Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba és benti cica - tapasztalatok fórum

Baba és benti cica - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2016. febr. 9. 08:17

26 éve élek macskával, egy év kihagyással.

Kisfiam 2 éves múlt ősszel.

Amíg pici baba volt, addig a macska nem mehetett be a gyerekszobába. Máshol lehettek együtt.

Volt olyan, hogy a kicsi az ágyunkban aludt (saját kis plédjén), a macska pedig odavackolt a lábához. (Amúgy nekem is a lábamhoz fekszik mindig, soha nem tanítottam rá).

Most már bemehetne a gyerekszobába is a cica, de már megszokta hogy nem megy.

Egyszer karmolta meg a fiam, akkor is a kezét. Piszkálta az pihenő macskát. Elmondtuk neki, hogy ne tegye, mert nem tetszik a cicának. Többször. Először csak behúzott karmokkal csapott a kezére a macs, aztán a tizedik ilyen után kicsit kiengedte a körmét. Senkinek semmi baja nem lett tőle.

Soha senki nem nehezményezte Anyosomon kívül a macskát. Se orvos, se védőnő. Tiszta, rendes, oltott, féregtelenitett cica.

A kisfiam imádja az állatokat (anyuméknál 1 szoba-, és 3 kinti kutya van), első szava a cica volt.

Szóval szerintem működik. Nálunk legalábbis igen. :)

13. timycat (válaszként erre: 12. - 6b3a35c3e8)
2016. febr. 8. 22:46
Ez a szülők felelőssége. Erre figyelni kell, nem hagyjuk magára macskákkal, ahogy kutyákkal sem. Meg természetesen az állatkáknak a gyerekszoba no go zone
2016. febr. 8. 21:53
Macskák okozták pici babák halálát. Nem gyakran de elő elő fordul. Ráfekszenek a baba hasára, valószínüleg a meleg miatt. Megfullad a baba. Egyébként abban egyetértek, hogy nem jó a túlzott tisztaságmánia..
11. timycat (válaszként erre: 7. - Sopianae)
2016. febr. 8. 21:38

Nincs szőnyegünk. Mióta az eszemet tudom van macskám, még sosem kaptak a szemünkbe.


Sőt sosem kaptunk el a macskáktól semmit, viszont mikor még húgom ovis volt az oviban összeszedte a bőrgombát, na azt a macska elkapta húgomtól.

Egy felelősen, gondosan tartott cicától semmi baja nem lesz egy gyereknek.

10. Vessla
2016. febr. 8. 11:25

Teljesen jól megférnek.


A gyerek nem egy steril dolog. Amióta világ a világ állatok mellett-között nőttek fel a gyerekek. Csak most van ez a túlzott tisztaság mánia. Aminek meg is van a következménye. Nincs normálisan kialakult bélflóra, nem találkozik kosszal, az immunrendszernek esélye sincs normálisan működni.


Tehát: nyilván nem koszban kell élni, de nem is kórházi tisztaságban. Abból csak a baj van, még a kórházban is. A sok mindenre rezisztens baktérium.

A baktériumokkal együtt kell élni, hozzánk tartoznak.

2016. febr. 8. 11:06
Mi mindhárman benti macsekok mellett nőttünk fel, semmi bajunk nem lett tőle. Sosem válnék meg egyik állatunktól sem, csak mert jön a baba. A szüleim sem tettek ilyet. Az állat nem egy doboz, h ha útban van, kivágom.
2016. febr. 8. 09:02
Ahol baba van ott lakásban állatnak helye nincs..ez az én véleményem...
2016. febr. 8. 08:43

Nálunk a macskának kint van a helye. Így is amíg behozom a gyereket az udvarról és a babakocsi kint marad a macska már egyből befészkeli magát.

Amikor kicsi volt akkor szegénynek a szőnyegről a macskaszőrt kellett volna akarva akaratlanul ennie? Hiába a porszívó.... a gyökérkefe szedi ki legjobban a szőrt/hajat. Próbáljátok csak ki!

Plusz ha a macska azt hiszi játszani akar vele és a szeméhez kap?

2016. febr. 8. 06:11

3 cica mellé született nálunk a gyerek. Ki-, bejárósak, de az udvart nem tudták elhagyni. A gyerekszobába értelemszerűen nem mehettek be, de egyéb korlátozás nem volt.

Egészséges, ápolt cicáktól nem lesz semmi baja egy babának sem, arra persze figyelni kell, hogy nehogy a cica befeküdjön vagy ráfeküdjön a babára, hisz a gyerek puha, meleg ez vonzza a macskákat és simán megfojthatják pusztán a testsúlyukkal (a cicáink 7-8 kilósak a gyerek alig volt több 2,5 kg-nál)

nálunk semmilyen rossz tapasztalat nem volt, sem karmolásos betegség, sem toxo. Sőt aztán felfejlődtünk 5 cicára (egy kis ideig 6-an is voltak). Persze a napi porszívózás az alap, de pl mikor 1,5-2 éves lett a gyerek a sziámival együtt nyomkodtak-zörögtek-csattogtak-zenéltek a nyomkodós-zörgős-csattogós-zenélős játékokkal.

5. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2016. febr. 7. 23:45

Nalunk is rendezettek a macskak, megis car volt sajnos, hgy amikor besutott a nap, lattam, hgy mit keverget a padlofutes. Robotporszivonk is van es rendszeresen megy (ertsd, minden ejjel a nappali konyha, eloszoba, ebedlo komboban)

Szerettuk vna, ha velunk lennenek, de en valszeg paramami vok, mert inkabb amellett dontottunk,hgy kulon ter.

Amugy nekik is jobb, mert tobb a "szabadsag"

Hja, es a nagyobb gyerkoc sem fel toluk, imadat van.

2016. febr. 7. 23:36

Perzsa macskám van, és két gyerekem.

Semmin nem változtattunk szinte... A macska megvolt már korábban, azóta költöztünk is.

A macska kozmetikus által fürdetve, "rendbe téve" félévente, én fésülöm, amikor tudom.

Padlófűtésünk van, soha nem szállt a macskaszőr (pedig nem tudok porszívózni naponta mindenhol), soha nem ugrált fel a gyerekre, a cuccaikra...

Viszont úgy nőtt fel a Nagy (6) és most a Kicsi (1), hogy természetes nekik az állat, nem félnek tőlük...

És mivel tiszta a macska, tiszták vagyunk mi is, a lakás is, mitől kellene félni?

2016. febr. 7. 23:21
Pont emiatt, amit az előző hozzászóló írt, én csakis olyan helységekbe engedtem a cicámat annó, ahol a picivel nem voltunk, bár az akkor egy másik lakás volt, most ezt én sem tudnám megoldani, sajnos.
2016. febr. 7. 23:18
Szia! Nekunk 2 cicank van, egy hazi egy perzsa. Velunk aludtak, mint a cicagyerekek elvtak kenyeztetve, stb. Megszuletett az elso kisfiunk 3 eve, aztan par honappal utana koltoztunk az uj hazba, ahol padlo es falfutes van. Sajna, nem sokaig birtuk egyutt,mert hompolygott a macskaszor,ill. Az a piheszeru ize es egy orvos ismeros mta is, hgy ez a kicsikre extra veszlye, mivel lerakodik a tudejukben. Igazabol nem ez vlt a donto, hanem az,hgy mindenhova felugraltak, semmit nem lehetett (babas dolgokat) ugy elpakolni, hgy ne legyen szoros. Ezek miatt szutis macskak lettek, de a lakoterbe nem johetnek fel. Sajnalom,de a gyerkocok erdekei az elsok...
2016. febr. 7. 23:06

Sziasztok!

TAPASZTALATOK érdekelnének a témában, milyen az, ha egy kisbaba és egy macska egy lakásban élnek. Működik avagy sem? Érvek és ellenérvek :)

Benti cicára gondolok, nem kijárósra!

Tudom, hogy van hasonló fórum, el is olvastam, de ez most kicsit más, itt a saját, személyes tapasztalatok, legfeljebb közeli ismerőstől, biztos forrásból származó történetek érdekelnének! Szóval, légyszi a toxoplazmózisról, és a macskakarmolás betegségről is csak személyes tapasztalaitokat meséljétek el, ha van ilyen! Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook