Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ki, hogy reagált az antidepresszánsok elhagyására? fórum

Ki, hogy reagált az antidepresszánsok elhagyására? (beszélgetős fórum)


11. hdh773
2016. febr. 9. 19:04
Én kb.10 éve szedem,sokkal jobban vagyok,mintha nem szedném.Azóta nincsenek pánikrohamaim.Aki azt mondja,gyógyszer nélkül legyőzhető,az még nem élt át ilyet.nem elég erősnek lenni,hogy nem érdekel,erős vagyok .Ez szép,de nem így van.Próbáltam abbahagyni,de fizikai tüneteim voltak a hiányától.Tényleg csak fokozatosan lehet lejönni róla,de én azt vallom,inkább vele legyek kiegyensúlyozott,mint nélküle egy zombi azokon a napokon!
2016. febr. 8. 19:37

Tünderhegyen voltam anno, utána kértem a helyi pszichiáteremtől a gyógyszert, mert féltem, hogy megint olyan rosszul leszek, mint TH előtt. Így utólag nagy hülyeség volt.

Amúgy ezen felül nem jártam terápián, majd szeretnék, ha a keretbe belefér. Igazából simán elmondom bákinek a bajom, bár mostanság talán kevésbé, mert kinevetnek, vagy hülyének néznek. De eddig nem ezzel volt a gond, mikor rosszul vagyok, akkor inkább elmenekülök, elzárkózom, nem is lennék képes arra, hogy akkor bárkit beavassak abba, amit érzek. Sírni se tudok más előtt, szóval semmilyen érzelmi megnyilvánulás. De ha vége a szorongásnak, depis időszaknak, akkor utána akár viccere is veszem a dolgot.

Hát igen, ebbe a téli dologba tényleg nem gondoltam bele. Azért sem tudom, hogy most ez így összesen okozta a zavart (tél, vizsgaidőszak, ünnepek, antidepi leállás, egyedüllét egyéb marhaságok) Bár én spec nyáron is elég mélyen voltam. Bár akkor is szerintem a magány miatt, vagy nem is tudom.

9. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - B90da28353)
2016. febr. 8. 08:44

A fokozatos leszoktatás legalább fél év.

Ilyenkor télen viszont nem ajánlott, hanem inkább

nyár elején, májustól kezdve.

2016. febr. 7. 23:12

En 20 eve szedtem, hirtelen allitotta le a doki, es borzasztoan szenvedtem par napig, mint egy drogos.

Fizikai tuneteim voltak, szornyu volt :(

Nagyon eros antidepresszanst szedtem.

Mindez 16 evesen! Mai eszemmel tudom, hogy itt az orvos hibazott, fokozatosan kellett volna leallitani.

7. Napsugár.. (válaszként erre: 6. - B90da28353)
2016. febr. 7. 22:59
Igen, sajnos függőséget okoz. A félelmeinkkel szembe kell néznünk. Erős vagy!!állj oda elé...és menni fog!!!!!!!!!!! nekem is egy zsáknyi van...de ha szorongva is de megoldom...és utána büszkék lehetünk magunkra hogy megoldottuk. Pszichologusnál is voltál? Pszichoterápia? Egy ember akinek teljesen megnyísz, és elmondod a legrosszabb gondolataid, élményeid is? Van ilyen?
2016. febr. 7. 22:32

Nem, más bogyó nincs, vagyis ilyen jellegű, savlekötő van, mert már a gyomrom is ráment az életemre :D.

Amúgy de, nyilván vannak dolgok, család, meg a sajátos kudarcok stb. De úgy érzem, hogy ezeket nem oldja meg egy gyógyszer. Ha szembetalálom magam ismétlődő helyzetekkel, ugyan úgy nem tudom megoldani, mint annak előtte, ami tovább generálja a szorongást. Most elhatároztam, hogy életmódot váltok meg minden, csak így nehéz. Sajnos nagyon olyan ember sincs, aki igazán mellettem lehetne. Igyekszem, biztatgatom magam, hogy majd jobb lesz, jobb lesz, de sosem jobb :D ... a gyógyszer mellett sem lett jobb, hát most épp nélküle sem valami fényes a helyzet. De nem szeretnék függni a gyógyszertől, és most érzem igazán mit is tett velem.

2016. febr. 7. 22:12
Milyen életed van?Félre ne érts nem akarok vájkálni, csak nincs e ami ezt kiváltja nálad, ami nem mulik el....a múltból cipelt rossz dolgok?
2016. febr. 7. 22:10
más gyogyszereid nincsenek?
2016. febr. 7. 22:09
Évekig szedtem, és egyik napról a másikra tettem le, mert kismama lettem....és nem akartam hogy a kicsim beteg legyen..(aztán mégis betegen született)..szóval én letettem, azóta se szedek, de persze vannak nehezebb időszakaim nekem is....igen, elég sűrűn, de ugy érzem ezt nem a gyógyszer oldja meg, hanem én, a gondolkodás mód váltás.......küzdés, soha nem feladni.... kitartást neked!!
2016. febr. 7. 21:49
Menj vissza a dokihoz. Tizenéve viszonylag könnyen elhagytam, de nem mindenkinek megy ez így...És a doki szerint nagy az esély a betegség újra fellángolásának, főleg kritikus helyzetben.
2016. febr. 7. 21:40

Július közepétől december elejéig csökkentve az adagot álltam le a már lassan 3 éve szedett Cipralexről/Escitaloprámról. Önszántamból. Anno magam kértem, de igazából nem éreztem, hogy bármit is segítette volna. Emelett is voltak szörnyen mély időszakaim. Amúgy szorongásra és kényszergondolatokra kaptam.

Most viszont úgy érzem, mégiscsak hiányzik. Mármint az utóbbi 3 hétven gyakorta törnek rám szorongásos tünetek, vagy mély depressziós epizódok, naponta 1x-2x, de van, hogy pár napig semmi. Ez lehet, hogy az elhagyástól van, illetve az lehet, hogy csak ennyi idő után jelentkezik? Számíthatok rá, hogy elmúlik, vagy inkább menjek vissza a dokimhoz, amit amúgy nem szeretnék, de sajna az sem tetszik, amit most van. Viszonylag nehéz időszak volt ez a mostani, stresszes, így lehet ez is közrejátszik benne. Emellett kicsit olyan mintha koncentrációs problémáim is lennének, és néha olyan "ködös" a világ.

Ti tapasztaltatok hasonlót? Mennyi ideig szedtétek, mennyi idő alatt tettétek le?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook