor! Még nem néztem utána, hogy melyikkel mi a helyzet, de hamarosan megteszem! Én mindent mézzel kezdek édesíteni cukor helyett!

Én a helyedben nem tennék bele cukrot, ha elég keményre főzöd biztos, hogy úgy is eláll, és utólag is édesítheted, esetleg!:) Édesanyám mindig cukor nélkül főzte be a a szilvalekvárt! :)

2008. máj. 10. 09:40
Eper és sárgabarack lekvárt szeretnék készíteni édesítőszerrel, hogy kell csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook